Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

zoeno je to UM Friso. neviem ci sa predava na Slovensku alebo len tu v NL ale je to NL firma. na krabici je napisane, ze maximalne 4 tyzdne moze byt krabica otvorena. inak vyhodou toho mlieka je, ze cley objem 900g je rozdeleny na dva sacky po 450g, takze mas dva male, ktore mozes minat mesiac 😉

markiza
21. júl 2009

sophie, ta kniha moze byt zajimava. ani u nas nezaciname mrkvou, ale kasami. staci, aby clovek trochu cital a najde si kopec informacii, z ktorych sa da vybrat to co kazdemu mimisovi vyhovuje.

misha666
21. júl 2009

mizulienka , moja mala ma o 7dni 4mesiace takze nema 3 mesiace a nie je kojena od narodenia je na UM takze si myslim ze 2 lyzicky mrkvicky jej urcite neublizia 😉

markiza
21. júl 2009

misha, ublizit jej neublizia, ale tvoj problem asi nevyriesia. prve prikrmy su pre deti oboznamenim s novymi chutami, texturou, na zahnatie hladu tie dve lyzicky nestacia.

zuzka1.
21. júl 2009

misha neskusasla si tie kasove mliecka od nestle?alebo sunarka?
mylsim, ze to by bolo vhodnejsie ako mrkvicka, my sme boli tiez uz na UM od 3,5 mesiaca, ale zacali sme prikrmy neskor, mrkvu ani stavicku z mrkvy nechcel, u nass ficali zemiaky a od brokolica.
Mrkvu zacina konencne papat ako s aaptri, z nedelnej polievky aj 2 cele asi 10cm.

sophie1981
21. júl 2009

markiza.....hladala som cez google nejaky link, ale vsetko je to v anglictine......ja som zila v uk par rokov...odchovala som par deti....drzala som sa priblizne tej knihy......islo to super, kedze tam taktiez radi co asi robit ak dieta odmietne prikrm.....je to uzasne rozdelene na dni, ako by to malo priblizne fungovat....ale na moje velke prekvapenie, vo vela veciach je to ine ako v nasich slovenskych tabulkach...takze som samostatna tabulka asi...... 😀

misha666
21. júl 2009

markiza ... no ved nejak zacat musime aby ju to niekedy zacala nasycovat... a ja som citala dost o prikrmoch a zacinat sa ma mrkva, zemiak , brokolica, kase su sladke, tak potom moze zeleninu odmietat, a nemyslim si ze som jej dala skoro , v starych knihach bolo pisane ze deti mozu uz od 2mesiacoch jest take co je samozrejme blbost ale mozno aj ty si uz v 2 mesiacoch jedla mrkvu a zijes 😉

zuzka1.
21. júl 2009

v uk oproti SR je vsetko ine, pre niekoho uplne chore, pre niekho prijatelnejsie.

misha666
21. júl 2009

zuzka...som chcela vidiet ako bude reagovat na mrkvicku , ked sa mi dalej takto bude budit tak potom mozno skusim dat jeden vecer kasu 🙂 uvidime co to spravi 🙂

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

markiza mas pravdu nezijem na slovensku a asi este dlho nebudem 😉
nutrilon ma na slovensku aku spotrebu? tu v nl je tiez styri tyzdne na nutrilon a to som si ista ze sa predava aj na slovensku

markiza
21. júl 2009

sophie, mozes aj anglicky link 😉

misha, mozno aj ja, to ale neznamena, ze co robila moja mama je svate. kase mozes pripravit aj doma, nie instantnu kasu, prisladis ju ako chces a cim chces. samozrejme musi sa jednat o bezlepkovu kasu. viem, ze na slovensku je prva mrkva, ale docitas sa o nej aj to, ze ma vysoke percento dusicnanov.... jasne, vsetko ma pre a proti... to len aby sme diskutovali.

markiza
21. júl 2009

cestovatelkaandrea, slovensky nutrilon ma tiez mesacnu dobu spotreby po otvoreni http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-prob... to je aj odpoved pre zoeno 😎

zuzka1.
21. júl 2009

no ja uz neverim ani kupovanej zelenine, obycajnej ani bio, kedze ma kamaratka, co ma vystudovane rastlinstvo, environmentalistiku a etse nieco k tomu poucila, ze si nemozem byt ista, ze ta zleenina je ozaj zdrava.
ako spomenula markiza, kvoli dusicnanom. Ak sa zelenina zbiera doobeda od 10-12 obsahuje ich prilis vela. treba ju zbierat skoro rano alebo vecer.
dobre, coo?
a potom, jedzme vela zeleniny a nezabudnime s aspytat na trhu, kedy ju zbierali 😝 len kto to povie v sueprmarkete,hm??

cestovatelka, aj u nas predavaju tak sunar, ine neviem, pijeeme sunar, 600g balenie, a rozdelene na 2 samostatne vrecka.

sophie1981
21. júl 2009

zuzka...mas pravdu....vela veci je tam uplne otras, ale par veci nieje odveci...... 😅 ....mozno keby som to neoskusala na par detoch, neverila by som...len mi to pride take menej krute pre deti.....ten sposob a la Gina Ford....tabulka ale ludska ....ale tod zase len moj nazor.....uvidim, ako bude reagovat slovenske dieta na tento sposob.... 😀 ....

misha666
21. júl 2009

markiza,...ibaze ta mrkvicka ktoru som malej pripravila bola pestovana doma v zahradke mojich rodicov a oco naschval nehnojil uz teraz zeleninu aby mohla aj malinka papat ,takze dusicnanov sa nebojim,...no ved jasne diskutovat musime aby sme sa nieco nove naucili 🙂

zuzka1.
21. júl 2009

sophie hod link, nech s anieco poducime

markiza
21. júl 2009

zuzka, pravdu mas... ani cerstva zelenina nie je ziadna vyhra. 😒

markiza
21. júl 2009

misha, ale dusicnany sa nachadzaju aj v pode, v podzemnych vodach. to ze niekto nehnoji je plus, ale zaruka to nie je. to je ale ina tema... nieco papat musime.

zuzka1.
21. júl 2009

dusicnany nie su len z hnojiv, ale to je jedno...
kocky ako sa hravate s deckami, nejake tipy, tie co mate krpcov uz starsich

markiza
21. júl 2009

zuzka, odklanas sa od temy, pozor na to 🙂 😉

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

zuzka tak to mate dobre, ked mas sunar tak baleny. tu take nieco nie je. ja davam malemu UM az od deviateho mesiaca. dovtedy bol krmeny mojim odstriekanym mliekom. ale poslednu dobu som uz nevladala aj chodit do roboty aj odstrekovat aj sa hrat s malym a este sa starat o domacnost. devat mesiacov bolo na mna uz dost a bola som aj casto chora. preto teraz maly popija umele mlieko ale chuti mu, tak je to v poriadku.

misha666
21. júl 2009

markiza...ja viem ale tak fakt nieco papam musime,,,,zase nebudem jej davat kupovanu zeleninu z trhu ani hypermarketov, radsej jej dam blivajz z poharika... kupovanej zelenine neverim, cim krajsia na pohlad tym viac dusicnanov ma ☹

zuzka1.
21. júl 2009

markiza ved chcem vediet ako sa hravaju tabulkove a ako netabulkove 😀 😀
ci je aj v tom nejaky rozdiel

dididi30
21. júl 2009

ahojte, ja som pri malej nebola vobec tabulkova, ani nejdem pisat, co popapala do roka 😝 😀 nechcela nic ani mlieko ani jedlo a to do teraz.....bola v choduli, nelozila, rovno chodila

syn je tabukovejsi, ale to len preto,ze spapa vsetko, stale ho kojim 😉 syn nebol v choduli, lozil a potom pekne chodil, ukazkove dieta a na vahu, ale ja mam take drobne deticky aj ich rodicia taki boli, cize my 😉 😀

drzte sa a nedajte sa ,,netabulkove mamicky,, 😵

sophie1981
21. júl 2009

co sa tyka "zdravej zeleniny a ovocia"....myslim ze to uz davno nieje co bolo ked sme my boli deti.....ked sme si v lese pri ceste veselo zbierali jahodky..... 😅 ....velky rozdiel medzi bio a non bio asi nieje.....jedno striekane aj druhe.....najidealnejsie vlastna zahrada......ale my nova doba davame prednost kanadskemu travniku.... 😀....a nie driet na roli od rana do vecera a potom este statok nakrmit... 😅......jenoducho aj tie hodnoty a sposoby sa musia menit.....uz si nemozme dovolit to co si dovolili nasi rodica, stary rodicia....ale zase aj dobreho vela skodi a prehanat to tiez nemusime....ako ste pisali,....zlaty stred.... 😉

markiza
21. júl 2009

vdaka za linky sophie

dididi30
21. júl 2009

sopfie, ja ti poviem aky je rozdiel medzi bio a nebio stravou 😉
citala som o tom.....je to tak, bio jabko staci zjest jedno, aby si z neho dostala do tela to dobre, ale pri nebio musis zjest dve jablka , aby si z neho dostala to dobre.. no zhruba takto to je 😎
zlaty stred, suhlasim 😉

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

ok holky koncim, drobec sa zobudil tak sa napapame a ideme von. dufam, ze do zajtra sa tu nepovadite 😀

sophie1981
21. júl 2009

http://www.contentedbaby.com/books-weaning.htm

dididi...studovala som polnohospodarstvo a rastlinnu vyrobu......hmmm.......a neviem ci som ti uverila.... 😀 ...ale to je jedno...ked nas nezabiju dusicnany, takto bude ozonova diera nie??? 😀 😀 😀

idem aj ja...dovarit obed.....mala sa o chvilku zobudi, tak sa s nou pojdem hrat tak, ze si ju dam do babyvaku a budeme vysavat ... potom odbehneme na stavbu pohrabat seno.....takto sa ja hrajem s mojou dcerou..... 😀