Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zabka8423
25. feb 2012

@petrajurinova ano, klasicke plienky som nakupila aj ja, ani neviem preco, ale uzasne su prakticke. lahko sa peru, utries s tym hocico, ako tienidlo na kocik super, na podlahu, na prach, v zime do auta na utretie okna zaroseneho, v lete tiez tieni okno vzadu 😀 😀 nehovoriac o tom, na co ich pouzivame v posteli s drahym 😀

jurkovamiluska
25. feb 2012

@cukricek8998 no ved toto, myslela som si, ze som nasla fajn stranku, ale asi som sa zmýlila, kazdy je tu bohove premúdrený a kazdy na niekoho utoci

zabka8423
25. feb 2012

precitala som si par prispevkov dozadu. kocky, nehadajte sa. dojcenie vs. umele mlieko, UM versus kravske mlieko, prikrmy, bla bla. tak ja vam poviem jedno. citate niektora to, co je na krabiciach s UM? ako sa vlastne vyraba? ved aj tam je chemia. vo vsetkom trvanlivom je chemia. ked kupim nieco bez konzervantov a farbiv, myslite si, ze ine ecka sa tam nenajdu? a co kozmetika? vsetko sama chemia. a co dychame? zase len smejdy. a maso? viete si predstavit ako sa chovaju kurence, ktore si kupujeme v obchode? ze su chovane na ATB, aby za 6 (!!!) tyzdnov boli zabite a spracovane na predaj, pricom pod kozu im napichaju zelatinu, aby sa na nas krasne ruzove vyskierali z pultov predajni? a mamicky co kojite, vy co jete? pestujete si zeleninu doma same? cistu eko bio? pretoze aj ked si uvarite domacu stravu, zase len ju varite z veci, ktore obsahuju ecka. vsimnite si ako stupa pocet alergikov, dnes ma alergiu skoro kazdy a porovnajte si aj nasich rodicov a starych rodicov, jedli totalne mastne jedla, jablka nazbierane pri ceste, ked z vyfukov sli riadne humusy, mlieko pili krave z cecku cerstve a ti ludia ziju a su v pohode. niektori chodili bosi cele leto, na zimu mali len provizorne topanky a prezili to. kde sa kupali? kde prali? v potoku. a vzdy pride ina doba. to, co pred 50 rokmi bolo akoze zdrave, za 20 rokov sa to otocilo, to, co bolo ok v 80-tych rokoch, nie je ok teraz, vsetko je to len masirovanie spotrebitelov, pretoze vyrobca chce zarobit. a na kom najlepsie zarobi? na mamickach. pretoze chcu pre deti len to najlepsie. a takto by sa dalo pokracovat donekonecna. osobne som si dala poradit od maminy nez by som vykupila pol knihkupectva a radila sa 20 roznymi nazormi tzv. odbornikov. a dakujem za to, ze mame pediatra akeho mame, pretoze nie za kazdu cenu predpise ATB a nie vsetko riesi chemiou. howk.

pastelka74
25. feb 2012

@zabka8423 ...si zlááááááááááááááá,strašne zláááááááááááá..netabulkovááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

zabka8423
25. feb 2012

no to veru som 😀 a jako 😀 alebo skor som schopna si uvedomit, ze som normalny clovek s chybami a vsetko beriem s nadhladom, ale bohuzial, su tu okolo nas strasne stresujuci ludia, moralisti, ktori si sami nezametu pred svojim prahom a vo svojej hlave a budu riesit to, po com ich je prd. sa tiez nemiesam do niecoho, co neni mojou temou a je jedno ci tu alebo v zivote. a potom mi vychadza z toho to, ze kurnik, co to tym ludom dava, ze riesia inych? neviem 😉 😎 😀

inciatko1
25. feb 2012

@jurkovamiluska slova do bitky🙂

jurkovamiluska
25. feb 2012

@inciatko1 to urcite nie 😀 praveze sa mi to tu nepaci, ako sa tu kazdy chce hadat, ja sa s niektorymi nazormy nestotoznujem, precitam, pomyslim idem dalej, nebudem nikoho odsudzovat a nie to este mu davat rozumy, nasla som tu vela uzitocnych veci, mali sme silnu koliku, doktorka furt len espumisan a infacol ale to nam vobec nepomahalo az tu som nasla, ze sab simplex a bol konecne pokoj, takze aj ja si dam radsej poradit od niekoho kto to uz ma za sebou, a tiez nechcem silou mocou vnucovat moje nazory, Krava az teraz som zbadala, ze si to ty!!! 😀

jurkovamiluska
26. feb 2012

s akou prvou zeleninkou mozem zacat okrem mrkvicky? mozem aj s ovocim?

petrajurinova
26. feb 2012

@jurkovamiluska lepší je začít se zeleninou. Ovoce je sladké a když ho dáš jako první, tak pak miminko zeleninu asi nebude chtít. Kromě mrkvičky můžeš začít třeba s bramborem nebo brokolicí.

inciatko1
26. feb 2012

to je podla mna len taka blba hlaska.zelenina sama o sebe je tiez sladkasta, takze na to by som sa nespoliehala.vecsinou deti s potravou zacinaju vymyslat okolo roku pretoze si zacinaju viac uvedomovat chute.keby sa mala zelenina uprednotnovat pred ovocim tak by nebolo vo vecsine mudrych knih spominane ako prve prikrmy s ovocia ako jablaka , hrusky ....

inciatko1
26. feb 2012

ja by som skor potrebovala poradit ,ako maleho odnaucit od capania sa po sporaku lebo mavam nocne mory ako to raz nestihnem a malemu sa nieco stane.ak pisem mimo nejakej temy tak sa ospravedlnujem ,ale nece sa mi kukat na zaciatok o co tu vlastne islo :D

petrajurinova
26. feb 2012

@inciatko1 některá zelenina je nasládlá, ale rozhodně ne tolik jako ovoce. Moudré knihy nečtu - řídím se zkušenostmi mnoha generací. A o prvních příkrmech z ovoce jsem tedy nikdy neslyšela. Zato o dětech, které nejdříve ochutnaly ovoce a pak nechtěly zeleninu, o těch jsem toho slyšela dost.
A odnaučit dítě sahat na sporák jde jen dvěma způsoby - 1) absolutně mu zabránit aby se ke sporáku mohl dostat - buď ho v době kdy vaříš dát do ohrádky, nebo zablokovat vstup do kuchyně, nebo 2) důsledně zakazovat, opakovat že to pálí a odvádět ho od sporáku a nabízet mu jinou zábavu.

mkr
26. feb 2012

@inciatko1 ale zelenina je sladká, mrkev, červená řepa, ředkev a určitě i další by se našla, bohužel začínat s ovocem není nejlepší, na zeleninu žádnou reakci nemáme a po ovoci jsme se pěkně osypali, takža pro nás je te%d tabu

inciatko1
26. feb 2012

@mkr to je individualne, zober si len taku mrkvu , ta ti sposobuje zapchy napr. niekedy netreba spekulovat treba skusat . ja osobne som sa tiez bala zacinat hruskou ci jablkom

mkr
26. feb 2012

@inciatko1 já jsem mu dala přesnídávku tu malou jak jsou 4 ks od hami hruška, jablko, ani nejsou přislazované, protože ani nevím čím bych to měla nahradit, začala jsem mu to dávat ke snídani :( nějak nám ovoce celkově nejede

estterka
26. feb 2012

da sa zacat aj zemiakom-ja som zacala nim a potom dalsia bola tekvica.

inciatko1
26. feb 2012

@mkr my mse sa tesili ked nadisiel cas skusania prikrmov a dali sme vyzivu taku jablckovo dajaku ,ale v pohode .na treti den penkne spapal aj mrkvicku a nemali sme nastastie problemy ze by nieco odmietal. do terazj e to tak . co mu navarim to spapa . nikdy sme nastastie nemali koliky ani ine potiaze s bruskom ,teraz ma uz vyse roka a snazim sa mu davat vsetko co nam len s obmedzenim korenin ,pretoze jedneho pekneho dna mi odmietol jeho meskovu kasicku co som mu krvopotne varila a pustil sa do mojich francuzkych.

mandragora22
26. feb 2012

baby, presne dnes som sa rozpravala s tromi ludmi o tom, ako kedysi a ako dnes ludia vychovavaju deti, vratane toho, co im davaju jest atd. ti traja ludia su vo veku 57, 62 a 66 rokov a vsetci traja sa zhodli v tom, ze ked oni vychovavali deti, tak pomaly od 6 mesiacov davali dietatku papat v podstate vsetko to, co jedli oni, akurat to len uplne mierne osolili. pozor, hovorim o vychove spred cca 30 rokov, kedze momentalne su to uz babicky a dedkovia, takze urcite vtedy nevarievali nejake pikantne specialitky apod. ale z tych klasickych "domacich" jedal proste krmili uz aj tak male deti. a deti vyrastli a ziju a maju svoje deti a su zdravi, takze drzim palce "netabulkam" 😀

inciatko1
26. feb 2012

@mandragora22 ja si myslim ze postupne treba vsetko s mierou. a ked som sa pytala doktorky na najaku stravu ze mi svokra radila , tak mi odpovedala to co navari babka nemoze byt zle

slniecko103
26. feb 2012

@inciatko1 mne mama vravela ze mam tiez radsej zacat zeleninou a aj som zacala mrkvou a az potom ovocim,a kamoska zacala ovocim a velmi jej nechce papat zeleninku.a aj nas nasiel teraz taku zalubu zi pride ku sporaku zavesi sa na dvierka a ich otvara a mna ide slak trafit

mkr
26. feb 2012

@inciatko1 malý nic neodmítá, ale ta reakce tam prostě je, budu se muset zeptat dr. jestli počkat a ovoce úplně vynechat nebo ho pomalu zkoušet a aby si tělo zvykalo

inciatko1
26. feb 2012

@mkr tak dufam , ze vam pani doktorka pomoze a drzim palce. potom napis ako sa vam dari s papanim 🙂

inciatko1
26. feb 2012

@slniecko103 ved to je to ze kazde dieta je ine , ja som tiez muzovi kricala nie ovocie ale najprv zeleninku a nas maly je taky ze mu to bolo jedno .hlavne ze mal plne brusko .ja som viacmenej taka mamicko co nastastie nepozna nejake komplikacie a tak to bolo od porodu .mame stastie od boha ze nam vsetko ide fajn.

kbeata
26. feb 2012

moj maly je dost silny,ma skoro 15 kg,a ked vidim po zjedenom obede,ze by stale jedol,tak mu vyberiem samu zeleninu z polievky,dam vidlicku,tak napichuje a zje vsetko co ma na tanieri
ked to zacne uz rozhadzovat po zemi,tak viem ze mu stacilo 😉

zabka8423
26. feb 2012

vyjadrim sa kocky, mam dve deti, prvemu som davala prikrmy dost neskoro, co u mna znamena az po pol roku a potom hooodne dlho trvalo, kym sa naucil jest, este teraz je spekuland. malej som davala skutocne od ukonc. 3 mesiaca, od zaciatku stvrteho najskor z DMky detske prikrmy pre tento "vek" a naucila sa. v 6 mesiacoch mi v pohode jedla polievocky domace a take vselijaky zeleninove, zemiakove veci. ked mala rok, vedela sama jest lyzickou a dnes v 2 a pol stoluje ako prava dama. Podla mojich skusenosti a mojho nazoru, cim neskor zacneme davat detom normalne jedlo /nie v kuse na mlieku, UM atd/, tym skor sa naucia jest. a cim neskor im budeme davat normalnu stravu, tym vacsia sanca, ze to ich telo neprijme, lebo nebude zvyknute. a este dobra sparava pre maminy s baculatymi detmi a tuto infosku mam od diabetologicky, cim vacsie dieta sa narodi, cim viac tuku ma na sebe ako miminko, tym mensie riziko, ze si bude tuk ukldat v dospelosti. deti, ktore su na prisnej diete ako deti maju v dospelosti problem prave s diabetmi a obezitou. no a na poslednej prehliadke, kedy moje 2 a pol rocne dieta odvazili s vahou 21 kilo a 103 cm mi bolo povedane, rastie do vysky, rastie do sirky, vsetko je rovnomerne a okolo tretieho roku zacinaju deticky tu baculatost stracat, ale aj to len za predpokladu, ze maju pestru a NORMALNU stravu. podla mna to, co predavaju v obchodoch pre deti kadejake kasicky bez chuti a vone, to normalne nie je. normalne je varit bezne jedla akurat ich prisposobit veku dietata.

petrajurinova
27. feb 2012

@zabka8423 nechci ti brát iluze - ale manžel se narodil jako velké dítě (4,5 kg při narození), jako batole byl takové to "hezké" faldíčkovaté děťátko, pak se z toho na pár let vytáhl (zhruba mezi 6 a 15 lety) a pak zase začal nabírat a dneska v 35 letech má 115 kg a to vždycky měl a pořád má pestrou a normální stravu - jíme ovoce i zeleninu, maso i ryby, nepřecpává se, sladkého moc nemusí - jíme v podstatě stejné jídlo i velikost porcí a to já mám váhu poloviční než on.

kbeata
27. feb 2012

@zabka8423 s tym jedlom,ze ked skor sa dava,tak dieta sa lepsie nauci jest mas pravdu,lebo ja som malemu do roka nedavala nic sladke,okrem nejakych piskot do ruky,a fakt mi ani teraz to sladke moc nechce,max.trochu cokolady,to si skor zoberie spaldovu al.kukuricnu chrumku, 😉
aspon mozem pred nim jest horalku,ked si pyta odkusnut mu dam,ale to mu staci 😉
v podstate sladke ma jablko,banan,aj ta uvarena mrkva je sladka
on jeden cas strasne priberal,ledva sa hybal 😀 ,v kociku som mu ani traky nemusela davat 😀

zabka8423
27. feb 2012

@petrajurinova tiez nie som z tych stihlch, tiez som bola baculate dieta, neskutocne, potom som do prveho porodu bola normalne stihla, nemam na mysli 50 kilo, ale okolo tych 60, taka zdrava zenska a po porodoch je to katastrofa a jem strasne malo. ale ono je to o tom, jest pravidelne. kedysi som mala na to nervy, cvicenie, kazde dve hodiny jedlo akekolvek, aj sladke aj neviem ake a krasne som schudla, teraz budem alibisticka, nemam na to naladu ani cas. ale je rozdiel v type postavy, raz sa mi "vdaka" chorobe podarilo schudnut na 50 kilo a vyzerala som dost, dost blbo a necitila som sa dobre, lebo k mojej stavbe tela vyslovene kost a koza nepristane. pokial sa tvoj muz citi tak dobre a vaha ho neobmedzuje ani v pohybe, aktivitach a je zdravy, tak je to potom ok.a este ked je vysoky... moj drahy ma vysku 185 a mal tabulkovych 80 kilo a vyzeral ako spajla. teraz ma o desat kil viac a vyzera uplne normalne. a moja znama bola ako dieta vylozene obezna, dnes ma postavu modelky a to doslova, vyrastla to a nedietuje, cpe do seba piate cez deviate az jej niekedy zavidim, ja sa nadychnem a priberiem 😀

kbeata
27. feb 2012

@inciatko1 ked niekedy starsi syn varoval maleho,a mal akurat jest na obed polievku co som mu navarila,tak mi raz povedal ze nemala vobec chut,dal som mu tam vegetu 😀 ,aspon sa to potom dalo jest
inac som mu zacala trochu solit okolo roku,aj nejake koreniny do vyvarov,vsak s mierou 😉
doteraz mu sunar miesam z vodou z ovsenych vlociek,je to sytejsie,a viem ze nebude mat problem s kakanim,vzdy vecer

kbeata
27. feb 2012

@zabka8423 ja mam v zdrav.karte pisane pri kazdej poradni ze pastozna 😀 ,tlsta
teraz jem stale,vsetko a mam max.56 kg,od zakladnej skoly 😉 asi metabolizmus,sice vekom sa spomaluje,ale este funguje 😉