Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zabka8423
18. mar 2012

@andreaka11 na zakladnej je docasne, ako sa vyjadril ucitelke 😀 no a chce ist vehementne robit. ze skola je o nicom (rozumej v reci jeho kmena nahovno). ale inak uvazuje nad niecim, kde vela zarobi a nenarobi sa. odporucam mu s jeho drzkou robit politika, ked uz teraz takto rozmysla 😀 😀

bubush
18. mar 2012

tak my mame prave tu blbovinu zapnutu 😀
no tak co, je taky aky je hlavne ze je tvoj 😉

@andreaka11 jej "maly" ma 8 a pol len ze mozgom je polodospelak takze chodi na zs 🙂

bubush
18. mar 2012

@zabka8423 on ma dobre myslienky a pravdive - tak koho toto napadne ze je na zakladke len docasne?! 😀 to ked je takyto sikovny tak by sa mu mohlo darit v dospelosti, ked uz teraz ma take ciele a zda sa ze si za nimi pojde..len este nejako prezit pubertu 😉

andreaka11
18. mar 2012

@bubush no ja zijem v holandsku a tu je to tak, ze ked je ziak lepsi, tak ide do vyssieho rocnika, co si myslim, ze je super, ale potom nema rovestnych kamaratov a velakrat ziadnych.

andreaka11
18. mar 2012

@bubush on ju prave preziva 😀

bubush
18. mar 2012

@andreaka11 hej? zijes v holandsku? a ako si spokojna? ako dlho ste tam? muz je z tadial?

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 a co hovori na farmu? 😝

andreaka11
18. mar 2012

@bubush tak je to tu take rovne, ploche... najvacsie hory su spomalovace... jazyk je dost tazky, dobreze viem anglicky.... 😎 ja som tu od deccembra 2008 a partner od mala. inak sa nestazujem 😉

bubush
18. mar 2012

@andreaka11 a deti sa ti teda narodili tam? nechybala ti rodina? alebo aj teraz..ja som taky cuciak maly ja potrebujem mat svojich blizkych pri sebe 😅

zabka8423
18. mar 2012

@andreaka11
@bubush
no do pubertry sa asi uz rutime a s rovesnikmi si vztahy nevie tvorit odjakziva. s mensimi si rozumie alebo so starsimi, ale rovesnikom svojim nerozumie. takze casto sa na to stazuje, ale pomoct mu neviem, ani psychologicka. musime to nejak prezit, nejak vykryt niecim inym, nahradit. nasilu to nema zmysel, ked to nejde, tak to nejde. a mensich dost diriguje, ale som si vsimla ze ich diriguje tak, ako ja dirigujem jeho. joj toto bude tazka povaha 😀

andreaka11
18. mar 2012

ako tak listujem vo fotkach, tak nasla som take barokove

zabka8423
18. mar 2012

anooo, plienocky na hlave, klasika 😀 a co nocnik? 😀

andreaka11
18. mar 2012

@bubush no ja som taky typ, ze nemam nic proti mojej rodine, ale nemam problem byt bez nich. ako 19 rocna som odisla na polroka do anglicka. zostala som tam 5 rokov. no a potom som sa vratila na sr a zila s rodicmi a bolo to disaster!!! o 22.00 mi mamka volala, ze kde som a kedy pridem domov a s kym som a tak..... a ja som chcela byt slobodnaaaa

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 aj nocnik bol uz na hlave

bubush
18. mar 2012

@zabka8423 nie nie ani to netreba silit, ked si raz nerozumie s rovesnikmi tak to nechat tak, ved kazdi sme ini, niekto je spolocensky, niekto utiahnuty, niekto ma 20 kamaratov, niekto ziadneho..jeho svet su encyklopedie tak nech sa bavi s tym co ma rad..este sa to moze pomenit a ked nie tak nie..nemozme byt predsa vsetci rovnaky, ta ne?! 😎

@andreaka11 😀 zlati krpci...takze plienky nosite namiesto ciapok? 🙂

bubush
18. mar 2012

@andreaka11 pokial si spokojna, nie je o com...aj tak tu to ide dole vodou 🙄
planujes zostat navzdy? na malych ako hovoris?

zabka8423
18. mar 2012

mne kamos robi v holandsku a je tam rad. tam je 3 tyzdne, doma 3 tyzdne a postavil si barak a je spokojny 🙂 a nosi mi goudu, mnam, 🙂

andreaka11
18. mar 2012

@bubush hej, pod bradou sa daju pripnut takym skoro suchym zipsom a aj vzadu za hlavou, takze su pekne upevnene a neodfukne ich tak lahko. no a ked zaprsi a potom mrzne, tak si nerozbije hlavu ked sa smykne, lebo ta capica sa automaticky zmeni na helmu.

andreaka11
18. mar 2012

@bubush myslim si, ze kazda krajina ma svoje plusy a minusy. este som tu nepracovala, lebo som sem prisla v krize a robotu davali len holandsky hovoriacim ludom... a potom som chodila do skoly a potom sa narodili dvojicky a odvtedy som doma... inak som si myslela, ze som z holandstiny debil, ale prestahovala sa sem moja spoluziacka z holandstiny a normalne s nou komunikujem. ale po holandsky len s nou, s nikym inym.

andreaka11
18. mar 2012

chcem sa opytat. nechali ste niekedy dieta vo zvlastnej, smiesnej polohe, aby ste ho mohli odfotit?

zabka8423
18. mar 2012

@andreaka11 vzdy, ked sa take nieco vyskytne. co je na tom? ja som zase dnes zachytila temu, ci davame detom pancusky, ked je vonku 16 stupnov .. omg 😀
idem spat, asi budem den, dva bez netu, budem mat zase co citat 😀

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 no to si asi nevidela temu, ze moje 8 mesacne babatko ma hnedu kaku 😀 chuda, jak si ju ine mamicky zobrali na posmech... ale otazka to bola zabavna 😀 a aj odpovede 😀

andreaka11
18. mar 2012

idem spat. snad sa uz konecne vyspim.... 😔

tunzal
19. mar 2012

@lussy23 už som skoro zabudla, že len tí doktori sú najlepší ktorí radia deťom nedávať nič, len mlieko kolom dokola okrem toho nič maximálne len vzduch ale aj to len prefiltrované, nieže sa niečoho dotknú, nedajbože jedia to čo by možno mali len o pár týždňov.

gazovicka
19. mar 2012

@jurkovamiluska pardon... opravujem sa : pribinacik.... ja mu hovorim milacik, kedze ma najblizsie k tomu staremu milacikovi 😉

gazovicka
19. mar 2012

@tunzal super... diky... , aspon mame dobry pocit, ked to mame odobrene od odbornicky 😀

klari270
19. mar 2012

Ahojky,
ani ja jsem nenasla poteseni v tabulkach 😉
je pravda,ze na jidlo jsem opatrnejsi,ale jen protoze moje holcicka trpi na prdiky a bolave brisko.
Jogurt jsme uz taky zkouseli v 7.mesicich,ale zatim ji nesed.

Nenechavam svoje dite vyplakat,nenutim ji pres den spat kdyz nechce,nejime v presnej cas a nepouzivam na svoje ditko zadnou vychovnou "metodu".
Ano,mozna pusobim nezorganizovane,ale moje ditko je porad vysmaty,nebojí se a neni vystresovany. 🙂

gazovicka
19. mar 2012

baby, este jeden dotaz: moja kamaratka mi hovorila, ze uz od pol roka nemusim vobec prevarat vodu, mam vraj len prihriat vodu z vodovodu ... vraj jej lekarka hovorila, ze u nas mame vybornu vodu, ktora ma prirodzene bakterie, ktore clovek potrebuje... co na to hovorite? je tu niektora taka, ktora neprevarala vodu uz skor? napr. ked moj maly ma 4,5 mesiaca a uz by som mu nemusela davat vyslovene kojenecku alebo prevarenu?

zabka8423
19. mar 2012

@gazovicka ja som taka. neprevarala som uz asi po mesiaci, ak nie skor. flase som normalne umyla a oplachla a neprevarala som nic. iba som zohriala lucku zo zaciatku, ale aj to ma potom preslo. ked som robila UM, iba som vodu zohriala, deti su v poriadku a suhlasim, pisala som aj vyssie niekde, ze na slovensku mame super vodu, kvalitnu. chvilu som studovala zivotne prostredie a mali sme prednasky o cistickach odpadovych vod, o pitnej vode nasa slovenska je nezavadna, cista a zdrava. to, ze sa pouzivaju aditiva, to je v poriadku a nema to negativne ucinky ani na dospelych, ani na dieta. ano, su lokality, kde je voda dost zelezita, ale tych je malo. malilinko. deti mi pili aj klasikus mineralku neperlivu a fakt im nic neni. na zapade mame uplne super vodu, mame pieskove podlozie, cize je to prirodzena filtracia. kukam, ze si z okolia TT, takze tam je tiez super voda 🙂

akramgad
19. mar 2012

ahoj maminky ako sa máme a čo nové?