Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

krpito
23. júl 2009

mne to skôr príde, ako keby niektoré mamičky naschvál písali a provokovali, hlavne tie netabuľkové a tú jednu nebudem menovať 🙂

katy1979
23. júl 2009

ada bacha dostanes vynadane 😀

ada32
23. júl 2009

katy mne to je jedno.mne je luto toho dietata.
ako k tomu pride?
otras.

katy1979
23. júl 2009

krpito tabulkovu maminu by si hladala asi velmi tažko. a o com vlastne tie tabulky su? o jedle, o výchove, o tom co ktore dieta vie?

katy1979
23. júl 2009

osobne si myslim ze davidko je na tom este dobre lebo miska sa sice tvari neotesane a vrci tu ale podla urcitých veci sa riadi. predpokladam ze by pribinaka ci ine tazke jedlo asi nedala. zato niektorí ano 😒

krpito
23. júl 2009

Je mi ešte čudné, že všetky pediatričky, teda 95 % nám maminám hovorí to idté čo sa týka zdravej výživy pre deťatká, len v B.Š. je akási jedna zvlášť nevzdelaná 😀 😝

ada32
23. júl 2009

presne ani ja nie som striktne tabulkova.deti nie su z pocitaca aby sa dali nalinkovat do tabuliek.
ale zase mam predsa mozog a nejaky usudok.
a nebudem robit z jeho travenia harakiri preboha.
to uz nie je o tabulkach,to uz je o zdravom rozume. 🙄

katy1979
23. júl 2009

krpito teraz na co narazas?

miska vies vobec preco ta baby upozornili na ten lepok? a vies co to vobec je? lebo si myslím ze vela takýchto kiksov skor vyplyva ze clovek nevie co vlastne co znamená a preco by sa to este nemalo v takom veku.

misha666
23. júl 2009

zase sa hadate??? katy neviem naco provokujes misku ...ved jej zalezi na svojom babe tak asi preto sa pyta na tie susienky...to ze sme netabulkove neznamena ze svojim babatkam ublizujeme....jednoducho sa striktne neriadime tym co niekto do tabulky napise ale trosku si to zmenime...ja som napriklad zacala malej davat mrkvicku o tyzden skor ako by sa malo podla tabulky...a co teraz??? ublizujem svojem malej???takze trosku respektu by som poprosila 😠

krpito
23. júl 2009

katy1979, ani ja nie som ortodoxne tabuľková, ale snažím sa 🙂 počúvať pani dr., viem že dieťatku nechce zle a ja sa podľa toho riadim. A to mám dieťatko subtílne (nie chudé) a mohla by som do neho pchať keksy, piškóty, sladkosti len aby pribral, ale pre mňa je podstatné, že je zdravý, to je pre mňa priorita. Na ostatné druhy potravín, zeleniny má v celom živote času dosť a ja chcem, tým že dodržujem rady lekára, aby sa dožil čo najviac a v zdraví 🙂

markiza
23. júl 2009

misha666, tu nejde o tyzden hore dolu....

katy, krpito mala na mysli chrumkinu pedku 😉

krpito
23. júl 2009

markiza, presne si to pochopila, díky 🙂

katy1979
23. júl 2009

misha nech sa pýta ale preco sa na druhej strane bije do prs a rozculuje sa tu.
lebo rady a nazory castokrat pocut nechce. ak si uvedomi alebo pochopi ze s piskotami pocka tak len budem rada.
neboj nas malý dostal mrkvicku na vianoce a pol roka mal az o nejakých 10dni.
tu sa nehrame na dni, ale castokrat je tu rozdiel niekolko mesiacov.

katy1979
23. júl 2009

markiza len vidis ze sama lekarka jej poradila piskoty namiesto toho aby zvolila mensie zlo pre drobca.

atrami
23. júl 2009

Ahojte,
ak som vám niektorej ublížila. Nebolo to úmyselne.
Sme rodina alergikov a viem ako dokáže ublížiť nevhodná strava. Mohla som zvoliť aj vhodnejšie slová.

Ešte k lekárom. 4 mesiace sme chodili jednému ,,skvelému" lekárovi. Až keď syn skončil v nemocnici po kolapse imunitného systému som pochopila, že nie všetci lekári sú dobrí.

katy1979
23. júl 2009

ked su tam bludy tak naco tam chodisssssssssss !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!daj pokoj ja sa stebou nemamocom bavit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a tie vykricniky ma baviaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

o tomto to je. to nie je o tabulkach, netabulkach jedle nejedle. pri takýchto reakciach sa tazko pise v klude a normalne a hlavne slušne.

misha666
23. júl 2009

katy...moja mala bude mat o tyzden 4 mesiace...ale konena nebola dlho takze ja uz mozem od 4.mesacov... moja mama mala 3deti a uz od 3mesiacov sme jedli zeleninku ovocie polievocky zeleninkove a ani ja ani sestra a ni moj brat nie sme na nic alergicky ani chorlavy....zato moja svokra si chovala mojho muza jak v bavlnke a bola precizna jak sa len dalo a ten ma alergie na vsetko mozne,...takze nie vzdy je dobre byt brutalne tabulkový

katy1979
23. júl 2009

misha ale to castokrat neovplyvnime. moj muz je tiez alergik a astmatik a svokra gruntovala byt asi stale. takze ma to mat. preto ja nehovorim ze zijeme ako prasiatka ale trocha spiny mojmu synovi neublizi ale pomoze vybudovat imunitný system.
viem ze emmka nie je kojena, takze sa nad tvojim týždnom ani nepozastavujem. preto som ti pisala ze tiez sme dali mrkvu skor o ten týžden. urcite ho to nezabilo.
mozno vy alergici nie ste ale tvoje dieta bude. vid priklad mojho muza, vsetci v rodine su zdraví okrem neho. u nas presný opak, cela rodina ma ekzem, alergie a sme akurat dve co sme zdrave.
prikrmy treba zavadzat ale postupne. podla nejakých studii by do prveho roka dietata prikrmy mali byt len prikrmy a doplnok mieka. tým detom nic neutecie.

a ked ta zaujima mrkva velmi dobra je chutovo karotka z dm alnatura.

miskachrumka
23. júl 2009

tie piskoty mi odporucila dr.a ty nevies ani len minimum co ona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a prisla si sem len ohovarata mna aj ine matky netabulkove naco to robis robi ti to dobre??????

sirinka
23. júl 2009

misha...iny priklad...ja som bola kojena 5. mesiacov, najkratsie z mojich surodencov (mam este tri sestry), prikrmy klasicky od asi 3-4. mesiacov, krupica do sunaru na zahustenie, silne vyvary.... ja som dost tazky atopik, ostatne sestry, dlhsie kojene napriek rovnakemu zavadzaniu prikrmov su zatial bez alergii.

mm a jeho brat...obaja kojeny iba asi do mesiaca, mm dokonca uz v porodnici dostal ATB liecbu...obidvaja alergici, senna nadcha a astma...takisto prikrmy uz velmi skoro zavadzane...

ada32
23. júl 2009

ano miska aj taketo IP posielas 😉 len pekne prezentuj vysku svojho IQ na celom fore. tvoje dieta naozaj uprimne lutujem. ☹

misha666
23. júl 2009

katy... "mozno vy alergici nie ste ale tvoje dieta bude"..preco by malo byt??? ja negruntujem byt cely den a nechavam ju dat si do pusy aj rucku aj hracku aj moju perinu aj muzovu ,,,ved nech si buduje prirodzenu imunitu ...treba formovat od mala... nas mama pustila na dvor a tam sme sa hrali a co vsetko sme poolizovali to ani neviem,,, netreba chovat dieta v bavlnke...prilisna cistota skodi...

misha666
23. júl 2009

sirinka...ved aj ja som chcela moju malu kojit co najdlhie no ked sa raz neda tak sa neda...nas mama nekojila tiez dlho do 2mesiacov myslim a brata len 3tt a tiez sme vyrastli na sunare...ale zalezi vela aj od prostredia...a jedli sme len doma pestovanu zeleninu...nie kupovanu...preto ani ja malej nebudem robit stravu z kupovanej zeleniny...radsej jej dam prikrm z poharika...alebop jej uvarim zeleninku co si donesiem od rodicov...

miskachrumka
23. júl 2009

este raz sa vyjadruejm moj mali papa kase nemelicne od nestle amliecne len od hipp bud jablkovu a alebo obilninovu a jedeveme vyzivy bud tiez jablkovu alebo mrkvicku so zemiacikom a vecer a na rano ked je ospali mu davam cisto jeho mliecko do flasticky to je vse!!!!!!!!!!!!!a co sa tyka tych suienok ste ztoho spravili take halo preboha islo oto ze som sa pytala dr.za mi nechce mlieko ze mu chutovo už nechuti a aona mi odporucila miesat bud s bananom alebo nejakymi piskotami 2-3 aby to malo trosku nejakiu inu chut!!! nie kazdy den cely bal co ste už................boze moj toto je sennnnnnnnnn 😨

miskachrumka
23. júl 2009

misha to nevysvetlis ono je to tu otom bez urazky ze mami ktore maju sttarsie deti alebo viac ako jedno tak su mudrejsie ale casto kart to tak nieje to je vse skoncila som !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a tie vykricniky som mala vzdy rada 🙂

katy1979
23. júl 2009

misha a citala si ten moj prispevok vsak tam o gruntovani bytu pisem aj ja. takze postoj mam taký ako ty.
myslela som ze sa moze stat ze tvoje dieta bude alergik napriek tomu ze vy alergici nie ste.
nebolo to brane ani ako utok ani ako narazka ale ze ta moznost tu bohuzial vzdy je. takisto ako u kazdeho dietata.

chrumka velmi dobre mi to robi. nevies preco mi napr. moja lekarka neodporucala davat kase skor ako v 8.mesiacoch a lepok v 10.mesiacoch. podla coho urcis ktora lekarka ma pravdu a je mudrejsia?
moja lekarka je sice obcas nic moc, ale zato aspon citam knihy a prispevky o jedle pre deti a precitam si dovody preco ano a preco nie.
nemusim mat na to tabulky riadim sa vlastným usudkom co svojmu dietatu dam a co nie.

sirinka
23. júl 2009

chrumka, ked davas obilninove kase, tak nemusis uz uvazovat o lepku ci podobnom...uz aj tak davas lepok....takze tie susienky uz neries...a na zmenu dr. uz je asi aj tak zbytocne...ked uz takto prikrmujes...

misha to bol len priklad...my sme vyrastli vsetky v tom istom byte a aj tak som alergik iba ja...co narobis...

katy1979
23. júl 2009

miska no vidis toto stacilo napisat. celkom normalny prispevok.
ja osobne by som volila radsej ten banan, popr. mu dat z toho mlieka do zeleniny. mozno to zaberie.
vsetko sa da vysvetlit normalne len vela ludi brneli v usiach tie tvoje vykricniky.

ada32
23. júl 2009

misha ja s tebou absolutne suhlasim v poslednom prispevku.moj syn tiez doma vyrasta s tromi psikmi a ked sa hra v zahrade,ma hlinu v puse,usiach aj vo vsetkych otvoroch. 😀
ja tiez nie som nejaka upejpana co sa tyka bacilov.
,ale lepok je velka potvora.napr.mojmu ex pred mesiacom zistili celiakiu.ma 45 rokov.cely zivot o tom nevedel,mal nejake alergie,bol velmi chudy,ale neriesil to.lekar na gastre mu rovno povedal,ze mozno keby jeho mama s lepkom pockala,celiakia mozno nemusela byt.mohla aj nemusela.
do konca zivota ho caka velmi neprijemna dieta.jasne ze pred 45 rokmi nevedeli to,co teraz.takze ja by som s lepkom pockala.par tyzdnov mne osobne nestoji za cely zivot krutej diety.

miskachrumka
23. júl 2009

v tych obilninovych nieje lepok ja si an davam pozor aj ked nikto celiakiou u nas netrpia ani netrpel