Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

michaelafiladelfiova
20. apr 2012

@liave myslim si ze v sukromne riesime uplne ine veci ako vas 😀

emmmuska
20. apr 2012

@liave sukromka nie je o urazani, sme dost inteligentne na to aby sme take nieco 😉 robili a uz vobec nie za chbtom

liave
20. apr 2012

@michaelafiladelfiova 😉 nas???
moj posledny prispevok ;) odchadzam v miery je evidentne to co som si aj myslela,kazda si vytahujete z kontextu to co sa vam hodi ...
@emmuska uz dost ze vobec urazate 😉 ale to je jedno mna sa to aj tak netyka nepatrim ani k vam ani k tabulkackam ja som tu sama za seba 😉

pekny zvysok zivota 😉

zabka8423
20. apr 2012

haha 😀 ma vymazali, bola som ostra co? hm, len asi to bola pravda. a vraj neprovokuj, neurazaj, nenadavaj. no jo no,. myslim, ze tu bola dovtedy pekna a pohodova diskusia, kym sem neprisli diskutovat niektore damy a oni boli tie, ktore zacali diskusiu narusat provokaciami. takze, rozmyslam, ci mi stoji za to, aby som na tieto damy pouzila slovnik cudzich slov v intenciach inteligencie alebo kaslem na to, pretoze mi za to vobec nestoja. prispevok bol napisany tak, aby ho konecne damy pochopili. obavam sa, ze keby som ho napisala inak, budem to musiet este asi sto krat opakovat. s tymi nadavkami, nuz to by tu na MK musel byt vymazany asi kazdy treti prispevok. 😉 😉 😉

gazovicka
20. apr 2012

jeeejda, no, precitala som si to az teraz od vcera túúúú debatu.... 🙂 🙂 🙂 ... preco si najprv "dotycne" damy neprecitaju uvodny prispevok? mozno by sme sa vyhli viacerym invektivam ... 🙂

emmmuska
20. apr 2012

@zabka8423 moja nestoji nam to za to lebo ked je niekto presvedceny o opaku tak tazko berie NAZOR ako nazor....neviem kde tie najmudrejsie nabrali ze mi tvrdo presadzujeme svoje metody ze to nie su iba skusenosti, ktorymi sme presli. Ved nikdy som necitala take nieco,, si blba rob to takto lebo ja som to robila a je to dobre alebo musis takto " vzdy bolo slovicko ,,vyskusaj" ,,skus" mozno to zaberie....ved ani ten doktor im to inak nepovie.....tak preto nechapem tie baby ale kolko krat je dobra rada nad zlato a nie len co sa tyka nasich deti...
...vsimas ake dlhe prispevky davam, ved doteraz som pisala tak riadok a pol 😀 😀 😀 😀 😀

nelicefo
20. apr 2012

Baby serte na ne....nereagujte...podme opat do sukromky tam si mozme pisat co chceme a kolko chceme...🙂

@danka.k vitaj a pod ku nám do sukromky ak chces..🙂

lussy23
20. apr 2012

ale ja predsa nič proti vám nemám, neodsdzujem vás, je mi jedno čo vaše deti papajú, isto sú šťastné a milované... s tým varením so mto tak nemyslela.. ale nepáči sa mi, že s avysmievate tým starostlivejším mamičkám. každá tu robí pre dieťa to najlepšie, každá na tejto stránke svoje dieťa ľúbi. len každá m udáva to najlepšie, o čo msi myslí ona, že je to najlepšie a tiež v rámci financí. Prepáčte, ak som vás urazila, ja nie som ten typ. ale nepáči sa mi, že sa smejete z druhých mamičiek.

lussy23
20. apr 2012

@liave ale veď ja im nekážem ako majú vychovavať a stravovať svoje deti. nikdy som nikoh oza to neodsudzovala, ani im za to nenádávala. ale trápi ma, že si robia srandu z mamičiek, ktoré sa riadi tabuľkami. . ja na tom nevidím nič zlé.

pastelka74
20. apr 2012

@liave ...tou sviňou myslíš seba??...ak áno..tak odíť v miery...hauk!!...a naber smer..."tabuľkové"...všetkým tým urobíš nekonečnú službu a pribal si lussy23 či ako...a všetky ostatné supermanky v stravovaní,pitnom režime...a je mi naozaj veľmi ale veľmi ľúto že ťa admin nevymazal... 😠 😠 ...snád nabudúce...odchádzam v mieri do súkromky,preberať život a nie tabuľkové supermanky.... 🙂

lussy23
20. apr 2012

@pastelka74 myslím že @iiave nepísala nič zlé a ani ja.

pastelka74
20. apr 2012

@lussy23 ...pekne ťa prosím,ale naozaj...nekontaktuj ma....nezdieľam vaše názory a ani rady...premňa-zamňa..si vymieňajte svoje bio nápady a eko myšlienky...ja vám to predsa neberiem....ale inde...načo rýpete,myslím že @zabka8423...vám to obom vysvetlila,tak nerob zo seba nechápavú,čítať vieš....prosím"odíť v mieri" 😀 😀 😀 tak ako @liave....do tabulkových,lebo tam patríte...prajem ti pekný deň a véééééééééééľa duchaplných rád,myšlienok a nápadov v stravovaní.....a pod. 😀 😀 😀 😀

zabka8423
20. apr 2012

@pastelka74 ved ani ja ich nechapem. prisli, porypali a rypu, pricom sa nestotoznuju s nasimi myslienkami a nazormi a stale tu budu, stale ich tu nieco drzi, stale to tu budu rozoberat. to su asi ludia, ktori nemaju okolo seba inych ludi, ktori si musia takto neico dokazovat, co ja viem. inde ich asi nikto nepocuva, tak sa chodia prezentovat takto 🙄

petrajurinova
20. apr 2012

@lussy23 nemusíš mít strach, mi řečmi jen tak někdo neublíží - já si řeči, které mi nic nedávají nepouštím do hlavy. 😎

bubush
20. apr 2012

@lussy23 " že s avysmievate tým starostlivejším mamičkám" - to nas moze tiez urazit, ze my sme tie nestarostlivejsie???? ☹ 😠

graceful9
20. apr 2012

@zabka8423 no ale tak nech si založia tému, že poďme urážať matky, čo nie sú ako my,,,tam im isto nebudeme chodiť a rýpať, a oni nebudú chodiť sem 😠

nelicefo
20. apr 2012

@bubush
@pastelka74
@zabka8423 zlatíčka podte na pokec do sukromky.🙂 joj si idem o chvilku vyliat dusicku.🙂
to viete...nasa tema by sa mala premenovat na "nestarostlive macochy" 🙂 este ste na to neprisli??? ak ste na slovensku mensina tak sa do teba budu navazat do smrti,...😉

graceful9
20. apr 2012

@nelicefo alebo slovenskejši aj "krkavčie matere" 😠

danka.k
20. apr 2012

@nelicefo vďaka rada sa pridám, ale pošli mi prosím link nechce sa mi tu na mobile hľadať ju 🙂

nelicefo
20. apr 2012

@graceful9 alebo 😖

cany1
20. apr 2012

@danka.k dobrý postreh...aj ja si myslím, že rozdiel je iba v cene...možno je to pestované len čisto na prírodnej báze...ale potom by nemohla tá zelenina vyzerať tak zdravo, krásne, bez chybičky...ako z obrázka.

zuzana581
21. apr 2012

@liave no naozaj neviem, čo ti odpísať.. Stále niečo napíšem a hneď to aj mažem... Nechcem aby to čo by som ti povedala osobne pôsobilo nejak tvrdo, ale napíšem ti čo si myslím. Ak ti to pomôže z akéhokolvek dôvodu, tak ja tvoje ospravedlnenie príjímam a necítim voči tebe ani nenávisť, ani žiadnu inú negativnu emociu a ak by sme sa stretli v inej téme a náhodou by sme mali rovnaký názor, tak ti kludne šupnem jedno "páči sa mi to", ale osobne si myslím, že v tejto téme nemáš čo robiť. Prepáč. Nielen že nie si netabulková, ale si aj človek, ktorý musí druhých poučiť a presvedčiť o svojej pravde. Cítim to z každého tvojho príspevku. Možno ťa neskutočne irituje iba táto téma a inak si tolerantná, ja neviem, ale tu si velmi rýpavá a tak ako som ja a iné baby prestali vtedy chodiť do tejto témy pre konflikt aj s tebou, tak si sa sem teraz vrátila a zasa rozbúrila hladinu.. Nechápem.. Mala by si prestať túto tému stále riešiť. Vytáča ťa, tak ju nečítaj. Ja už neprispievam, lebo naozaj ma nebaví sa pred nikým obhajovať, ale čítam ju a myslím si, že baby tu nič zlé nepísali. Píšu si svoje skúsenosti, a si myslím, že každá má svoju hlavu, aby si zobrala z toho, čo chce. A pravdupovediac ma menej irituje napríklad pohlad na 6 mesačné dieťa z hranolkou v ruke, ako pohlad na matku kojacu 3 ročné dieťa. Prepáč...

billyjean
21. apr 2012

Ahoj holky, v ramci zmeny temy vas prosim o radu 😀 koncim 38. tyzden, mala kope ako diva vo dne v noci a kedze buduci tyzden mam narodky, celkom by sa mi pacilo darovat si porod 😀 mate nejaky tip na vyvolanie? teda okrem horuceho kupela a sexu, to mam v plane zrealizovat a mozno to klapne 🙂 ja uz to mimco chcem fakt von 😀

zabka8423
21. apr 2012

@billyjean paneboze.... 🙄 vsetky deti "kopu" ako dive ku koncu tehotenstva, vsetko je neprijemne ku koncu, s horucou vanou to neprehanaj a skus sex, ale ked ani ten nepomoze, tak neexperimentuj a pockaj si. bud to pojde normalne same alebo ti k tomu pomozu lekari. obchadzat matku prirodu je dost odveci v tejto situacii.. sa upokoj a vydrz to uz tie 2 tyzdne (eventuelne +2 na prenasanie)

petrajurinova
21. apr 2012

@billyjean z vlastní zkušenosti můžu říct akorát to, že porod neuspěcháš. Můžeš zkoušet nejrůznější doporučení - přecpávat se teplými buchtami, drhnout podlahu nebo schody kartáčem, chodit po schodech nahoru i dolů, dopřát si sklenku přeslazeného svařáku, čaj z malinového listí, nebo tření a masírování bradavek - čehož se určitě s radostí ujme nastávající tatínek (a určitě je takových rad ještě spousta). Ale u mě nezabralo vůbec nic - přenášela jsem 14 dní a v den když jsem měla nastoupit do porodnice k vyvolávání, tak se ráno kontrakce a porod spusily samy.

liave
21. apr 2012

aaa tak som tu zas...
Ok idem vam napisat i ked asi som zacala z opacneho konca a priatelov si veru nenarobim 😉 no nemala som v plane robit si ani nerpiatelov...@zuzana 581 rada by som napisala ze nepotrebujem nikoho presviedcat o svojej pravde...pravda je velmi relativny pojem co jedno pre niekoho pravdou je pre ineho byt nemusi...

takze idem sa vam ospravedlnit lebo som vela rozmyslala nad svojimi riadkami a musim uznat ze v niecom mate vsetky pravdu ...mala som zacat z opacneho konca nuz bohuzial neubranila som sa negativnym emociam ktore na mna obcas vplyvali z vasich prispevkov...nemala som v plane nikoho urazat,bohuzial obcas napisem veci ako ich vidim a bez servitky na hube...ale pointa je ze vlastne vzdy ked to tu citam tak v podstate s vami vela suhlasim a vela z praktik ktore pouzivate pri svojich detoch robim aj ja...napriklad som jedina kto v 12 stupnovych "teplotach" nedava svojkoim detom ciapky a inak zatazujuce overali kabaty ci skafandre!moje deti jedia sice zeleninu a ovocie no nezatazujem sa ich zlozenim ktora mrkva ci kalerab vyzeraju v obchode chutne ta s akupi a skonzumuje,je pravda ze rada nakupujem radsej na trhoch pretoze su tie potraviny chutnejsie a kolkokrat aj lacnejsie ale neznamena to ze musime zit bio eko len preto ze to je trendy!moje deti jedia sladke cokolady cukriky a kolace,hoc radsej upeciem doma nieco za 1.sa nudim obcas a je to super zabava pre deti piect spolu,za druhe som rada ked jedia nieco do coho poznam aspon polovicu zlozenia 😉 neobmedzujem ich ale ani ich s tym sladkym neprepchavam maju denne vsetko co im chuti aj tie "nezdrave veci" rezim sa u nas dodrzuje podla klipkavosti oci mojich deti a disciplina musi byt taka aby som sa raz za nich nemusela hambit ked budu velky 😉 nerada chodim po ijriskach a rozoberam len porody a kojenia ci bamboo plienocky alebo eko potraviny som normalny clovek a matka ktora sa snazi prezit v "dzungli" rovnako ako vy...
nikoho som nechcela odsudit za jeho pristup k detom ci ich vychove!taktze by som sa tymto chcela ospravedlnit...naozaj je to tu tazke hlavne ak je niekto "iny" co vy vo svojej podstate ste lebo sa nedrzite nicoho co by mohlo mat nejake "pravidlo"
ale co som kcela svojou prvou reakciou povedat vlastne bolo to ze som len chcla vyjadrit svoj nazor na to ze obcas to uz vizera silene...a su urcite veci z ktorymi nesuhlasim a sa mi nad nimi obcas zastavi mozog,nuz...ale pravda je ze sa to da povedat aj inak a mozno by ste moj nazor vnimali inak...ale ak z niecim nesuhlasim este to nemusi hned znamenat ze som tabulkova 😉
som kto som a zijem si svoje ...o sebe asi velmi pisat nemusim len tolko poviem co som pisala uz predtym...zijem v cudzine a tu je to trosku o inom kafe...nechem sa lutovat ci nedajboh precenovat...ale mam dve deti s velmi malim odstupom bez rodiny bez podpory okolia a na nejake tabulky som nikdy nemala cas!musela som si poradit sama nikto mi nikdy nepomohol ani neporadil volat denno denne mamicke alebo kamoske bohuzial financne neunosne takze sme bojovali ako s adalo,ani na nete sa nedalo sediet dlho a hladat informacie ,musela som si vystacit sama a je to tak do dnes a jedine co viem ze zdravi "sedlacky" rozum nepusti a kazda vieme co je pre nase deti to najlepsie ...myslim ze kazda jedna co ste tu ma svoje deti spokojne a milovane

@zuzana581 zuzi tiez som par krat zmazala nez som nieco odpisala ale asi nieje velmi co dodat len tolko ze su urcite veci o ktorych je tazko hovorit na fore a jednak ked kazdy to tu berie prilis osobne...aaaa kojenie je osobna vec a myslim ze kazdej s ato dotyka rovnako ci uz tej ktora kojila alebo nie...a ja som si viac ako ista ze kazdu jednu to z pociatku mrzelo ked nemohla kojit aspon chvilu,a z toho vela krat vypliva pocit ze ju niekto osudzuje...a mozno potom take uzkoprse reakcie ohladne kojenia...ale tot len moj nazor...kazda matka ktora svoje dieta lubi je vynikajucou matkou...hoc nie som annag pomohla som mnohim mamickam kojit,a tym ktorym to neslo,alebo si zvolili jednoduchsiu cestu som nesilila moje nazory a nikdy to ani robit nebudem,no vyjadrit sa hadam ked mam z niecim skusenosti mozem...a ja neuznavam ani 6 mesacne babo z hranolcekom v ruke ani kojene trojrocne dieta to je uz trosku moc aj na mna...

@billyjean k tvojmu prispevku poviem len tolko ako aj predomnou par ludi...hoc budes robit co budes robit drobcek vie kedy je jeho cas 😉 myslim ze rad moze byt milion a vyskusala by som asi tie najklasickejsie,no tie praktickejsie ako umyvanie okien ci drhnutie pohladhy neviem z tychto veci by som asi mala strach poznam z osobneho zivota par mamiciek ktore to sice nemaju podlozene,ale mali potvrdene ze je to jedna z moznosti preco maju jejich deti fyzicke defekty 😒 mozno sa tu bude niekto smiat ,ale bohuzial je to tak ☹ takze ja osobne by som neriskovala ...skus chodit po schodoch a pit alchemilku alebo salviu,ale nemyslim si ze to zaberie proste tehotenstvo a drobec vedia kedy je ten spravny cas priroda to dobre vymyslela ...tak zelam vela stastia a mozno sa ten darcek aj sam rozhodne ze bude darcekom 😉 hlavne v zdravi...

liave
21. apr 2012

Ps:viem ze deti nie su z cukru a tiez nebezim s kazdou vyrazkou na zadku k dr.a je mi obcas smiesno z tych mamiciek co sa idu pokakat z prveho kychbutia jejich deti.ale uz vas necham zit ..;)

zuzana581
21. apr 2012

@liave ja si myslím, že berieš túto tému velmi krčovito. Podla mňa sa ani jedna tu nenas...e, keď jej budeš oponovať, ale netlač na "svedomie".. Ako som už písala vtedy, píšem aj teraz, táto téma je nielen o netabulkovom správaní, ale aj o TOLEROVANI názorov a chovania. A možno aj vyventilovania všetkých stupidných názorov kralujúcich na koníku, lebo nepôjdem do laktačnej poradne a nezačnem im tam nadávať, že vy ste neni normálne, že kojeným deťom nedáte inú tekutinu, ako MM a pritom je to premňa nepochopitelné, tak to vyventilujem tu... Napríklad.. Nechajte nám naše ventili.. 🙂 A ak sa ti téma páči a chceš tu písať, tak sa trošku odosobni a uvolni.
Ja osobne nemám pravidlá, nemám nič, čo by som musela, čo by museli moje deti, alebo nemohli. Okrem slušného správania, slušného stolovania, úrimnosti, otvorenosti... ale také že hento nie, lebo.. hento áno lebo.. Také nepoznáme. Moj 3 ročný syn chodí spávať o dve hodiny neskôr ako môj muž a mne to vyhovuje... Možno som z časti taká anarchistka vo výchove detí, ale to neznamená napríklad, že jeme len čokoládu, chipsy a mc donald... Ja mám nadváhu vlastnou chybou a preto nechcem, aby tak dopadli moje deti. Bola som vychovaná na "mastnej" domácej strave.. mávame také doma, ale snažím sa deťom ukazať správne spôsoby stravovania. Chcem aby sa od malička naučili jesť lahko a tým pádom nikdy nebojovali s nadváhou, ale opäť: nemám v tom pravidlá.. Všetko riešim za pochodu. Velakrát sa riadim heslom: minulosť ma nezaujíma, budúcnosť mi nepatrí a tak žijem prítomnosťou.. Nebudem deťom odopierať jahody, tak úžasne zdravé ovocie len preto, lebo niekto povedal, že to je alergén.. no vylezte mi na hrb 😀 Moje deti ocucávali jahody hneď prvé leto, čo sa narodili. Dcéra trpela na silné laryngitídy a mávala vysypanú kožu, vraj nábeh na atopický exzém. Zistili jej alergiu na psa.. So psom bola v dennom kontakte stále aj po zistení "alergie" Jeden rok vyšla pozitívne, druhý rok nie.. Mala som vylúčiť kontakt so psom, len za to, že to niekto povedal? Rok, kedy jej vyšla pozitívne mala príznaky chorob rovnaké ako rok, kedy jej vyšli negatívne.. Postupne ako rástla, všetky choroby jej ustupovali a nemuseli sme pre to robiť žiadne psie kúsky. Lutovala som, že som do nej cpala lieky, ktoré jej dávali, lebo teraz sú moje deti ovela zdravšie, keď do nich necpem nič, iba vitamíny (doplnkové) aj to iba vtedy, keď sú chorí.. Malého som v živote ani nekrémovala, ani v zime, ani po kúpaní, nikdy a nema jednu vyrážku, nikdy nemal s kožou problémy. Laryngitídy mal pár krát, ale nič vážne.. Pokial je psychika v poriadku, či už u dospelého, alebo dieťaťa, tak je v poriadku skoro všetko.. A keď som spokojná, keď malý spokojne chrúme párok, tak nič iné okrem toho neriešim.. V živote je tolko zla, tolko škodlivín... no načo sa stresovať?? Nič nezmeníme, tak si užívajme život a uvolnime sa 🙂

liave
21. apr 2012

@zuzana581 neviem z coho mas pocit ze nieco beriem krcovito 😎 v com vsetkom by sme sa mozno my dve zhodli rozpisovat nejdem.ja som napisala obsirne co sa tu najviac preberalo ako tabukovost ...ja ked pridem domov na slovensko tak som ako padla z oblakov...vsetky deti vo fusakoch a bundach kym moje uz pobehovali bez ciapok...celkovo neriesim ockovania a vsetky jedla ktore by s amali ci nemali uz davno....zatial co kazda mamicka poctivo kvapka/la vigantol do svojich deti ja som ho hned vyhodila do kosa este ako recept 😉 a isla s detmi radsej kazdy den na slnko ...i ked tu to ani nepredpisuju mala som lebo na slovensku sa to robi ja som to nerobila...
a je toho este vela co by s adalo pisat...a ako si napisala ze toto je tema na to aby si tu netabukova mamicka uvolnila ventil...
ja som si ho tiez uvolnila...a presne tak mas pravdu ak by som mala riesit kazde zlozenie potravin ,alebo co jedna pani povedala tak by som ani na ulicu v zivote nemohla vyjst nemohla by som jest pit ani spat ci lahnut do travy...

PS:a vies mozno to bude zniet divne,ale ja sa tu nemam velmi ani nad kym rozculovat lebo tu v UK je vsetko co sa pise na tejto teme takmer uplne normalne.. slovenske zeny chodia s detmi von tyzden po porode ja som isla s porodnice pomaly peso a tlacila kocik pred sebou...ani sme s anevybalili a sli sme na nakup a v dazdi...deti s akupu od malinkata v bazenoch s ostatnymi...ziadne natieranie olejcekovanie ci ine bludy ...ziadne ockovania naviac pokial nieje brutalna epidemia...na vsetko ti daju paralen ,deti chodia oid januara do oktobra bez ponoziek a v slapkach...aaa pod...prisposobili sme sa vo vela veciach ,takze ja osobne vidim rozdiel ked pridem domov na sk velmi sa snazia ludia na sk riesit aj nieco co by malo proste plynut...no ale uz sa zas rozpisujem a nemam tolko casu...
ps;rada by som prispievala ale uz som napisala toho aj tak dost...no dakujem pekny pa