Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

liave
22. feb 2012

@nickushka nebOjaj ako pise kaja da sa to nahradit.kopa sojovych ryzovych ci inych mliek existuje ako aj syry -tofu a pod.rovnako su aj mliecne vyrobky z nizkym obsahom laktozy ;) ale to vam uz urcite poradia lekary ktory s tym robia ;) bude to trosku namahave ale naucite sa ;) ja vdakabohi klopklopklop nemam "zatial" deti s nejakym gastro problemom ale urcite si zvyknete xxx a este ked su deti malicke v tychto veciach su prisposobivejsie ;) tak bojuj partizan ;) a drzim peste aby vysetrenia dopadli dobre ;) a drobci z toho raz vyrastu ;) ak by slo o intoleranciu ;) ale nejako neskoro sa prejavuje ci?bojujete uz dlhsie?xxx

nickushka
22. feb 2012

@liave
@zuzana581 bože baby, nemám teraz čas, ale žiadne unáhlené rozhodnutia a uzávery! zuzi a ty sa nikam nepoklonkuj, mne tu budeš veľmi chýbať a schladte hlavy, ja som výbušná povaha, horlivé reakcie mi nie sú cudzie a nehanbím sa za to, ( no možno občas) a preto vás obe chápem, asi máte tiež vychodniarske korene ako ja a možno ma pošlete do r..., ale ja sa odbyť nedám, takže nádych, výdych a 😎 . snažím sa odľahčiť, aj keď vás možno podráždim, že čo sa starám, ale to ja vždy 😖

nickushka
22. feb 2012

babulky, odpoviem na všetko za chvíľu, dám ich spať

estterka
22. feb 2012

@zuzana581 ide o to,ze proste nemoze byt kravske mlieko vhodne pre dvojmesacne dieta,bez tabuliek,s tabulkami-travenie dietata tym trpi strasne a zatazene travenie do buducna moze narobit velke problemy. proste kravske mlieko obsahuje latky,ma zlozenie a vyzivovu hodnoty pre tela-kolko vazi take tela? a kolko novorodenec? ja napriklad mam pobehanych lekarov kvoly oblickam a kravske mlieko ich velmi zatazuje a nemozu pracovat ako potrebuju-oblicky,ak su chore nebolia,niekedy su poskodene az na 80 percent ked sa na to pride a neda sa s tym uz vtedy nic robit,velakrat je to bez priznakov . a to moze prist aj v 20tke,30tke atd..take malicke dieta sa vyvyja a rastie a potrebuje nieco ine-su aj rastlinne mlieka napriklad,co nezatazuju travenie. je velmi zvlastne ked zena napise,ze materske mlieko jej dietatu nerobilo dobre(materske mlieko stvorene pre deti) ale kravske pre teliatka ano...a to uz vobec nejdem rozmyslat nad tym,co tie kupovane mlieka podla vsetkych testov obsahuju-ake hormony a atb a chemiu z potravy pre kravy..a dokonca som si takmer ista,ze bol niekde clanok o tom,ze matka zabila kravskym mliekom svojho novorodenca...tu nejde o tabulky,tu ide o zdravy sedliacky rozum..

zuzana581
22. feb 2012

@estterka ale ja beriem toto čo píšeš. Mna sklamal ten ton a tá veta, ktorú napísala, lebo to bolo viac než arogantné. Svoj nesúhlas sa dá vyjadriť aj tak ako to píšeš ty. Nikto sa nehnevá a nikoho sa to nedotklo. Na nikoho by sa nemalo tlačiť a hlavne nie mamičku plnú hormonov, ktorej nejde kojenie. Len sa vži do kože tých, čo kojiť nemôžu a niekto druhý im začne rozprávať, že to je velká chyba, lebo kojiť je predsa prirodzené. Cez to všetko, že sú techniky a spôsobi, ako sa kojiť dá to novopečené mamičky velakrát velmi psychicky vyčerpáva, keď ich niekto tlačí do pozície v ktorej nevedia byť. A nie preto, že by nechceli.

liave
22. feb 2012

@estterka plne suhlasim. Dodam ze tych pripadov bolo a stale je ovela viac ani netreba chodit daleko. A kolko je takych extremistov co to mlieko daju rovno od kravy na nasom vychodze :/
Ako som povedal aj v predoslom prispevku...clovek je jediny cicavec ktory svoje potomstvo krmy aj inym mliekom.ak neratam fenu ktora si osvoji macence a pod pripady no to je divocina a takych pripadov je zriedka.
A ked sme pri tom!cervicek prisla davat radu ktora je podla mna naozaj na zvazenie aj pre "netabulkove"mamicky...akoze nech si kazdy svoje dieta chova ako sa mu paci,ale si predstav ak nejaka mamicka tuto radu posluchne a "fatalitka" bude na svete...to je podla mna sialnestvo!nech som arogantna akokolvek v tomto pripade!!!

nickushka
22. feb 2012

tak malinkému bábenku by som ani ja nedoporučovala KM, ani kozie ani žiadne neupravené, lebo ako píše
@estterka , máme toho pobehaného dosť po nefrológoch a všetky tieto mlieka majú príliš veľa bielkovín, ktoré zaťažujú obličky nadmerne. aj preto vymysleli UM, lebo je to fakt známy už dávno. to, že sa dieťa narodí ešte neznamená, že je v ňom všetko dovyvíjané! prečo mu hneď nedáme rezeň s hranolkami (EXTREM, viem 😉 ), lebo to po prvé nebude vedieť zjesť a aby to dokázalo, musí prejsť určitou fázou vývoja a POSTUPNEHO prechodu na takúto stravu. niektoré potraviny proste nedokáže stráviť a pôsobia mu viac škody ako osohu, aj keď je dieťa zdravé a už vôbec nehovoriac o chorom. nikto tu nevraví, že to mlieko nebude piť neskôr, ale s ohľadom na orgány, ktoré sa do roka, neviem presne, možno menej ešte vyvíjajú.

liave
22. feb 2012

@nickushka presne ako pises telicko je este vo vyvine a su dovody na to preco sa urcite vegi nesmu davat do urcitehO veku ...a na to bohuzial prisli az vekmi a preto su urcite tabulky...ja sa ich sice nedrzim striktne ale ak je nieco co ohrozuje zivot tak narabam opatrnejsir s tym...napriklad udeniny sa nemaju davat preto lebo babatko nema vyvinuty dostatocne zlcnik,huby su mebezpecne pre onlicky dokonca vraj do 5 velu dietata!no my uz obcas sampiony papame napriklad.rovnako to je s mliekom a mliecnymi vyrobkami...alergeny ako jahody a cotrusove plody ci orechy to uz musia zvazit ludia sami .my nie sme alergici tak papame vsetko nevidim dovid oberat deti o vitaminy ;) preto su nemyslim ze som tabulkova lebo dodrzuj iba urcite pravidla ktore by mohli ohrozit zdravie mojich deti.a ako pises zo zdravim dietatom obcas tazke a o chorom nehovoriac...

cukricek8998
22. feb 2012

tak ako citam tie vase rady a tak ,mam pocit,ze ja som ta blba,ktora urobila zle svojmu dietatu.Ale nikto mi nevezme to,ze som chcela pre moju dcerklu len to najlepsie pretoze je to moj anjelik ktoreho milujem!Koncim tuto debatu a samozrejme opustam temu.Lebo na vase sudenie niesom zvedava.Nemala som mlieko,a zacala som s km,lebo som pocuvla rady maminky a myslim,ze som neurobila nic zle.Samozrejme som to konzultovala aj s mojou lekarkou.Ak mate s tym problem tak sa pre mna za mna tu pohadajte do krvi,ja na to nemam nervy.Je smutne,ze ked clovek napise svoj nazor,ktory sa nepaci nejakym "uzasnym a bechezchybnym mamickam" tak je hned ohen na streche.Prajem krasny den.

estterka
22. feb 2012

@cukricek8998 tebe lekarka odobrila kravske mlieko od dvoch mesiacoch? no a keby sa tvojej malej nieco stane,ktovie ci by niesla nejaku zodpovednost 😔

nickushka
22. feb 2012

@liave malý mi bojuje s bolením bruška od narodenia. najprv to boli koliky, potom si musí zvyknúť na príkrmy, potom je asi precitlivlý a mierne hyperaktívny, potom mu idú zuby a teraz urológ ☹ . ach vieš čo, už neviem, čo simám o tom myslieť, ale jedno viem, že mu chcem pomôcť a verím, že to nie je len jeho nátura, ale mu naozaj niečo je. netvrdím, že moja dr. nás zanedbáva, to skôr ja som ho zanedbávala. s druhým dvojčaťom od narodenia pendlujeme po doktoroch, kardio, nefrológ, očný, a potom pruh, vajíčko, no proste by som mohla radiť vo veľa oblastiach, lebo my máme snáď všetko 😖 Úplne rozumiem tomu, keď hovoríš o hazardovaní so zdravím dieťaťa a že si niekto nevie doceniť to šťastie. Ale aj za cenu, že sa na mňa naštveš, budem súhlasiť so zuzanou v tom, že tvoj názor sa dá odprezentovať aj šetrnejšie a diplomatickejšie a platí, že keď privedieš človeka k niečomu s láskou, on to aj s láskou príjme a ide za tebou, neviem sa dobre vyjadriť, ale myslím, že vieš o čom hovorím. písala som, že sama som dosť prudká v názoroch a reakciách, preto táto rada odomňa asi nie je na mieste, ale chcem sa tomu vyvarovať už len preto, že to mnohým ľuďom okolo mňa ubližuje. tým nechcem povedať, že si tu niekomu ublížila, alebo že nemáš vyjadriť svoj názor, ale už to nechcem pitvať 😉

cukricek8998
22. feb 2012

@estterka samozrejme ze som jej to povedala ze som presla na mliecko,keby to bolo take nebezpecne urcite by ma upozornila a prosim vas neprivolavajte mojej malej nejake choroby,ktore nema!!!!!!!dakujem

estterka
22. feb 2012

@cukricek8998 neprivolavame..len ked vies nieco o tom,ako ludske telo funguje,tak vies aj to,ze je to velmi nebezpecne..

petrajurinova
22. feb 2012

@kaja73 můžeš mi napsat, co malému dáváš na jídlo, třeba na snídani nebo svačiny aby to bylo bez mléka a mléčných výrobků - naše Bela mlíko pije a nevadí ji, ale je to v podstatě jogurtový závislák - kdyby bylo po jejím, tak žije jenom na jogurtech, jablkách a čokoládě (tu teda dostává jenom občas, ale hlásí se o ni při každé příležitosti). A tak furt hledám něco co by třeba taky jedla - zatím s hodně slabým výsledkem.

bambi2
22. feb 2012

@cukricek8998 vies co, dnes ti dr. nebudu radit vo vas prospech, ved naco by jej boli zdravi pacienti??? 😕 robi to vo svoj prospech, preto ti radi, ze davaj, ona bude mat z vas zisk... vie, ze sa moze hocico prihodit po kravskom mlieku ale pre nu tym lepsie... chapes??? jej to je jedno co ty davas dietatu pit a cim horsie veci mu das, tym lepsie pre nu.. je to tvoje dieta, nie jej. ona by svojmu urcite kravske mlieko v 2 mesiacoch pit nedala... ver mi
😝

bambi2
22. feb 2012

@cukricek8998 choroby sa mozu objavit aj neskor, nemusia sa prejavit hned...

cukricek8998
22. feb 2012

@bambi2 ja ti to ani nekazem..a verim ze moja lekarka by ma upozornila keby to bolo tak vazne...verim jej a verim,ze by za ucelom vydelku nechcela ublizit malemu dietatku

giselka
22. feb 2012

@estterka
@nickushka
já si taky myslím, že ve dvou měsících dávat KM je hodně brzo. Jak píšete, může to mít vliv na ledviny a projeví se to až v dospělosti. A vůbec je plno nemocí, u kterých není známá příčina a klidně může být původ v dětství, třeba špatným stravováním. Já nejsem zastánce striktního dodržování tabulek, už jsem tady psala, že holky dostávají občas párky, šunku, sladkosti atd., ale jsou extrémy, které radši nezkouším

nickushka
22. feb 2012

@cukricek8998 nehnevaj sa na mňa, ale nie sme tu malé deti, aby sme sa takto urážali. pokiaľ som dobre čítala, nikto ti tvoj postoj a názor neberie, tiež si vyjadrujeme tie svoje a o tomto je aj mk. že to vie niekto zaobaliť,aby to nevyzeralo tak drsne? ale podstata je tá istá. isto, že si si vedomá toho, že svoju dcérku miluješ a robíš pre ňu len to najlepšie. buď šťastná, že je spokojná a zdravá a kiežby aj zostala, to ti prajeme všetky. pekný deň aj tebe.

cukricek8998
22. feb 2012

@bambi2 choroby mozu byt aj keby som svoje dieta kojila do troch rokov a presviedcat ma nemusite,verim,ze som neurobila nic zle a uz mi prosim nevmietajte vycitky do tvare,niesom na to zvedava.pekny den

bambi2
22. feb 2012

mimochodom aj ja som netabulkova mamicka ale kravske mlieko u nas sa nekupuje vobec... a nechyba nam. ani jogurty. jedine ktore jej kupim su ovcie- cokoladove.. to je vsetko.. tie ostatne plne chemikalii a cukru, na tie v obchode ani nepozrem 😉

anjelicek26
22. feb 2012

@cukricek8998 - ono nazor je vec jedna, ale mne pri teme - dat 2 mesacnemu dietatu kravske mlieko - a toto odobrene lekarkou padla sanka az na zem. Ako pisu baby, nasledky sa mozu prejavit neskor, mozno az v dospelosti, a to ta vinit nikto nebude, ze? Cisty alibizmus toto 😖

bambi2
22. feb 2012

@cukricek8998 mozu samozrejme... ale tym mliekom to mozes este viac dobabrat... kravske mlieko ako uz pisala esterka je potrava pre teliatka! nie pre batolata!!! vies, moj nazor je taky, ze si nechces priznat chybu a snazis sa sama sebe nahovorit, ze je to spravne... a len tak mimochodom, mam sestranicu, ta tiez niekedy v pol roku zacala s kravskym mliekom a vies co?? kravske mlikeo odburava vapnik z kosti a zubov. to dieta ma 4 roky v maji a ma vsetky zuby hnile uz... nie je to len sladkostami, ma na tom podiel urcite aj kravske mlieko, tomu verim!!!

estterka
22. feb 2012

@cukricek8998 a nerozmyslala si nikdy o tom,co som pisala? ze to mlieko je pre,ja neviem,20 kilove tela? ze ake ma zlozenie? vies ake ma zlozenie kravske mlieko a co z neho moze uskodit malemu dietatku? podla mna netreba byt tabulkova mama aby som si aj 10krat overila takuto vaznu vec a nieco nastudovala.. ved ide o zivot nasich deticiek. miesaniu s cajom som vobec nepochopila a pochybujem,ze lekarka by niekedy poradila miesat kravske mlieko s cajom dvojmesacnemu dietatu-neverim. mozno aj prepocula,ked si jej to hovorila,alebo automaticky si myslela,ze davas UM. skutocne by som toto vyjadrenie rada pocula od tvojej lekarky a keby to mne povie,pisem na nejake kompetentne urady staznost za to,ze vedome dava taketo rady..

anjelicek26
22. feb 2012

@cukricek8998 - isteze moze ochoriet aj plnne kojene dieta. Ale aspon si ta mamina nemusi robit vycitky, ze je to jej vina, ze je dieta chore, lebo urobila, co mohla. To je chlp rozdiel, ako nalievat miminko niecim, co mu zatazuje travenie, pecen, oblicky tak, ze musi makat na plne obratky aby to zvladlo a to pri organoch, ktore len rastu a ucia sa, ako pracovat. Toto ich moze do buducna mozno nie poskodit, ale obmedzit ich plnnu funkcnost, co sa prejavi az po X--rokoch, ale kto toto zela nasim detom? Zdravie nie je len o tom obdobi, kedy su s nami doma, ale aj neskor v zivote, aj vtedy, kedy my tu uz nebudeme...

estterka
22. feb 2012

@anjelicek26 ako som pisala,toto je az na presetrenie tej lekarky,ze co rozprava mamickam..lebo riedit kravske mlieko cajom dvojmesacnemu dietatu presahuje vsetky hranice unosnosti,nech si tu teraz o mne mysli kto chce co chce.

bambi2
22. feb 2012

@cukricek8998 taka artroza, osteoporoza atd... moze dostat niekedy v skorsom veku a moze to byt kludne z kravskeho mlieka... 😕

anjelicek26
22. feb 2012

@estterka - neverim, ze by toto lekarka povedala, ale ak ano, treba sa stazovat, lebo ak to nejaka mlada mamina fakt zoberie vazne - v dobrej viere - tak chudatka babatka.

Ono sa da hnevat aj na take hluposti ako pribinacik v 8 mesiacoch alebo jahody v 10 mesiacoch, ale to su proti tomuto uplne detaily, ked ma 2 mesacne dieta rast len z kravskeho mlieka, ktore nema ani dostatok vitaminov, ani tuku, ani nicoho :(

cukricek8998
22. feb 2012

@estterka ona mi to neradila....ale ani nezakazala.....

estterka
22. feb 2012

@cukricek8998 a si si ista,ze pocula dobre?