Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mama.wolfka
15. nov 2009

vini a to píšeme ešte málo, lebo sa krotíme, teda aspoň ja 😀 😀 😀

vinifera
16. nov 2009

Mukky ja to tu píšem práve preto, že dúfam, že mi dobre poradíš.
Idem ja búvať dúfam že sa nezľaknem ako naposledy ked mi mama doniesla vnoci malého. Ma skoro trafil šľak ked tak potichučky prišla. Ale už je hore zhasnuté tak jej hádam zaspal. No veď načase. A možno je aj pre tie kaše tak aktívny. Ked sme sa kojili tak chodieval spávať okolo 22 hod. Teraz tak o dve neskôr. sa so mna chlap smeje, že čo to mám za mlieko. A to ani red bull nepijem 😀
Idem búvať. Kým sa dá.

mama.wolfka
16. nov 2009

vini a dávaš nový druh potraviny po pár dňoch ? asi budeš musieť otestovať čo to môže robiť

booože tá mukky sa tu zas robý taká múdra 😀 😀 😀 sa tváry ko kebi všetku múdrosť sveta pojedla 😀 😀 😀
sa ty dyvým, že sa s nou vobec bavýš, neznášam takéto mudrlantki, veď každá matka sy pozná najlepšie to svoje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :-

mukky
16. nov 2009

ano,žiadny 😔 😀
ano dava,z nevedomosti 😀
alle je to kazdeho osobna vec co dava ci nedava,mne to problem navarit osobitne nerobi,takze myslim ze je to skor v tom,ze jedia aj to čo dospelaci
aj v noci napr niekedy navarim,ci večer...ale zvacša mu navarim ked sa hraje doobedu v postielke,ved to su rxchlovky a odbieham k nemu a je to 😀

mrazena zelenina je dobra,casto sa priklanaju nazory k tomu,ze dokonca zdravšia ako ta kupovana v zime vo voľnom predaji

mukky
16. nov 2009

vini moja zlata, už si konečne oddychni a vyspi sa,dobru nocku 😔

mukky
16. nov 2009

hej,hlavne kebi 😀 😀

mukky
16. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀

mukky
16. nov 2009

ma picne,mysliš ze som nieco videla čo som dnes chcela?prdlajs 😀

mam nastaveny antik a poštu pre teba už 3 hodky 😀 😀 😀 😀

mama.wolfka
16. nov 2009

hej, veď trocha zeleniny je rýchlo hotová, mäso urobím na pár krát a čo je na viac ako 2 dni zamrazím a potom už len šupnem k uvarenej zelenine ... zvyknem si napr. aj cestoviny zamraziť keď uvarím viac, alebo niekedy aj trochu zeleniny, takže niekedy len pokukám, čo sme nazbierali v mrazničke a máme obed hotový 😉

už pár krát mal aj naše jedlo, ale nedosolené a bez korenia, ale to asi 3x, zasmaženú zeleninovú polievku a kura na smotane, rizoto, pri väčšine jedál, ktoré jeme my príde čudné, že by to už jedol (lečo s klobásou, čína, a tak) a ani pre nás nevarím každý deň, tata má obed v práci a ja prežijem aj na chlebe 😀

ja keď varím, tak ho mám pod nohami (teda nie doslova), vymetie mi skrinku s hrncami, varechy, mám ho na očiach a on je happy

hej, tiež som niekde počula, že mrazená býva lepšia, lebo sa mrazí rýchlo (kvôli vitamínom) a v čase sezóny, takže max. vitamínov a tak, a je to aj praktické

mama.wolfka
16. nov 2009

no tak dočítaj a šup kukať, ja tiež offnem 😉

ale ešte nejdem spať 😉

mukky
16. nov 2009

neviem co sa deje.ale maly uz asi 4 krat zaplačkal ☹ idem k nemu,pa,este sa stavim

mama.wolfka
16. nov 2009

no Samko si teraz cucol, sadol na posteľ a šup dole z postele 😀 tak tu sedíme spolu a prdí mi na nohy 😀 😀 😀
dnes mi kradol kukuricu z taniera, tak to má toho 😀
úraduje mi tu z ceruzkou po klávesnici, a ešte ho fascinuje myš 😀

mukky
16. nov 2009

😀 😀 😀 ,zlatučky je
wolfka vlčica,idem si lahnuť,nech stale neodbieham k malemu...nezda sa mi to nejak,to jeho budenie..nevstane sice ani si nesada,len mrnči a zaplače trosku

dobru 😔 ,pre mna je to skoro povedat o takom čase 😀 asi ani nezaspim 😀

mama.wolfka
16. nov 2009

dúfam, že je ok a nechytá maniere nášho ☹ do roka bol deťa anjelik vo všetkom a potom ... spanie, zdravie trošku, vymýšľanie = začal sa kaziť 😕 ...

pustila som mu tv, na regionálnej tv púšťajú funko, tak sa mi tu natrása na kolenách 😀

mama.wolfka
16. nov 2009

dobrúúú 🙂

zuzka1.
16. nov 2009

dobre ranko,

mukky nas maly to robi, pistanie zo spanku , ked mu idu zuby,. aj teraz to robi, ide mu stolicka jedna.,
trva to vzdy tak tyzden, potom zubok vylezie. mam to odsledovane. nejdu mu zubiska niektore???

Papanice varim ja malemu, do 10.mesiaca som to striedala s kupovanou, ked sa mi nechcelo varit, ale maly sa rozhodol, ze on bude paapat len domace, tak mu vyvaram domace.
Wolfka, teraz to uz ako maglajz nevyzera, ale na zaciatku, ked som mu to mixovala, malo to farby vselijake 😀 ale jemu chutilo 😀

co vy dnes??

Wolfka, Samkovia to maju asi nejak dane, aj nas ma strasne rad mys 😀

mukky
16. nov 2009

ahojte,
drobec sa pekne hraje,tak som odbehla a pijem kavičku.Vstali sme o 6-tej 😝 ,a aspon 5 krat som bola hore a robila ššš ,mrnčal ☹ ,to ššš ked robime tak ho upokojuje. 😀
stihala som poodkladať nejake hračky a vybrať na obmenu druhe,z tej kopy čo mame,aby sa hral a asi na nich zabudol,lebo ho bavia 😉

drobca plyšaky neberu,len hračky ktoré hraju,svetielkuju...ešte knižky,mame dve dalšie nove a pačia sa mu,ma rad aj tie pohariky ktore sa skladaju do seba.
teraz si hral na klaviriku,chcem ho od mala viesť k hudbe,možno ho niečo zaujme.Už som poškuľuvala po gitare,ale ešte je na nu malý

zuz musim pozrieť zubky,idu nam 4 naraz to viem,mozno mi otvori pusu a uvidim dalšie,no neviem..

mukky
16. nov 2009

meteorologicka stanica:u nas je opať škaredo 😝
chytam mierne nervy,ked si predstavim že kde opať odložim oblečenie ktoré už nebudeme nosiť 😠 ,mam sice miesto v skriniach ale ja neznašam tam mať bordel a tašky a sačky a v nich veci 😝 tam musim mať vsetko pekne poskladane...už aj boxy pod postel co sme kupili su plne 😝
musim zistiť na bytovom,či mozme zamurovať stenu na chodbe,či nie je nosna,a tam kupiť obrovsky šatnik a urobiť vchod do kuchyne a obyvacky
nebyvate niektora v petržalke?mame taky byt ako su tam,tak či mi neporadíte

krpito
16. nov 2009

ahojte, to zasa bude deň ☹ tu zamračené, mrholí 😢

mukky, kde mám recept ? Som si prečítala "súboj" pajinka23 a sendy10 🙂 tá pajinka23 je druhá mch, preto si tak rozumejú. Smutné že si všetky rady berú ako že sa človek robí múdry 😒 a nie že im chceme pomôcť a poradiť 🙂

zuzka1.
16. nov 2009

mukky ja malemu pozeram zubky tak, ze je nauceny, ze sa ideme umyvat, poumyvame rucky, zoberiem na ruky, umyvam pusu a umyvame akoze jazyk, vtedy mu vopcham prst do ust a kontrolujem zubky. on ma zabavu z toho, ze ma hryzie a ja jacim, jeho to twai, tak z toho taku zabavu 🙂

u nas hracky v podstate rovnako ako u vas, plysaky vobec, torovno odkladam nech to nezavadza, kezde ho to nezaujima, ma len zajka, ktory ma oblecene jeho tricko a jeho plienku, tojo mojka, krmi, dava mu napit a cucha, ked mu poviem, ci sa zajko nepokakal 😀
a strasne rad ma auta a naradie, to je jeho, krasne sa vie hrat s autami, jak skolkar.

mukky nemate pivnicu???

mukky
16. nov 2009

krpi ahoj,však som sa ťa pytala či ti ho mam fuknuť do mojej témy a ty nič 😀 😝

iste to poznaš,ja davam aj mm 😀 iba šunku a syr.Mm robieva roladu,len to stočí ako závin,ja ak je čas a chuť robievam slimakov,hlavne na silvestra a oslavy

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5832&user...

cestovatelkaandrea
16. nov 2009

mukky obdivujem ta, ze mas nervy do istej temy pisat. ja som sa len dnes rano cumela ked som to tam vsetko citala

mukky
16. nov 2009

krpi 😀 😀
vrana k vrane sadá.... 😀 ,mne je tak luto tych malych detičiek ☹ ,možu byť stastne že maju zdrave deti a oni ich ,ááá,škoda slov

krpito
16. nov 2009

mukky, ja pečiem na akékoľvek sviatky len slané pečivo, ale ako vo veľkovýrobni 😀 lebo jednu dávku zjeme hneď po dopečení, takže musím robiť aj zo štyroch 😉 sladké nepečiem, ani mm 😀 😀 😀 pretože to nikto nemá rád a kupujem len také suché pečivo 🙂

tú rolku 🙂 som robila niečo podobné, vegetky sa to volá, to bolo tiež chutné 😉 ak máš nejaký dobrý recept na slané, sem s ním 😝

včera som odpadla, som ani nedopozerala SS, musím dnes keď uložím malého pozrieť archív 😔 bolí ma hlava z tohoto posraného počasia, malý našťastie sa pekne hrá, pritom si rozpráva, no idem sa po.....ť z neho aký je zlatý 😉 ešte si aj sám odpovedá, pokyvuje hlávkou 😉 baby Vás to čaká, je to úžasné vidieť ako sa dieťatko vyvíja. Ale bažím teraz po bábätku 😉 🙂 🙂

zuzka1.
16. nov 2009

ja som si to precitala az teraz, teda mam dost, stara znama pesnicka 😠 vrana k vrane, ked ine zviera napisat nemozem 😀

sendy by mohla chodit aj k nam, paci saa mi ako krasne vysvetlovala 😉 ozaj na urovni

andrea aspon chapes, preco sme mi nechapali teba, ze co tam robis 😉

kamoska mi minule hovorila o v podstate pagacoch zo zemiakoveho cesta, lnene cesnakovou natierkou. viete ake to bolo vyborne. na chatu ich brali 200, len ja som zozrala a to doslova asi 30 😀 mnam

mukky
16. nov 2009

adi ahoj,no už ich stracam a dakujem že si sa nas sendy tak pekne zastala 😉
ty si to pochopila o čo nam ide,že chceme pomocť.Nepochopim ze internet dava take možnosti vzdelavania sa a oni su hluche a slepe 😠

zuz mame pivnicu ale tam nedavam nič takmer,len blbosti,koli myšiam a potkanom

zuzka1.
16. nov 2009

mukky uplny suhlas, ja teda tiez nie som extra ukazkova, ale davam si pozor. do roka hej, to bolo treba prisne, po roku pozvolna, ale ziadne extremy , ma casu habadej. s nim je dobre, on papa co ma rad, to mu davam. my ficime v podstate skoro stale na polievkach, nieiedy robim tak, ze dam polievku na obed a ked vstane druhe, ked je nejake masko zo zemiakmi, ryzou a podbne.

mukky
16. nov 2009

ja si so sendy píšem a mame spoločne nazory,chodieva spať o druhej rano,takže dvojita radosť 😀

krpito
16. nov 2009

mukky, kto chce kam, pomôžme mu tam 🙂 ja ľutujem deti ☹ keď ony stáli v inom rade pri narodení, už sa to nedá napraviť 😝

mukky
16. nov 2009

maly sa pekne hraje,ale musim ist varit obedik,este neviem co...dnes musi mať masko,tak asi polievočku,alebo cestoviny...a nie,bude ryža 😀 ,paaaaaa