Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
11. sep 2009

Miška ked pojde moj drobec do školky, či bude alebo nebude plakat - jedno viem iste.. ja budem..
mne chýba aj ked je hodinu odo mňa.. 😉 fakt sme si prežili a strašne nás to spojilo

nikollette
11. sep 2009

No ved, ja mám hnedozelené...a tiež som si myslela ze sa mu zmenia, ale úpraváže sa mu zmenili, na krásne modré...
mne je tiež hneď smutno, ke´d som bez malého, stále na neho myslím...

Ja som tiež strašne vrešťala, neviem či tak ešte v tej nemocke, niekdo vrešťal ako ja 😅

roka96
11. sep 2009

Miška moj je stále so mnou, ale my sme stále niekde.. nechcem aby bol len so mnou.. on miluje deti tak sme pred domom, alebo na nejakých preliezkách, proste vždy má okolo seba veľa ľudí. ideme pozriet kolegu- rozhádžeme mu kancelárničku, pretože nieje v klude..
teraz búva a ked vstane teším sa na prechádzku.. pojdeme na pešo.. 😉

roka96
11. sep 2009

Nikollete ja som mala tiež taký pocit, potom sme sa s mužom smiali, lebo bolo leto na sále otvorené okno a mna bolo asi na celé mesto počut 😀 no hanba fakt..ak niekto rodil po mne chudák- taký strach som mu musela nahnat...

roka96
11. sep 2009

Nikkolete a vraj hnedá je dominantná... horšie je , že moj muž nemá čisto modré.. on má skor zeleno modré 😀

nikollette
11. sep 2009

Ja som zase rodila v zime (vo februári) uplna noc, skoro už ráno, ja som tiež musela nahnať strach...
keď si to predstavím..
jeden lekár mi ležal na brucho, okolo asi 6asistentiek, môj lekár ma rodil s predu, všetci zelený červený, keď pôrod nepostupoval, a ked zahájili VE, priateľa radšej poslali na tú minutu von...

nikollette
11. sep 2009

No tak u nás som dominantná ja.. ja som taký vodcovský tip, ako poviem tak musí byť 😅
Nie som moc prispôsobivá, buď tak ako ja chcem, alebo nijako 😀

môj má čisto modré 😉

roka96
11. sep 2009

sa nám teraz smeje..
mne tiež sestrička ležala na bruchu taká tažká má skoro rozpučila.. doktor stále tlačte, tlačte ..
ja som po porode išla na wc som pozrela do zrkadla - a šok..
v očiach popraskané žilky, aj na ksychte..a ked som prišla domov odpadla mi polka zo zubu stoličky 😅 z toho tlačenia.. ked podla mna chudej babe to ide asi tažšie nie?

zuzka1.
11. sep 2009

no miska, po prve mne nikto maleho nestrazi ked cvicim. je normlane so mnou odma, cvicim rano, na obed aj vecer, na brusaky, co trva chvilu je cas vzdy, ked sa maly hra a podobne.
po druhe: cvicit som nemohla ani ja a to osm mala normlany porod, kedze som mala problemy ine. zaclaa som 9 mesiacov po porode.
po tretie: kamaratky mam po cisarskom, 1 ppo komplikovanom cisarskom, spojeny s operaciou slepeho creva, lekar odporucil cvicenie po 4 meisacoch a rehabilitacna sestra, ktora bola aj pre nas aj pre ne odporucila cviky na cvicenie uz po sestonedeli.

roka96
11. sep 2009

Nikkolete si musela zobudit všetkých na oddelení 😀 😀

roka96
11. sep 2009

som sa práve dojedla cestovín s mletým masom.. mnam..
včera som dala aj drobcovi tak sa oblizoval. samozrejme bez dochutenia.

nikollette
11. sep 2009

No, tá hanba 😅 😅 😅
kludná noc a uvrešťaná Nikolka si rodí 😀 😀 😀

Mne ležal na brucho mladý sympatický lekár, ... ešte ma po pôrode aj po hlave hladkal, ked priatel fotil malého ako ho balia do perinky... aj ruku mu držal.. milé 🙂
a ja som ani nevedela že som rodila VE, to mi až potom povedali, som si myslela, že uf, konečne, ked malý zo mna vyšiel, že to ja sama som ho vytlačila 😅

roka96
11. sep 2009

zuzka ako bolo na nákupoch??

roka96
11. sep 2009

Nikolete a čo to je VE?
ja som nakoniec vytlačila. a to bola úlava 😉

nikollette
11. sep 2009

Chcela som napísať aj ruku mi držal (ten mladý lekár), nie ruku mu držal, do kelu, samé preklepy 😝

Ahoj Zuzi, aj ty si nakupovací maniak ako ja 😅

zuzka1.
11. sep 2009

ahojte inak musela som hned reagovat.

miska kde si rodila????

u nas vam ak chcete epi daju, ak nie nie. ja som najskor chcela, potom mi znama, co mi bola aj pri porode povedla, nech si nedavam, to bolo asi v 7.mesiaci, nech beham, leitam, kolko s ami da, porod bude lahsi. no nebol ruzovy, ale bol ok. 2x mi vyvolavali, tak viem miska o com hovoris. 2 dni po sebe, nechal ma tam na koze 12 hodin, pravidlene kontroloval ci s aotvaram, co sa nedialo. rano som lahla na kozu, podvecer som isla dole. takto 2 dni po sebe. nakoniec som porodila po 16 hodinach, normlane, sama, samotny porod trval chvilku, bolesti nekonecne dlho, ale predychala som . bez vyvolavania to boli menej. 😉

nikollette
11. sep 2009

Vákuovámextrakcia 😝

roka96
11. sep 2009

myslela som si, že tebe.. ja tiež často preklepujem 😀
aj mne držali ani neviem kto asi sestričky a muž mi hlavu hladkal 🙂
bol taký zlatý ja bolesti a jemu to bolo luto a hovorí mi, že zoberiem Ťa domov?? sa smejem na tom chudák asi bol tiež v šoku 😉

zuzka1.
11. sep 2009

sedela som 4 hodky na kave s kamoskou, neprisli sme ani do polku debaty 😀 😀 po ldhej dobe na kave bez maleho, tak osm to vyuzila, potom prisel muzicek a isli sme na nakup taky klasicky a pre drobca.

vcera ok, mlyny krasne, velike, niki to by bolo pre teba, v ba taky vleky neni, ale zas epodla mna je v BA, ovela lepsi vyber ako v nr. teda v tych klasika obchodoch ako pre na se deti, cocodrilo slabe, hm slabe, ostatne ok. next tam nie je. sportove su dobre. mango som nestihla.
mc donald vyborny ako vsade 😀
niki kedy dobehnete, sa dohodneme a stretneme

nikollette
11. sep 2009

Ja som tiež mala vyvolávaný pôrod...
vyvvolávačka o 6tej ráno, no nezaberala, azabrala až okolo 22hej večer v ten istý deň...
Ale kontrakcie neviem čo sú našťastie, ke´d už ten pôrod bol horor, tá pol hodina tlačenia, tak aspon bolesť z kontrakcíí ma obišla... Mala som 2 dávky EPI, a 1 dávku som si vypýtala aj na šitie, aj ked som mala len nejaké 4 stehy 😉 takže dokopy 3 dávky EPI... a je to super vec, pochvalujem si...

roka96
11. sep 2009

zuzka áno ja som tiež počula, že prirodzene to bolí menej.. dúfam to druhý krát zažijem,,, ved to je logické, ked niečo nieje spontánné tak to musí viac boliet. tak mne dali o 8 vyvolávačku a o 16 sa narodil vraj rýchly porod ale išlo to fakt rýchlo ...od 12 to bolo najhoršie a ked mi prepichli plodovú vodu tak to bolo.. by mi bolo jedno keby sa deje čokolvek len som si predstavoval, ako budem za chvilku s anjelikom.. a ked mi ho ukázali tak všetko by stálo za ten pocit

roka96
11. sep 2009

baby to Vám riadne dlho trvali porody.. mne hovorili, že na to, že mám prvé dieta super rýchlo.

nikollette
11. sep 2009

Zuzi McDonald ani mi nikdy neobídeme 😅
Fúha no to by bolo super, dať také stretko, myslím že by sme si rozumeli 😉

Roka, mne držal ruku po pôrode ako malej, a haldkal ma po hlave,a vravel dobre moja, už to máte za sebou atd 😅 to ani moj zazmluvnený lekár nebol až taký milý 😅

nikollette
11. sep 2009

Roka, mne dali síce vyvolávacku o 6tej ráno, ale nič mi to nespravilo, čiže som nerodila...
rodiť, cize kontrakcie mať, som zacala až okolo 22tej a malý sa narodil o 2:56...
a tie kontrackei som ani necítila, ja som išla v nemocke si normálne už zalahnúť že idem spať, ale stále ma moj lekár kontroloval, a on mi povedal, že pôjdeme už na pôrodnicu... ja by som to ani nevedela že už 😅
celkové tlačenia a bolesti trvali u mna cca pol hodinu dokopy 😉 to len pri tom tlačení, ktoré mi vôbec nešlo 😝

roka96
11. sep 2009

si robil dobré meno...a koho si mala?? fabiána, mažára, alebo Michala?? 😀 😀 😀 😀
mc donald aj my zbožnujeme už máme tolko pohárov.. ešteže v našom meste není by sme sa nedoplatili.. 😀 😀
ale vždy si raz za čas urobíme výlet napr. do BB na nákupy a vždy zacítime tu vonu 😅

roka96
11. sep 2009

pre mna boli kontrakcie horor, to tlačenie už bolo ok.. fakt alebo som to už z tej bolesti necítila
no Mišiatko je hore čaute.. možno večer 🙂

zuzka1.
11. sep 2009

roka aj ty to mas kusok do nr, neprides????

ja som vcera malemu kupila happy meal, dzisik vypil, nugetky zjedol 2, hrnaolky skoro vsetky. on strasne lubi hranolky. bude fast foodovy ako jeho rodicia 😝 neukamenujte ma, to su nase prehresky voci vyzive.

nikollette
11. sep 2009

No aj my máme tie poháre 😉

Roka, ani u nás neni, ale my sme trocha na hlavu, ked máme o pol noci chut tak ideme do Ba, t.j asi 25km, do McDrivu aj v noci... 😅
A tiež tam nehávame pekné tržby 😝
a k nákupom to un ás jednoducho patrí...a tie sú pomerne dosť často 😀

Nie Roka, ani jedného z uvedených lekárov... on bol taký mladý zlatý pôrodník, ale môj zazmluvnený, nebol obyčajný radový lekár pôrodník... On už je troška vyššie... a pôrody robí fakt výnimočne 😉
on je skôr už vedec, vysokopostavené lekár, už starší, s viacerými titulmi, ....
On rodil ešte mňa 😀

nikollette
11. sep 2009

Zuzi už dávaš "mekáč"
A ja som sa bála, že ktovie kedy ochutná náš prvý McDonald 😅
som myslela ze v nejakých 3 rokoch, ale vidím že asi skôr...
Ved tam je džúsik, t.j v pohode, kuracie nugetky, tiež ok podla mna, a hranolky, no, trošku snáď nazaškodí, ked to neje každý deň predsa...

Prečo by ťa mali ukameňovať...
Ja myslím že aj náš bude fast fooďák 😅

zuzka1.
11. sep 2009

hranolky dostane ked mame my, nie je vela , ale dostane.
mc donald bol vcera prvykrat, kedze rucal hladny. zas tolko neuskodi.