Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
17. sep 2009

megi 😉

miskachrumka
17. sep 2009

megi to nevysvetlis keby ze nenapisem ze som to ciatala v teme ale ze mi to povedala dr.takpodla jednej nemenovanej by už mala vratit diplom! 😀 takze megi od 8mes?!tak zacnem aj ja moj obhryza rozok ocmuluje raz zacas ked mu idu zubky aj korku mu davam obhryzat!a je spokojny!ja tiez tak zacnem s lepkom okolo 8mes ale najprv lepkom co je v piskotach zevraj to je naj!ale urcite potom zacneme tiez chlebik s masielkom ! 😉

megi93
17. sep 2009

no celkom dobre su aj bebe keksiky...

roka96
17. sep 2009

dnes je počasie.. prší a prší!
teraz konečne na chvilku zaspal a som zvedavá, čo bude potom.. ale asi dáždník a von 😝

roka96
17. sep 2009

zuzka ale to sranda,že ti chodia tie pozvánky..
ja ti poviem tak, že mne nikdy dokt nič nepovie, ja sa musím pýtat- teda ak stihnem, lebo ona malého popočúva a odíde úplne do inej miestnosti umyt si ruky a kým odídem tak nepríde.. a ked bol malý vždy plakal to mi tiež nikdy nič nepovedala. ja keby nemám internet, neviem čo mu možem dat jest, ja som si všetko zistila sama. fakt možem byt pediater.. 😀
no a ona mi ani nepovedala, že ako často do poradne,, najskor každý týžden a ona mi nepovedala, že už netreba každý týžden ale mesiac.. ale ked som prišla každý týžden pozerala na mna akože tá tu čo robí.. tak som potom prestala a raz ma stretla sestrička, že aby som prišla že je ešte maličky a raz za mesiac treba..
ako úplny chaozz.

roka96
17. sep 2009

bebe kekse lubime aj my my sme dávali až po roku, ja ho moc nechcem učit na sladkosti...

babullka1
17. sep 2009

Ahojte,rada citam vasu temu,ak mozem,pridam svoj nazor 😉 Myslim ze skoro kazda mamina je netabulkova-niektora viac-ina menej.Moj drobcek je od 4tyzdnov na UM a prikrmy mu planujem davat uz od zaciatku 4 mesiaca-radila som sa aj s lekarkou,kt .mi to odobrila-mliecko mu proste nestaci.Dnes ma 2 mesiace a vazi 7000g,papa kazde 2hodiny 120ml a to ma problem vydrzat tie 2hodiny...pomedzi to mu davam cajik.No uz sme skusali len tak na jazycek aj slivku oliznut,marhulu,a aj mediku sa mu u babicky na cumlik uslo. 😅 myslim ze preto este niesom zla alebo nedokonala mama a tesim sa na zaciatok 4mesiaca kedy ochutname mrkvicku,zemacik a podobne...Myslim ze ani tabulky niesu vsetko.

miskachrumka
17. sep 2009

babulka nie niesi urcite zla matka!!a aj ja som dala malemu asi 3-4krat medik na cumlik to ked mal este 3mes lebo mi bol velmi plany pre ten reflux tak ked sa to nedalo už vydrzat tak som mu dala trosku na cumel cmulkal a aj zabuvkal! 🙂

miskachrumka
17. sep 2009

roka tak to by som asi zmenila pediatra! 😒 a prsi veru ani von nic ☹ aj tu leje ako z krhli cely den no od rana! 😠 ma porazi mali teraz konecne zaspal dnes po prvy krat! 😒 som zvedava dokedy mohol by co najdlhsie lebo sa unudime 🙄

babullka1
17. sep 2009

miskachrumka,aj moj maly dostal mediku,lebo straaasne plakal a nevedeli sme uz co snim. ☹ a potom si pekne dudkal a spinkal .my mame bacila v brusku od narodenia,takze sme troska uplakany,ale aspon v noci pekne spi.

krpito
17. sep 2009

babullka1 a koľko vážil malý keď sa narodil ? ☹

zuzka1.
17. sep 2009

ahojte, niki ty kde si??nakupy nakupy???

moja sestra davala med obidvom detom, to sa robilo kedysi normlane myslim. neter zuby ok, synovec ako uhliky, ale uz ok.

bambulka, my sme mali 7kg, ked mal maly asi 8 mesiacov ☹ a to ked sa narodil mal 4kg. nepapkali sme, preto aj tie prikrmy v 4.mesiaci.

neviem ako ini pediatri u nas, ale nas a este jeden viem, ze to tak normalne robia. este ja som k nemu chodila a odjakziva co si pamatam, vzdy dal vediet co a kedy prostrednictvom pozvanky, ci uz do poradne, ockovanie.
vzdy ked k nemu ideme dopredu volam, aby sme nemuseli cakat, ked su tam starsi pacienti.

poradna pre deti, aj ockovanie, byva vzdy poobede, ked nema pacientov, vtedy chodia babinka, batolata, ked vyvetraju ako tak bacily.

babullka1
17. sep 2009

krpito..maly vazil 4005g

babullka1
17. sep 2009

zuzka1....som zvedava kolko budeme mat v 8mesiacoch my 😝

miskachrumka
17. sep 2009

no mi mame teraz 9180g a le je to dost nosit !ale on je pomne pribere aj z vody! 😒 ale som ststna ze pekne pribera a rastie ved to je zaklad! 🙂

krpito
17. sep 2009

no babullka1 nechcem Ťa strašiť 😉 ale aj ho budeš prekrmovať každé 2 hod. tak asi dosť ☹ a dr. nehovorí že veľa priberá, za dva mesiace cez 3 kg (predpokladám že v nemocnici Matúško pochudol) je dosť 😔

zuzka1.
17. sep 2009

no ja dufam, ze my mame uz apson 10kg, a to nas maly je dobry papkac uz aspon pol roka. papa rad a vela, ale vaha nejak nejde. ale zas besnota jak vysita je z neho.

babullka1
17. sep 2009

Doktorka my povedala ze to je akurat,..ja sa snazim mu ten cas predlzovat aspo na 2,5hodky ale moc sa nam to nedari,proste doslaova ziape od hladu ☹ on bol uz aj v nemocnici dokrmovany,ja som mala mliecka dost,lenze on si ho nevedel vytiahnut 😔 aspon ze v noci mi vydrzi bez papania,budi sa len raz,najviac dva razy.

miskachrumka
17. sep 2009

to iste mal aj moj tiez som mala mlieka dost a ke mu neslo tak m zacala hryzt no dsnami kusat a už bol plac zuril tk to bol horor ale to prejde!babulka ked si pyta daj mu papat kolko chce on si rezim potom sam upravi ked bude starsi! !

babullka1
17. sep 2009

miskachrumka..to iste mi povedala doktorka,vraj on si sam urci kolko mu treba spapat....

miskachrumka
17. sep 2009

inac mi sme nemali ako vy 4000g ale len 3300g ale mali tiez vela papal kazde tri hod 150ml aj 180ml a tak papal cele pve tri mes.aj vela priberal kazdy masiac aj 1500g! 😀 ale po troch mes. sa to zmenilo teraz pribera 500-600g ale teraz tento mes sa vysplhal na skoro na 800g za 3tyzdne takze som bola vsoku!ale zas aj narastol! 😉

miskachrumka
17. sep 2009

veru ked mu chuti daj mukolko chce nenechas ho predsa hladneho 😕 bus stastna ze ti krasne papa ine mamicky ktorim deticky nechcu papat tak by dali aj neviem co za papkaca! 😉 daj mu aj tie kazde 2hod. ved je to lenmliecko to muneuskodi neboj 🙂 bud rada!

miskachrumka
17. sep 2009

babulka ved si kukni moj album kde ma davidko od 0-3mes.aka je tam buchticka! 😉

babullka1
17. sep 2009

ja si tiez myslim ze sa to upravi samo,ze uz nebude po tom 3 mesici tolko priberat....ale hladneho ho isto nenecham.on je aj dost velky,takze aj ked je baculaty,neni to niak ocividne,ze by mal tych 7kg.

miskachrumka
17. sep 2009

neboj j nas ma 9kg anevidno to lebo je aj dlhy mame 74cm takze dost narastol 25cm za 6mes 😕 🙂 inac je zlatunky!mne sa strasne pacia take baculate deticky joj na zozratie 😀

miskachrumka
17. sep 2009

mi sme mali 7kg asi v troch mes. a dr neprotestovala bola rada ze pribera a ze je usmiiaty a spokojny 🙂

babullka1
17. sep 2009

aj mne sa lubia baculate deticky 😉 ja som rada ze mi hlavne neplace od hladu 😉 jediny problem mame v tom ze nemoze poriadne kakat 😒 musime uzivat sirup,inak mu to proste nejde,trapili sme sa skoro mesiac a potom nam ho lekarka predpisala,to jedine mu pomaha,..ale vraj by sa to malo po tretom mesiaci upravit samo. 😉

miskachrumka
17. sep 2009

ano nas ho bral ak myslim duphalac sirup tak misme ho brali mesiac od druhe po treti mes a potom bolo ok!a teraz mu davamlen probiotika a kaka super kazdy den ma raz stolicu niekedy 2krat!neboj vsetucko bude super!ja som s atiez bala vsetkeho!ved sme prvorodicky !

babullka1
17. sep 2009

Hej,vola sa duphalac 😉 my ho berieme dva tyzdne a maly mi kaka 2x denne,dovtedy sme sa trapili aj 4-5dni kym sa vykakal -a to si vies predtavit tie revy pri tom 😔 sa uplne skrucal od bolesti..My popritom davame aj probiotika,koli bacilovi.....veru ja sa tiez sem tam bojim ci robim vsetko spravne,ale riadim sa srdcom a mojim uvazenim,tak hadam to zvladam 😝

miskachrumka
17. sep 2009

zvladnes!mali mi je už hore tak ideme von tak neskor papa! 🙂