Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

simona112
26. mar 2012

@zabka8423 niekedy si tak pripadám aj ja, lebo keď vidím niektoré baby aj včera, kamarátova žena, majú jedno dieťa a ona má postavu ako keby v živote nebola tehotná a ja? som mamina dvojičiek, a postava pred otehotnením je už len na fotkách zvečnená 😀 teraz o nej iba snívam 😀 ale budem sa snažiť aspoň trošku, aby som bola ešte schopná sa vpratať do dvojdielnych plaviek 😀 od dnes idem na to, brušáky, a nič sladké do pusy. 😀 uvidím ako dlho mi to vydrží 🙂

zabka8423
26. mar 2012

@simona112 ja uz svoje telo poznam, ja musim silno makat na tom, aby som bola pozeratelna vyzlecena 😀 a je mi jasne, ze iste partie vyriesi len chirurg. lenze tie palky ☹ a skoda, ze sa liposukcia robi len po castiach, mna by bolo dobre vlozit do odsavaca celu 😀 😀 taky este nevymysleli 😀

radka_h
26. mar 2012

@katju To znám. V dětství jsem to dělala z povinnosti a ted v dospělosti mě to baví a odpočinu si u ní. zrovna včera jsem ostříhávala jahody a hrabala trávu 🙂

stardust
26. mar 2012

ah, co mam hovorit ja? Po dvoch tehotenstvach vazim ako dve stihle zeny dohromady, nadbytocnych kilogramov sa neviem zbavit, v podstate som to zdedila po babke. Az sa divim, ako som na tom psychicky dobre, ked kazdy riesi moju hmotnost 😎 a nic ine, len moju hmotnost. Nikto sa ani neopyta, ako sa mam, len ci som uz schudla 🙄 Z rodiny, otcovi sa hnusim, svokor tiez pusta ustipacne poznamky, ale po tom, ako mu zase narastlo brucho, davam mu tie iste skvele rozumy ako on mne....uz si nevyskakuje. Zivot je prilis kratky na to, aby sme sa stale kvoli niecomu trapili.

simona112
26. mar 2012

@zabka8423 no však ja skúsim a uvidím čo to so mnou urobí, lebo potom vážne už jedine chirurg, ale keďže na to korunky nie sú, tak budem musieť byť spokojná sama so sebou. jedine že by sa našiel dobrý sponzor 🙂

stanustek
26. mar 2012

@megi93 kamoška dáva malému activiu tú jemne sladenú je dobrá na črevá a nieje taká sladká velmi mu šmakuje aj mu môžeš do toho rozdviť marina kekse dobre sa drvia a sú sladkavé. Aj ja už chcem skúsiť jogurt lebo má problém sa vykakať aj keď pije dosť. A zeleninu mi nechce zje pár ližičiek a hotovo. Som skúšala všetko možné....rôzne druhy aj rozmix aj menej rozmixované. A mäso vôbec to ju drhne. Doktorka, že aj citrusy jej mám trochu dávať ale to sa tvári a vypľuje to. ☹

stanustek
26. mar 2012

@stardust Ahoj ja normálne nechápem ako môžu byť niektoré maminy také chudé.....ja tiež riešim váhu. Malá ma už cez 7 mesiacov a ja akosi nechudnem. V septembri svadba. Pomoooc nehcem byť obrovská nevesta. Teraz sa snažím večer nejesť tak uvidíme. Ale je to ťažké keď mi tak šŕka v bruchu. 🙂

zabka8423
26. mar 2012

@stardust no len ja sa v tom dvojitom tele necitim bohvieako. nikdy som nebola modelkovsky typ, bola som krv a mlieko, ale pekne tvarovana, nic mi nikde neviselo, bez zahybov, proste rovnomerne rozlozene baculka, boli rici, cici. teraz mam cici na polceste k bruchu /predtym som mala pevne stojate 3/, rici sa mi straca, zato sa mi z rite vsetko vrazilo do stehien a do brucha. konec, otras, citim sa nahovno a to su tie najblbsie partie, skade sa najhorsie chudne. nechcem sa zmierit s takouto postavou, lebo to nie som ja. este chvilu asi dokazem so sebou zit, ale ako sa poznam, potom pride skrat a ja zacnem chudnut. vadi mi, ked sa stehna suchaju o seba, potom to vyzera, ze mam nohy do x, mam s zase v lete trapit a zahalovat? ne, proste toto pojde u mna prec 😀

emmmuska
26. mar 2012

takze mala bude mat tri mesiace a nemozem sa utesovat ved chudnem do jej jedneho roka, lebo je to moje tretie dieta a podarilo sa mi ako tak schudnut az tak po siestich rokoch.... ☹ ...a to som cvicila a nejedla skoro nic
takze obchadzam velke zrkadla doma a budem ich velmi dlho obchadzat ☹ lenze ja priberiem aj v tedy ak sa niekoho spytam co bude varit 😅

emmmuska
26. mar 2012

@zabka8423 budem ti drzat palce nech sa ti to podari skor ako mne....

emmmuska
26. mar 2012

toto leto sa zase budem schovavat pod volnymi satami a trickami...zbohom obtiahnute veci ☹

zabka8423
26. mar 2012

@emmmuska no ved to, ja detto, po 5 rokoch po prvom porode sa mi podarilo krasne odmakat, vycvicit to a schudnut, teraz je to katastrofa. nemam sa takato rada. len potrebujem dat dieta do skolky konecne, nech mam cas aj na seba. ak neotehotniem, idem na to. ak som tehotna, no co uz, tak potom 😀

emmmuska
26. mar 2012

@zabka8423 😀 no keby si bola tehotna, tak mas po starostiach... ja uz tehotna nemozem zostat lebo by to bola uz katastrofa, ved ja by som mala vozit vnucence a nie svoje babo 😀 a to kebyze mam uz vnucence tak by som mohla byt aj klasicka tucny babka 😀 ale nie to by som zase trpela na klby 😀
nic ine mi nezostava len nezrat a makat na sebe ☹

emmmuska
26. mar 2012

@zabka8423 mala sa nam tiez podarila cez uzivanie HAK...ja som isla na interupciu aj som mala prvu davku narkozi v sebe a po presnom merani lekara to vsetko prerusil peniaze mi vratili, dovod vacsi plod ako 12tyzdnov...ale teraz by som ju nedala za nic na svete 🙂 lenze ja som tie tri mesiace uzivala HAK a mala som vsetko normalne...hrozne som sa bala co ukaze amniocenteza, predsa som tri mesiace v tehotenstve hadzala do seba HAK...

emmmuska
26. mar 2012

@nelicefo z ktorej strany Trnavy byvas?

emmmuska
26. mar 2012

@sweetsuzi ty si stara koza? a ja botom co som? 😀 stara jezibaba 😀

nelicefo
26. mar 2012

@emmmuska
@zabka8423
@stanustek
@simona112
@radka_h kočky...🙂 ale kašlime na krásu,peniaze,úspech...🙂 viem o čom hovorím...xixi....rozbehnutá kariéra,nadpriemerný príjem...ale čo z toho..najdôležitejšie je zdravie a to si nekúpime...ja som išla tvrdo bezhlavo za kariérou a nechcela som sa jej vzdať..a ako som dopadla??? Chcem ďalšie miminko a 2 roky stále nič 😉 a predsa...máme veľa seba naše malé slniečka ktoré nás síce občas trápia,jedujú ale stále sú len a len naše...a robia nám radosť...🙂) pre nich vždy budeme najkrajšie...a to je hlavné 🙂 Niet nad vety typu "Maminka ľúbim ťa" 😉

nelicefo
26. mar 2012

@emmmuska
@zabka8423
@stanustek
@simona112
@radka_h A k tým BIO.....no najlepšie bio je predsa doma zo záhradky.🙂)))

nelicefo
26. mar 2012

@emmmuska ja momenálne bývam vo Veľkých Kostoľanoch a ty? 🙂

emmmuska
26. mar 2012

ja v Častej to je 22km od TT a vikendy v D. Zeleniciach to je 10km od HC

nelicefo
26. mar 2012

@emmmuska v Častej??? poznám..🙂 Nedaľeko na Píle mám kamarátku.🙂

emmmuska
26. mar 2012

@nelicefo aj sa stretavate? na Pilach je tak krasne a okolie cerveneho kamena tiez 🙂

nelicefo
26. mar 2012

@emmmuska jasné stretávame..🙂 Ona z obývačky,spálnia izieb má presne výhľad na červený kameň...len teraz čo tam boli záplavy ich vytopilo..tak prerábali 😔 Červený kameň poznám ako svoje boty.😀 🙂

bubush
26. mar 2012

@emmmuska moja ty co hovoris ze babicka??? ved este nemas ani 40, moja mama mala mojho ml.brata v 40tke, 41 rodila - aka sranda bola a este aj je v nasej rodine 😀 brat v puberte my vlastne spolu s nim, mama plna energie - tazka pohoda..si pamatam ze ked sme ho chodili kocikovat - ja som mala 16 tak nikto nevedel ci uz moje alebo este mamine 😀 nevadi mne sa pacilo ze matieme ludi 😉

andreaka11
26. mar 2012

no k tomu chudnutiu... kazdy sa ma pyta, ci som tehotna.... dokonca aj vo fitku som robila jedno cvicenie a prisla za mnou dalsia cvicujuca, ze ci mi trener povolil toto cvicenie...... 😠 potom dalsia v satni, ci som tehotna........ 😠 😠 ked som na sr, tak sa ma rodina pytam, ci som tehotna a hladia ma po bruchu 😠 😠 😠
ja som byvala chuda, preto ma stve, ako vyzeram. a hneva ma (citaj sere), ze za tvrde 3 mesiace vo fitku na mojej vahe nic neubudlo. a to si odopieram same dobroty od ust 😢 no ale, mam nove cvicenia a do 11.5. by sa mali ukazat ako take vysledky. tak som zvedava 😕

emmmuska
26. mar 2012

@bubush ved moj najstarsi syn ma 18nast 😀 tiez nevedia ci to uz nekocikuje svoje

emmmuska
26. mar 2012

@nelicefo takze sa tam mozno raz aj stretneme? casto tam chodime a teraz s malou Lu tam budem chodit castejsie

radka_h
26. mar 2012

@nelicefo No jasně 🙂

bubush
26. mar 2012

@emmmuska boze az teraz som si vsimla ze mas aj take male babo 🙂 tak to mate tiez doma pestre 🙂 ako beru starsi maleho clena?

cudo
26. mar 2012

Ahoj,
myslim ze kazdy ma zodpovednost za svoje deti a ma pravo aby ho za to nikto neodsudzoval pokial jeho konanie nie je hranicne patologicke. veci ktore sa mi u niekoho zdaju cudesne nemusia byt este na zahodenie. Ja doma varim a verim ze vychovam zdrave babo ale chcem ho aj naucit na nezdrave potraviny aby vedelo s nimi v normalnej miere zaobchadzat, aby neboli pren zakazanym ovocim. Lebo to najviac chuti a prave deti ktore sa s nim nikdy nestretnu maju casto problemy s tajnym prejedanim sa (bulimi, anorexia...).
Ale co sa tyka choditka, tak s tym mam svoje skusenosti. Jedno dieta ho pouzivalo, chodilo skor ale hlava nehlava, nenaucilo sa ze sa musi spoliehat na seba a ked uz chodi tak mu pavuk nepomoze..z toho bolo vela padov a urazov. Druhe babo som nechala tak, bez pavuka, bez pomoci, chodi od 15stich mesiacov a uplne bez pomoci, krasne, super opatrne, mam o 100% menej prace a tak by som uz pavuka nedala... ale nech si kazdy robi co uzna za vhodne.