Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
9. okt 2009

No napríklad..... Všetci to podľa mňa robia kým im na to neprídu.....

Mimiňák nespí. Spal na obed hoďku v aute a toď vsio. Inak nič 😕

nikollette
9. okt 2009

Vini,
jaj sorry, asi som sa zle vyjadrila, ona mi síce písala že má ešte jeden balík, a že mi pošle za tých 12 eur (čo je super cena, ked v obchode to stojí okolo 35eur)
ale písala na môj podnet..
ja som jej po skončení aukcii, písala či ešte nemá takú sadu, a ona len odpísala, že áno má, poslednú, a že ak teda, chcem mi to pošle 😉

inak mi dnes došli tie balóny, podlhovasté, tvarovacie, z čoho sa dajú robiť postavičky, ale podla mna je to dobrá kravina... už 5 balonov mi prasklo 😠 😖 a absolútne to nechápem... ked to velmi na fukam, neda sa to ani ohnúť, ked to nafúkam málo, nedá sa z toho nič spraviť, nakoľko je to krátke... neni k tomu návod nič, iba obrázky, ako robiť tie zvieratká... ale teda vôbec to nejde podľa mňa 😒
neviete niektorá, ako sa stým pracuje? alebo môžu byť tie balóny proste zlé??? 😕

sophie1981
9. okt 2009

ahoj...

nejako nemam cas...len behame do nemocnice a spat......nohy ma uz tak bolia, kedze auto ma mm, tak musim vsetko na vlastnych.....s kociarom predo mnou.....ale aspon zvacsa nikde necakam, kedze mala zacne o 5 minutach vsade plakat, tak nas beru prednostne.... 😀 😀 😀 😀

idem savenovat malej...snad vecer docitam, teda pokial neodpadnem mrtva na pol ceste do postele.... 😝

nikollette
9. okt 2009

Ahojte..
no nálepky na stenu objednané, že za 3týždne ich budem mať..

Malý už hajá, ocino pozerá superstar, aj ja tak jedným očkom...

Zajtra ideme do Ba, na tú výstavu a asi pôjdeme aj v nedelu, ku svokre, a možno na nákupy 😅
ale do mekáča ideme isto, mňam... už sa mi zbiehajú slinky 😀

Idem pomaly offík z netu, zajtra tu pravdepodobne nebudem celý den, možno až večer, a aj v nedelu..
Tak prajem pekný víkend, aj keď hlásili ochladenie a prehánky, čo už...

zuzka1.
10. okt 2009

ahojte, idem sa nachystat, maly este spinka a sup ho do skoly, dnes mame uctovnictvo.

mukky co si spala v noci???
pekny den zelam 😉

vinifera
10. okt 2009

Ty brdo Zuzka až teraz pozerám ten šialený čas - že o ktorej si písala. To som celkom rada, že už v sobotu na prednášky nechodím.
Večer som zadrichmala jak malé bábo (pri notebooku mala som rozpozeranú kundológiu)
Teraz doobeda sme zahájili doobednajší spánok. Dúfam, že sa to stane zvykom.
Idem niečo na obed spraviť krpcovi lebo keď bude stále tlačiť banány a hrušky tak sa nevyse...e ani za týžden. ☹ Len škoda, že mi moc doma varené nechce. Skúsime už aj masko.
Tak zatiaľ kočky. Dúfam, že prestane skoro pršať. Lebo keď prší tak by som len spala a spala.

nikollette
10. okt 2009

Dobrý večer..
pred dvoma hodkami sme dorazili home..

Sme boli na tej výstave, malý bol u našich... no ale som celkom sklamaná...
kopec ludí, žiadne parkovacie miesta, tlačenica ako neviem kde, a nevidela som aspon 70% druhov psov 😠 😕
Ja neviem ako to majú rozdelené, či na dni, že jeden deň, taký psi, iný deň, iná rasa, ale videli sme dnes iba: bradáčov, salašnícke plemená, horské chlpaté plemená, dalmatíncov, bordeax dogy, modre a nemecké dogy, cane corso, dogo argentino, sharpei, labradorov, boxerov, retrieverov, jazvečíkov, mastifov, ridgebegov, maďarské vyžli, dobermanov, rtw, a to je asi všetko ☹
a kde boli ostatné rasy??? prešli sme to aj 5x a nič ☹
hladala som aj tie menšie, ako čivavy, yorkov, krysaříkov, ratlíkov, pudlov, alebo chrty, naháče, jack russle, kokre, atď, a nič...
a kopec ostatných plemien, som ani nezazrela 😕
a organizácia, úplne oničom 😖 rovnaké rasy, v rôznych halách, ....
pomiešané rasy, chaos, úplne zle celé...
pred 5mi rokmi, to bolo o inom... videla som všetky rasy, v jeden den, krásne sa snimi dalo vyfotiť, boli usporiadané, roztriedené...

Mne sa najviac páčili dogy 🙂
Sú také obrovské 😵
Priatelovi dogo argentino, alebo cane corso...

Ale musel to tam byť stres aj pre tie psi, som ich lutovala, tolko ludí, hluku, ... vyzerali unavené, 😔

Boli sme aj v mekáči, baby, ja si dám asi na chvílu pokoj 😝
som zjedla big mac, 2cheese, 2chickeny, a hranolky 😝
ešte teraz mi je nejak divne... 😒

Zajtra ideme zase do Ba, k svokre, už aj s malým...
takže zase budeme celý den mimo...

A vy čo ako???
Vidím že ste tu toho moc nepopísali, kým som tu nebola 🙂

No idem zalahnúť, som unavená ako pes, s toho chodenia, a zbytočne 😠

Dobrú........

nikollette
10. okt 2009

A dnes papal malý prvý krát jogurt, nakoľko, za 9 dní mmá 8 mesiacov, a vraj nekojené, môžu od 7.mesiaca, ale radšej sme troška počkali...
jedol ten kalsický zvolenský biely, ktorý odporúčajú maminy, že je dobré práve ním začať...
najprv sa tváril kyslo, pri prvých dvoch, troch lyžičkách, ale potom v pohode 😉

pajinka23
10. okt 2009

Ahojte babulky 🙂 🙂 Vsetkym vam pekne dakujem za sustrast 😔 😔 Vcera sme salen vratili s CR,taka som rada ze som uz domka co mate noveho?? 😉 😉 Ste mi uz chybali 🙂 🙂

zuzka1.
11. okt 2009

ahojte mamusky,
ako sa dari??? mne nesiel od vcera net, ale citala som vas cez mobil. no cista zavislost.

niki skoda no, clovek sa tesi a potom je z toho len polovica 😒
dnes na nakupy???
mne vrta v hlave ci dnes neksocime do NR na nakupy nejake do Mlynov 😀 uvidime.

vcera sme boli vonku, sme prisli o pol 4 rano odmov, tak to skor vidim tak, ze budeme spat 😖

niki tak uz jogurtujete??on si zvykne, neboj nic,

pajinka vy sa ako mate???
krpitko?vini?sophie? mukky? snad som nikoho nezabudla

krpito
11. okt 2009

ahoj zuzka1. 😉 , počasie strašné, nálada pod psa, MS vo futbale v Afrke vzdialené 😀 tak ako som sa ja včera vyzúrila ponadávala 😀 😝

pajinka23
11. okt 2009

Zuzi uz sa mame celkom fajn akurat mali spinka 🙂 🙂 🙂

zuzka1.
11. okt 2009

ja som bola v bare s chalanmi a mm, baby v jednej casti klabosili a ja sama s chlapmi pozerala futbal, mne bolo pre zmenu do placu na zaver, nuz ale co. Tlak obrovsky, chlapci mladi, trosku nezvadli.
Snad nabuduce.

my sme teraz vstali, sme spali aj s mm, rozbiti a maly spinkal 3 hodky teraz vstava, pocujem nejake zvuky zo spalne. Takze poobed esa spat nebude asi. 😝

ja si pocko vychutnavam, bude ma to bavit este tyzden, potom zacnem nadava aj ja 😀

nikollette
11. okt 2009

Ahojte..

Zuzka, takže včera si sa bola zabávať, o 4tej domov, dobrá výdrž, ja už takú nemám ako volakedy 😅
po polnoci väčšinou padám od únavy 😀 😝

No teraz sme dorazili domov, sme boli u svokry v Ba, na nákupy sme ani nechceli ísť nakoniec, ale nakukli sme do tesca na kamennom, a mali tam takú parádnu trojkolku, no nekúp to 😀
presne táto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4967941
my máme tú poslednú modro-zelenú 😉

A boli sme zase v mekáči 😅
ja sa za to niekdy neznášam, ale neviem odolať 😔
a to som si už včera povedala, že na určitú dobu stačilo, a nevydržala som 😒

nikollette
11. okt 2009

Baby kde ste???

Nejak to tu vážne upadá 😔

nikollette
11. okt 2009

Idem aj ja preč...

krpito, pekný večer 😉

krpito
11. okt 2009

nikollette 🙂 a nenakupuj toľko 😀 😀 😀 😉

zuzka1.
11. okt 2009

my pozerame superstar, dnes po lenivom dni kopa riadu, tak osm este umyvala.

nikomu sa nechce pisat, radsej 😀 😝 😎

krpito
12. okt 2009

ja by som to takto zhodnotila 🙂 nie, téma neupadá, len sa treba dieťaťu viacej venovať 😉 netreba pri PC presedieť celé dni 😀 😀 😀

nikollette
12. okt 2009

Krpito, v podtstate, máš aj pravdu...
malý začína byť výmyselník, všetko ho zaujíma... 😅
a stojí všade kde sa dá 😀 všadee kde sa môže o niečo zachytiť, pri vystávaní...
dnes ráno som sa zobudila, kuknem vedla seba a malý mi stojí nad hlavou 😀 😀
pridŕžal sa o rám postele 😅

zuzka1.
12. okt 2009

krpito alebo aj tak 😀 😀 😝 😝

niki bud rada, ze je to take sidielko 😉 o zabavu posatarane 😉

nikollette
12. okt 2009

Aké škaredé počasia nám začalo však?
dnes sme chceli vonku vyskúšať trojkolku, ale tu prší, a fúka strašne ☹

zuzka1.
12. okt 2009

niki som ti pislaa do manie, ze my ju mame, tu cervenu , je dobra , len hrkoce po chodniku, koleiska su plastove 😝 ale inak je dobra

nikollette
12. okt 2009

Vážne ju máte? 🙂
som nečítala 😅
no my sme s nou vonku este neboli, tak uvidíme...

nikollette
12. okt 2009

Ale dosť na prd že hrkoce ,no nie?
ešte naschvál som nechcela kúpiť tie lacnejšie, okolo 40-50eur, sa mi zdali také šitnejšie, umelohmotné, táto mi pripadala taká kvalitná, kovová konštrukcia, aj dizajnovo parádna, a ked bude hrkotať ako píšeš, asi ma porazí 😖

lenka_66
12. okt 2009

hehe baby ,to bude trojkolka zo zvukom.deturence si uziju 😀 , no o mamickach uz pocybujem 😉

nikollette
12. okt 2009

Ahoj, Lenka...ako?
Ako sa máte s malým hladoškom 🙂

lenka_66
12. okt 2009

nikol ahoj, no zacina strajkovat uz aj pri 180ml.rozmyslam ze mu vpalim do mlieka krupicu.no neviem ...

nalepky ti pridu skor.oma stale pise ze 3 tyzdne azvykne aj do tyzdna poslat

nikollette
12. okt 2009

Uvidíme, už sa na ne teším...

180ml, ti vypije? Wau... mne malý toľko nidky nevypil, maximálne 160 raz, či dva krát vypil..
inak pije tých 120-130ml.. aj to len v noci, alebo ked spí, inak nechce mlieko ani vidieť 😒

ževraj krupica by sa nemala, ja som dokonca počula po roku, a nikedo tu na MK, písal dokonca až po 3rokoch..
tak ka neviem... my ten problém nemáme, že by bol malý taký hladoško, som rada keď do neho natlačím vždy aspoň niečo 😒

A v poslednej dobe, nevie malý v pokoji jesť ked ho krmim lyžičkou.. stále sa niekam ťahá, mrví, otáča, lezie preč atď.. viac toho končí na oblečení ako v jeho brusku ☹

vinifera
12. okt 2009

Lenka krupicu určite nie. Prvé 4 mesiace sú výlučne na mliečnej strave. By si mu veľmi zaťažila organizmus. Obličky....

Ja som včera od rána nejak nemal náladu písať. Oco bol zasa od rána ožratý jak divá svina. Tak som sa akurát vyzurovala ☹ ☹

Večer sme boli ešte vo Zvolene zaviesť známeho. Takže miminák spal pre neho v nezvyčajnom čase o 20 do polnoci. Takže keď sme prišli tak už bol velice vyspatý. Tak sme boli do druhej hore 😝

No a dnes zasa lietam jak urvatý vagón. Už som bola za drahým na bazáre zaviezť mu veci - lebo však čo on nemá v hlave to ja mám v kolesách (a nádrži) bola som v banke, v lekárni, na kávu. Pre peniaze za tovar. Dala som prať. Idem to vyvesiť...A ešte som bola zaviezť dedka z mesta domov.

A chce sa mi spááát. Nech už okamžite prestane pršať. Lebo keď prší. Tak som jak medveď. Len by som spala a spala 😖