Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

pastelka74
11. aug 2012

@pallacinka ....tak ked ti to jedno,prečo reaguješ?...aj mne je jedno čo robia deťom tabulkové...a nereagujem...prepáč keby si vedela kto je lussy,tak by si jej svoj obdiv nikdy nevenovala....ale budiš.... 😀 😀 😀 😀

nikaa123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cerez
11. aug 2012

@gubcikova nie je dôvod ukameňovať ani vás ani nikoho iného. Každá z vás nesie zodpovednosť predsa za svoje dieťa. Nejdem len pochopiť, prečo vás vytáčajú tak tabuľky, je to len orientačné a nikto sa nemusí toho tak striktne držať. Príde mi to ako zahrávanie sa so zdravím vlastných detí. No nie len vám, ale všetkým extra netabuľkovaným maminám želám, aby ste do budúcna nemuseli toho toľko stráviť, čo vaše deti.

pallacinka
11. aug 2012

@pastelka74 Keby si citala poriadne, pochopila by si, preco reagujem- dat pribinacika v 6. mesiaci ako sa tu vacsinou chvalite je pre mna sice nepochopitelne, ale ok, akceptujem. V 3. mesiaci to ale podla mna hranici so zlocinom. Okrem toho, bolo mi luto lussy23, viem, ze zdaleka nie je dokonala, viem aj, kto je, no taketo jednanie si nezasluzi, to je vsetko.

maslenka47
11. aug 2012

@cerez Deti su stavane na to, aby prezili to, co s nimi robia rodicia. Btw, ktora tabulka/teoria je ta spravna? Ta, co tvrdi, ze lepok do 7meho mesiaca nie lebo pomoooc alregeeeen, alebo ta, co tvrdi, ze cim neskor lepok, tym vyssia pravdepodobnost ze sa vyvinie alergia nanho? Alebo jogurty, jeden "expert" tvrdi, ze len smotanove, druhy, ze smotanove ani nahodou.

A mimochodom, ze nieco nevies stravit neznamena, ze to tvojmu telu ublizuje. Napriklad taku vlakninu nevie stravit ani dospely clovek, napriek tomu sa tym cpeme lebo je to zdrave. Netreba ist do extremov. Ani jednym smerom.

pallacinka
11. aug 2012

@cerez Ono mi cele to delenie na tabulkove a netabulkove a ohananie sa tymito terminmi pride fakt smiesne, podla mna skutocne tabulkova mamicka ani neexistuje, kazda z nas si stravu prisposobi podla svojho. V konecnom dosledku je to o zdravom vs. nezdravom zivotnom style. A to tvoje zelanie na zaver je naozaj mile 🙂

cerez
11. aug 2012

@maslenka47 Nie som tabuľková mamina, to som už písala v začiatku. Mám 7 ročnú dcéru, je všetko, zdravé aj nezdravé. No mám aj 10 mesačné dieťa, ale každá potravina sa postupne zavádza. Viem, že tým neubližujem a postupne sa dostane aj k tým nezdravým jedlám. Všetko chce svoj čas. Príde mi to ako keby vám ušiel vlak a snažíte sa to dohnať. Prečo už ročné dieťa nedáte rovno do školy? Ja sa už k tomu vyjadrovať nebudem a na margo toho strávenia, myslela som to obrazne. Ešte len príde čas! Tak ďalej sa tu predháňajte a povzbudzujte sa! Dobrú noc

sweetsuzi
11. aug 2012

uff, teda davno som tu nebola, ale uroven tejto diskusie sa znacne znizila ... nebolo by odveci keby sa kazdy staral trochu viac o seba a hned nehodnotil, nedajboze rovno neurazal.
Toto forum je predsa urcene na zdielanie myslienok, nazorov, napadov a nie na hodnotenie a porovnavanie a nasledne kamenovanie tych ktorych nazor je iny. Chcelo by to trochu nadhladu a tolerancie, verim ze je v kazdej z nas 😉 A ked sa uz celkom neda, pomoze ignoracia 😉 😉

abbey1
11. aug 2012

Ja napíšem už jen jeden odtaz po tom, ako som si prečítala dnešné príspevky. Podľa čoho tu niektoré delia matky na tabuľkové a netabuľkové? Je na to nejaká tabuľka, ktorú používate?
(Na margo toho, že niektoré podľa vás tabuľkové posielate kade ľahšie🙂 😉

zlatica36
12. aug 2012

@lussy23 ze nezasluzi si dieta??? pre cesnacku???? ja som sa tiez nikdy neriadila tabulkami.... a tiez moje decka jedli vsetko dost skoro. a ??? dnes ma starsi syn 15 a vysku 1,8 m a 79 kg ...myslis ,ze som mu nejak ublizila,ked nam tak pekne vyrastol???? vlastne decka asi este nemas ,tak co mudrujes?

pastelka74
12. aug 2012

@pallacinka ...ok.na margo lussy a končím stouto témou...lebo už nie je" len" pre netabulkové.....bolo ti jej lúto...a nie je ti lúto mám do ktorých sa naváža ona??....označuje ich za tyranky a že si nezaslúžia deti....len preto že je"iná",tak si tu môže dovoliť všetko???...už dávno,som ju pekne poprosila,aby sa miernila vo svojich príspevkoch...že píše o niečom ,čo mu nerozumie....neposlúchla,tak sa jej to teraz vrátilo ako bumerang....už sa mi nechce s vami hádať,ja mám okolo seba príklady,ktoré dodržiavali striktne tabuľky....dneska sú u lekára,ako na hodinách klavíra.....to mi stačí.... 😖 😖

zlatica36
12. aug 2012

@pastelka74 presne tak ! moja znama dobre ze nevazila na gram kolko ma dieta zjest... a co ma robit v ktorom veku.... este aj mne PRIKAZOVALA co mam jest ked kojim... jednoducho mi povedala MUSIS!!! ...kym som ju neposlala do teplych krajin.... a vysledok? dceru ma neskutocnu alergicku,je biela ako stena to dievcatko, ale o neho starane presne podla tabuliek.... taze je to asi "ok"

petrajurinova
12. aug 2012

Tady se to hezky zvrhlo. To už vážně nemá nic do činění s tím, jestli někdo žije nebo nežije podle tabulek. Tohle téma začíná mít náboj: Napiš co největší debilitu (např. krmím česnekačkou tříměsíční miminko) a pak se bav tím, jak hejno slepic začne nadávat těm, co napíšou že to tomu dítěti zamíchá vnitřnostmi. A to převážně proto, že ty slepice si nepřečtou ten základní článek.

danka.k
12. aug 2012

Mili admini a adminky. Mohli by sme vas poprosit o zmenu nazvu tejto skupiny? na: PRE TABULKOVE MAMICKY. Dakujeme, netabulkove nemaju narok vytvorti si temu, aby tabulkove neutocili a neprispievali viac ako netabulkove. To je ako keby si nejaka junovka pride medzi Augustovky a hovori im preco ich deti nechodia ked jej uz chodi. vsetko postavene na hlavu, cize kludne mozte tuto temu aj vymazat lebo nema zmysel

pastelka74
12. aug 2012

@danka.k ....súhlasím....admini,kľudne túto tému uzamknite....stratila totiž zmyseľ....už nie je "len"pre netabulkové....ked si to celé prečítate,určite nám dáte za pravdu,že už je to tu len o tom ako netabulkové robia všetko zle....a ešte jedna prosba,skúste sa pozrieť ku tabulkovým,kolkokrát sme im,my netabulkové....vliezli do témy a osočovali ich,aké sú na nič matky....veľmi pekne dakujem..... 😉

danka.k
12. aug 2012

@pastelka74 asi by sme mali zacat aby vedeli ake to je neprijemne

pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stardust
12. aug 2012

Cesnak je zdravy, skoda ze sa mi minul, celkom som dostala chut na cesnakovu polievku 😝 😝 😀 😀 😀

diviska
12. aug 2012

nechápu hlavně dělení na tabulkové a netabulkové. Já rozhodně nejsem tabulková. Z toho tady je mi občas úzko - protože mám pocit, že to tem dětičkám prostě škodí, ale už dávno jsem se naučila, že chci-li někomu "radit" rozhodně né tak, že mu začnu něco vyčítat a přesvědčovat ho. Někdy je těžké si do někoho nerejpnout, proto sem prostě nechodím 🙂 holky nehádejte se! A nedělte se na tabulkové a netabulkové, vsechny jsme přece maminky

pastelka74
12. aug 2012

...viete čo je zvláčtne??...každá z vás,ktorá si sem prišla iba rypnúť,začína svoj príspevok.....ja tiež nie som tabulková.ALE... 😉

vendullka
12. aug 2012

Tak to my jedeme teda rohodně podle tabulek....ale svých 😉 🙂

dancul80
12. aug 2012

mna by zaujimalo co koho vedie k tomu aby tak skoro dal dietatu napr toho pribinacka. myslite si ze to potrebuje alebo kvoli comu? aby malo pestrejsiu stravu?

svetllana
12. aug 2012

Ja teda ani neviem, čo také "Tabulky" obsahujú, jaké suroviny "sú odporúčané" na ten-ktorý mesiac života dieťaťa...ale na to, aby som vedela, že bábätku do 4 mesiacov netreba dávať tuhú stravu ani také tabuľky nepotrebujem. Nikdy som neriešila, čo dávajú jesť ostatní svojim rovnako starým deťom ako sú moje, zdravý sedlácky um napovie, čím začať, čo ešte neni vhodné a podobne. Iba toľko odo mňa..inak pekný deň sa želá 😉 😀

sissmiss
12. aug 2012

Kazdy robi podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia. Ak mam informacie o skodlivosti zavadzania tuhej stravy pre nerozvinutu traviacu sustavu maleho babatka tak ho vedome tyram. Ak si o tom nic nenastudujem, tak je to z lahostajnosti. Ak si myslim ze je to tak spravne, lebo to tak citim...tam si dovolim trosku polemizovat. Ja to citim inak a ci nazor je ten spravny? Mam skusenost ze ako babatka sme boli s bratom krmeni podla pravidiel komunistickej doby v ktorej sme vyrastali. Prikrmy velmi zavcasu, choditko bola samozrejmost. Bratovi sa prejavila tazka alergia este v detstve, mne az v dospelosti. Traviaci system na houby obaja. Obaja skolioza. Co sa tyka stravy, chuti mi zdrava, nemastna strava, casto mam zaradeny rok, dva vegetarianstva, alebo kratke obdobia veganstva. V tom case sa mi alergie stratia. Mam kamosku ktora prisne a striktne dbala co jedla pocas dojcenia...avsak skor len navonok. Pritom denne zjedla velku milka cokoladu, mastne, vela masa. Bola hystericka ked niekto dal rocnemu dietatu sladkost. Ale jej dvojrocny uz poznal vsetko z mekaca a mal problemy s travenim. Kto ju poznal okrajovo vedel, ze je prisna na stravu. Kto ju poznal lepsie videl, ze maleho prestravovala komplet mekacom pocas jedneho tyzdna a potom skoncil v nemocke. Takze ta prva skupina povie, aha ako ona dba na zdravu stravu a maly ma ake vazne problemy s travenim. Ta druha mala skupina vidi ze co do toho decka natlacala. Takze take tie poznamky ze henta isla podla tabuliek a dieta je stale chore...nebrala by som to za priklad nevhodnosti zdraveho stravovania. Tiez som tu narazila na par mudrych rad, ze kazde dieta sa rozrozprava a netreba chodit na logopediu a podobne...zial nie kazde dieta sa rozrozprava a na logopediu chodit treba. Cim skor sa diagnostikuje napr.dysfazia tym skor sa s tym da nieco robit. Ak tu padaju taketo rady, neskusena mamicka moze ziskat mylne informacie. Dosledkom bude zanedbany problem, ktory sa da zial riesit len do urciteho veku dietata. Mna by naozaj uplne uprimne zaujimalo, odkial cerpate info o prikrmoch, choditkach a problemoch s recou deti. Ja si napr.netrufam bez studia problematiky byt odbornickou na toto alebo tamto. Alebo bez skusenosti. A zial, pri stravovani vidno nasledky az po dlhych rokoch, takze neviem ci tu je niekto koho deti maju okolo 30rokov a nie su obezne, nemaju srdcovocievne ochorenia, skoliozu, traviace tazkosti, alergie...

miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
takyna
12. aug 2012

Ahojte, skutocne opatrne treba davat nove veci uplne malym babetkam...
aj ked si myslim, ze ked uz dala pribinacik a neumrelo tak je to uz jedno 🙂 , na vlastne oci som videla pred tyzdnom to iste. Romka dala jest pribinacik 3 mesacnemu dietatku , po narkoze v miestnosti kde sa deticky prebudzaju pred zrakmi sestriciek, a tiez sme boli vsetci s toho mimo... 🙂 , ale tak pri Romkach nic nie je svete...cest vynimkam samozrejme, ale , ze to robia aj biele matky tak to je na zvazenie...
Moja znama dala tiez 3 mesacnemu synovi nutelu, skoncil na infekcnom, od vtedy mal problemy s imunitou....a astma mu vyskocila...

ja osobne sa neriadim tabulkami, ale rada si precitam nove informacie o strave, ci uz deti alebo nas dospelych 🙂

lubica69
12. aug 2012

@1katkas nič v zlom moja ale rada vy som ťa uviedla don obrazu čo sa týka jaja018 Nejedná sa totiž o jednu lyžičku niečoho ale o pchanie ani nie 3 mesačného bábenka pribináčkom a nie len jednou lyžičkou Dokonca si to nafotiť a dať do albumu A chváliť sa nám v téme májoviek o tom ako dávala aj cesnakovú polievočku A všetky čo sme ju na to upozornili sme boli hlúpe Tak si urob svoj názor teraz a nie z toho čo to tu ona píše za blbosti o jednej lyžičke Sorry
Ani ja nie som tabuľková ale špopať(ako to bolo na jej foto) sotva 3 mesačné mimi takýmito vecami je nanajvyš riskantné a nezodpovedné