Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bubush
4. apr 2012

@gazovicka tak vravis ze si sa natrapila? 😒 moje...ja tiez celkom neviem, ja ti len napisem ako sme to robili my - pred spanim klasicka krupic.kasa z misky lyzickou a v noci ked sa zobudila len klasicke um ale mne mala spavala vzdy dobre takze caste budenie som nejak riesit nemusela..
ak sa to u vas zmenilo ze papal lepsie tak mozno ho trapia zubky, ono to moze trvat aj dlhsie kym vykuknu na svet, s tym bohuzial neurobis nic len vydrzat
ked robis kasu, ked nasypes krupicu a zacnes ju varit tak hned od zaciatku miesat a miesaj stale stale stale lebo ona sa zvykne zhrckaviet a potom staci jedna hrcka a nejde to cez cumel...jedine ze by si to este cez nejake redsi sitko este preliala ..
ale s tou dierkou v cumli to musis vystihnut presne lebo tiez moja mala ked bola babatko tak velmi grckala z obyc.mlieka tak sme davali zahustovadlo a tiez sme museli urobit dierku vacsiu, najprv sme urobili malu co sa iba natrapila ze sala a nic jej neslo a potom samozrejme vacsiu tak cumel mohol ist do kosa lebo tak ako si spominala jej to tieklo kade tade...takze ked urobis dobru dierku a bez hrciek krupicu tak by nemal byt problem..

jurkovamiluska
4. apr 2012

@gazovicka ja som malemu skusila najprv spravit redsiu tu kasu, ze cez flasu, ale nechcel, vypluval, tak som ju spravila hustu a spapa mi ju iba studenu, teplu ju tiez vypluva, ja si davam odoka vody a postupne pridavam kasu, tou metlickou to vymiesam a hotovo

gazovicka
4. apr 2012

@bubush tiez som rozmyslala nad tym, ze ci to nie je kvoli tym zubkom... chudatko, ale on uz dobre dva mesiace slini (som myslela, ze ked tak skoro slinil, ze mu aj zubky pojdu skoro), ale stale nic.... kasicku chcem vyskusat urcite na noc, len musim najst sposob, ako to bude najlepsie... dnes vyskusam asi tu lyzicku vecer a manzelovi nachystam dudliky, co mam doma, nech sa "hra s dierkami" 😀 ...
uvidim, ako to bude tuto noc.... 🙂

gazovicka
4. apr 2012

@jurkovamiluska no ved dnes to vyskusam... 🙂 s lyzickou... 🙂

jurkovamiluska
4. apr 2012

@gazovicka vela stastia, neboj o par dni vam to pojde lahko-obratko 😀 😀 , a vyspis sa, i ked ja som sa tuto noc vobec nevyspala, kazdu chvilu bol hore, ale to zo zubkov ☹

gazovicka
4. apr 2012

@tunzal dnes budem skusat... ja mam zas ryzovu nemliecnu kasu... mam si kupit tu na dobru noc? ale myslim si, ze to je asi jedno, ci je tam napisane ze na dobru noc,nie? 😉

jurkovamiluska
4. apr 2012

@gazovicka ja si myslim, ze to je uplne jedno, ja ich striedam a nejak v noci nevidim rozdiel

tunzal
4. apr 2012

@gazovicka myslím že to je jedno ktoré, len pre moju spokojnú dušu dávam takú na noc 😀 😀 😀

lenulka34
4. apr 2012

Kocky som divna mama ked mojmu 7 mesacnemu synovi v tomto pocasi tj 14 a viac stupnov nedavam do kocika fusak??? Vcera vsetky deti mali len my nie a to u nas bolo 19 stupnov v tieni 🙂

zabka8423
4. apr 2012

@lenulka34 zlatusik, normalne je fusak nedavat uz od marca, vlastne uz ked nemrzne 🙂 nenormalne je ho davat vtedy, ked ludia pomaly nosia kratke rukavy. normalne je nedavat pancuchy, ked je u pohyblivych deti nad 15°C a u leziacich sediacoch nad 18-20 °C. vsetky tie fusakove deti, pancuchove byvaju casto chore, lebo sa spotia a potom ich strasie a druha vec, nie su odolne. dobre, ze si ten fusak nedala. ved nemrzne, preboha.

tunzal
4. apr 2012

@lenulka34 mi už asi mesiac nemáme fusák v kočiku, lebo bola spotená až po......mám tenkú deku pod nou a tiež ju zakrývam tenkou dekou, ale možno aj ja som divná lebo nedávam ani kabát len mikinu 😀 😀

bubush
4. apr 2012

@lenulka34 vobec to nie je nenormalne, schvalne som isla pozriet fotky z minuleho roka tak v marci som fusak uz odlozila a to mala mala 3 mes. - dokonca na dvore sme mali teplo tak spala len v tenkom obleceni a otocila som ju na slnko nech ju ohrieva 🙂

lenulka34
4. apr 2012

@bubush
@tunzal
@zabka8423 no ved prave maminy teda aj ja skoro v kratlych rukavoch a deti vo fusaku ale fakt som nestretla maminu bez fusaku🙂 a este maju deturence aj strikovane ciapky ja uz davam len bavlnene🙂. Priznam ze pancuchy mame ale on je hrozny neposeda a skopava mi deku tak preto🙂

tunzal
4. apr 2012

@lenulka34 tiež jej dávam len bavlnenú čiapku, síce pančušky ešte máme ale moja má len niečo cez 5 mesiacov, takže ešte z kočíku moc neutečie 😀 dávam takto : body s dlhým rukávom, pulovrik a mikinu, pančušky, nohavice, capačky, bavlnenú čiapku na hlavu, tenkú deku pod a na ňu, a dám kryt na kočík a môžme ísť

jurkovamiluska
4. apr 2012

@lenulka34 my uz tiez fusak mame davno odlozeny, dokonca som minuly tyzden aj pancusky vonku vyzliekala, iba body a teplaciky, a hned bol spokojnejsi, len sa potom obzerali po mne ci som normalna, lebo ostatni maly, fusak, zimnu bundu, hrubu ciapku a este aj deku!!!! + sedel ako pravitko, aj doma mi nehcel nejak extra spat tak behame s kratkym rukavom

emmmuska
4. apr 2012

@gazovicka no neviem ci ti ja poradim, ale ja som to robila tiez tak, ze som si uvarila kasu vo vode a pridavala do UM postupne aby som mala primeranu hustotu. A je pravda, ze dierka na dudliku robi vela aby dietatko nebolo z toho nervozne alebo ho to neprestalo bavit. Zatial nasej bambulke staci 130ml UM a okolo osmej zaspinka a vstava az okolo pol siestej....uvidim dokedy jej to vydrzi.... 😉

emmmuska
4. apr 2012

@pastelka74 dakujem ti, ale neviem ci gazovicke pomozem, lebo ja po dvanastich rokoch tiez lovim v pamati 😀

lubkagro
4. apr 2012

Ahojte maminky, nechce sa mi to vsetko citat tak sa pytam ... mozem dat malemu nejaky jogurt ? biely ? v utorok ma 6 mesiacov. Mozno mu nieco zachuti. Lebo jeden tyzden nechce mlieko , na dalsi zase tuhu stravu , neviem ako ho mam naucit ze kazdy den sa musi papat .. dokrmujem ho uz dobre 2 mesiace a hocikedy nechce varenu stravu. Dakujem vam krasne

zabka8423
4. apr 2012

@lubkagro ahoj, kludne mu daj.

lubkagro
4. apr 2012

@zabka8423 vyskusam dik 🙂

pastelka74
4. apr 2012

@lubkagro ...kľudne mu daj....nevidím dôvod,vyskúšaj možno mu zachutí.... 🙂

pastelka74
4. apr 2012

@lenulka34 ...nie si divná,nevidím na tom nič divné,.....skôr su divné tie,ktoré naobliekajú deti,trepnú fusak a ešte aj ten kryt na kočiar...si NORMALNA MAMA....ja už napr. nedávam pančuchy...načo,malá lieta po záhrade,zbytočne sa iba potí...a v kočiari už dávno nemáme fusak....vlastne ani neviem kedy sme mali kočiar naposledy vonku...

zabka8423
4. apr 2012

my uz kociar od roka - roka a pol vobec nepouzivame. a dnes je tak nadherne, krasne teplo, aspon tu, ludia chodia v kratkych rukavoch a dole kvitnu uz filaky, takze je jar 🙂 pekna, vonava, joj ako ju luuubim.
@pastelka74

michaelka5
4. apr 2012

do dnes som videla nieco krasne...babatko(asi tak 4mes.) v kociariku a na ociach nacapene slnecne okuliare..to sa teraz tak nosi?

natalitimk
4. apr 2012

mamičky poradte-ako davate vašmu dietatu vigantol kvapky,ja na odporučanie lekara mam davať do 2r 1kvapku.Ale moja kamoška ma 13m chlapca a ona už nemusí.Tak ako je to vlastne.Nemame žiadne zdravotne problémy

michaelka5
4. apr 2012

@lubkagro ja som mojmu prvemu davala biely jogurt od 5.mes., ten mu nechutil tak sme presli rovno na ochutene zvolenske 🙂...miluje ich dodnes.

michaelka5
4. apr 2012

@natalitimk iny kraj iny mrav, ja denne 2 kvapky...dokedy neviem...pri prvom som davala sporadicky a nic mu nieje.

natalitimk
4. apr 2012

ved aj ja hocikedy zabudnem,mala ma teraz 8M pri prvom som mala len do 6m davať.tak ja neviem podla čoho sa to mení.

zabka8423
4. apr 2012

@michaelka5 jasne, ved ostre slnko je neprijemne aj pre deti, ja by som bez okulosov nevyliezla, mam strasne citlive oci na slnko, mne hned slzia, takze ja okulose nosim aj v zime, ked oskar svieti. teraz zozenies detske, okolo hlavy gumicka, aby nepadali, nei su tvrde, ale gumove, aby netlacili a cim skor sa naucia, tym lepsie 🙂 moje deti tiez bez okulosov ani na krok, mala si ich pyta aj sama. a ma asi troje, heeerecka 😀 kvetinkove, s futbalovymi loptami a "muchove" - ked ma mamina, musi mat aj ona cez pol hlavy 😀 😀

tunzal
4. apr 2012

@lubkagro my sme tiež tak, len mi vôbec nechce mlieko, takže dávam aj jogurt sice nie každý deň, ale tak 3-4x do týždna, biely nechce, tak dávam bud zvolenský vanilkový alebo marhulový, ale napriklad dnes mala Tami živý jogurt marhulový, ale dávam aj dobrú mamu, podla toho čo práve nájdem a do ktorého obchodu sa mi chce ísť. len to nahlas nepovedz v inej téme tu na koníku lebo ťa zožerú, že čo si myslíš dávať jogurt, ved to sa nesmie 😀 😀 😀 podla niektorých....ale mne to schválila aj doktorka takže v pohode.