Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
29. aug 2010

Malý sa scapal z odrážadla a odbil si kúsok predného zubu. Čo s tým?

tweetinkapp
29. aug 2010

@zuziiiicek17 to mi je luto, ze to tak dopadlo. ale pravda...ak ho nelubis, tak to nema zmysel. este si mlada a mozes si najst chlapa, co za to bude stat 😉

@vinifera to som nahodou raz pocula jednu vo vlaku, ked volala so zubarkou, ze co s tym. a vravela, ze na tycinku si dat elmex..(neviem, ci pastu alebo existuje aj ustna voda), alebo podla mna aj nejaku inu pastu a tym to potierat a par dni byt na kasovitej strave, kym sa ten zub trosku nespamata 😉

vinifera
29. aug 2010

@tweetinkapp Ďakujeeem.

leelo
29. aug 2010

@vinifera kolko sa mu odbilo?
asi to elmex gelom na fluoridovanie potierat. ja ho mam, pouzivam raz tyzdenne po umyti zubov a je to taka koncentrovana pasta/gel na ochranu zubov. tak pravdepodobne to myslela ta dr. teraz citam na baleni: remineralizuje a trvale spevnuje zubnu sklovinu... je to take male oranzove balenie.
dufam, ze to bude oki.
inak nediv sa tomimu, ze tak pedantne upratuje. ved v tebe ma priklad 😉

vinifera
29. aug 2010

@leelo bože ale ten bordel keby si tu videla. Mne je až do plaču. Teraz zaspal!!!
Odbil si len kúsoček. Ale odbil 😖
Naši išli včera na dovolenku do Grécka. Zasa som tu sama. Lebo aj MP kolegyna v práci má zasa 3 týždne volno. Tak tak bude zasa stále. ☹

leelo
29. aug 2010

@vinifera bordel ti neverim, ved ty riadis snad kazdy den 🙂 u nas je spina, aj ked vysavam a zmyvam obden. ale castejsie to fakt robit nebudem, ved B poumyva zvysok vlastnym telom 😉
a vsimla som si, ze aj ty mas rada chorvatstinu 😀

baby, aj uz som zacala nakupovat vianocne darceky. su teraz tak super zlavy vsade, tak objednavam aj cez net vela.
darcek na 1.narodky sme este nevymysleli, skor nieco symbolicke by som chcela, ked maly este nevie o co ide. nieco take - zalozit mu konto v banke a davat tam minimalne kazde narodky prachy, nech ma v 18. za co ist s kamosmi do new yorku alebo co uz bude chciet.
a budeme musiet kupit novu autosedacku uz v blizkej dobe, kedze v tejto 0-13 mu je uz strasne tesno. nohy mu trcia davno, hlava este nie, ale je tam narvaty jak sardinka, ved v takej polohe nam uz ani nebude chciet spat, ked pojdeme na dlhu cestu. ci blbost? kedy ste kupovali novu sedacku vy?

vieraj
29. aug 2010

@lenka_66 ahoj, Marecek je veliky chlapisko. a na foto je dedko a ty? nevidiet poriadne. krasna torta 😉

vieraj
29. aug 2010

@leelo ahoj, my sme kupovali az teraz v 16. mes. nozky mozu trcat, ale ked je tesno, tak kup. ved 9 kg uz ma, nie?alebo blizko 9kg.

leelo
29. aug 2010

@vieraj ahoj 🙂 my mame maxi cosi cabriofix, ta je myslim 0-13. maly ma uz 10kg. a aj ked nohy akoze z bezpec.dovodov nevadia, tak pozorujem, ze jemu trosku ano - musi ich mat pokrcene a stale sa nimi zapiera do sedadla. no naproti tomu - neviem si prefdstavit ako bude v tej sedacej spat 😉 tusim aj vini pisala, ze Tomimu sa lepsie spi vo vajci.
Nikolke zelam vsetko najlepsie k meninam 😵 a tie prve krocky neries, to pride. na to neexistuju tabulky, ze kedy by mala 😉 ved za ruku chodi, ona sa osmeli. a oslavujete dnes?

vieraj
29. aug 2010

@leelo aj vam vsetko naj. som na teba myslela, ze mate vyrocie. no veru este aj mm ma dnes 34 rokov, a NIkolka meniny tak oslavujeme. teraz obaja spia, tak mozem konikovat. ale ona este nevie, ze ma sviatok, ale neva. aspon my vieme 😀 😀

leelo
29. aug 2010

@vieraj ozaj, ved aj tvoj drahy oslavuje, uz sme si o tom pisali. vsetko najlepsie mu! 😵
to mas pravdu, ze deti nevnimaju taketo veci este. preto benjamina nebudem zasypavat hrackami a inymi vyrobkami z pvc, radsej nieco pre buducnost spravim, neskor to oceni.

leelo
29. aug 2010

@zabka4 ahoj 🙂 pokojne sa pridaj. ja tiez nie som zastancom paranoje zo stravovania. to dokonca nema ani s tabulkami uz nic spolocne

vieraj
29. aug 2010

@leelo dakujem za prianie. 🙂

janac1974
29. aug 2010

ahojte,

@vieraj Nikolke zelam vsetko najlepsie 😵 😵 😵 k meninkam
ja som dala dcere peniaze a uz ich aj minula,bola u kadernicky...

vieraj
29. aug 2010

@janac1974 aj tvojej Nike vsetko naj. 🙂 a dik za prianie

janac1974
29. aug 2010

@vieraj dakujem 🙂
ja snorim na MMB,este nemam darcek pre maleho,zatial vedie totok
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7310413&tab=0

vieraj
29. aug 2010

@janac1974 fajn, ako stvorene pre takeho šarvanca 🙂 🙂 🙂 maleho zlateho

janac1974
29. aug 2010

aj toto by sa mu pacilo,ale ta cena 😕
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8474375&tab=0

vinifera
30. aug 2010

Všetkým oslávencom všetko najsamfasalepšie.

@janac1974 Tá prvá motorka sa mi veľmi páči. Tá druhá už je zbytočne drahá. Ono tie autíčka na elektrický pohon idú až do 500 €. Sú krásne ale tá cena? Šak za to mám dve škodovky 120 z bazáru. (teda ak sa nájde ešte nejaká nezošrotovaná)

A inak to je vonku čo za kosa? Brrrrr. To už mám akože krpcovi fusak vytiahnuť alebo čo?

leelo
30. aug 2010

ahojte 🙂

@vinifera ano, velmi spravne, ja uz dnes davam zase fusak. fuj, ideme do zimy. ale este dufam v babie leto 😉
ako ste na tom s tym zubkom? idete aj k zubarke?

august je plny oslav. mate este niekto nieco do konca mesiaca? 😀

vinifera
30. aug 2010

@leelo Máme elmex zubnú pastu pre deti. lLekárnička mi neodporúčala ten gél, že je na to ešte malý. A ideme zajtra k pedine - potrebujeme mlieko aj lieky predpísať tak sa odrazu spýtam na ten zub. Poprípade skočíme k zubárke.

cestovatelkaandrea
30. aug 2010

@vinifera ja som mala tiez ulomenu prednu hornu jednotku po incidente v posilovni 😀 Spoluziak mi nechtiac trafil do zuba s koncom velkej cinky, ked som sa prave smiala na nejakej somarine co mi spoluziacka vravela. mam stastie, ze som vtedy nemala zavrete usta a nemala som rozrazenu aj peru. zubarka mi vtedy hlavne poradila kontrolovat dasno okolo zubu, ci nespuchlo. ak by spuchlo, zub by musel ist von... po tyzdni ked mi nic nespuchlo, tak zub zabrusila aby to ulomenie nebolo vidiet. je dost mozne ze to Tomaskovi urobi ked bude starsi ak by ho to nalomenie rusilo alebo by bolo viditelne ako u mna.

janac1974
30. aug 2010

cafte,no tak dnes je poriadna kosa a vraj bude aj babie leto koncom septembra...maly nechape,ze nemoze behat po vonku ako do teraz...stale reve je umrncany..

@vinifera som objednala tu motorku,ale este mi nikto neodpovedal,aj torta je uz zajednana,bude cokoladove cesto a mandarinkovy krem...a ako s tym zubkom?moja dceruska si vybila predne zuby,ked mala 18 mesiacov,mala ich zhnite az kym nenarastli trvacne,ale musela som jej ich vzdy po jedle vycistit,aby sa nezapalili dasienka

janac1974
30. aug 2010

baby a kde ste vsetky?ja zachvilu vypinam comp a tu stale nikoho 😕
@nikollette dufam,ze mate pekne pocasie,mate sa fajn a uzivate si to naplno 😉

zuziiiicek17
30. aug 2010

Ahojte 🙂
@vinifera no dufam ,ze s tym zubkom to horsie nebude 😉
@leelo vy uz mate taku brutal zimu ???my mame si myslim ,ze okolo 15 stupnov .tak ma maly mikinku a teplaciky ,ale zajtra ak pojdeme vonku ,tak mu uz dam asi bundicku a poobliekam ho .
dnes nam dosla aj prechodna bundicka ,fajna teplucka

janac1974
30. aug 2010

@zuziiiicek17 pekna bundicka 😉

zuziiiicek17
30. aug 2010

@janac1974 ďakujem 🙂
ozaj ta motorka je krásna Fifo sa isto poteší 😵

vinifera
30. aug 2010

... trepem sa ráno jak kra...a na poštu lebo som potrebovala baliaci papier.Šak v niečom tie obliečky posielať musím. Čo na tom že začalo pršať jak keby sto rokov nepršalo. Ešte aj ten baliaci papier nemali. Poobede si škrabkam zemky na večeru. V tom zdivený krik sliepok na dvore. Pes (sliepkožrútinakflemgatik) sa normálne vybúral do dvora a takmer zožral kohúta. V tom čase hore na poschodí jak som ja ratovala kohúta Tomáš sedel v stoličke na jedenie (ktorú používa ako preliezačku) a zlomila sa mu na tej stoličke noha. Takže ostal v nej zakliesenný a nemohol vyliezť. Takže vreštali sliepky na dvore že im kohúta chce zožrať pes. Ja na dvore som vrieskala na psa že ho dám do klobás a hore vrešťal Tomáš že sa mu stolička zlomila a nemôže sa dostať von .....

zabka4
31. aug 2010

ahojte kocky prave mi pisal muzicek ktory v noci odisiel do talianska ze zima pride skoro, ze na malych alpach je uz sneh. co minuly rok este nebol.tak sa mame na co tesit.

tweetinkapp
31. aug 2010

ahojte

@zabka4 no tu zimu uz mame tusim tu 😅 . uz teraz som z toho deprimovana. zase budeme chodit jak cibule a mrznut. myslela som, ze ponosime este take hrubsie mikiny, co mame, ale asi budem musiet tiez zhanat nejaku prechodnu bundu 😝

@vinifera mas to teda doma vesele. ale esteze tak...ja som citala, ze tomasko si zlomil nohu 😕 😝