Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
22. júl 2009

NO este sa ho urcite nechystám davat malemu, len som uz tiez pocula aj videla vselico, ze davali uz aj v pol roku, iny zase az po roku.. kto sa v tom má vyznať 😅

sirinka
22. júl 2009

niki no ja sa riadim najme tym, ako sa dokaze detske telo popasovat s urcitymi potravinami...
a ked viem, ze sa oblicky vyvivaju este cca 2 roky po narodeni, tak ich nebudem zbytocne zatazovat solou a tvarohom. na trhu je dost pestry vyber jogurtov ci ochutenych kyslych smotan...

megi93
22. júl 2009

Nikollette ja som malej dala pribináčika v 5 mesiacoch. Chutil jej akurát že po ňom mala energie za 10 a nechcela spať. Bola strašne čulá, srandičky, rehoty, blbiny vymýšlať ale nie spať. Dva dni som jej ho dala na olovrant a tie dva dni zaspávala okolo polnoci. Buď to bola zvláštna náhoda, alebo jej dodal privela energie. Keď som jej však dala normálny tvaroh, tak bola v pohode. Tak neviem.

andrea142
22. júl 2009

recept na sviečkovú čo som robila malej: postrúhala som mrkvu,petržlen a zeler a ešte som tam dala aj kúsok kur.pŕs ,podusila na oleji ( ja som použila olivový ) potom doliala vodu a pár minút varila. dala som jej tam trošičku soli .... čo ani cítiť nebolo. potom som jej to už iba rozmixovala a zarobila Bebu ,( to pijeme ..... aspoň takto jej to nevadí že je to UM 😀 ) doliala a pomiešala a papala ako divá 😀

miskachrumka: máš to aj v IP

krpito
22. júl 2009

nie som "tabuľková", ale nad niektorými maminami žasnem, to čo dokážu dať papať 4-5 mesačným bábätkám mi "zastane rozum stáť", že sviečková, pribinák ...
Baby, teda 😠 😢 😢 😢 a to nie je vyrývanie, to je "bez komentára" 😒

andrea142
22. júl 2009

Krpito : akože bez urážky tú sviečkovú som jej robila zo zeleniny čo môže

krpito
22. júl 2009

a čo v tej sviečkovej bolo, ak to teda nazývaš sviečkovú, skús napísať recept 🙂

zoeno.1
22. júl 2009

nevidim nic zle na tom recepte...teda az na tu stipku soli.....ja sa chystam malej spravit tiez tu svieckovu,ale namiesto UM,je tam dam zo dve lyzicky jogurtu....

zoeno.1
22. júl 2009

a k tomu este cestovinky dam 😉

krpito
22. júl 2009

zoeno.1- ale Tvoje dieťatko má viac ako desať mesiacov 😉

bejbypd
22. júl 2009

krpito tak na to jednoducho nereaguj 😉 myslim ze ta svieckova bola ok,i ked ja na to ze miska bola kojena len tri mesiace som prvu mrkvicku dala ked mala 5mesiacov a tri tyzdne cize skoro pol roka...celkovo som so stravou zacinala velmi velmi pomaly...ale ako osemmesacna uz v pohode jedla slizikovu polievku so zeleninkou alebo nejake cestovinky s kuracim maskom...no my sme dnes papkali slizikovu polievocku,potom mala nejake syrove pagaciky,spinkali sme a potom nas oblubeny spenatik...aspon jeden den sa poriadne naje...a zajtra ideme na kupko tak stravu musime nejak poriesit 😉

zoeno.1
22. júl 2009

no to hej 😅 ale som to myslela tak,ze teda ak uz papkaju mrkvicku a petrzlen a masko,tak to je v pohode....ved to neni klasicka svieckova ako pre dospelych 😉

krpito
22. júl 2009

Ako prvý nemliečny príkrm sa odporúča jemné zeleninové alebo ovocné pyré redšej kašovitej konzistencie z jedného druhu ovocia alebo zeleniny v naozaj malom množstve. Príkrm zásadne nedochucujeme – nesolíme !!!
Ako vhodná zelenina môže byť: mrkva, zemiak, cukety, tekvica, hrášok, petržlen, kaleráb, zelená fazuľa, karfiol –najprv podávať po jednom druhu kvôli možnej alergickej reakcii.
V 6. mesiaci možno začať pridávať mäso (najradšej biele, nie od kosti, hydina, chudé teľacie, jahňacie, domáci králik).

🙂

bejbypd
22. júl 2009

ale ta svieckova je dobry napad ale my tiez nie umele ale skor nejaky biely jogurt a asi hovadzinku este neviem ale aspon viem co budem v piatok varit...dobry recept 😉

miskachrumka
22. júl 2009

najprv andrea dakujemta recept za mesiac ho skusim 🙂 idem kuknut este raz tie zirafi pikoty mnesa zda ze tam niesu vajcia ak ano baby ktore mam teda kupit ktore su najlepsie poradte pls 😒

sirinka
22. júl 2009

aj podla mna ta svieckova je v pohode...akurat zeler by som nedavala zatial...

krpito
22. júl 2009

bejbypd, len píšem svoj názor, je mi jedno kto ako stravuje svoje dieťa 🙂

bejbypd
22. júl 2009

no my sme ovocie zacali davat az ked sme vyskusali vsetku zeleninu lebo som nechcela aby mi odmietala zeleninku lebo ovocie je chutovo lepsie...a nakoniec ma prekvapila a odmietala aj ovocie aj zeleninku 😀 😀 😀

miskachrumka
22. júl 2009

krpito tak naco to pises nechaj si svoj nazor pre seba a nevyryvam lebo tu clovek nemoze už nic napisat lebo už som konfliktnaaaaaa 😠

bejbypd
22. júl 2009

krpito tak asi som zle precitala ale z tvojich prispevkov citam ze ti to teda jedno nie je 😅 ale asi len zle citam 😀 no nic to je jedno...sirinka a preco zeler?teda ja neviem naozaj ma to zaujima aj ked sa priznam mala bude mat dva roky ale zeler som este do polievky nedala ani neviem preco asi preto ze ho ani ja moc nemusim 😀

miskachrumka
22. júl 2009

no ja som kukala zlozenie tych hami sfari a nie su tam pisane ziadne vajcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

sirinka
22. júl 2009

zeler tusim tiez patri medzi alergeny... ja davam do polievky asi od roka. ale inac ho tiez nemam rada, iba vo vyvare...

krpito
22. júl 2009

bejbypd a akože Ty môžeš mať svoj názor a druhí nie ? Už tu bolo písané, fórum je verejné 🙂 A že práve Ty, ma prekvapuje 🤐

miskachrumka
22. júl 2009

maminky ake mam teda kupit tie piskoty alebo susienky ??????????,mam velikuuuuuuuuuu dilemuuuuuuuuuuuuuuu 😨

andrea142
22. júl 2009

krpito : pozri hore tam som to napísala

ja som ju kojila do 2,5 mesiaca ale dávala som aj UM lebo som nemala veľa mliečka .... a tiež by som počkala do 6.mesiacov keby mi pila to UM ale kým som jej nedala príkrmy tak mi pila za celý deň max. 780ml a to som už mala ja vianoce. a to nie tak ako iné detičky ,že im dáte napr. 120ml mlieka a scucnú to za 5.minút ale my pijeme tých 120ml 40min a pri tom mi vrieska ako pavián alebo to vôbec neprehltne a vypluje. mlieko do nej bez zbytočných plačov dostanem iba keď spí ale niekedy ani vtedy................ tak som rada že mi papá aspoň tie príkrmy ...... to jej mám dávať iba zeleninu podusenú alebo uvarenú ... to ju moc nenasýti .

ale s tým jedením ma nepochopíte ,lebo kto to nezažil ,že musí bojovať s vlastným dieťaťom aby sa napilo 60ml mlieka to nepochopí.

a tej soli tam bolo iba minimum

bejbypd
22. júl 2009

no siri ja takisto uvareny vo vyvare moze byt ale jest by som ho asi nezjedla ja lubim kalerabik aj surovy aj v polievke aj vyprazany,mna mnam 😉 krpi v pohode ja mam v sebe zafixovanu jednu vec ochranovat inych a potom byt tvrda na tych dalsich no jednoducho som taka povaha...a kedze ja mam furt pocit ze musim ochranit mamicky do ktorych sa kazdy navaza ze ako mozu toto a hento tak to potom takto dopadne...ja nechcem byt s nikym za zle to len na vysvetlenie...lebo ja som taka ked s niecim nesuhlasim ohladne jedla necham si to pre seba a poviem ze sak kazda mamina vie co je pre jej dietatko najlepsie...samozrejme velakrat som v diskusiach bola drza povedala si svoj nazor a stala som si za nim ale este som pokial pamatam ziadnu mamicku za jej vychovu neobvinovala a neutocila za to na nu...vela veci mi pride zvlastnych smiesnych a aj hroznych ale asi preto ze kazda vychova svoje dietatko inak...takze este raz prepac ak som ta urazila nechcem sa s nikym uz naozaj s nikym hadat...

miskachrumka
22. júl 2009

ved andrea to je ok !!!!!!!!!a aj mi bojujeme už s mliekom mesiac tiez mi nechce od 3mesiaca len ked je ospali ale po velkom boji mi vypije aj 200ml 😀 tak som potom taka stastnaaaaaaaa joj a kolko ml mlieka musi babatko denne vypit???????????rataju sa ja kasicky mliecne ktore obsahuju ine mlieko alebo len tieto co sa zarabaju stouto nasou humanou?

bejbypd
22. júl 2009

andrejka ty mas moje dieta?ja ta velice dobre chapem na predchadzajucich stranach som pisala ake som mala s miskou problemy s jedenim...presne to iste ale cim je starsie tym je to lepsie sice je to stale boj ale da sa...ja som si uz zvykla ze musim varit len to co jej chuti teda ako tak chuti a za kazde zjedene jedlo ja mam doslova vianoce ale uz to tak neriesim teraz spapa nespapa nevadi spapa neskor ale predtym som sa naplakala riadne kvoli jej jedeniu...

sirinka
22. júl 2009

andrea ale ved v pohode, lepsie zamaskovane mlieko ako ziadne...

sidus
22. júl 2009

Miska, rátajú sa aj mliečne kaše, čo obsahujú iné mlieko 😉
A tá sviečková je náhodou dobrý nápad, akurát zeler by som nahradila kalerábom 😉