Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

katy vies co robim ja? ked pripravujem drobcovi jedlo s rajcinou tak nachvilu ponorim rajcinu do prevarenej vody (cca 1 min.) na vrchu pred tym ako ju ponorim tak urobim s nozikom taky krizik a potom po tej minute ide supka lahko dole.

megi93
23. júl 2009

wommene, asi reagujem trošku neskôr, ale nestíhala som si to tu pozrieť skôr. Ty si sa pýtala na lekárom potvrdené niečo čo dávame deťom. Tak ja ti poviem, že sme mali pediatričku, ktorá v pohode povedala, že je bez prolbémov začať dávať príkrm ked mala malá 4 mesiace. Vtedy sme začali mäskom zeleninou, zelmiakmi, rajčina a samozrejme ovocie. Kedže malá prestala chcieť mlieko a nejak som do nej potrebovala natlačiť tie vitamíny, ktoré v nom sú, poradila mi pediatrička, ktorú máme v rodine, aby som malej spravila tvaroh, zriedila ho trošku s nutrilonom a doplnila tam aj nezarobeny a dala trošku vanilkového cukru. Malej to veľmi chutilo a nemala žiadny problém. V takejto fomre som do nej dostala aj vitamíny aj sa najedla. Potom sme zmenili pediatričku a táto nová sa na mna pozerala ako puk, že prečo malej nevarím. Že veď ona môže už takmer všetko. Zeleninu akúkoľvek, ovocie, mäso už tiež všetko, aj hovädzie, do varenia môžem používať už aj mlieko kravské a ak ho prevarím, tak s ním môžem zaliať aj detské poškotky a dať jej to. povedala, že jej môžem veci aj jemne prisoliť ale naozaj len velmi jemne, takže v podstate nemáme žiadne obmedzenia. A je to schválené pediatričkou, ktorá je fakt dobrá, všetci si ju chvália a je odborníčka aj na výživu. Takže lekárom schválené a povolené 🙂
Takto si to chcela?

A niekto sa ma tu pýtal, že kedy som malej dala prvýkrát slížiky, mala ich keď mala 5 mesiacov.

katy1979
23. júl 2009

ten trik poznam. my uz mame teraz 2roky takze supky na paradajke zvlada bez problemov. ale papriku mu supat nebudem 😅

megi93
23. júl 2009

vinifera ešte som nepočula, že by dieťa z toho, že je všetko možné nespalo. Moja malá papá takmer všetko, večer dostane kašu a spí do rána ako zarezaná. A počas dňa tiež. To by potom asi deti, ktorým sa zavádzajú príkrmy nespali, plakali a bolo by to asi prirodzené. 😉

krpito
23. júl 2009

megi 93, tá Vaša pediatrička kde ordinuje ? Toto čo Vám ona odporučila som ešte nikde nepočula, ale možno tie ostatné sú neštudované, ona áno 😀
A prosím neberte to ako provokáciu, len otázku 🙂

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

matuskovamamina - ja sa pytam ostatnych mam preto, lebo tabulky tu v NL su rozdielne ako na Slovensku a nie som moc stotoznena s holandskymi tabulkami.
tropicke ovocie je v NL normalne od pol roka,
o rajcine a paprike som pisala a taktiez ryby, hryby najdes vo vyzivach od pol roka. ja sice tie s rybami, paprikou a hribami nekupujem.
taktiez nazor o lepku je tu iny ako na Slovensku.

katy s tou paprikou cakam ale tie rajciny mu sem tam davam. aj s rybami chcem zacat az po roku a striedmejsie

katy1979
23. júl 2009

megi deti su rozne. poniektore su citlive na cukor v jedle ci ine zalezitosti preto su prilis aktivne a nespia ci su podrazdene. tvoja mala to asi zvlada ok. zavisi aj od veku dietata.
aj hyperaktivnym detom hoci aj v 10rokoch vysadia sladkosti a deti su zazrakom kludnejsie a pokojnejsie.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

no tak to ja mojmu synovi asi sladkosti nebudem davat nikdy. on je hyperaktivny uz detar aj bez cukru 😉

megi93
23. júl 2009

cestovatelkaandrea ja malej dávam rajčinkovú polievku od pol roka a do mäska som jej rajčinu dávala od 5 mesiaca a je v pohode. Tak mi to odporučila lekárka.

katy1979
23. júl 2009

cestovatelka vela bab tu dava pangasa co je ryba bez kosti.
tie tabulky sa riadia aj podnebím a historiou. sice ani v NL asi citrusy volne nerastu ale lekari maju na to iný nazor.
ako to je tam s lepkom? hriby by som ani ja nedala.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

chcela som napisat teraz namiesto detar

megi93
23. júl 2009

Katy malá je hyperaktívna, ale okrem toho tvarohu vtedy jej cukor nedávam v nijakej forme a do ničoho. Asi by ju rozhodilo.

krpito, pediatrička ordinuje v Nitre a je jedna z najlepších. A keď som sa na to spýtala aj tej našej, čo máme v rodine, a ešte jednej, tak mi potvrdili, že je to správne. Dokonca ma chválili, že konečne jedna normálna matka, ktorá nie je prestrašená z potravín....

katy1979
23. júl 2009

mozno po tom by uz odletel 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

katy 😀 😀 😀 novy superman na svete 😀 😀

katy1979
23. júl 2009

co lekar to nazor. preto je tu MK kazdý napise co mu lekar odporucil a kazda sa uz zariadime podla seba.
ja som tiez prestrasena z potravin, hlavne hormonov a kadejakých dochucovadiel.
minule davali na spektrume o posobení stravy na organizmus. takze po tom co som pocula co vsetko su schopne porobit sladidla tak dakujem neprosim.

katy1979
23. júl 2009

tak mu usi aspon oblek ako supermanovi, nech je fesak.
dnes to uz je pomaly pravidlom ze su decka zive a neposedne a stale niekde lietaju. kludne dieta je uz pomaly rarita

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

katy s tym lepkom je to tu tak, ze ho odporucaju zaradit do stravy od siesteho mesiaca ak je dieta kojene. vraj kojene dieta lepsie znasa lepok ako nekojene. u nekojenych deti sa odporuca cakat do osmeho mesiaca.
ja som sice maleho krmila materskym mliekom do deviatich mesiacov ale s lepkom sa stretol niekedy az ked mal 8 a pol mesiaca.

no musim veru nieco usit tomu nasmu "divochovi"

krpito
23. júl 2009

megi93, no asi je to tak 🙂 Ja mám asi pediatričku - veterinárku ( a aj niektoré iné ). 😀

womenne
23. júl 2009

fuj nevladzem vas dočitat 😀

megi nie nestači mi to!Chcela bysom nejaky odborny članok,vyjadrenie jeden lekar povedal mi nestači,to je to iste ako jedna babka povedala.... 😖

Miška fuha samu nečudujem že nechce mlieko,a anispinkat.

sirinka
23. júl 2009

tak ja si uz nepamatam, kedy presne som zacala s paradajkou...tusim okolo roka, ked som mala vlastne zo zahradky. a papriku este neskor.

no ale co sa tyka tych pediatrov, co stretla megi....ani sa mi nechce verit, ze maju skutocne vystudovanu medicinu.... 😔

vinifera
23. júl 2009

Megi 93 ale miskachrumka v tej téme ani tak nerieši, že malý jej nechce spať ako to prečo nechce spať. Pretože je uplakaný.... a prečo je uplakaný? ...

womenne
23. júl 2009

sirinka veru ani mne,počujem prvy krat že by to tvrdil nejaky lekar.Ale ešte stale čakam že tu daju nejake članky,alebo niečo čo hovori že konaju spravne.Oni vlastne konaju podla seba,tym sa chvlaia že su jedinečne.
Miška inak myslim že tvoj problem so spanim maleho je že si mu začala davat prikrm v 11tyždnoch a vtedy ti ani nechcel spinkavt,plakal stale,očka červene,chuda ved on normlane trpel,som zvedava či si povedala lekarke čo mu už davaš kedže ti povedala že je zdravunky.Take male dieta spava aj 4x denne,bože a on nič cely den 😔 kto ti vlastne toto poradil??že už možeš davat prikrm?

sirinka
23. júl 2009

a preco je take neuveritelne, ze babo je nepokojne a zle spi kvoli jedlu? ani dospelak, ked sa preje nespi bohvieako kludne...
a u baba duplom, ked nie je pripravene a zrazu do neho tlacime zeleninu cez ovocie s tvarohom aleluja... kedy si na to ma ten organizmus zvyknut, ked to nie je pomaly a postupne...

womenne
23. júl 2009

no ja ked zjem niečo po 21.napr steak 😅 je mi zle celu noc je mi tak tažko,ale neodolam ked to pripravi moj muž musim aj ja ochutnat.Teraz sa snažim najest do 20.00 aby som sa vyspala a nebolo mi zle.ale on mi robi napriek vždy si niečo donesie k filmu a ja žerem 😠 no trošku od temy ale poukazuje to na nevhodnu stravu a nasledny nespanok 😉

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

baby co robi chrumka zle? Vsak ak da malemu rano a vecer jeho mliecko, raz denne kasu a raz denne vyzivu jablkovu alebo mrkvovu tak to nie je zle. Ved jej maly ma viac ako styri mesiace.
No a o tych piskotach co pisala tak to mu dava bezlepkove.
Co sa vam nezda?
Neprovokujem, len sa pytam, lebo lekari normalne odporucaju zacat s prikrmami od styroch mesiacov ak dieta pije UM.

markiza
23. júl 2009

megi, smiem sa spytat kolko ma ta pediatricka rokov?

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

oki baby precitam si vase nazory neskor, musim trielit pre maleho do skolky 😀

bejbypd
23. júl 2009

este sa musim vyjadrit aj ja tu v pd mam pediatra jedneho z najlepsich prechvalenych a nas rodinny znamy je primar detskeho oddelenia v handlovej pan doktor mifek a tiez mi vela jedal schvalili aj rybky,aj rajcinky mala jedava od desiatich mesiacov a vela vela dalsich jedal a maju ani nie patdesiat rokov skor okolo styridsiatky a aj ten nas znamy mi vravel ze je vela zisteni ale ze oni sa niekedy az smeju ako vazne to niektore mamy dokazu brat...ze nie vsetko je tak ako sa to pise...a to podotykam pan doktor Mifek je kapacita medzi detskymi lekarmi a jeho oddelenie detske ma vybornu povest,mne osobne velmi velmi pomohol...

vinifera
23. júl 2009

cestovatelkaandrea u miskychrumky riešia to, že prvý príkrm ako sama miska písala dávala v 11. tom týždni 🤐

jaja257
23. júl 2009

No ja som si myslela, ze som netabulkova mamicka, ale ked si citam, co vsetko davate detom, tak mam zimomriavky ☹ hribiky v roku, svieckova v polroku, no teraz viem, ze som oproti niektorym mamickam az velmi tabulkova, nasa dostala dnes prvu kasu aj to len preto, ze nechcela dojest mliecko. No kazda vychovavame vlastne dieta podla vlastneho usudku.....