Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

pastelka74
17. apr 2012

@gazovicka ...pod do súkromky za nami..... 😉

gazovicka
17. apr 2012

@pastelka74 a to sa ako robi? 😉

pastelka74
17. apr 2012

@gazovicka ...napíš @nelicefo aby ťa tam pridala,my sme tam už skoro všetky,odišli sme tam kôli tej larve..... 😀 😀 ,napíšeš jej a ona ťa tam pridá.....papa

jurkovamiluska
17. apr 2012

@gazovicka no tomuto mojmu som ja davala tu kasicku, sak ako som ti vravela, ale po par tyzdnoch sa mi zacal zase budit, tak som mu tam svihla dve piskoty, este ked bola voda horuca, tie sa pekne rozmocili, spravila kasu a zase je dobre

michaelafiladelfiova
17. apr 2012

@mojong tu kriedu mame aj my aj take pasticky ze tam vlezu spapaju a nmozu sa potom rpzmnozovat ci co, uz som davno nevidela mravca tuk tuk

martaa4s
17. apr 2012

ach jáj, za ten čas čo som tu nebola sa toho tu udialo až až, mám čo doháňať 🙂 , ale aj poniektoré ste mi utiekli do súkromky ☹ ako mi bolo s vami dobre

@jurkovamiluska tie piškotky potom dávaš do kašičky a premixuješ? ja mám ten istý problém, zo začiatku mi prespinkal aj 4-5 hodín a teraz sa mi budí po 2 hodinách ☹

jurkovamiluska
17. apr 2012

@martaa4s nie, normalne si ohrejem vodu a ked si ju davam do misky tak tam hned svihnem dve piskoty a oni sa vlastne rozmocia, potom z toho urobim kasicku. ved som ich prvykrat truba struhala a boli vsade len v miske nie, tak ti ma potom napadlo, ze sa rozmocia 😀 😀 😀

martaa4s
17. apr 2012

@jurkovamiluska no musím to aj ja vyskúšať 🙂 ďakujem za radu 😉 dúfam, že sa konečne trocha vyspím ☹ aj keď teraz to nebude veľmi možné, rastú nám zúbky 😲

gazovicka
18. apr 2012

@pastelka74 a o aku skupinu sa jedna? aky mate nazov?

kinka555
18. apr 2012

ahojte, chcem sa spytat.. je tu nejaka maminka ktora zabudala, pripadne nedavala vôbec dietatku vigantol? 😅

graceful9
18. apr 2012

@kinka555 mne sa občas stane, že zabudnem ☹ dúfam, že to nebude mať nejaké tragické následky,,,

kinka555
18. apr 2012

@graceful9 ja tiez zabudam, a obcas aj dost casto 😅 ale kedze som citala ze v zahranici sa nic taketo neuziva tak neviem... nemalo by to hadam uskodit..

graceful9
18. apr 2012

ženičky, vás sa spýtam, lebo inde by ma asi ukameňovali,,,,malá má 4 mesiace, ale od 2 sa už ťahá do sedu,,,niekedy ju dám na také 2-3 minútky sadnúť, lebo to má strašne rada 🙂 a zo všadiaľ počúvam, aké to bude mať katastrofické následky na ňu,,,tak neviem,,,je to ešte skoro? sedáva buď na mne alebo na gauči opretá normálne ako my,,,

graceful9
18. apr 2012

@kinka555 no dúfam,,,,ale zas občas sa mi stane, že kvapnú 3 kvapky namiesto 2, tak neviem, či je to ok,,,,lebo niekde na MK som čítala vášnivú hádku, či sú horšie 3 kvapky, alebo slnko,,,ja neviem,,,to mám dieťa v skafandri nosiť? :D

graceful9
18. apr 2012

@jurkovamiluska a aké piškóty? tie veľké alebo klasické? ja ozaj sa nevyznám, lebo všade čítam iné a som z toho magor,,,,jeden zakazuje, druhý prikazuje,,,a človek má potom pocit, že sa môže stať nejaká katastrofa 😒

kinka555
18. apr 2012

@graceful9 🙂 v skafandri urcite nie... a co ako moze slnko ublizit? pokial dietatko nedostane upal alebo neni spalene od slniecka neviem co moze byt nebezpecne 😨 😕

graceful9
18. apr 2012

@kinka555 ja neviem, ja sa nezapájam, bojím sa bitky :D to niektoré maminy sú riadne dračice,,,,akurát včera alebo predvčerom som dala otázku, či ako príkrm surovú alebo varenú mrkvu a či nebude po varenej zápcha,,,a reakcia asi že či chcem malú zabiť surovou mrkvou,,,tak ja na to kašlem :D tu sa mi páči viac 🙂

pastelka74
18. apr 2012

@graceful9 ...tu ti bude dobre,niekedy sem síce zablúdi nejaká premúdrelá s tabuľkových maminiek,ale stoho si nič nerob...len ty pekne babatko lubkaj po svojom,a ked chce mrkvičku,daj mrkvičku,povar,prepasíruj...neviem ako máš staré babatko...vyser sa ty na tie striktne dodržiavajúce tabuľkove maminy,je to tvoje babatko a čo sa týka toho vitamínu...ja som to nedávala vôbec,na slnku sme po celý deň a žijeme!! 😉 ...nemôžeš všetko brať tak smrteľne vážne,riad sa sama sebou,je to tvoje dieťa....

pastelka74
18. apr 2012

@graceful9 ...a hlavne si babatko obliekaj tak,ako sa cítiš ty...ja to tak robím stále,deti som nikdy nijak nebabušila a ani nejak strašne neschovávala pred slnkom,capli sme na hlavu klobúčik,lahunké tričenko cez leto a bolo...neboj sa toho...

graceful9
18. apr 2012

@pastelka74 no ja mám 4. mesačnú bábu, ale ešte nechcem začať s príkrmami, lebo má už od 3,5 mesiaca vyše 8 kilo :d tak aby ešte viac nepribrala,,,,nieže by som jej nedopriala, ale predsa, aby jej nezaškodilo na srdce alebo obličky, ešte počkám trochu,,,aj tak si myslím, že jej nič neujde,,,,a asi budem dávať kupované príkrmy, lebo žijem na dedine a nikde na okolí nie sú žiadne bio a iné srandy a tá zelenina, čo je tu, to by som ani ja nejedla,,,,a poviem narovinu,aspoň budem mať viac času pre seba,lebo malá je riaden šinter a dá zabrať a tá váha,,,,ja mám choré kĺby a niekedy už fakt nevládzem a mám aj školu a tak aspoň trošku času ušetrím,,,ale s tým by som sa inde nezverila,aby na mňa sociálku neposlali za to :d

graceful9
18. apr 2012

@pastelka74 a zas to chodenie vonku,,,,proste niekedy ozaj nemám síl ani vykročiť z domu a nie to ešte sa tu po kopcoch trmácať,,,myslím, že keď ja prežijem bez toho, tak aj malá,,,ale pre iné to je smrteľný hriech 😠

jurkovamiluska
18. apr 2012

@graceful9 klasicke, dnes sme boli na poradni a doktorka mi vravi, ze lepok od siedmeho mesiaca a sestricka za nou mi gestikuluje, ze mozem 🙂 doktorka: vajecny zltok tiez od siedmeho a sestricka jej kyva za chrbotm ze mozem. tak si robim ako chcem

graceful9
18. apr 2012

@jurkovamiluska jaj tak to má super sestričku potom :D lebo ja som počula že piškóty až od roka a zdalo sa mi to dlho,,,tak to len rozmočíš v teplej vode na kašu a je? 🙂

jurkovamiluska
18. apr 2012

@graceful9 nic si z tych blbych reci nerob. mne sa maly tiez tahal do sedu velmi skoro, mame 6 mes. a sedi sam bez opory, ked osm bola teraz na poradni, tak ho dokt.pochvalila aky ma pekny chrbatik, ze sa neohyna a neviem co. myslim si, ze ked ma mat zlee nieco s chrbitou alebo klbikmi tak ich bude mat tak cionak a tak isto si to myslim aj o viacerych veciach.

jurkovamiluska
18. apr 2012

@graceful9 hej a este pridam do toho hami, alebo sunarku. ale idem mu pomaly robit krupicovu. este sa mi ale nechce, lebo sa mi zda ze krupica sa musi varit. a toto iba supnem do vody zamiesam a je

graceful9
18. apr 2012

@jurkovamiluska veď aj ja si myslím, že pokiaľ sa vládze držať, je to ok,,,nasilu ju nedávam, ona potom keď nevládze, tak sa prevráti na bok a ľažká si 🙂 a kĺby má ok zatiaľ podľa sona, ani poštolky sme nenosili, len pampersky,,,aj to sa ľudia čudovali, že aspoň pre istotu,,,ale keď sono bolo ok, tak som to aj tak nerobila,,,jáj, ty si ako ja, mne sa tiež nechce vyvárať :O teda, ak som ťa správne pochopila,,,dúfam, že som neurazila 🙂

petrajurinova
18. apr 2012

@graceful9 proč by mělo být slunko špatné, vigantol se dává jako náhražka pobytu na slunku - obojí je základ pro tvorbu D vitamínu, takže pokud chodíte ven, když svítí sluníčko a nemáš dítě jak píšeš ve skafandru, tak nějaké zapomenuté kapky bych neřešila.
A ohledně té mrkve - u syrové je blbé akorát to, že z ní neuděláš pyré, takže by ti to mrně asi nechtělo polykat, ale rozhodně není jedovatá, aby se z toho dítě otrávilo.

tunzal
18. apr 2012

@graceful9 ahoj tabulky nechaj tam kde su rob všetko podla vlastného instiktu a podla vlastnej dcérky, ona najlepšie vie čo a ako vládze. ak vladze sedieť, a aj chce tak nechaj v klude, aj ja som dávala lebo chcela síce nenechávam hodiny sedieť ale teraz už sedi bez opory ale sama si neposadne. 😀 a príkrmy si možeš klude začať od toho ti nebude viac priberať ako od mlieka 😀 moja kým pila mlieko pribrala 1 kg až 1,3 kg za mesiac, a odkedy sme prešli je spokojná a nepriberá tak rýchlo ale len okolo 600-700 g za mesiac, teraz ešte nemá 6 mesiacov a váži 9100 g a má 72 cm 😀.

graceful9
18. apr 2012

@petrajurinova no veď ja som si tiež myslela, ale tak nebudem sa s nimi hádať :D

paja1975
18. apr 2012

vigantol také občas zapomínám 😒 přitom ho mám na přebalováku hned vedle tělového mlíčka.... A někdy se mi zas stane, že kápnu víc kapek, to nechce kapat a pak se to rozkape rychle 😢