Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

lalupa presne take nieco som davala malemu do mojho mlieka, ani nepostrehol ze to tam je, lebo to ma nevyraznu chut. len tu to nevolaju kasa, ale ryzove lupienky do mlieka, nieco na jemne zahustenie.
okrem tohoto nic ine ako kasa nezjedol.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

oki baby koncim, zajtra si vas docitam a dufam ze tam neuvidim hadky. uz ich tu bolo dost. 😉

sophie1981
23. júl 2009

a este otazocka...ako ste zistili, ze treba zacat prikrmovat???....sice my sme uz ochutnali mrkvu aj jabko, ale len v stadiu ochutnat, nie napchat sa.....ale v poslednych dnoch sa mi mala zacina nadranom budit....zvycajne sa zobudila len o 24, 3 a 5-6 nadranom na papanie....teraz potiahne od 20.00 do nejakej 1 rana, nakojime sa a potom este spinka do 4...ale potom je to uz nie spanok...v kuse sa prehadzuje, rozhadzuje rukami a v kuse by bola na cicke...ale netaha...len si dudla, potiahne, dudla...no a tak dookola....tak neviem ci je to naznak hladu, alebo len potreba sa dudlat.....

bejbypd
23. júl 2009

no my sme mali trosku po bananiku problem s kakanim ale teraz uz nie len ked bola mensia inak ja ked som kojila som jedla takmer naozaj vsetko a miska ani raz nebola vyhadzana a musim zaklopat brusko ju tiez ani raz nebolelo...ona bola okrem toho ze nerada jedla tak dobre dietatko ze ked si na to spatne spominam tak tomu ani neverim...teraz je z nej taky tvrdohlavy maly clovek ale zlaticko 😵

avanka
23. júl 2009

Sophie, kojene deti su citlivejsie a budia sa niekedy viacmenej aj zo zvyku......aj Lukas sa budieva niekedy aj 4 krat za noc, podudka a zaspi.....
podla mna to hlad nie je, lebo to by ti nespala 5 hodin v kuse

bejbypd
23. júl 2009

my sme to ani nijak nezistili miska spala celu noc aj hladna 😀 len som si jedneho dna povedala ze uz ma takmer sest mesiacov od troch mesiacov bola na UM tak som sa rozhodla ze ideme sa zacat prikrmovat 😉

avanka
23. júl 2009

a este s prikrmovanim, ja som sa mu branila, zacala som prresne, ked mal maly 6 mesiacov a 1 den a mlieko mu stacilo, len na odporucanie dr.

womenne
23. júl 2009

moji boli ako hodinky každe 3hodiny ☹ no des ustalilo sa to až nejak okolo 1roku.

sophie1981
23. júl 2009

takze pockat a dudlat sa od 4 rana???.... 😅 😕 ...ja som len premyslala, ci nahodou si o tej 1 rano nepotiahne len troska a zaspi...... 😕 .....a potom je hladna.....no to je asi blbost.......terazked to citam.... 😅 ..tak budeme aj dalej len ochutnavat.... 😉

sophie1981
23. júl 2009

inac chrumka ty mas riadne dieta..... 😲 ...moja je o tyzden mladsia a mame 5900kg.. 😨

markiza
23. júl 2009

SOPHIE---->

Signs of Readiness for Solid Foods

Your pediatrician looks for certain signs of readiness in your baby before advising you to begin solid foods. Some of these signs are:

* She is at least 4 months old.
* She weighs twice as much as her birth weight.
* She weighs at least 13-15 pounds.
* She can sit with support, allowing her to lean forward when she wants another spoonful and backward to refuse.
* She has control over her head and neck muscles and can turn her head to refuse food.
* She has stopped exhibiting the extrusion reflex when you put a spoon in her mouth.
* She is drinking at least 32-40 ounces of formula per 24-hours and still wants more.
* She is breast feeding at least 8-10 times per 24-hours (after the first few weeks), empties both breasts at each feeding, and still wants more.
* The time between feedings becomes shorter and shorter over a period of several days.
* She can bring an object in her hand directly to her mouth.
* She shows interest in others eating around her.
* She becomes fussy in the middle of the night, whereas before she slept through with no problem. Or her sleep periods are becoming shorter instead of longer.

markiza
23. júl 2009

..u nas to teda sadlo, zacali sme 9 dni pred 6-timi mesiacmi

bejbypd
23. júl 2009

my sme mali osem kilov ako devat mesacny 😀 ale my sme musie vahy🙂

andrea142
23. júl 2009

ahojte

dosť ste toho popísali 🙂 ... neprečítala som všetko možno až zajtra ráno len ma dosť mrzí ,že sa zase ráno rozoberala tá sviečková ☹ ............. vám sa ešte nestalo ,že vám dieťa zjedlo niečo čo v tom mesiaci alebo roku nemalo ? ............. nevedela som že zeler je alergén a pýtala som sa mamy aj sestry a povedali ,že jej tam troška môžem dať a lekárku máme na dovolenke ...... to som mala bežať do ďalšej dediny aby som sa opýtala druhej ???, mňa len mrzí to ,že niektoré z vás tu urobia niekoho neschopnou a nenormálnu namiesto aby poradili. a nemyslím si žeby to bola téma " poďme sa predbiehať kto dá dieťaťu najhoršiu vec" alebo ako to bolo.

sophie1981
23. júl 2009

markiza...no na moju plati :

-ma viac ak 4 mesiace....
-pv2500g....teraz 5900g
-tie pounds som nikdy nevedela premienat.....takze tod nem rozumiem angl. reci... 😀
-sediet oblozena vankusmi dokaze
-hlavou toci stale, tak este neviem s presnostou urcit ci je to odmietnutie alebo len zvedavost kto a co je okolo nej
-ked jej dam stavu na lyzicku tak cucka o dusu,,,
-kojim ju asi milion krat, ale vonku je ako v pekle tak v kuse si cucka a zahasuje smad..
-krmenie sa skracuje, ale je to lem smad z tepla alebo je to hlad?
-veci a hracky si pcha priamo do pusy
-ked niekto je, tak obcumuje ako nasa dobermanka....nic prijemne obedovat ked 2 pary oci na teba cucia... 🙄
-no a noc som opisala....

tak co myslis?? 😀

sophie1981
23. júl 2009

a este otazocka.....prepacte.....zvedava som co??... 😀 ...

ja som chcela zacat ak sa rozhodnem v jedno krasne rano s prikrmami zacat tou baby rice......a postupne zmiesavat s ovocim a zeleninou.....tak ale teraz neviem, ci nebudem za debila.....ked tu kazdy zacina zeleninou.... 😕

sophie1981
23. júl 2009

bejbypd...tak to my sme samice od obrov...... 😀

krpito
23. júl 2009

bejbypd, ak ťa to poteší, my sme v roku vážili 8,5 kg a teraz asi 10,5 a to za tri mesiace budeme oslavovať 2 roky 🙂 ale sme zdraví a jesť nám chutí, lenže gény nepustia, mamina je štíhla 🙂

megi93
23. júl 2009

womenne v každom príspevku? Dosť dlho som ťa ignorovala ale už toho bolo trošku vela z tvojej strany. Napísala si, že si nikoho neurazila, tak som ti dala dôkaz, že hej. Ty stále vypytuješ dôkazy a ked ich dostaneš, tak zrazu ich zosmiešňuješ....vieš vôbec čo chceš?

sophie1981
23. júl 2009

baby sa nehnevajte, ale vas treba strcit do skolky...vy ste jak decka 😲 ...ty si povedala, ona povedala,...vtedy povedala...ved na to uz kaslite....

🙄

vinifera
23. júl 2009

Sophie 1981 - ja som tiež toto riešila teraz na poradni s pediatričkou. Že, či už nestačí mliečko alebo je to od toho tepla. Cez deň je nervóznejší, furt na mne visí lebo je smadný alebo sa len s cickom tak hrá - čo nikdy nerobieval. Aj nočný spánok sa nám popsul. Budil sa 2 krát za noc. A teraz aj tri razy vpohode a keď sa zobudí niekde okolo 4 alebo 5 tak už mi nechce zaspať. Ale doktorka povedala, že malý vyzerá dobre tak to bude ztoho tepla.
Inak ja asi patrím k maminám obrov lebo už v 2,5 mesiaci sme mali 6,5 kg a teraz v 5tich máme 8 kg. Plne kojení. Flašku nepoznáme (Žiadnu 😀 )

misha666
23. júl 2009

baby...uz dajte miske pokoj...ste otrasne 😠

sophie1981
23. júl 2009

vinifera...no krasne priberate..... 😉 ....my mame poradnu az 12.8.....tak uvidim, co povie, teda ked ma nahodou moja prisavka nezozerie..... 😲 ...my flasu pozname....pijeme aj cajik...

vinifera
23. júl 2009

Sophie1981 ja mám tiež príprsníka obyčajného🙂 To dieťa ma raz zožerie. Dnes tak skočil podvečer po cicku až sa kamoška smiala.
Inak ja som krstným menom Katarína a pôvodne som chcela Sofiu. No ale čo už ked sa narodil chlap 😀

sophie1981
23. júl 2009

Katka...ja som Bibiana a Katku som chcela od pradavna..a este mozno bude Sofinka.. 😉 ...Sophie je dievcatko, co som sa o nu starala v Londyne.... 🙂

markiza
23. júl 2009

sophie, tazko povedat... ako ti katarinka pribera? je placliva? ja by som povedala, ze teplo dost matie, mala je mozno skor smadna ako hladna a kedze dojcis kratko a castejsie, skor by som povedala, ze si mala cucka od smadu. v noci podobne. mne sa maly na pitie nebudil uz od jedneho roka, ale veru posledne noci pyta vodu. na tvojom mieste by som este pockala, mozno to castejsie pitie ma za nasledok nie len teplo a nasledny smad, ale aj rastovy špurt (zrychlenie rastu)...

sophie1981
23. júl 2009

vidim, ze Tomas ma tiez take haaaro ako nasa Katka.... 😀

markiza
23. júl 2009

sophia, mozno ta zaujme tato stranka http://www.superbabyfood.com/chapsoli.htm

sophie1981
23. júl 2009

markiza...moje dieta neplace...ona funi ako jezko ked je hladna....aj v noci....sa zobudzam na fucanie.... 😅 ....pribera dobre....pribrala 3,5kg....za 4,2mesiaca... 🙂 ...este pockam....aspon do 5 mesiacov a potom uvidim...ono v tej horucave je to aj najjednoduchsie...cecok kdekolvek a kedykolvek.... 😨

sophie1981
23. júl 2009

markiza, mrknem....aaaleeeeeeee az zajtra...idem zalomit kedze o chvilu sa ozve fucanie.... 😝 ...nasledne mlaskanie a grganie, prdkanie......do toho manzelove chrapanie..... 😀 ....takze dakujem Boze za dnesny den, tesim sa co da zajtrajsok a na ranny usmev mojho slniecka.... 😵 ......dobru noc....vam vsetkym..... 😔

a nehadajteeeeeee saaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1...... 😀