Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nickushka
18. feb 2012

@kaja73 ďakujem za odpoveď 🙂

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo si nahodila novú fotečku 🙂 pekná 😉

li_la
18. feb 2012

@nickushka No párok... mne sa niekedy vyslovene hnusili, ale dám si raz za čas 🙂 prečo nie 🙂 ja mám rada pečenú klobásu a hurku, aj kašu krúpkovú, tlačenku... mňam, ale surovú klobásu, slaninu by som nezjedla. Aj keď niekedy každý večer by som si dala. 😀 Ale ma to prešlo asi v 13-tich, keď som zbadala svoj odraz v zrkadle 😀 A teraz opäť trošku diétujem 🙂

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Vďaka. Taká staršia ale nevadí. Moc som sa nezmenila-iba zostárla 😀
Čo sa týka mäsa..ja moc nemusím. 😔 Sem-tam baby párky,kura to môžem...klobása,slanina fakt výnimočne ra za mesiac 😉 🙂

nickushka
18. feb 2012

@li_la a to ja zas klobásku len takú surovú, zaúdenú a aj párky lomím, ale klobásku mám radšej, ó bože, to je téma 😀 😀 😀 teraz proti noci a ja mám v mraziaku ešte od silvestra, inak tá sa veľmi rýchlo rozmrazí 😵

nelicefo
18. feb 2012

Kočky ak by som sa dlhšie neozývala...tak vyhláste pátrianie....budem sa hojdať na lustri ako taká opica,lebo ma tu vlastné dieťa ukameňuje pozeraním nejaké filmu pre zasnené tínedžerky 😀 😀 😀 😀

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo to nevadí, že si zostarla, hlavne že si mladá duchom 🙂 a že mäso nemusíš, je dobré pre teba

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka no tak to som...horšia ako moja 13násť ročná kukučka 🙂 🙂 😀

nickushka
18. feb 2012

inak som sa chcela opýtať, kedy ste začali deťom umývať zuby aj so zubnou pastou? ja som im dnes a neviem, mám z toho divný pocit a oni sa tiež tvárili rozpačite. Potom som im to chcela nejako vypláchnuť a ušlo sa mi zopár uhryznutí, celkom fajn stisk už majú 😒

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Odkedy mala skoro všetky zúbky 😉 Dovtedy iba so zubnou kefkou 😉 Skús vieš akú zubnú pastu takú malú ružovú volá sa to že Pastička tuším 😉 Síce neviem či to ešte aj existuje 😅 Alebo Elmex sú dobré 😉 😉

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo no ja mám tú detskú elmex, dostali sme ju ku kefke a jeden drobec už má skoro všetky okrem 5, druhý ešte len prvé stoličky4, čítam, že snažilkuješ, veľa úspechov 🙂

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Aha. 🙂 Ďakujem...už 22 mesiacov snažilkujeme 😒 Ale raz to musí prísť 😉
Kuk skús ešte toto ak to vyrábajú..naša malá ju prehĺtala 😀 😀 😀
http://www.google.sk/imgres?q=perlicka+zubna+pa...

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo ok, dakujem za radu, tuším si ju aj ja pamätám, neviem presne. idem spať, nejako ma to zmohlo, pri tých mojich aj tak neviem, ako dlho si pospím, ahojte a dobrú noc.

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Za máličko. 🙂 Dobrú noc Ti teda prajem. 🙂 A ničim nerušenú noc 😉 Aj drobcom 🙂

petrajurinova
18. feb 2012

Teda tady se to pěkně rozjelo, pár dní jsem tu nenahlídla a teď ani nezvládám dočíst všechno co se tu probralo. Diskuzi ke kojení nechám skoro bez reakce - je to intimní a soukromá záležitost každé mámy - všeobecně si myslím, že žena by měla kojit tolik a tak dlouho, dokud to pokrývá fyzické i duševní potřeby mámy i dítěte - takže pokud to maminku bolí a nervuje, nebo pokud to dítě pořádně nezasytí, tak je každopádně lepší přejít na UM, než se trápit. Ale zároveň pokud má máma potřebu předvádět se na veřejnosti, že je jak dojná kráva a její dítě očumování cizími lidmi neruší - ať si kojí kde chce a do jakého věku dítěte chce, je to přirozené.

Add TV - moje děti koukají na televizi pravidelně - večerní Animáček na Barandově je jejich, takže minimálně hodinu a půl sedí u bedny. A obě ovládají práci na počítači - i ta malá už si umí sama najít písničky na youtube, nebo si v oblíbených položkách najde server s omalovánkama - a nějak mi to nepřipadá špatné. I ve školce mají děti přístup k počítači a edukačním hrám a ve škole u nás začínají s informatikou už v první třídě, takže aspoň budou v obraze.

@nelicefo jé jaké filmy jsou pro zasněné tínedžerky? Mám nevlastní pubertální dcerku, která k nám jezdí co dva týdny na víkend a já nikdy nevím co jí pustit - tak koukáme furt dokola na Hight school musical.

@nickushka my jsme navzdory radám dětské zubařky začali se zubní pastou elmex pro děti hned od prvních zoubků (jenom tak trošičku škrtnout přes kartáček), aby si hned zvykali. A zhruba od dvou let si obě děti zuby čistí pod dozorem samy a já jenom dočisťuju. Naproti tomu tablety s fluorem, které nám dětská doktorka předepsala jsem se souhlasem zubařky nikdy dětem nedala - prý pokud to hned spolknou, tak je to stejně k ničemu. Účinkuje to jenom pokud to člověk cucá jako bonbon a to miminko nezvládne.

nickushka
19. feb 2012

@petrajurinova ďakujem za radu a nevadí, keď to zjedia? 😒 kdesi som čítala, že je to "škodlivé". tie fluórové tabletky ešte existujú? ja som myslela, že je to už dávno tabu 😖

ariela22
19. feb 2012

@katymi fuu no aj nam idu zubky, ale nejako sa netrapime...zevraj ked idu zubky skor tak to nieje az take bolestive....jeden uz mame vonku a uz cakame druhy....len trosku slinta a chce kusat... tak drzim palceky ,nech skoro vyjdu 😉

ariela22
19. feb 2012

@petrajurinova ze ake filmy pustat tínedzerkám?... heh no niesom az tak daleko od tínedzeriek 😀 ..... tak skusim poradit 😉.....skus jej pozhanat tieto filmy - : A zase jedna popelka, Camp rock 1 aj 2, 10 veci preco ta nenavidim, Ako chrániť princezné, Hannah Montana, Posledna piesen, Ramona, Lets dance, Harry Potter (ale na to musi mat povahu 😀), Kronika rodu Spiderwicku (to je taka filmova rozpravka,ale moja sesternica to ma rada ) a Arthur a minimojovia (to je kreslene,ale nasmeje sa 😀 ), a hlavne Twilight (to dievcata zboznuju)............ je síce stále na povahe dievcat,ale ked sa jej paci High school musical, tak odcení aj tieto 🙂 Dufam,že pomože

nickushka
19. feb 2012

@ariela22 aj ja som sa jej chystala napísať twilight, ale neviem, nie je to trochu moc, hlavne tá posledná časť 😀 . viem, že to tínedžerky zbožňujú, ale vieš, ako rodič, či by jej to mala zháňať 😀

ariela22
19. feb 2012

@nickushka heheh tu cast som este nevidela 😀 ...skor som mala na mysli tu jednotku a dvojku ,aj ked to je trosku strasidelnejsie......Trojka sa mi uz vobec nepaci....... ale neviem preco take tínedzerky ten film zboznuju ,mozno preto ze tam je ten edward 😀 xyxyxy ...Ja ked som to pustila 14 rocnej sesternici tak bola hotova a xcela to pozerat dookola 😀

nickushka
19. feb 2012

@ariela22 no vieš čo, ja som už stará koza oproti tebe, ale aj mne to pripadalo strašidelné 😖 nikdy som filmy tohto typu nemala rada, ale keď tento bežal v tv, nemohla som ho nedopozerať, neviem, niečím ma to ťahalo. na 3x som to vypínala zapínala 🙂 ja som videla len 1 časť, tá posledná je o tom, ako mali spolu dieťa, nie? to som videla v ukážkach a už teraz viem, že to radšej nechcem vidieť. viem sa do filmov dosť vžiť, čo nie je vždy výhoda, ale zas pekný film viem precítiť intenzívnejšie,ako povrchný pozorovateľ 😉

nickushka
19. feb 2012

joj, práve som dávala drobcov spať a musela som za jedným odbehnúť, lebo plačkal a milujem ten pohľad na zaspávajúce dieťa, keď sa mu už očká preguľujú a klipkajú, slastne si dudle cumlík, ide mi puknúť srdce od šťastia a lásky 🙂

ariela22
19. feb 2012

@nickushka No ja som dosť podobná povaha.... Horor som videla raz,aj to z donútenia a snívalo sa mi ešte týždeň,že ma niečo zabíja 😀 Ale tiež ma to láka a myslím,že pozriem aj 4 časť,len pre info 😉 No preto som aj napísala ,že je na povahe dievčatka 🙂 ....Moja teta keď mala 9 rokov pozerala horory a bavilo ju to 😖 Ale zase jedna známa nechcela dať pozrieť dcere ani herryho pottera 1 - lebo to je tiež na konci strasidelne,aj ked to je prakticky rozpravka................hmm no neviem mozno pozrieť si film skor ako ho pustit dcerke a zvaziť či ano alebo nie 😉 ...

nelicefo
19. feb 2012

@petrajurinova
@ariela22 No aj my na tom fičíme...potom Hannah Montana,Twilight,High School Musical...a potom všelijaké filmy...Vianoce v putách,Dobrodružstvo s pandou,Cumlikátor,Smiem prosiť,Oheň a ľad (romantickyý triler,USA)
Toto je Sparta!,Taxi,Taxi (všetky časti),Kráľovná XXL ,Sám Doma 1,Sám Doma 2 – Stratený v New Yorku,Sám Doma 3,Sám Doma 4,High School Musical 1,High School Musical 2,Neberte nám princeznú,Méďa Béďa
Twilight ,Alvin a Chickmankovia 1,Alvin a Chickmankovia 2,Alvin a Chickmankovia 3.Harry Potter,Transformers 1,Transformers 2,Transformers 3,Toy Story ,Záhada Bermudského trojuholníka- nové, šokujúce objavy/záhady
Paranormal Activity 1,Paranormal Activity 2,Paranormal Activity 3,Šmolkovia Šarpej a jej rozprávkové dobrodružstvá,Charlie a továreň na čokoládu,Polárny Expres,Už sme doma,Denník Princeznej 1,Denník Princeznej 2,Denník ľadovej princeznej,Mary-Kate & Ashley Olsen,Tak trošku sexi...
Toto som skopčila čo má zoznam filmov ktoré si chce stiahnuť. Hádam že aspoň trocha som pomohla 😅 😉

nelicefo
19. feb 2012

@nickushka No tá posledná časť Twilightu 😀 😀 😀 😀

nelicefo
19. feb 2012

@ariela22 Ale čoby Edward....ešte fičia na tom Jacobovi či ako sa volá...ten no,ten druhý čo tiež ide po Belle 😀 😀 😀 😝

ariela22
19. feb 2012

@nickushka waw krasne si to napísala...moj drobcek sa prave zobudil a taky pohlad na mna,že mamka zober ma na rucky a postiskaj.........tomu sa neda odolat 🙂

nelicefo
19. feb 2012

@nickushka Aj mne ten Twiight príde miestami strašidelný 😖 😝

nelicefo
19. feb 2012

@ariela22 No moja fičí na Potterovi...ale ja to teda pozerať nemôžem 😅 😀 Teda na poslednú časť ma nahovorila aj do kina...ale väčšinu času som si pokukovala po takom emákovi 😀 😀 😀 😀 😀 😝

ariela22
19. feb 2012

@nelicefo xyxyxy no vola sa Jackob xyxyxy
a super filmy si dodala,uplne som zabudla na dennik princeznej a polarny expres to je super.....heheh a baby teraz vyšla nova rozpravka ...vola sa že : Ja padouch .....tá nemá chybu, stojí za to si ju pozrieť 😀