Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
17. sep 2009

babulka a vieš isto, že ti plače od hladu?? ja som si zažila prvý polrok svoje .. a narobila som tiež vela chýb, nevedela čo a ako.. nám kázali prikrmovat ale ja som potom prestala.. on by totiž pil a pil aj ked hladný nebol. ja som ho obmedzovala, lebo to podla mna nieje správne.
kakanie no problém donedávna.. zo začiatku každých 7 dní potom 5 a ešte nedávno každý tretí deň..teraz kaká každý den - ale myslím, že kvoli zúbkom. neboj všetko zvládneš- ved si matka!

zuzka1.
17. sep 2009

roka 😉

roka96
17. sep 2009

náš tiež strašne plakával akurát on ani dudlík nechcel. ale do medu by som mu ho nedala, lebo ked vidím tie štrbavé deti.. ale oni za to nemožu,, ale samozrejme raz za čas nemusí urobit nič..
mne aj mamina vždy ked mu strúhala jabko hovorila, dám mu tam aj cukor a ja že no určite.. ved na čo?? ked to jabko je aj tak sladké a zje ho? nie? keby nechcel papat tak by som to riešila..

roka96
17. sep 2009

baby poradte čo zajtra varit?? v sobotu chcem fašírky aby si muž mal čo aj v nedelu do práce zobrat ale zajtra,,
no žeby som urobila cestoviny a šampionovú omáčku? to je super...a rýchlo.

roka96
17. sep 2009

dnes mi inak drobec nechce nič papat... som mu robila zemiaky s vajkom a on to vajko nezje ani keby sladké bolo 😀 stále to vypluva.. ale dolné očné už má skoro vonku asi tým to bude...

zuzka1.
17. sep 2009

nam vysla stolicka, tak mame 10 zubkov.

ja ked neviem oc varit, roib mnieco s maggi napadmi. to je rychle a dobre.

roka96
17. sep 2009

my máme 14 a dva idú no je hore pa možno večer

babullka1
17. sep 2009

Roka ...viem ze isto place od hladu 😉

roka96
17. sep 2009

tak je fajn, a ako sa to dá vediet? teda len zo zvedavosti.. 😉

roka96
17. sep 2009

no idem pozerat ordináciu..pa

nikollette
17. sep 2009

Ahojte...

zuzi hej nákupy, nákupy... 😀
ako vždy... a teraz zase mi už idú seriály...

babulka 7000g v 2mesiacoch 😕
a do medu by som tiež nenamáčala, to by ma ani nenapadlo 😔
nedobre to vplýva na zúbky, aj ked ešte žiadne nemá, pod dasnami predsa sú...
ale ako píšu baby, tak ked dáte raz asi sa nič nestane 😉
a krmiť každé 2hod s UM? ved ale tam by sa mali dodržiavať aspon 3hod, intervali, nie?

babullka1
17. sep 2009

Roka viem to..moj maly ked jje hladny krici ejo-ejo..vazne,mozno mi to neuveris,ale krici to,len ked chce papat..na cajik ani nic ine tak neplace.....Nikolet,ja si tiez myslim ze ked mu dam raz mediku..podotykam kvapku,tak sa mu nic nestane,ajsne ze nebudem ho tym ladovat kazdy den 😉 a tie intervaly?pytala som sa lekarky,kt.my povedala ze dve hodiny su v pohode,niekedy vydrzi 2,5hodky,to je uz ale rekord 😵

jevel
17. sep 2009

babullka - teda to máš riadneho chlapa 😕 , je to dosť kilov pribrať za tak krátky čas, ale podľa foto vyzerá malý v pohode a nie obézne. A keď to sleduje doktorka tak je to v pohode.
Medík by som nedávala, níe len kvôli kazivosti zubkov,ale možnej alergickej reakcii . Ja som tu raz písala, že malej som dala trošku medu na rožtek (keď mala niečo cez 2 roky) a vyhádzala sami z neho. Med je silný alergén.

miskachrumka
18. sep 2009

babulka nic sa nestane ja som tiez dala malemu asi 4krat za tri mesiace a ziadna reakcia nie kazde dieta musi reagovat vyraskami cize nemusi byt kazde dieta nan alergicke!a z tou vahou si už nelam hlavu je uzastny zdravy a keby mal aj 10kilo tak to neva kolko deti je v takomto veku baculatych a ked vyrastu su uplne ine horsie to je naopak ked je dieta teraz ok a potom trpi obezitou 😔

miskachrumka
18. sep 2009

babulka nelam si hlavu nad nazormi inych nech si kazdy povie co chce ber to jednym uchom dnu a druhym von!ja si tiez precitam ale aj tak sa riadim sebou ty najlepsie vies co si dieta pyta a co mu treba a chyba! 🙂

miskachrumka
18. sep 2009

a na tu kazivost zubov by som dala pozor neskor sladkosti utocia! 😒

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

ahoj Miska ako sa mate s malym? uz sa pomaly balis to chladnejsich krajov? My uz sme zubaty po dovolenke. Damian uz ma 5 zubov a bez teplot, kaslov a soplov... sa mi zda, ze len tie dvojky co mu idu teraz, su uplne v pohode.

vinifera
18. sep 2009

Z časopisu Mama a ja:
Nadmerný príjem stravy u dojčiat môže viesť k obezite i v neskoršom veku. Problém s neprimeraným priberaním majú väčšinou deti na umelej výžive, málokedy deti dojčené. Podľa štúdie vedie prudký nárast hmotnosti v dojčenskom veku k naprogramovaniu látkovej výmeny dieťaťa smerom k obezite.Tukové bunky sa totiž vytvárajú v rannom veku dieťaťa a ich počet sa v priebehu života už nikdy nezníži. A aj keď sa dieťa okolo 2 . 6 rokov dostane na svoju optimálnu váhu, jeho telo si tzv. pamätá predchádzajúci stav, má vytvorené tukové bunky, takže sa tuk v neskoršom veku pri namdernom príjme energie ľahšie ukladá. Pamatajte si, že obezita je nežiadúca v každom veku. Podľa najnovších výskumov má práve výživa v detskom veku zásadný vplyv na zdravie človeka po celý život. Aj keď dieťa z obezity vyrastie, problémy sa môžu opakovane objaviť až v dospelosti.

Podľa mňa krmiť vždy keď si dieťa vypýta je vhodné u dojčených detí. Pretože materské mlieko je presne nastavené podľa danej maminky a dieťaťa. U UM by sa podľa mňa mali dodržiavať určité zásady....

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

babullka a co keby si mu skusila zarobit davku na 150ml namiesto 120ml a potom pockat tri hodiny. mozno maly potrebuje len o nieco viac mliecka v jednej davke.

miskachrumka
18. sep 2009

ahooojjjjjjjjjj andrea dakujem za pohladnicu v prvom rade mali je ok mame už 4zuby vyse 9kilo tak ok raz je plany raz dobry ako kazde babo!vies co nam tiez tieto vysli bez teploty bez kasla a soplov teda nebolo to od zubov a hlavne bez hnaciek !takze som rada ak to bude takto pokracovat tak som najstastnejsia ale je trosku plany co je normalne a pochopitelne!ale ked sa snim trosku zabavim a ntriem mu dasno tak je ok!ten stvrty nam este nevysiel cely po sirke tak ho este omina!napis do ip ako ste sa mali!! 🙂 ma potesila ta pohladnica riadne! 😉 a stou davkou som chcela aj ja napisat ze babulka skus spravit tych 150ml-180ml a vydrzat tie 3-3,5hod. 😉 .............................................vinifera vies to mas jedno ci ma dieta 10kg v 4mes z kojenia alebo z umelej tak ci tak su to kila a tak isto je dieta tucne!ci si myslis ze deti kojene nemozu postupom casu trpiet obezitou?! 😕 kolko cito kojenych deti je tucnych a to velmi tucnych! 😕 a trpia obezitou dlho a mozno aj cely zivot! 😒

miskachrumka
18. sep 2009

co coje megi? 🙂

miskachrumka
18. sep 2009

andrea a inac damianko ako?pacilo sa mu ?asi ano ze? 😉 musim tam byt nedherne podla tej pohladnice! 😀

babullka1
18. sep 2009

ahojte,ale mne maly vyse ako 120nevypije,uz sme skusali ze mu dame viac,ale on to vypluva,alebo mi to neskor vygrcka 😒 Lekarka mi povedala ze mu mam davat ako si pyta,tak sa toho drzim,isto ho nenecham plakat od hladu.Miskachrumka.....ja si ztohho hlavu nelamem..a ozaj co sa tyka medu..dala som mu ho jeden krat.....myslim ze z toho sa mu zubky nepokazia 😉

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

Miska napisem ti do ip ale asi az vecer. Robim a mam toho dost. pisem len tak narychlo zakazdym a nie vela.
Damian sa mal dobre, hlavne v piesku. Tam by sa hral cely den. Korziku si viem predstavit tak pre starsie deti, nie pre takych drobcov ako je ten nas. Moc moznosti s nim nebolo. A to teplo ma zabijalo. Som rada, ze som spat 😉 Ty sa uz tesis do Danska?

roka96
18. sep 2009

babulka ja som to nemyslela v zlom.. akurát moj plakal stále najskor som si myslela, že hladom prikrmovali sme, ale on by vypil aj celú flašu a potom grckal. mali sme aj reflux tak sme potom papali menej a často, ale ja som potom len kojila..
potom som myslela, že je taký preto že sa mu nedá vykakat, potom zase, že má reflux, potom kolika, potom nám zistili zvačšenú panvičku na obličke a také deti sú náchylné na zápaly a sú mrzuté tak som myslela, že to.. naštastie zápal nemal.. tak ja len preto nakoniec príčina bola v úplne niečom inom.. ale Ty si jeho matka a ty vieš najlepšie ako a čo!

miskachrumka
18. sep 2009

veru nie babulka ja som dala malemu 4krat a to ma už skoro 7mes.a ztoho sa mu tiez zuby nepokazia to by muselo byt kazdy den!aj ked poznam aj taku a zubky ma mala v poriadku! 😉 skus je babulka dat odgrgnut po tych 120ml a za nejake4min skusit znova dat tiyh dalsich 30ml a potom ju nechat 3hod bez papkania !ono to dost spravi ked si babo grgne spravi sa kusocek v zaludku a ulavi sa mu a potom to mozno dopapa!ja to vidim na mojom ze ked papa vecer tych 250ml tak vzdy necha tych 60ml a ked si odgrgne a pockam tych 5min tak to vzdy doapapa! 🙂

roka96
18. sep 2009

ahoj Andrea musíš dohánat v práci čo?? ja mám tiež teraz doma chaozz.. konečne drobec zaspal ja idem dat studenú sprchu a rýchlo varit... 😀

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

babulka a svoje materske mliecko uz asi nemas, ze? keby si mu kombinovala UM s materskym aj po tych dvoch hodkach tak by to bolo pre neho asi lahsie stravitelne. mozno by nemal take problemy aj s kakanim.

miskachrumka
18. sep 2009

jo tesim kolko tam byvali zhruba teploty?napis do ip!konecne zmenim vzduch v dansku!joj už aby som tam bola! 😉 z mojho maleho bude pavaroti vkuse spieva a vrieska 😀

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

presne tak dohanam, a este mam aj viac nalozene. ale v pohode, som nabudena.

Miska okolo 31°C a aj viac do 35 niekedy. A tu je teraz cca 18 a ked sme prisli prvy den nazad tak bolo len 14 tak som mala aj teplotny sok.