Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

krpito
29. okt 2009

a každý deň ?

megi93
29. okt 2009

ksivcova no my sme vracali práve z toho Nutrilonu HA. Potom ho dokonca malá odmietala úplne. Prešli sme na Comfort, potom na alergy digestive care, potom na sunar, francúzske mlieko, aj bebu sme skúšali, ale z tej mala šialené koliky a zo sunaru vracala prúdom dva dni, keď ho ráno vypila...no a nakoniec sme sa vrátili ku comfortu, ale zase len na chvílu. Potom sme asi v 6,5 mesiacoch alebo v 7 nasadili kravské a je pokoj. Ja mám síce silnú alergiu, ale tehotenstvom sa popravila a zase malá ju môže aj nemusí dostať...a keď som chcela aby niečo jedla, nedalo sa inak. Teda aby do seba dostala nejaké mlieko...lebo keď sme začali s kravským, už jedla všetku zeleninu a ovocie, kaše a také tie veci. A to sme už začínali s chlebíkom v podstate, len to mlieko nám chýbalo a jogurty to podla mna dostatočne nenahrádzajú. Ale kravské by som malému nedala skôr ako bude mať tých 6 mesiacov..skús teda iné...možno francúzske, to si dosť chvália, aj malej chutiolo asi najdlhšie..alebo ten comfort

kristinka4m
29. okt 2009

ahoj Megi93 chcem sa len spýtat dávaš 1,5% alebo 3% mliečko dakujem 🙂

lenka_66
29. okt 2009

baby diik . ja sa nesnazim ho nutit len v spolocnom termine sa uz niektore pretacaju.tak preto som sa pytala ci su oni az teke sikulky.my sa ani nebudeme tak skoro kedze marek nema rad na brusko.chvilku polezi a protestuje ani sa mu nedivim ved tie chuda rucky musia drzat taku tazku hlavu 😀

jaja257
29. okt 2009

ksivcova, prave som kukla do debilnicka, ako papala mala ked mala 3 mesiace. jedla okolo 60 az 100 ml. A ver mi hladom neumrela 😀 . Nie je ani chuda ani tucnucka, taka akurat a ked sa bojis, aby jej nechybali tekutiny, tak skus dat vodu na pitie. A mliecko nutrilon HA papala az do nedavna, teraz papa nutrilon klasicky a je tu mala zmena, vypije okolo 270 na posedenie, skoda ze len raz za den. Ale kazde dieta je ine a kazdemu staci ina davka. 😀

nikollette
29. okt 2009

Môj má vyše 8mesiacov, a viac ako 130ml nutrilonu, veru nevypije. aj to len po spiačky 😒

zuzka1.
29. okt 2009

jaaaj caute mamuse,

krpito to co bolo, ze zuzka a spol 😉 ???nechapem 😕 😅

ja som bola u kaderky rano, potom sme isli do nitry, nic moc som nekupila okrem tony potravin, ale 2 svetriky a nausnice sa mi usli. 😀 😀 😀
a malemu auto, ako inac 😀 😀 😀

ksivcova, priber akranse podla mna, moj maly mal 5kg v 6.mesiacoch a to sa narodil skoro 4kilovy, tak sa neboj.

niki ako??
mukky spi ci nakupuje???

smailinka
29. okt 2009

lenka_66, ty sa vobec neriad tym, ze ake su ine deti....pozri na nasho, pokial mi nepovie dr, ze s tym daco treba robit, tak to neriesim....spoluziackin manzel zacal chodit ako 2rocny a zije...je to chlap ako hora, teda dve hory 😀 😀 a ak mu chces trenovat chrbatik, tak zroluj plienku, alebo osusku a podloz mu ju pod hrudnicek, nasho sme tak ucili, lebo chcel stale lietat 😀 😀

smailinka
29. okt 2009

jaaaj, a ksicova, podla mojej dr. je ideal v 3mes 5kg, my sme mali o kilo a pol viac a to sa jej uz zdalo vela..a to je plne kojeny....

vinifera
29. okt 2009

Môj krpec mal 4 mesiace a 2 týždne ked sa pretočil prvý krát a o dva mesiace sa točil už aj naspať. Takže máte času podla mna dosť. Môj napr do troch mesiacov nezdvihol hlavu ani za svet a nechcel byť vôbec na bruchu a potom sa to radikálne zmenilo. A už len na bruchu. Ani pebaliť sa poriadne nedá, lebo by chcel byť stále na bruchu. Máme viac ako 8 mesiacov a až teraz sa zo šikmého sedu vytiahne sám sedieť. Do ničoho som ho nenútila. Nech si sadne ked sám chce. Akurát od svokry počúvam ako jej malý (malého otec) chodil už v 10 mesiacoch. No a čo. Tak bol šikovný vtedy... Škoda, že mu to po fyzickej stránke neostalo☹
Ksivcova. V prých troch mesiacoch preiberajú najviac. My sme teda boli kojený. Ale tiež to bolo prvý mesiac 1350 druhý už len 11OO a tretí len 900g. A teraz napr za 3 mesiace 885 g. Podľa mna tvoj priberá krásne. Tak teraz papá menej. Asi mu neberie. Ale pokiaľ nestagnuje na váhe alebo nechudne tak je to podla mna úplne v pohode.
Ja mám tiež dni, že by som doma aj klince žrala. A potom pár dni len tak sem tam niečo. 🙂

smailinka
29. okt 2009

a do tretice:lenka, nasla som taku fotku:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

nikollette
29. okt 2009

Zuzi, v pohode 😀 🙂

lenka_66
29. okt 2009

aj keby som sa na hlavu postavila (co nemienim) tak male levica aj tak spravi co chce.viem ze kazde babo je sikovne na ine .my mame prvenstvo v papkani 😀

zuzka1.
29. okt 2009

ahojte, serialovy vecer, idem od sprchy a psychicky sa pri serialoch chystat na zajtra.

Leni tak to mate 😉

megi93
29. okt 2009

kristinka4m neviem al evždy kupujem plnotučné, tak asi to 3%. Lebo 1,5% je polo myslím...

krpito
29. okt 2009

zuzka1. vieš že Ťa mám rada 🙂
to ale reakcia na to Tvoje : ono nas krpitko a mukky niekedy trochen usmernia, teda mna urcite, ze jo damy.
😀
a nezaspinkaj v škole 😝

kristinka4m
29. okt 2009

lebo ja som mu davala to plnotučne 3% ale myslím že by stačilo 1,5% teraz ked papa ine jedlá

zuzka1.
29. okt 2009

co nezaspinkaj? 😕
skolu mam az v sobotu

miskachrumka
29. okt 2009

kika co ty tu? 😕 🙂 😝

zuzka1.
29. okt 2009

krpitko ake vyznanie 😀 😀 😀 😀 😉

krpito
29. okt 2009

zuzka1 🙂 ja som v takom nasadení že som myslela že už je piatok 😉 máme návštevu 😀

zuzka1.
29. okt 2009

niekde sa pije 😀 😀 😀

rano idem na vysetrenie, dam ti vediet.

idem do sprchy a haji 😉

krpito
29. okt 2009

myslela som inú návštevu 🙂 😀

zuzka1.
29. okt 2009

uz viem, vies ako , kadernicka potvrdila moju blond dnes 😀 😀 😀

krpito
29. okt 2009

Ty vtipálek 😀 🙂

lenka_66
29. okt 2009

uz spite?

krpito
29. okt 2009

eeee ...

lenka_66
29. okt 2009

ha mohla som mysliet ze krpik erdzi 😀

krpito
29. okt 2009

ozaj, ako u lekára včera 🙂
erdžím, keď chlapi spia, ale ako vidím aj baby 😀

lenka_66
29. okt 2009

pohoda.dala som aj podpisat papier na peniazky a on sa ma pyta ci si zasluzim za porod.a ja ze hej lebo som ho pekne bez reptania prespala 😀 .