Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
20. okt 2009

niki uz bude len menej a menej 😅

idem pre maleho uz vykrikuje v postielke, moc tomu spanku nedal teda

nikollette
20. okt 2009

No hej, to mi je jasné...
len sa čudujem že dnes už spí skoro 2 a pol hodiny 😕
a to sme vstávali o 11:30...

vinifera
20. okt 2009

Ahojte kočky!

Tak mne včera nešiel internet. Drahý tak strááášne čistil wapkou vysávač, že už nejde ani vysávač. 🙄 Urvala som zips na šatách čo si chcem dať v sobotu na svadbu (ani raz som ich nemala oblečené - som ich akurát skúšala - no a objednávala som ich cez net takže si môže s nejaku reklamáciu tak akurát trhnúť) Začal mi vlhnúť roh v spálni☹ A ešte si aj jeden môj havo rozrezal labku tak sme boli u veterinárky. No proste super deň bol včera.

Dnes som už stihla byť na colnom úrade, v tatrabanke, v sporiteľni, orangei, t mobile kúpiť nový zips na tie šaty a zaplatiť asi milion účtov cez IB. Nakúpiť v bille a spojzadniť internet🙂))

Kým kamoška bavila malého tak mu stihla dať Pribináčika!!!! Skoro som dostala infarkt. No ale čo už - hádam to nejak na jeden krát prežijeme. No ale môžem byť rada, že mi ho postrážila lebo keby som ho dnes mala všade ťahať tak by som došla tak zajtra ráno 😝

Nie nepýtajte sa prečo mi nepomôže drahý. To sú veci čo vybavujem drahému - lebo on nestíha.

Malý mi nechce spávať. Včera šiel spať o pol jednej vnoci!!!! O pol tretej mi už visel na cicku. O pol šiestej sa zobudil s revom. Mńa ani vidieť nechel. Tak ho tatiko nosil - čo teda u nás nie je zvykom (ani to, že by sa nosil, ani to, že by nosil tatiko - máme tatika na okrasu aj keď aj o tom dosť pochybujem 😅

OK. Som KO. Ak zas pôjde spať neskôr ako o 23 hod tak sa asi zastrelím.

ÁA ešte som sa nepochválila. Stihla som aj zrkadlovo obrátiť obývačku 😀

nikollette
20. okt 2009

Vini 😕 😕 😕 😕 😕 😕

Ty máš aký action live 😀 😀 😀

S tým zipsom to je smola, a havinko chudáčik, ale určite je v poriadku... stáva sa ☹
a ako sa vraví, "na osratého aj hajzel padne" 😠 😠 😠

Toho pribináčika určite prežije malý, neboj 😉
určite mu šmakoval 😀

Mne malý dnes spal iba raz... ale zato hned 2 a pol hodiny...
teraz ho stráži dedova priatelka (akože jeho babka) 30ročná 😀 😀 😀
Priatel varí rezne so zemiakovým pyrém ... takže ja mám volno 🙂

Dnes idú seriáliky tak sa teším...

megi93
20. okt 2009

Vini, ty si trieda..neprideš aj k nám povybavovať? Tiež by sme potrebovali, nejak nestíhame a na vybavovanie je toho toľkooooo.... A z toho pribináčika si nič nerob...naša ho jedla prvýkrát keď mala 5 mesiacov...a prežila 🙂 Len nechcel spať. Tak sme testovali, či to ozaj od neho a na druhý deň to isté...odvtedy pribináčika nejeme 🙂

vinifera
20. okt 2009

Jéééžiš megi nestraš. On bežne chodí spávať o 23 hod večer. Keď má blbý večer tak aj neskôr. A to ako po tom pribináčiku pôjde kedy?

megi93
20. okt 2009

No naša vtedy chodievala o 8 a po pribináčikovi zaspala okolo pol 1 v noci 🙂 Takže veľa zdaru...ale zase tvoj je starší ako bola vtedy naša, takže možno to lepšie spáli 🙂

vinifera
21. okt 2009

No hej. Spaľoval to do 23,30 hod 😝 Mi už drahý "nadáva" že čo jem a čo mu to ide do toho mlieka keď to decko býva tak dlho hore. Že mu určite redbull dávam počas celého dňa.

nikollette
21. okt 2009

Ahojte...

mne malý včera zaspal okolo 22tej a vstávali sme dnes o 12tej 😵
napapal sa a boli sme vonku sa povoziť v trojkolke... celkom pekne je dnes...
teraz sa tu hrá, a o chvílku ide búvať... ja sa ale cítim, ako keby som dnes vstávala okolo 4tej ráno 🙄

Vini, máš akčného synčeka, však po tebe 😀 😉

nikollette
21. okt 2009

Dnes skúsime dať prvý krát chlebík s obyčajným maslom, tak som zvedavá 🙂

Inak kde ste?

Mne malý spí už skoro 2hodinky... 😵

lenka_66
21. okt 2009

nikol , ide sa na nakupy a vlecka je kde????

vinifera
21. okt 2009

Asi pripojili za auto až keď urobili fotku 😀

lenka_66
21. okt 2009

joooj abo ze vyuzije sluzbu donaska domov 😀 .s nakladiakom

nikollette
21. okt 2009

Baby 😀 😀 😀
Vy si tu zo mna robíte srandu 😅

No úspešne sme spapali prvý chlebík s obyč. maslom. štvrťku chlebíku. A chutilo 😉

nikollette
21. okt 2009

Oprava: štvrťku krajca z chlebíka 😀

lenka_66
21. okt 2009

nikol u nas to mozno bude ta stvrtka chlebika.lebo ten moj pazrutik... 😝

nikollette
22. okt 2009

Leni 😅 😅 😅

zuzka1.
22. okt 2009

ahojte mamusky, ako s adari?????

vinifera
22. okt 2009

Chcem spať. Nakoľko zobral dedko mimiňáka asi sa vys...m na špinavé okná a pôjdem zahájiť protestný spánok 😀

nikollette
22. okt 2009

Zuzi, dobre, dobre... malý búva... sme už stihli aj von ísť, pohrať sa... a teraz mi zaspal...
Vini aj ja chcem spať 🙄 ale nemožem, ked sa malý zobudí poom čo... to je ešte horšie...
a vstávala som zase okolo obeda,... čím viac spím tým viac som unavená 🙄

vinifera
22. okt 2009

Niki neber to zle - ale tu sa tomu hovorí, že si prespatá. Presne toto - čím viac spíš tým viac si unavená. Potom človeka bolí hlava. Je unavený a podráždený atď. Skús menej spávať. ...

nikollette
22. okt 2009

Vini neberem to zle ja ti verím...
len ked dojde ráno (t.j u nás okolo 11tej, a malý sa začne budiť ja nevládzem.. nevládzem sa prebrať k životu a spala by som minimálne do 13-14tej aspoň)

ja som najväčší spachtoš na zemeguli asi 😀

zuzka1.
22. okt 2009

kriste, ja som dnes spala do 9 a mala sm co robit, aby som s aprebrala. tatik ma nechal spat a bol z malym, vstala som, ked isiel drobec spat. ale to aj preto, ze som vcera prechladla, ked som davala do poriakdu dvor.

doobeda som spala teda este, tatik zobral maleho von, boli het skoro 3 hodiny, ja som to tu vyupratovala, cakam kym dopere pracka a idem do vane.

maly spinka, tak mam cas.

u mna je to tak, ked nic nerobim, ze den lenivec, som unavena, vsetko ma boli a podobne.

ked makam, behame kade tade a podobne, kopec energie aj na rozdavanie,
ja som si celkom zvykla spavat malo, ked sa da spim s malym a staci mi to. predtym som tiez bola spachtos, ked bol Samko este malinky som spavala vkuse ked sa dalo, lenze kedze on mladenec uz si vie povedat, tak ma jendoducho dokope ktomu , ze mama távaj(vstavaj po nasom) a je to. zaveli mama kakavko a som vybavena.

vinifera
22. okt 2009

Tak ja som vybúvaná. Ožehlené dve práčky - teda nie práčky ale to prádlo znich 🙂
Jedna várka je už vypratá a jednu idem dať prať. Vyvenčila som oboch psov. No a idem niečo zjesť🙂
A vy ako kočky?

nikollette
22. okt 2009

My sme boli niečo nakúpiť, pred hodkou sme dosli domov.
Malý už búva. dnes spal iba jeden krát.
On sa asi bojí tmy 😕 vždy ked ideme takto večer v aute tak plače ☹
lebo my máme v izbe stále zažaté, aj celú noc, nakolko ho krmim, a nemám lampu pri ruke, tak nehávame celú noc svietiť, asi nie je zvyknutý vôbec na tmu 😒

sprite00000
22. okt 2009

nikollette sa cudujes,ze ti nechce spavat ked si si ho naucila na svietenie po celu noc 😕 😕 😕
to si spravila velmi zle ja mam 22 rocneho syna a naucil sa na svetlo od narodenia ale kvoli tomu ze casto v noci grcaval aby sa mi nezadusil tak som ho musela vidiet a syn sa boji doteraz tmy !to je to najhorsie co si mohla spravit! ☹ tod moj nazor!!!!!!!!!! 😎

vinifera
22. okt 2009

Niki tak popri tom nakupovaní kúp aj jednu nočnú lampičku 😉
Postupne ho zvykaj na menšie a menšie svetlo a možno časom aj budete môcť zhasnúť 🙂
Tiež vnoci vstávame na kojenie. Tak asi tri krát. Na mojej strane postele mám nočnú lampu. Drahý sa ešte tváril urazene, že jemu som nekúpila. Ale načo by mu tiež bola. On večer upadne do kómy a do rána nevie o svete 😀 A ráno je už vidno🙂

nikollette
23. okt 2009

Vini nám svieti celú noc iba taká malá nočná lampička, ale nemám ju pri ruke.
Nie normálne veľké svetlo 😉

krpito
23. okt 2009

nikoll, a Tebe tiež to svetlo nevadí ? ☹ no mne by to vadilo, mne napr. vadí keď mi cez žalúzie presvitá pouličná lampa. No ale neskúsiš postupne malého odvykať ? To je len rada 🙂

nikollette
23. okt 2009

Mne vadí úplná tma.
Ked otvorím oči a cítim sa jak v truhle 😅

Svetlo nepotrebujem ked idem spať, to som kvoli malému nehávala, lebo ho krmim, a ako som písala, nemám to pri ruke.