Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

andreaka11
4. apr 2012

juuuj, okna.... ale ved to uz nie je taky problem. treba kupit sprej na okna a s tym kuchynskym papierom to ide raz dva. nie ako pred 10timi rokmi, ze ich umyvat jarovou vodou a lestit novinovym papierom 😀 inak ja by som tiez mala umyt okna, ale nema to zmysel. lebo potom je cez ne vidiet a deti sa pozeraju von a prskaju na ne, potom to rozotieraju a niekedy si zoberu utierku na rit a s nou ich vyumyvaju.... 😉

andreaka11
4. apr 2012

a co sa tyka sexu pre nastrocne, tak tu v holadnsku chceli posunut hranicu, ze od 12tich je to povolene... ze aj tak to robia.... no ja ked som mala 12 tak som este ani nemenstruovala a o chlapcov som nemala zaujem. iba byt v ich spolocnosti, ale drzat za ruku, ci dat pusu? ze co ti......???

lussy23
4. apr 2012

@nelicefo 14ročná kondomy? 😲 no mám dosť. ja som v 14 ešte kukala Minimax a hojdala na hojdačke... kam tá dob aspeje?

andreaka11
4. apr 2012

fuuu, inak pred chvilou som prisla z fitness. zajtra ddeti veru nezdvihnem... poznate toto cvicenie? http://www.xco.cz/ je to vazne dobra makacka. specializuje sa na brucho, boky, chrbat a samozrejme ruky... snad si v lete budem moct dat bikiny 😵

pastelka74
5. apr 2012

....brééé ránko. 🙂 .včera večer som videla niečo,čo ma totálne dorazilo 😠 ...podobne ako nelicefo tie kondomy. 😀 ...matku,odhadujem tak 5-6 mesač.dvojičiek...jedno si spokojne spinkalo a to druhé si išlo hrdielko vykričať od plaču,bojovalo v tom kočiari so sebou...no des pohlad 😕 ,ale ešte ten srdce rvúci plač toho malého.....nevydržala som to a jemno som sa spýtala tej super mamy,ktorú by som najradšej roztrhala v zuboch 😝 za to,že dieťa plače a ona číta časopis......spýtala som sa...že haloooo už ti desať minút reve decko!!...a ona ma priklincovala,že ona ide nejakou metodou vyrevania sa dieťaťa...že to funguje,a dieťa potom spokojne spí....nemôže si zvykať na upokojovanie...vraj vdaka tejto metode plače menej a menej...horlivo mi vysvetlovala,že aj doma,dá ju do postieľky,reve,reve...ale napokom prestane...stála som tam ako debil,neverila som tomu čo mi vraví...dieťa samozrejme stále plakalo a ona sa vrátila k svojmu múdremu článku....prosím vás,to čo je za metodu VYREVANIA SA....to čo je za blbosť...ani ja som neskákala hned ked mala začala mrnčať....ale toto??..ja to proste nedokážem pochopiť,spracovať.......

m1isha1
5. apr 2012

Super konečne niečo normálne bez strachu pýtať sa niečo so strachom,že je to proti morálke a všetkému čo nájdem v knižke či na nejakej extra stránke.....je zle dávať dvojmesačné babo do športovej časti v kočiku ak ma chrbátik rovno????ako doma kríza nikto somnou nerozprava pretože svokra urobila scénu aka som hrozná matka pretoze vsetko robim zle inac ako ona ktora ma 60 rokov......

pastelka74
5. apr 2012

@m1isha1 ......my sme síce mali hlboký kočárik zvlášť a športový sme kúpili tiež zvlášť,ale ked má chrbátik pekne rovno,a pohodlie...nevidím dôvod prečo by nemalo byť v športovej časti...ved veľa mamičiek,čo takto vydávam,majú v podstate športový kočiar hned od narodenia....a čo sa týka svokry...no,nezávidím...ja som tej mojej hned po narodení malej povedala že odtál-potál.... 😀 😀 😀 ...a že ked bude živiť,potom môže aj vychovávať...netvrdím,nechám si poradiť,ked je rada dobre mienená,prečo nie?....ale nemusím vety typu...ked bol náš Janko malý,tak sme....atd.atd....my bývame našťastie samy,svokra je len občasne vyskytujúca sa osoba,ktorá väčšinou babam naprináša sladkosti ale aj jogerty,syry,.....a pod.pochopila že somnou,netabulkovou materou 😀 ,nič nenarobí....ale baby sú o.k....takže spokojnosť je na oboch stranách.... 😀 😀

m1isha1
5. apr 2012

no to zavidim my byvame v jednom dome vcera namna zautocila takym stylom ze som do polnoci plakala a moj muzicek nebol schopny si ma zastat zblaznim sa z nej som vraj zla amzka poretoze malemu olizujem cumlik neumyvam si prsia pri kazdom kojeni neutieram prach kazdy den maly nosi poniozk y a teplacky nevyvaram fklasku od cajiku kazdy den a podobne idiotiny.... idem sa tu zblaznit 😖

m1isha1
5. apr 2012

@pastelka74
no to zavidim my byvame v jednom dome vcera namna zautocila takym stylom ze som do polnoci plakala a moj muzicek nebol schopny si ma zastat zblaznim sa z nej som vraj zla amzka poretoze malemu olizujem cumlik neumyvam si prsia pri kazdom kojeni neutieram prach kazdy den maly nosi poniozk y a teplacky nevyvaram fklasku od cajiku kazdy den a podobne idiotiny.... idem sa tu zblaznit

gazovicka
5. apr 2012

@lubkagro ak by mu nechutil samotny biely jogurt, daj do neho trosku vyzivy....

jurkovamiluska
5. apr 2012

@m1isha1 ked mi niekto povie: ze kedysi neviem co, odpoviem: kedysi sa sralo na hnoji!!!! nezavidim ti veru, musis to mat ozaj tazke, a viac asi boli aj to, ze sa ta manzel nezastal. ja mam svokru dobru, len tiez do mna rype koli poriadku a ked som sa postazovala muzovi takmi povedal, ze jeho mama ma pravdu. tak som si potom pripadala ako nejaky imbecil, co sa potrebuje len stazovat

jurkovamiluska
5. apr 2012

@gazovicka no ako ste spali?

m1isha1
5. apr 2012

@jurkovamiluska
no presne tak najhorsie je ze ani on si ma nezastal....a ppredpokladam ze ani nikdy nezastane ... 😖

gazovicka
5. apr 2012

@jurkovamiluska no vcera nijak, lebo som bala s malym u nasich na zahrade cely den, prisli sme domov, okupala som ho a padol do postele .... tak som mu kasu nerobila a potom sa v noci budil kazde tri hodiny presne.... ☹ ...

gazovicka
5. apr 2012

@m1isha1 aj ja mam od narodenia sportovu cast.... mala som sice taku provizornu vanicku, ale tu som odstranila tiez dost skoro a isiel rovno do sportovej....

jurkovamiluska
5. apr 2012

@m1isha1 casom hej, on to pochopi, len skoda ze to niekedy trva aj roky. nehovorim z vlastnej skusenosti, ale zo skusenosti mojeje mami. jej svokrovci nanu utocili skoro 25 rokov, a ocino to az teraz pochopil

m1isha1
5. apr 2012

@jurkovamiluska
no ved prave ze synovia nedaju dopustit na svoje mamicky....a halvne ked synacik ma 30 mamicka 60 a nevesticka teda ja 21

gazovicka
5. apr 2012

baby... dalsia otazocka... aky mate nazor na to, ze 5-mesačné dieta vraj nepatri do behaku? ja som vcera prvykrat svojho dala, pretoze ho mam hrozne ziveho, stale skakat a skakat, uz nas bolia ruky.... stale chce byt na nohach a neobsedi (aj ked to nevie este dokonalo obsediet)... tak som to skusila a cuduj sa svete, malemu sa tam paci, pekne sa posuva, drzi sa uplne perfektne.. som rada, ze som ho tym na chvilku zabavila... ako viem, ze urcite ho tam nemozem davat nadlho, ale aspon na chvilu... lenze vcera som si tiez vypocula... ako nema tam co robit, dohukam mu vraj klby a pod. ...

m1isha1
5. apr 2012

@gazovicka
ja mama kamaratku ktora maleho nosila v behaku od 5 mesiacov a pekne chodka nic sa mu nestalo dnes ma 2 roky a nosi ho staale 🙂

m1isha1
5. apr 2012

@gazovicka
ja by som ho rada nadalerj v tom vozila,ale svokra mi robi peklo zo zivota =( a zial Bohu ja som v jej dome maly pan....

jurkovamiluska
5. apr 2012

@m1isha1 no stym sa musime len zmierit, mamicka je pre muzov nieco fantasticke, dokonale a ziadna zena ani manzelka ktoru srdcervuco miluju nenahradi ☹ , pretoze je neschopna, nema tolko skusenosti a neviem co, maly mi maval koliky, stale mi plakaval a ked miho zobrala svokra prestal plakat, mne to prislo hrozne luto, ze co som to za matku ked si ho neviem upokojit, tak som si aj poplakala a namiesto toho aby ma moj uz upokojil, takmi zabil, ved tak sa uc ako sa to robi!!!!

gazovicka
5. apr 2012

@m1isha1 ono ale co ma spolocne kocik s domom? ja tiez byvam u svokry, tak viem o com hovoris.... a este k tomu v byte ... ale odbijem ju, ze kazdy si vychovavame po svojom ... uvidis, skus to.... odlahne ti... a ked sa urazi? tak sa aj odrazi a aspon bude vediet, ze si ma nabuduce viac davat pozor.. neoplati sa byt taky, ze si nepovies svoje... ta moja aspon vie, ze si poviem

m1isha1
5. apr 2012

no ja som skusala ale ona zacala pomne vyskakovat ako chora ze nedovoli aby som ho v tom vozila a podobne.... a keby som mala oporu aspon v chlapovi ale on len ticho pritakaval svojej mamicke

m1isha1
5. apr 2012

@jurkovamiluska
n oto poznam my sme sa najskor stravovali spolua potom navrhla ze az varim sama uz su to asi 3 tyzdne a ona je tu primne kazdy den a mudruje do toho tak naco to chcela......ona je clovek ktori ma velmi diktatorske sklony aj ked to nedava na javo clovek ju musi prekuknut

andreaka11
5. apr 2012

@pastelka74 no aj ja som mama dvojiciek a tiez som ich nechavala vyrevat.. skusim vysvetlit preco, je to jednoduche, ale kto nema dvojicky, nepochopi to v danej situacii. thomas vrieskal. ten nevedel plakat, iba vrieskat. lisa mi vzdy pri tom reve zaspala. akonahle som zobrala thomasa na ruky, lisa sa zobudlila a zacala plakat. a plakala dovtedy, pokym som nepolozila thomasa a on nezacal vrieskat. co som mala robit? ak thomas zaspal, tak vsetko bolo ok. lisa sa na to nezobudila. tak som ho nechavala vyrevat. ja viem, ze mam dve babatka a dve ruky, ale skus si vybrat dve babatka z kocika... nevies si ani predstavit, ako som penila, ked som cakala u lekara, lisa na rukach, lebo plakala a thomas zacal vrieskat v kociku.. ludia sa len pozerali, ako si to poriesim, ale ani jeden neprisiel, ci potrebujem pomoc.. mne ich plac nevadil, vzdy som si povedala, ze ked placu, tak ziju, takze ak ma nejaka mama mmetodu nechat vyreevat, neodsudzujem ju, lebo ja tiez pouzivam tu metodu.

zabka8423
5. apr 2012

@andreaka11 suhlas. dvojicky nemam, ale viem, ake je to, ked si dieta zvykne na chlacholenie a cickanie. moje deti som nikdy neuspavala, moje deti boli a su naucene polozit do postielky a zaspinkat pri hudbe, niekedy bez. a bolo obdobie, kedy plakali, ale netrvalo to viac ako 5 minut a zaspali,. nemam pocit, ze by som bola chora matka alebo ze by nemali kvoli tomu ku mne vztah. kym moje kamaratky bud dieta vozili v kociku alebo tahali vecmne na rukach, tak moje decka v roku kocik nepouzivali a pouzivali vlastne nohy, moje kamaratky potom mali problem oducit dieta od kocika, od ruk. neviem, nech si hovori kto chce co chce, nie som zastanca spania s rodicmi, nie som zastanca dlheho kocikovania, vlacenia na rukach, sedenia 3 hodiny pri postielke, aby dieta zaspalo. nie, ja som clovek, matka, ktora ma byt dusevne ok a ma byt oporou dietatu a nie vystresovana mama, ktora je zo vsetkeho v prdeli, nevladze a podobne.. nie je nic silnejsie ako pirtulit dieta, ked je ten spravny moment. neviem,c i to dietatu nieco da viac, ak ho vlacim nonstop na rukach. mam divne nazory, viem 😀 ale aj viem, ze decka su v pohode. 😉 a mam to vyskusane dva krat

gazovicka
5. apr 2012

@m1isha1 mala si sa s kludom opytat... a preco? ten klud by ju mozno vytocil najviac 😉 .... nedaj si... viem, ze je to tazke, ale budes na seba hrda aj bez tvojho chlapa.... vyskusaj to... poloz si otazku.. co sa moze take hrozne stat, ked budem oponovat? vyhodi ta?

jurkovamiluska
5. apr 2012

@zabka8423 ja som si chtiacnechtiac maleho na ruky naucila, prve tri mesiace sme mali silne koliky, takze od 18.00 do 23,00, stale na rukach upokojovat ked to prestalo tak mi to ani tak neprislo a stale som ho mala narukach, niekedy som s nim aj cikala 🙂 , preto aj teraz ked mi place, co je uz teraz normalne rarita (klop, klop, klop) automaticky ho beriem na ruky, a poviem si ze dost sa mi vyplakal za tie mesiace, zase mi spava sam ja ho ulozim a hned aj odidem, ked aj ostanem v izbe tak mrnci, odidem je ticho, nechce ma tam 🙂

makupcik
5. apr 2012

@m1isha1 čo sa týka beháka u nás že pavúk....moja lietala 5 mesačná v tom a 8 mesačná už sama...a nemá ani krivé nohy (ako hovorila istá "cetka") ani klby znicene nic...uz jej ani nestacim.. 🙂

makupcik
5. apr 2012

...žienky môj drobec má 4 mesiace, niekedy pekne zaspinká..niekdy vyrevuje každú chvíľu a zaspí keď sa ma drží z celej sily proste ja ho idem pohladkať na upokojenie a on mi tak schmatne ruku..akoby sa bál, že odídem...asi je to tiež dôsledok kolík čo sme mali a ja musela byť pri ňom..a inak stačil len espusisan L kvapky do mlieka...a všetko sa urovnalo...stáli ma síce 40 eur mesačne...ale jemu bolo lepšie, vykakal sa vyprďkal...a postupne som dávku znižovala (to len pre tie ktore to nepoznaju, lebo mne to mesiac nikto nepovedal že niečo také existuje)...no ale späť k spánku...niekedy som až zúfalá, čo mám s ním robiť...nechcem ho naučiť na ruky...a hlavne cez deň vreští ako divý ale keď ho dám sadnúť, že nechce spať...ta mu hlava padá...no nechápem...dcérka bola iná..úplne...ľahla, keď aj chvíľku poplakala ale spala do 5 min...neviete niečo poradiť...už som rozmýšľala, dávať ho spať keď už fakt padá že hotovo konec...ale podľa mňa to nie je riešenie...mal by sa naučiť, že keď je v postieľke, tak sa bubká...inak v nej nie je, len keď ide spinkať...