Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
2. okt 2009

a ozi ma napadlo...neskúšala si na hnačky smectu? to nám pomohlo..to možu aj bábatka.

nikollette
2. okt 2009

Roka moj sa nebudí casto v noci, len ma ten zlozvyk ze ked o 20tej zaspí o 22hej sa zobudí este a potom spinka celu noc..
ale ked ho dáme spať až o 22hej tak sa už nezobudí a spinká celú noc 😉
On sa inak v noci nebudí, absolutne, krásne potom spinká aj do 10tej-11tej 😉

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Roka len tu take nieco nie je a bez doktorovho suhlasu by som mu tu zo slovenska nemala davat. On mi vravel ze lieky na hnacku su pre deti az od dvoch rokov. dovtedy sa s tym musi telo dietata trapit samo. jedine co mu mozu dat je roztok na to aby nebol dehydrovany, co bolo v jeho pripade zbytocne. on mal tekutin stale dost.

nikollette
2. okt 2009

Nám dala dokina niečo na hnačky 😕
stálo to 10eur,a volá sa to ..hm... do kelu... som to zabudla u našich... 😒
v chladničke.. som si to tam odložila a nezobrala... ale malý nemá hnačky, len vravela, že nech to radšej kupim,. kleby kvôli zubkom hnackoval, ze to je na to velmi dobre.. du to také kvapky, ktoré musia byť v chladničke...
je to už pre bábatka...

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

http://www.baby-web.sk/Clanky/a466-Spanok-cez-d... kuknite sem tu je zaujimava orientacna tabulka kolko asi spavaju deti v roznom obdobi svojho zivota

nikollette
2. okt 2009

áá už viem...
biogaia, probiotické kvapky, pre deti 😉

nikollette
2. okt 2009

Sú pre deti od ukončeného 3. mesiaca 😉

nikollette
2. okt 2009

Andy tak tá tabulka na našeho presne sedí...
Náš malý je potom tabulkový v spaní 😅

roka96
2. okt 2009

nám smectu dávali v nemocnici,,,ja som ju sama ešte neskúšala nebolo treba..

roka96
2. okt 2009

my podla spacích tabuliek úplne netabuľkový ☹

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

nas spi tych 14 hod ako tam pisu ale nie dva krat denne a raz v noci. Spi raz za denne 2.5 hodiny namiesto2x 1-1.5

roka96
2. okt 2009

náš spí ako kedy.. už som si minule myslela, že sa to lepší spal asi hodinku..no potom zase 10 minút, polhodina atd...dávam ho dvakrát- o 10,alebo 11 podla únavy a toho, kedy ráno vstal...a potom poobede o 15, alebo 16 podla únavy..chceli sme skúsit dávat o 12 a potom nič, mysleli sme že bude dlhšie ...ale kdeže spinkal málo a do tej 12 už bol total mrzutý, a poobede unavený,,tak zostávame zatial pri našom režime..a večer to už ani písat radšej nebudem 😒

roka96
2. okt 2009

a u nás je horšie to, že ked prešvihnem únavu tak je chvilku mrzutý a potom chytí druhý dych a nechce spinkat...ale potom tá noc...to je už brutal unavený a bude sa častejšie ako inokedy 😝

nikollette
2. okt 2009

Roka a vždy tak zle spinkával??
Či to len teraz, alebo má také obdobie?

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

to poznam, Roka aj tak ta obdivujem, ze to zvladas s usmevom 😉

roka96
2. okt 2009

Niki prvé 3 týždne som bola v šoku, lebo krásne sa napapal buvkal...v noci pekne o 8 zaspal o 1 sa zobudil napapal a spinkal...a potom to prišlo od 3 týždnov zle spáva..už ako bábatko zle spinkal..teraz už je dobre ale pamatám si, že som ho hojdala celé celučke noci..pozerala na hodiny a priala si, aby už bolo ráno..- to bol brutal..som vedela, kedy kto chodí domov pozerala z okna..sem tam sa mi podarilo spat v polosede s malým na rukách a strachom, aby mi nespadol...
dni plakal a plakal pol roka... prvé 4 mesiace stále na mne aj vonku v nosiči chodila som mu dávat domov iba papat inak stále vonku...od 4 mesiacov v kočíku stále na prechádzkach a iba papat domov a to kolko krát tak v kočíku plakal, že ludia sa pozerali, že chudiatko ako jej plače...som zvedavá čo by robili oni...ale ja som už tak vycvičená, že toto je pre mna krása..
a Andrea keby to neprežívam s úsmevom a myšlienkami, že mám krásneho zdravého syna, ktorého nadovšetko milujem..už som asi na práškoch..moj muž sa čuduje ako som to zvládla, sama lebo on radšej bol stále v práci..

nikollette
2. okt 2009

Roka tak veľký oibdiv, vážne 😔
ja by som sa asi zbláznila..

ja som zase tak zvyknutá že on je taký donrý, že len ked obcas zaplačká, už mi je to divné..
fakt neviem, čo by som potom robila na tvojom mieste...
fakt ťa obdivujem!!!

zuzka1.
2. okt 2009

roka materinska laska robi s nami zazraky, ze,???
neskusala si mu davat homeopatika???
chamimmila sa dav aaj pri zubkoch aj na celkove ukludnenie.
maly mi zaspava, pojdem ja do vane, nech zrelaxujem.

nikollette
2. okt 2009

Zuzi prvada, materinská láska = najväčšia láska 😉

Tak príjemné relaxovanie 🙂

sophie1981
2. okt 2009

uuufffm baby ste toho popisali, to mam akoze citat???? 😕 ...mozno neskor...idem si spravit kavicku, a vytiahnem sa von na lavicku, malu necham pobehat von v pavuku....zrelaxujem....dedo mi dnes zabavil katku cele doobedie, tak som konecne umyla okna, ze vidime ake pocie je von a dala dokopy komplet cely byt.... bude ako ked sme boli este bez katky...puntickarsky poriadok..... 😀 😀 😀 😀 ...teda, ked pozeram na moje dieta uz si niesom az tak celkom ista.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ...ale aspon pocit cistoty tu ostane.... 😀 ...som dnes mala taku bojovu naladu, ze radsej som vsetko upratala ako sa s niekym povadit..a teraz som ako baranok... 😅

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Roka klobuk dolu. Mne moj muz mooc pomaha. Niekedy sa toci okolo maleho viac ako ja. Keby nebolo jeho tak sa tu sama asi poskladam. Dost mi s malym pomaha.

roka96
2. okt 2009

zuzi skúsili sme všetko...škoda, že som o osteopatovi nevedela skor... ako sme prišlib od neho bol úplne iný..
presne ked miluješ nepozeráš na ostatné veci.. a čo má človek robit..
a mám trošku tažké srdce na všetkým, čo len mudrovali ale pomoct neprišiel nikto...strašne by mi pomohlo keby ho zoberú trebarz na hodinu von..ale už to je jedno..
sa strašne teším na druhé ako si ho užijem...
no sme hore tak pa

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

sophie aj tak robim, ked som nervozna. o maleho sa stara manzel a ja robim poriadky a po hodine alebo dvoch som opat normalna.

nikollette
2. okt 2009

Roka pa..

Mne tiež ten môj pomáha, nemožem povedať že nie...

Ahoj Sophie, vy sa vybúrila v upratovaní a porád si skrotla, nie??? 😀 😀 😀

roka96
2. okt 2009

mne teraz mu tiež velmi pomáha velmi velmi...
trošku výčitky má za toho pol roka...teraz sú fakt partáci a stále spolu...zlatí sú..
andrea poslala som ti nejaké foto
no idem psa

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Oki kuknem, ja ti poslem vecer z dovci. papa a uzite si to vonku. tu je psie pocasie 😠

nikollette
2. okt 2009

Andy jaj tie rifle, som zabudla reagovať, už som také nejaké kúpila aj tu 😉

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Niki a mam ti teda nieco pozriet este tu alebo to mam nechat tak. damian uz nekaka (neprehana ho) tak mozem vecer kuknut aj net.

nikollette
2. okt 2009

Ani nemusíš, lebo už dosli aj tu do obchodv také rifle, aj viac druhov, tak netreba... za po roka tu bude výber ako v zahraničí podla mna 😉
ale díky za ochotu, si zlatá 🙂

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

😉 Tak to je super, ze mas 😉 nemas foto ze ako to na tebe vyzera. vacsinou to vidim na vyzlach tu ale na takej normalnej stihlej babe ani nie.