Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
24. júl 2009

megi ja viem ze si zarypla ale si sa ospravedlnila tak ok 🙂 a ano mas pravdu megi keby sme sa vytvoeila tema podme sa hadat tak nie ja by som bodovala ale womennw a katy tie by tam urcite sekli a taky nazor ma viacej mamiciek co mi pisali aj cez ipa le co mne je jedno co si myslia a ta ada co napissala ze moj syn je chudiatko tak si este vyprosim to ma vytocilo ako nic a nech si da pozor aby jej decko nebolo chudiatko a som skoncila a baby dakujem za podporu halvne roka si super zena vyzdy vies poardit aj pochopit jaj keby tu takych bolo ovela viacej a nie take co len odsudzujuuuuuu

markiza
24. júl 2009

😠 😠 😠

miskachrumka
24. júl 2009

cestovatelka dakujem aj megi aj andrea 🙂

miskachrumka
24. júl 2009

a vidite baby co napisala womnenne a kto tu vyryva?a megi nechaj to tak aj ked ja viem ze sa to neda lebo ja by som to neprezgrela ako som aj dala najavo 🙂

markiza
24. júl 2009

Detská sviečková

trocha kuracich prs, surova mrkva, petrzlen, por, ruzicka karfiolu, lyzica hrasku, lyzica oleja, lyzica bieleho jogurtu

Na oleji oprazime kuracie prsia, pridame por a zeleninu, ktoru pokrajame na kusky. Po chvili podlejeme vodou a podusime domakka. Maso vyberieme a zeleninu rozmixujeme. Pridame jogurt a primiesame na drobno pokrajane kuracie maso. Podavame s cestovinami.

womenne
24. júl 2009

len male deti nedokažu na niečo zabudnut a hladaju si zamienky na ohovaranie.Ked sme si to včeravydiskutovalitak načo to zase vytahujete?potom sa nečudujte že sa rozčulujete ked vam zase niekto niečo napiše 😎 mna ty nenaštvete ked si budete na moju osobu nadavat.Mne stači že si moji znamy o mne myslia niečo ine tych par osobok mi nevadi 😉 hmm a pisat že stačia IP 😀 😀 😀 ešte raz pišem ženemam pocit vyryvania alebo hadania sa to vyzera uplne inač 😉 Vam sa len nepač e vam niekto oponuje 😉

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

baby idem to tu trochu uvolnit.

kuknite od kolkych mesiacov mozu deti taketo jedla 😉
Peceny losos s hraskovo matovym pyre
Věk: od 0 měsiců

Suroviny:
losos filet
hrasek
cerstve matove listky
maslo
kapka citronu

Postup:
Lososa upect, zakapnout citronem.
Hrasek povarit nebo naparit do mekka a rozmixovat s matovymi listky a kouskem masla.

Komentár:
Podavat samotne nebo s varenym bramburkem.
Velmi chutne a zdrave jidlo bez jakehokoli koreni a soli.

Ředkvičková pomazánka
Věk: od 0 měsiců

Suroviny:
ředkvičky (nebo i mrkev, 150g másla, 150g lučiny

Postup:
Ředkvičky nadrobno nastrouháme a trošku posolíme, necháme chvíli odstát. Ředkvičky pustí vody, kterou slijeme a přimícháme 150g změklého másla a 150g lučiny. Utřeme do hladka

taketo chyby by sa nemali vyskytovat na takej stranke ktora ma mamicke pomoct a nie ju domotat nadobro.
odkedy ste zacali davat detom redkvicky?

markiza
24. júl 2009

to je snad jasne, ze novorodencovi nebudes davat lososa ci redkovku... chybicka sa vludila

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

markiza no to by bolo po mliecku s cicicka sup redkvicku do pusky 😉 ale odkedy mozu deti redkvicku, nikde som to nenasla

markiza
24. júl 2009

o redkovke som ani ja nic nenasla, ale spomina sa casto, ze s nou treba opatrne koli moznemu vysokemu obsahu dusicnanov. doporucena rocna davka pre dospeleho je 1-2 kg... takze u deti by som sa s nou neponahlala.

miskachrumka
24. júl 2009

jaj baby moj mali teraz ztiahol aj ked tak ked driemal ale stiahol
210ml naraz no uzas som rada 😀 a moja teta davala redkovky od 2rokov!

markiza
24. júl 2009

gratulujem chrumka

miskachrumka
24. júl 2009

dakujem lebo teraz dva dni som mu takto natlacila len okolo 120ml inac viac nechcela tak ma teraz sokoval 😀

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

miska no vidis, mozno zacne pit opat tak ako kedysi 😉
inak baby dik za radu s redkovkami asi ich tak skoro drobcovi nedam

miskachrumka
24. júl 2009

no bodaj by!!!!!!!!!joj takak by som bola rada ale s kasickami a s vyzivami určite neskoncim!!!!! 😉

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

miska vsak ani nemusis ak su od stvrteho mesiaca, tak je to ok 🙂 hlavne ze malemu nedavas popucene cerstve jahody ako som uz pisala o zene mojho kolegu

miskachrumka
24. júl 2009

ja ani jahody malemu nebudem davat lebo mam na ne alergiu!!!!!!!a pytala som sa na ten lepok ze pokial nemame nikto v rodine celiakiu tak nemusim nato davat az taky pozor

miskachrumka
24. júl 2009

ja som si dovolila stiahnut ti knihu o spanku a tam je nap.ze rodicia spacov su ovela menej stresovany a unaveny ako rodičia tych co deti nespavaju mojho maleho zas chyta nespavost vcera vstal o pol pitej potom zaspal o pol desiatej do stvrt na jdenast do obeda a potom zaspal az o pol jdenastej pred pol nocou spal do tretej nad ranom potom zaspal o stvrtej az do pol siestej a odvtedy je hore a už je obed a zas bude hore az do neskoreho vecera

miskachrumka
24. júl 2009

cestovatelka ja mu davam kase co su od ukonceneho 4mes

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

tak miska ak mas take info od svojej lekarky tak rob ako uznas za vhodne 😉
ja som kase neriesila lebo moj maly ich jednoducho nikdy nechcel

miskachrumka
24. júl 2009

ved za tyzden maame 5tak co a jemu strasne chutia on je jedo co sa tyka kasiiiiiiiiia mrkvicku hipp so zemiakom zbasti ako sialeny 😀

vinifera
24. júl 2009

hmmm. Tak môj malý vstáva ráno o siedmej a chodieva spávať tak okolo polnoci. Vnoci je hore tak dva krát a cez den je úspech ak zaspí tak 2x po 1 hodinke. A to mám dojem, že aké mám dobré bábo...

miskachrumka
24. júl 2009

andrea a prečo co si to neskumala?

miskachrumka
24. júl 2009

vidis vinifera mne nespi vobec cez den a ak aj zaspi tak max hodinu za cely den

sirinka
24. júl 2009

miska nepomaha ani kocikovanie? alebo nosenie v satke ci inom kvalitnom nosici? spanok je dolezity pre deti a aj pre maminky...aspon na chvilku si tiez mozu oddychnut....

helenkasabinka
24. júl 2009

kocky ja vas nestiham citat kolko vy toho stihnete popisat 😀 😉

miskachrumka
24. júl 2009

nie kocikovanie vobec a v satke mi nechcel byt tiez a nosic nemam!!!!!!!a strasne vyzuruje ked nieje na rukach toto ho cytilo od pred vcera je to nepochopim co sa mu stalo ☹

miskachrumka
24. júl 2009

a ja som sa už rozlucila stym ze budem niekedy oddychovat ☹ 😒

sirinka
24. júl 2009

miska a pozrela si mu dasienka, moze byt, ze sa mu zacali zubky hybat a pojdu pomalicky von...zober si nejaku cistu gazu alebo hnadricku, namoc do studenej vody a skus mu pomasirovat dasienka, ci ho to neukludni, ked bude zase zurit.
mimochodom, na nosenie v satke ci ergonositkach si vacsina babatiek musi chvilku zvykat, nasej to trvalo prve dve nosenia, treba zacat tak, ze si do toho das kludne, napapane babo a ponosis par minut, potom na druhy den skusit dlhsie a tak postupne...potom je to super pomocka najme pre maminy, ktore nekoja, na ukludnenie babatka a vyhoda je, ze to moze robit aj ocino... 😉 tak ak mas doma satku, este by som to na tvojom mieste nevzdala.

miskachrumka
24. júl 2009

vd kukam stale ma ich biele a opuchnute už mesiac a nic ☹