Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
12. nov 2009

lenka nemoze byt pricina inde ako hlad?
moj maly snad 90 ci 120 pil v troch mesiacoch...neviem fakt
aby ho praveze brusko,postupne mu davat mliecko

nema nafuknute brusko?vie si poprdkat?ake mliecko davas?

mukky
12. nov 2009

ale tak vela mliecka urcite nepil teda kazde je ine babo ale tusim mate vacsiu vahu si spominala,kolko ma marek?

mukky
12. nov 2009

uz aj druhy jogurt spapany,ranajky mam za sebou 😀

nejak ssom nemala vobec hlad

lenka_66
12. nov 2009

mukky sak po 2,5 hodinach pocujem ako mu skrka v bruchu.minuly tyzden 7045g.koli refluxu mame nutrilonAR.noc mi pekne prepsal,teraz vyrzi max.5 hodin po kupani potom kazde3

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

mukky neboj ked treba napisem 😉

lenka_66
12. nov 2009

a este som citala ze v 3mesiaci by sa mala porodna vaha zdvojnasobit.tak to potom ani niesme moc tazky.narodil sa 3790g

mukky
12. nov 2009

ja som davala tiez kazde 3 hodky papat a aj doteraz je to skoro tak
mali by papat kazde 3 az 4 hodiny a aj dospeli tak,co ja ale niesom toho prikladom 🙄 vtedy dospelak tak nepribera

cestovatelka ok 😉

mukky
12. nov 2009

my sme mali 3 250 g

lenka_66
12. nov 2009

mukky no ja taky tak .ranajkujem na obed abo olovrant ☹

lenka_66
12. nov 2009

baby majte sa krasne idem na rehabiltaciu .jooj uz sa tesim aj na masaz 😵

mukky
12. nov 2009

ahoj lenka

dievcata toto su zaujimave vecicky,som minule studovala 😀 ,davam link

http://www.starostlivostodieta.sk/u-lekara.html

http://www.rodiciaaja.sk/?page=telesnyvyvoj.html

den by mala mat aspon 30 hodin 😝

mukky
12. nov 2009

maly uz spi 3 hodky,no nemozem buchat tak co ine mam robit? 😀

mukky
12. nov 2009

uz sme vstali,paaa

nikollette
12. nov 2009

Dobré ráno...

Andy, tiež som to videla, tú maminku čo chce dávať 5,5 mesačnému miminku syry, a kakao 😔

Baby náš má za týžden 9mesiacov, a stále mi nevypije viac mlieka naraz ako 130ml 😒

Zuzi rozkaz, budeme už nákupy a podobné veci riešiť pred vašimi očami aby ste brali inšpirácie 😉

Lenka v pol roku by sa mala váha zdvojnásobiť, a v roku strojnásobiť 😉

krpito
12. nov 2009

ahojte 🙂 malý zaspal, ja som popratala tak "nakúkam" 😉

lenka_66, no ja neviem ale myslím že sa nemýlim, že dieťa má v 1/2 roku zdvojnásobiť svoju váhu a v roku strojnásobiť, ak sa mýlim, opravte ma 🙂 ak mu budeš dávať stále veľa mliečka, roztiahne sa mu žalúdoček a bude pýtať viac a viac ... no ale ako som písala, Ty si mama a Ty musíš vedieť, to je len môj skromný názor 🙂
masáž závidím 😝

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

Niki preto som sa radila s Mukky, lebo nechcem pisat co radia lekari v NL ale to ako to fici u vas v SR. Tiez mi oci vyleteli ked som to citala. 😕

nikollette
12. nov 2009

Andy, ale mne sa to nezdá aby niečo také nejaká doktorka poradila 😕
to som fakt nepočula... ved ked može jest všelijaké syry, a kakao, tak potom už pomaly všetko, no nie 😕

Krpitko, presne to som písala čo ty, (vid. moju poslednú vetu, z predchádzajúceho príspevku) s tou váhou.

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

aj pre mna je to blbost ze by taketo nieco doktorka mohla povedat Niki 😠 jasne potom uz vsetko. len nechapem ze syr ano ale jogurt nie. ved ten je omnoho zdravsi 😒

krpito
12. nov 2009

nikoll, písali sme to temer súčasne keď pozerám časové rozpätie 🙂 takže som sa nemýlila 🙂

vinifera
12. nov 2009

Ahojte ženy. Doobeda nám tu nešla elektrina. Tak som ani erdžať nemohla. Zaujímavé, že si uvedomíme kde všade používame elektriku až keď ju vypnú 😀
Smailinka ty máš krpca asi presne tak ako ja. Neskoro spať. Vnoci buntošiť. No ale ten tvoj aspon spí doobeda. A aj svokry máme tuším rovnaké. Len ja ho tam nerada dávam. Lebo tam svokor svokra a pradedko nad ním celé dni sedia ani sa od neho nepohnú, furt ho vláčia na rukách a cucmajú. On na to nie je zvyknutý a doma je potom večer besný. Mrnkne v postieľke a očakáva, že budem kmitať jak babka. Poriadne nemôžem ísť práčku naložiť lebo už ma nevidí a je zle 😝 Oni(y) ho strááášne ľúbia ale to až prehánajú...

vinifera
12. nov 2009

Ja nechápam ako to tomu malému môže stačiť. Doobeda spí 1,5 hodky. Poobede zaspal unavený na ciciku. A po 30 min bol hore 😲 Stavím sa, že zasa bude hore do polnoci. Šak ja som unavená a to celý den nepazím krížom krážom 😀

nikollette
12. nov 2009

My sme boli na pol hodku vonku, malý zaspal, tak som dosla dnu a už hajá.

Andy, syry áno, jogurt nie 😕 😕 😕 strašne divné... a ked mám pravdu povedať moc neverím že to nejaká dokina povedala, a ak áno, tak potom by som ju hneď zmenila 😒 ve´d každý uzná že to nie je normálne.

Krpito, veru veru, v skoro rovanký čas. A je to presne tak. 😉

Vini, ani ja tvojho drobčeka nechápem, že ako mu to môže stačiť 😅

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

preposlala som jej v IP to co mukky napisala a aj do diskusie som jej napisala. som zvedava co napise 😅

nikollette
12. nov 2009

Lenka že 180 málo 😕 kokšo môj tolko v živote nevypil, nikdy naraz....
A kurací vývar radšej ešte nie... máte čas, veď malý ti priberá, nemáš dôvod zrýchlovať to dokrmovanie.
Aspon 4mesiace ostante na mliečku 😉

sonya16
12. nov 2009

ahojte. Môj pije už bežne 180-ky a pred spinkaním normálne vypije 250-ku krupičky. A spinkať ide okolo siedmej a vstáva prvýkrát okolo piatej, čož je celkom zaujímavé s prihliadnutím na to, že mu idú zúbky. Pri staršej sestričke sme začali s MM šedivieť. To každé ráno sme robili štatistiku, koľkokrát bol kto hore 😀 Zlatý chlapček

nikollette
12. nov 2009

Sonya krupičku? A načo?? Tú by som nedávala min do roka, ak nie viac..
Ved ked ti malý tolko vypije tak nemáte problém s priveraním a jedením, tak načo tam tlačiť krupicu?
Toť iba môj názor 😔

A ja celkom v tej jednej téme nechápem. Maminka tam píše ako sa už može 5,5mesačnému dieťaťu dávať kakao, syry, chleba, piškoty...... tak tomu rozumiem, že 5,5 mesačné dieťa už môže pomaly jesť ako dospelý nie? 🙄 😕 to už je fakt troška moc....

vinifera
12. nov 2009

sonya prečo krupicu????? Veď to sa dávalo 30 rokov dozadu keď sa nevedelo aký to môže mať následok - a teda aké následky z toho boli... Veď je tolko iných produktov - kašičiek mysilím, ktoré môže tak prečo nie tie?

sonya16
12. nov 2009

aké??? Nie je toto téma "netabuľkové"? Toto je moje druhé dieťatko. Kojiť som nekojila, ani to prvé. Niežeby som nechcela, ale nedalo sa. A mliečko a mliečne výrobky miluje. Myslím tá staršia, zatiaľ. Dokáže za deň vypiť aj liter mliečka. 😉

smailinka
12. nov 2009

sonya, krupica zaťažuje obličky, ak sa nemýlim....to je blud našich mám...
táto téma je síce netabuľková, ale zase až takto to neriešime....

nikol, tomu 5,5mes smelo už môže dať aj kolu a hamburger z mekáču, nie????fakt neviem, kam sa niektoré maminy ponáhľajú.... ☹

vini, moja svokra sedí pri ňom, keď spí, či v postieľke, či v kočíku...že vraj ho nemám nechať ani sekundu samého...takže pampersku na riť a môžem fungovať 😀 😀

inak, malý spal teraz poobede skoro 3hodky, anjelik....uvidím, čo bude večer 😒

mukky
12. nov 2009

ahojte,
maly spinka uz 2 hodky,uz by aj mohol vstavat,nech aspon do 21 hodky ide spat

sonya myslim si ze aj "netabulkove maminy " vela pochopili a je jedno ci tabulkove ci nie,ci takove,makove...
treba sa pozerat na zdravie maleho cloviecika
tie ktore to pochopili,ostali,tie ktore nie,isli dalej...cest vynimkam ktore tu nechodia z inych dovodov

a mas pravdu,skor sa to tu zvrtlo na tabulky,rady,a myslim si ze sme radi,pomahame si,radime si

kazdy nech robi ako sam uzna za vhodne,za svoje dieta a jeho zdravie je kazdy zodpovedny sam