Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
23. júl 2009

Uf baby, fakt by ste mohli poradiť, čo dávate drobcom na obed, niečo zeleninkové alebo ako im pripravujete mäsko. Moja nechce iné ako kuracie a aj to jej nejak veľmi nechutí a zatial ho iba varím vo vode. Neviem ako inak by som jej ho ešte mohla upraviť. No a čo zo zeleniny varíte? Lebo my len špenát, ryžu s mrkvou a jabkom, zeleninové polievky a tak...a dajak neviem čo ešte. No a karfiolikove zemiaky alebo polievku, ale zemiaky jej tiež neberu. Tak poraďte. A čo na olovrant? Okrem ovocia? Alebo ake ešte? Naša zatial banán, jablko s mrkvou alebo piškoty jej zalejem prevarenym teplym mliekom. To zbožňuje ale strašne ju to zasyti a nechce pototm večerať. Tak dajte typy.....
Ďakujem 🙂

sophie1981
23. júl 2009

markiza...mrkla som...neodolala som....no som zenska ako ma byt.... 😀 ty sa toho drzis??...lebo to je ako to chcem robit ja.....len sa bojim nepochpenia v nasej republike....tiez chcem zacat s baby rice, ako prvy prikrm....

sophie1981
23. júl 2009

ale uz ideeeem bruuu noc... 😉

pietra
23. júl 2009

megi, skus to masko podusit so zeleninou, mojej tak ovela viac chutilo

markiza
23. júl 2009

sophie, ja som vyberala zlaty stred medzi doporuceniami slovenskych a spanielskych pediatrov. tato stranka je podla mna plna dobrych rad, vo vela veciach som sla podla nej... dobru noc ked uz ides...

megi, ja som malemu do jedneho roka varila vsetku zeleninu a masko v babycooku, to je v podstate parny varic, ktory pari, mixuje, zohrieva... takze s konkretnymi receptami asi neporadim. bolo to jednoduche varenie a malemu chutilo.

mukky
23. júl 2009

fuuuu,mozem??

mis.chrumka myslim ze by si mala zmenit pediatricku a to co najrychlejsie...a este jej povedat ze by mala vratit diplom...si aka si...ale ak chces,tak ti poslem do mailu par linkov o strave a snad ti to trosku pomoze a nie su to tabulky... ja som nevedela tiez takmer nic o strave ale mam net a trufam si povedat ze som sa vela veciam na nom poucila..vela prestudovala ato ho mam asi pol roka a nieco..

keby Ti poradila zemiacik mapr na zahustenie..ale piskoty?ved sa z nich pribera a tvoje babo ako som citala tak je trosku baculate ,ale to nemyslim v zlom nejak....

ja nepocuvam napr maleho detsku lekarku....je to stara komunisticka skola este..a vela doktorov nechce,nema cas ci dokonca zaujem studovat nove informacie a poznatky o strave ci studie...

napriklad som nevedela ze"fialova vodicka"je uz asi 15 rokov zastarala metoda a kludne som mu nou takmer od narodenia vytierala pusu kolo sooru..no a potom som nasla vela clankov ze je veeeeelmi bevhodna pre deti a obsahuje kariogenne latky a niektori lekarnici ju ani nepredaju ak poviete ue ju chcete pre deti

mukky
23. júl 2009

karciogenne latky ,opravujem,nejak mi blbne klavesnica

a trpela som takmer mesiac v nenormalnych bolestaich bradaviek,pri kojeni ..plakala som ale vzdat som to nechcela..myslela som ze to tak asi boliet ma..ale kazdy vravel ze nie..no a nakoniec som sa na nete docitala ze mam asi ifekciu na nich od maleho sooru,ktoy sa absolutne neliecil..a ked som to tej tave chcela ukazat..normal bradavku a ze to je neskutocna bolest horsia ako po cisarskom a ze to je z maleho pusy tak ze veeeela citam na nete 😝 no ale som na nu tlacila nech da inu liecbu a dala nejake tabletky a prasok z nich..a cuduj sa svete na druhy den skoncilo moje aj maleho utrpenie..

co som tym chcela povedat?ze treba si poriadne prestudovat viacej informacii a z viacerych zdrojov..a hlavne nepocuvat babky ci prababky,matky..ale nie ze v zlom,ale nevedeli to
lko co sa vie dnes..a mam plno dalsich prikladov....a ak mozem tak rada by som apelovala aj na mamicku z ke a okolia...nie v zlom len jej poradit ma nick tusim 66 a nejak tak,prepac zabudla som

mukky
23. júl 2009

miskachrumka a na tej krabici so susienkami ani nemuselo byt napisane ze ci obsahuju lepok ci nie....kukla som ten link a je tam na krabici nakreslene obilie a to sa rovna lepok...vidis,mozno si to nevedela a preco?hadaj..lebo nechces byt tabulkova a citat

ak chcete,nieco tu hodim a kto si chce,tak nech si to pozrie...aj ja som rada ak mi niekto poradi...

http://primar.sme.sk/c/4376423/ste-obezni-a-cho...

http://www.ta3.com/sk/relacie/21_zdravie/3700_d...


http://www.provita.sk/Vyziva2005-2.htm

http://www.dojcenie.sk/Vyziva2005-3.htm

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

lucim sa...

mukky
23. júl 2009

a este som zabudla dodat ze ja poharikom nejak nedoverujem...mozno aj pre toto..ale skor si myslim ze je to super tah pre vyrobcov...a aj to ovocie tam pochytalo plno ludi..ti co ho trhali,druhi triedili,treti vytriedovali---a neverim ze vzdy v rukavicuach ci tam nahnile ovocie...to by vyrobcovia prerobili....ale chcela by som im verit ..

http://www.novinky.cz/ekonomika/163620-brokolic...

miskachrumka
24. júl 2009

zkade ste zobrali ze ma problemy ja som už napisala ze nemohol buvat mal silny reflux a v 4mes mi nechce mlieko lebo sa mu už hnusi co sa stava kazdej tratej mame!a ta mrkvicka je normalna je to zeleninka prave tu sme dali lebo neublizi!!!!!!!a jedna sa pytala ze co mam za doktorku kazda hovori ine a moja ma 3deti najstarsie 5rokov a najmladsie 1,5 a ma 33rokov a jej nazory su aspon nie zastarale ako ostatne stare dr co sa riadiam podla 60rokov a ktejro dr chodia aj matky z detmi z BB aLV a ZV a ostatne okolie a ma dobre rady a mimochodom ta mrkvicka mu vobec neublizila v ten den a potom bol prave naopak sa vykakal do sytosti bol spokojny 🙂

miskachrumka
24. júl 2009

mukky a preco ked som kupila obilninovu kasu tak bola bez lepku?

miskachrumka
24. júl 2009

dobre padam ztejto temy lebo netabulkovu temu praveze "prepadli"tabulkoveeeeeeeeeeeeee 😀

miskachrumka
24. júl 2009

mukky teraz som citala ja som hrda na to ze je baculaty a najkrajsiiiiiiiiiii dobre majte sa a tie linky nemusis ale dik

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

miska neurazaj sa, ja som ti napr. nechcela nijako ublizit a ked som sa pytala bab na nejake veci, tak som ti len chcela pomoct. aj ja viem o kasi kde je obilnina a nie je s lepkom. jeden druh obilniny lepok neobsahuje ale musela by som posurfovat na nete aby som sem napisala aky druh obilniny to je
mukky dik za linky precitam a mozno ma tam nieco oslovi 🙂

roka96
24. júl 2009

no ja fakt nepatrím do tejto témy.. iba som chcela napísat, že nieje pravda čo sa tu píše o tom, že dieta miskychrumky nechce spat a je mrzuté z toho, že ona robí všetko zle.... 😒
píšem to preto, že ja sama som mala takého syna nespal, papat papal dobre, ale plakal stále... chodila som po doktoroch stále pozerali na mna ako na nejakú ja neviem .. a hovorili musí vyrást.. tiež sme mali reflux, vraj aj koliku no neviem... s príkrmami som skoro nezačínala.. akurát kašu mi doktorka kázala dat ked mal malý 3 mesiace a 3 týždne.. hovorila, že on už je na to zrelý.. každé dietatko je iné. samozrejme nemliečnú ryžovú.. no o tom, že niečo robí matka zle možu písat maminy, čo také dieta nikdy nezažili,, a budte radi. dieta je náročné samo o sebe a nie ešte ked stále plačká a nespinká.. ja som prišla na príčinu a potom bolo a je ok..
riadím sa tabulkami, myslela som že nie.. no tabulkami.. ja sama si prečítam, čo sa može čo nie a čo može ako uškodit.. a riadím sa sebou.. mne napr. doktorka povedala, že od 7 mesiaca može všetko.. no my zdaleka ešte teraz napapáme všetko.. na všetko je čas.. a myslím, že keby ste bez urážok poradili tak by tu nevznikali také hádky..nie len stále riešit, že tá je zlá lebo toto a tá lebo toto.. no neviem. ale to je len moj názor..

krpito
24. júl 2009

miskachrumka, naozaj naposledy budem reagovať na Tvoj príspevok a celkovo do tejto témy 😒 Ešte nikdy, ale naozaj nikdy som sa nestretla s takou maminou ako si Ty. Nikto Ti neberie, že malý je nádherný, veď nakoniec pre každú maminu je to jej dieťatko naj ... 🙂 To je úplne v poriadku, ale na každý jeden príspevok reaguješ negatívne, nechceš počúvať dobre mienené rady, si presvedčená že len Ty a stále len Ty máš pravdu. A založ si tému "poďme sa hádať a nerešpektovať názory iných" v tom by si bola naozaj celkom IN ...

miskachrumka
24. júl 2009

roka si to vystihla fakt to pochopia len matky co to zazili ja som prvorodicka a som sama na babatko od narodenia le uplne sama mne nema kto pomoct jedine co dostavam su rad od druhych mamiciek strary rodiacia su v zahraniči a manzel v praci neviete si predtavit co som si prezila po sekcii s malim planym ako cert a nic som nevedela neistota strach z buducnosti ale to je už jedno!!a roka ja som presvedcena ze som nic zle nespravila a dakujem za pochopenie ze si jedina co ma pochopila!a krpito.............mysli si co chces je mi to fuk ale ja rady od matiek co najprv urazali nechcem
!!!!!!!!!!to je vse!

roka96
24. júl 2009

krpito ja si myslím, že miska si tie rady berie, ste z nej urobili matku, čo synovi zámerne ubližuje a pod...
ale ja by som si tiež nebrala rady od niekoho kto sa mi snaží len nahovorit ako robím všetko zle ako je moj syn pokusný králik a pod. keby vám dieta stále plače a nespí verte mi, že aj vy by ste skúšali všeličo..
som rada, že prvého polroka som sa ani nedostala na internet lebo v tom, čo sme preživali by mi ešte takéto urážky nerobili dobre...
ono sa hovorí mamičke, čo jej dietatko už 2 hodiny spinká... a bude presviečat, že tie naše nespia, lebo robíme niečo zle.. ale fakt kto nezažil nepochopí....

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

roka ved prave to. ked som si precitala miskinu odpoved ze malemu dava vecer iba mlieko tak mi jasne ze ho na vecer neprepchava. no a verim tomu, ze existuju aj kasicky, ktore su od styroch mesiacov, lebo tu v NL ich predavaju a podla mna slovensko nie je pozadu, tak ak dava raz denne kasu od styroch mesiacov tak je to tiez ok.
no to ze zacala skor s prikrmom, asi mala na to dovod. a nedala malemu nieco ako slaninu alebo hribovy vyvar. bola to mrkva. nechcem ju sudit ale ak urobila nieco zle tak poznam zeny tu v NL co su potom uplne mimo. mojho kolegu zena krmila svoju 3 a pol mesacnu dceru popucenymi cerstvymi jahodami. a to je uz podla mna iny extrem

roka96
24. júl 2009

cestovatelkaandrea ved to.. kaše sú od 4 mesiacov aj tu.. presne tak nedáva mu slaninu alebo tak.. dáva mu kašu... a nedávala mu ju v 3 mesiacoch ale ked už mal skoro 4... ved si to treba čítat poriadne.

andrea142
24. júl 2009

ahojte

miska: nevzdávaj ..... jednoducho si to nevšímaj, je to ťažké keď ťa viacerý odsúdia namiesto toho aby poradili

každý reaguje ináč ... napr. môjho manžela nič nerozhádže a ja už pením pri maličkostiach 😀

megi93
24. júl 2009

Krpito, ak by tu vznikla téma podme sa hádať, tak by v nej dominovala najmä womenne a mamičky, ktoré nepochopili o čom je táto téma. Myslím, že miskachrumka má tolko inteligencie, že do takej témy by nešla, lebo ju nezaujíma a netýka sa jej....na rozdiel od iných mamičiek, ktoré majú sklony chodiť aj tam, kam nepatria a vyvolávať rozbroje 😖

miskachrumka
24. júl 2009

roka hvorim mi fakt z duse!!!!!!!!!!už nemam na toto slov presne tak sahovori mame co jej decko prespi skoro cely den ama cas mudrovat na internete!a roka mi mame pomaly 5mesiacov a verim ze po pol roku to bude ok verimmmmmmmmm 😔

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

ada

tak prikladam recept na svieckovu pre najmensich od devat mesiacov. recept bol na jednej zo stranok, ktoru poslala mukky a tam je zeler od devat mesiacov. aspon bude vediet do buducna

Svíčková pro nejmenší
Věk: od 9 měsiců

Suroviny:
mrkev
celer
petržel - kořen
olej
jogurt
hovězí maso
popř. těstoviny

Postup:
Zeleninu ve stejných poměrech očistíme a nakrájíme na kousky. Vaříme doměkka (můžete vařit i s masem - já si dělám jen základ, který zamrazím a maso přidávám až před podáváním). Rozmixujeme do hladka a přidáme olej.

Před podáváním přidáme maso a jogurt (tak 2-3 pol.lžíce na porci)

megi93
24. júl 2009

miskachrumka moju podporu máš tiež, podla mňa si ešte veľmi umiernená mamina, čo sa príkrmov týka. My sme kašou začínali a pototm ovocím, čiže presne naopak, ale tak nám to vyhovovalo. A ja dávam malej kašu na noc a spí ako zarezaná a v pohode 🙂 Takže neriš tie maminy, ktoré svoje deti trápia hladom 😉 Ja viem, rypla som, ale nedalo sa.

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

Ada a tu je este jeden recept z tej stranky od osem mesiacov

Svíčková omáčka s těstovinami a kuřecím masem
Věk: od 8 měsiců

Suroviny:
Mrkev
Petržel
Sunar
Jogurt
Těstoviny
Kuřecí maso

Postup:
Já používám 2 varianty:
Buď uvařím mrkev a petržel a rozmixuji se Sunarem na hustotu omáčky nebo přidám lžíci jogurtu do už hotového příkrmu (používám např. Hami zelenina s králičím masem). Jako přílohu uvařím rýži, těstoviny nebo drobné nevaječné těstoviny. Samozřejmě uvařím kuřecí maso a nadrobno nakrájím.

womenne
24. júl 2009

megi zase začinaš?ešte ta to neprešlo?myslim že si teraz ty koleduješ o hadku nezda si ti? 😨

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

neboj miska bude lepsie 😉

andrea142
24. júl 2009

cestovatelkaandrea: ďakujem

womenne
24. júl 2009

jado ostatnych tem vela neprispieva len do 2,občas sa stane že aj do inych 1-2 prispevky,len vtejto ma zarazilo že začinate nejak skoro s prikrmami,nemam pocit že by som sa chcela hadat,určite nesom ten tip,ale ty ma určite velmidobre poznaš,spolu často komunikujeme však?ked to tvrdiš 😉 Ja stale normalne diskutujem neviem prečo maš ten pocit že by som sa tu hadala 😕 hadky vyzeraju inak.a keby som sa tu hadala adminy by mazali nie?čo sa nestalo 😉