Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
5. nov 2009

nejake receptiky pre deticky 😉

Krémová kuracia polievka
Čo: vrchné kuracie stehienko, 1 mrkva, 1 petržlen, 1 ČL krupice, petržlenová vňať
Ako: Zo stehna odstránime kožu a uvaríme spolu s mrkvou a petržlenom. Po uvarení pridáme nakrájanú vňať a krupicu, varíme ešte 5 minút, odstavíme. Zeleninu vyberieme a nakrájame na drobné kúsky. Mäsko oberieme, rozmixujeme s polievkou a vrátime do polievky nakrájanú zeleninku.

Zeleninová polievka so žĺtkom
Čo: 2 malé mrkvy, 1 malý petržlen, 2 malé zemiaky, 1 žĺtok, petržlenová vňať, voda
Ako: Očistenú zeleninu nastrúhame nadrobno, prelejeme vodou a dusíme 7 minút. Pridáme žĺtok, premiešame es dusime 10 minut.Posypeme vnatou

Granadír
Čo: 2 zemiaky, jemné fliačky, kvapka olivového oleja, petržlenová vňať, voda, mrkva
Ako: Zemiaky a mrkvu spolu uvaríme a roztlačíme. Fliačky uvaríme, scedíme a nadrobno posekáme. Premiešame s rozlačenou zeleninou, pridáme pokrájanú vňať a kvapku oleja.

Rybí krém
Čo: kúsok vykostenej sladkovodnej rybky, 1 malý zemiak, mletá rasca, dojčenské mlieko, pár kvapiek oleja
Ako: Rybku uvaríme vo vode s rascou. Zemiak uvaríme, roztlačíme s mliekom a vymiešame dohladka s rybou. Prikvapneme olej. Veľmi dobré so zemiakmi alebo s kúskami zeleninky.

Kura v mrkvovej omáčke
Čo: kuracie mäsko, pár kvapiek oleja, 1 PL instantnej ryžovej kaše, 50 ml dojčenského mlieka, dojčenská voda, 1 PL nastrúhanej mrkvy
Ako: Mäso nakrájame na malé kúsky a uvaríme s mrkvou. V hrnci zohrejeme olej, pridáme ryžovú kašu a 50 ml vody. Miešame a varíme, kým nezhustne. Pridáme varené kuriatko s mrkvou, necháme trošku vychladnúť a pridáme ešte 50 ml mlieka.

mukky
5. nov 2009

babo mi už spí viac ako 2 hodky,mam more casu a neviem čo s ním 😀

detska svieckova

Kúsok kuracích pŕs, mrkvu, kúsok petržlenu, kúsok póru, ružičku karfiolu, lyžicu hrášku, lyžicu oleja, lyžicu bieleho jogurtu.

Na oleji opečieme prsia v celku, pridáme pór a ostatnú zeleninu pokrájanú na drobné kúsky, podlejeme trochou vody a dusíme do mäkka. Mäso vyberieme, zeleninu rozmixujeme, pridáme jogurt a primiešame na drobno pokrájané mäsko. Podávame s cestovinou.

krpito
5. nov 2009

ahoj mukky, tá detská sviečková sa mi páči 🙂 malý spí, tak relaxujem, aj keď by som mala prácu 😝

mukky
5. nov 2009

tak ju skus urobit ,iste zachuti 😉
ja nemam nic na praci a hlavne nechcem buchat aby sa maly nezobudil,cakam kedy dojde mm nech sa najem,lebo urcite ked zacnem jest sa maly zobudi,zakon schvalnosti

krpito
5. nov 2009

už si ju robila ? Inak to môže byť chutné aj pre dospelého, nie ? Keď si to potom dochutím, tak asi v pohode 😉

mukky
5. nov 2009

mm uz prisiel,idem vyprazat a najest sa
poobede sa pojdeme poflakat po nakupnom centre,snad aj kike,hrackarstve a potom na zmrzku a chcem este kupit nejake pekne hracky do vane pre drobca
aj na mikulasa mi treba nieco vymysliet a aj pre neterku,kedze sladke nepapaju

nikollette
5. nov 2009

Dobrí ránko...
no my sme už napapny, a ochvilu pojdeme spať.

Dnes mi došla ďalšia párty sada, zalté to je 😵
Maly mi už dnes stihol 2x zhodiť mobil, a vyliať vody do pelecha našej čivavy 🙄

Mukky, dobré recepty...
My sme dnes papali domácu stravu 😕 a malý aj niečo z toho zjedol.
Bezvaječné cestoviny, jeden žltok, kúsok zemiaku, a mrkvička, všetko pomixované. Celkom dobré to bolo, som to dojedla 😀

zuzka1.
5. nov 2009

ahojte mamuse,
my sme od rana v nasadeni, klobasky uz budu, za chvilu pojdu do udiarne.

maleho som dala buvkat, snad zabuvka.

co vy?

nikollette
5. nov 2009

Mukky, nerob chute na nákupy 😅
Aj my ideme do Ba sobotu, tak uvidím či aj nakupovať 😀

Ahoj Zuzi.... mna, aj by som si dala také fajné klobásky...
Ja idem uspať drobca...

nikollette
5. nov 2009

Hotovo, drobec uspatý 😀 😀 😀

mukky
5. nov 2009

ahojte,

moj uz spi 3,5 hodky 😕 😀

nikollette
5. nov 2009

Moj len pol hodky zatial, nech ešte len pekne spinká.
Ja zase čumím na MMB 😀 😀 😀

vinifera
5. nov 2009

Mukky to je nespravodlivé ten tvoj spí aj za môjho. Tvoj si búva 3,5 hodky a môj nič☹

nikollette
5. nov 2009

Vini, tvoj malý moc nemusí spánok, čo ☹
a to v pohode vydrží, bez spania cez den?
Ale zas potom večer zalomí, od únavy nie?

vinifera
5. nov 2009

Nie. Vstáva ráno o 8 mej nech sa deje čo sa deje. Od 8 mich mesiacov spáva už aj doobeda 2 hodky. Poobede nespáva takmer nič. Teda do 8 mich mesiacov nič. Teraz už asi 4 tý deň spáva hodinku. Chodieva spávať medzi 23 a 1.30 ráno. To už mi príde super. Lebo keď nespával poobede nič tak to bola katastrofa.Proste sa naobed zobudil a bol v pohode do polnoci hore. Teraz už aspoň tu hodku poobede spí. On je na baterky. Len som neprišla na to, kde sa dajú tie baterky vybrať.

nikollette
5. nov 2009

Aha, takže tak... zajačik Duracel 😅 😅 😅

No ja som akurát vytiahla ohrádku, a malému sa v nej páči 🙂 kopec hračiek, vela miesta...
uvidíme dokedy ho to tam bude baviť...

zuzka1.
5. nov 2009

booze vini mas to vesele, aspon, ze spi cez den, len kebe este skor zaspaval, co?

niki ty zase nakupujes?

ja uz mam frei, len sa mi zda, ze maly sa budi, vysielacka nejak zapina, vpyina, ale zvuky este ziadne.

nikollette
5. nov 2009

Zuzi, tak snažím sa troška... 😅

nikollette
5. nov 2009

Malý zase hajá, tak idem späť na MMB 😀

Vy kde ste baby???

vinifera
5. nov 2009

Spal presne 45 min. Baby mňa toto fakt už nebaví. Som unavená. Nič pri nom nespravím lebo prechádza do fázy, že si kľaká na kolienka a snaží sa pridržiavať postieľky no a tradične si o nu švacne zubami. A potom vreští.

nikollette
5. nov 2009

Vini, preto som ja vytiahla ohrádku. Nemoze sa v nej udrieť je to super.
Ten vrch je koženkový, a okolo je jemná sieťka.
Skus kupiť, a tam ho dať. Dáš mu tam hračky, a je v bezpečí. S tým sieťkovým krajom čo sú, nie s dreveným aby ked padá si neudrel hlavičku. A budeš mať čas na všeličo 😉

nikollette
5. nov 2009

Nik tu nie je zase...
Ked som tu ja...

Idem o chvílku pozerať seriály...

mukky
6. nov 2009

ahojte,
no vela ste tromu vecer nedali 😒 😀
ja si neviem vynachcvalit prenosnu postielku,keby som ju nemala tak neviem,neviem.Ved aj na plazi pri mori sme ju mali a boli sme ako atrakcia lebo by krpcek ani chvilu neposedel a tak isto aj doma.od kedy sa zacal staviat sme ju kupili a tam sa postavil,pozeral,ma aj sietku takze ked sedel na nas videl.&ucila som ho na nu od mala a este je zatial stastie ze tam obcas aj pol hodku vydrz sa hrat,co je super

alebo ho davam do stolicky na jedenie a tam tiez sa mi pohra,ked mu obmienam hracky,pripadne mu pustim rozpravku.Ked ho necham v izbe na zemi napr 4 hodiny,tak doslova 4 hodiny chodi,prenasa veci,ale nechce si sadnut a hrat sa ,kdeze,len chodit a behat,uff

krpito
6. nov 2009

dobré ráno,
ja som vstala s bolesťou hlavy, to bude deň 😒 išla som síce spať neskôr, ale spala som celú noc tak neviem, či počasie vplýva 😠
malý ešte spinká, idem mu pripraviť raňajky a dnes asi urobím tú sviečkovú, celkom sa mi pozdáva 🙂

zuzka1.
6. nov 2009

ahojte,

my vyspity celkom pekne, maly mi kasle, davam mu sirup na kasel, sople ani teplotu nema. Ak neprejde do pondelku, pojdeme k lekarovi.

Maly uz zahajil spanok, ja idem urobit malemu brokolicovu polievocku, my mame gulas, idem do ksoly dnes, mame informatiku uzasne nezazivnu az do vecera od od obeda 😝

mukky
6. nov 2009

idem prispiet do tejto temy,kedze je nezazivna ako som sa inde dozvedela 😀

ja ranajkujem az teraz,rozmrazovala sa mi debrecinska sunka straaasne dlho 😝
zuz tak nech ti to v skole rychlo ubehne

krpito
6. nov 2009

tak prispejem aj ja 🙂
mukky, to som už čítala aj ja, len som sa zasmiala 🙂 a inak sú tam aj veci na ktorých sa dá skutočne pobaviť, jednu Ti napíšem do IP 😉

zuzka1.
6. nov 2009

no je toho vela, len by som chcela upozornit, ze roka nechodi na konika pre ine dovody ako sme my.
som s nou v kontakte takze viem. 😉
a vy nezazivne nenormlane mrchy, piste zabavne, kedze sme pod dohladom 😀 😀 😀 😀

ja mam polievocku uvarenu, vlasy vyzehlene, co dalej, hm???idem si spravit viedensku kavicku, da si niekto??mam chut 😉

mukky
6. nov 2009

ja som roku nespominala,dufam ze su ok a nie chori ci nieco podobne

krpi potom napis ako dopadla svieckova
maly sa hraje,skor beha a lieta s mojimi dvoma mobilmi 😒 😒 ,su uz v dezolatnom stave a neviem ciou vinou 😝 😀
ja som mala chut na kavu ale mala som bielu kavu s 3 lyzickami nescafe a k tomu zemlu tak nemam teraz chut,ale nabuduce rada 😉

ze mrchy ☹ 😀
ja som s nikym sa tu nehadala ale mozem zacat 😀 len s jednou damou som nemala spolocny nazor a ja som bola slusna a ona nie 😒 😀

vinifera
6. nov 2009

Ahojte kočky. Tak ja už som sa vrátila z pošty, kde mi tlak stúpol tak na 240/100.
Uspala som malého a idem aj ja spať. Ráno nechcel bohvieako papať. Tak dúfam, že keď sa vydrichmoší tak aspon sa normálne naobeduje. No ale tak zasa vypil celý cicik kým zaspal. Tak hádam mu nič chýbať nebude. Mala by som poobede na nete pozrieť aj tú ohrádku. Hádam to stihnem. Treba aj doma čo to poupratovať. Aj keď mi už ten nekončiaci príbeh s bordelom leze na nerv.
Zuzka ja by som si viedenskú dala. No ale idem spať. Tak až neskôr 😀
Napíš do IP prečo roka nechodí. Som fakt myslela, že kvôli tomu konfliktu so suem. Mám ju síce na FB ale ja som tam len občas.