Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
21. nov 2009

No môžem si tu ja ísť slobodne ľahnúť 😀
Na raňajky dávame presnidávku s tými piškotkami čo sa môžu dávať od 6. teho mesiaca. Na obed boli zemiačky s mrkvou. Večera buď čo bolo z obeda alebo nastrúham jablčko. Zajtra bude aj masko🙂 asi s ryžou.

mukky
21. nov 2009

tak si chod lazkat,ani neviem ci maly ti spi ci ako...ci so svokrou je?
idem si urobit kavicku a pozerat bez servitky 5 casti,koli vam nic nestiham uz par tyzdnov 😖 😀

vinifera
21. nov 2009

Už spí. Idem aj ja. Poraď čo ešte môžeme papať.

mukky
21. nov 2009

vini a vy uz papate lepok?

mukky
21. nov 2009

uz mozes tu cervenu sosovicu robit,kukuricne cestoviny,ryzove vlocky,ryzu,tie kase co som dala link obcas,zelenina,ovocie denne...no uz je vela hodin ale vobec nevadi ked dookola budete papat to iste..

mukky
21. nov 2009

a este kojis tak super 😵 ,je toho vela co mozete....

mukky
21. nov 2009

DUSENÁ CUKINA S OVSENÝMI VLOČKAMI
1/3 cukiny, zopár kvapiek olivového oleja, 1,5 polievkovej lyžice (PL) ovsených vločiek, 1 žĺtok, zemiak
Tretinu cukiny ošúpeme a nastrúhame na hrubšie slížiky. Do hrnčeka dáme olivový olej a cukinu na miernom ohni chvíľku opražíme a zalejeme asi 1,5 až 2 dl vody, prípadne hneď zalejeme vodou a olej dáme až do hotového jedla. Takto dusíme asi 20 minút, potom pridáme ovsené vločky a chvíľku ešte spolu povaríme. Do tejto kaše pridáme roztlačený žĺtok, ktorý sme zvlášť uvarili, a premiešame. Ako prílohu podávame zemiak, hoci aj uvarený v polievke, ktorú sme dieťatku prichystali.


KURACIE PRSIA S PÍSMENKAMI
kúsok kuracích pŕs (asi 30 g), za hrsť bezvaječných cestovín (napr. písmenká), malá ružička brokolice,, olivový olej
Kuracie prsia uvaríme v zeleninovej polievke, do ktorej sme neskôr dali variť aj brokolicu. Písmenká zvlášť uvaríme. Uvarené prsia nadrobno pokrájame, pridáme cestoviny a roztlačenú brokolicu. Zalejeme asi 2 PL polievky, aby jedlo nebolo príliš suché, pokvapkáme olivovým olejom a všetko spolu

mukky
21. nov 2009

premiesame 😀

mukky
21. nov 2009

ZEMIAKOVO-BROKOLICOVÁ KAŠA S MÄSKOM
zemiak, 2 ružičky brokolice, olivový olej, trocha mlieka, králičie mäsko alebo kuracie prsia, dojčenská voda
V malom množstve dojčenskej vody uvaríme domäkka zemiak s brokolicou, uvaríme aj mäso. Zeleninu roztlačíme, vymiešame s mliekom na kašu a pridáme zopár kvapiek olivového oleja. Kašu posypeme nadrobno pokrájaným mäskom.

pajinka23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mukky
21. nov 2009

a čo ako?
my sa vieme stretnut aj inde...

precitaj si slova admina...ze mas o com popremyslat...

bejbypd
21. nov 2009

baby pozor na pajinku nas tu zavru bu bu bu 😀 a uz idem ozaj spat 😎

mukky
21. nov 2009

ja by som dala zamknut ludí pod zamok ,alebo do vazenia ,ktorí skodia svojim detom a to umyselne

bejbypd
21. nov 2009

a este nieco pajinka myslim ze teraz zhadzujes sama seba,nam vobec neskodis ip existuju,zrusi sa tato tema zalozime novu to je najmenej 😉 a mukky 😉

sendy10
22. nov 2009

Fuha, tu bolo hotove Waterloo 😀 a ja som to prespala 😀 😀 .

Kedze uz je tema zamknuta, tak aspon sem: boli ste dobre baby! 😉
Ani som netusila, co spravi moj prispevok (dufam,ze si nenamyslam 😀, ale asi sa to podarilo mne takto odstartovat.. 😕 , aj ked som to povodne nemala vobec v umysle, no ale mohla som ja predpokladat pajinkine reakcie 😕 ?!?
Skoda len, ze si z toho nevzala nic k srdcu, co bol moj zamer 😔 ... co uz..

Dobru 😉 !

zuzka1.
22. nov 2009

dobre rano damy, velmi sa ospravedlnujem za moju absenciu na vcerajsom zraze bosoriek, ale nebolo mi umozneme sediet pri pc, mm ma chcel mat rpi sebe(co ho to napadlo? 😕 😀 ). hlboko sa sklanam pred Vami, nic tak vtipne a inteligentne zaroven osm dlho nestretla 😀 😀 😀 vy ste masky, taker vyrehotane rano som davno nemala 😀 😀 berenika, sendy, veronika, vitajte v partii 😀 😀 bgerenika tovje vysvetlenie u jedeni vajec si ma ziskalo 😀 tak tak, wolfka neprisla vcera, snad je jej lepsie a nie horsie 😖 😉

jevel
22. nov 2009

ahojte
trochu sa vám sem votrem, ale neodolala som 😀
včera som sledovala debatu a nemali ste chybu. Išlo vám 😀 .
Zakladateľka sa predviedla aj vo svojej téme a neopomenula ani vašu. V dnešnej dobe a hlavne pri takejto dostupnosti k informáciám sa už tak ľahko nevidí - myslím nedostatky vo vedomostiach o detskom stravovaní 😒 . O vedomostiach z gramatiky ani nehovorím - ale to ide asi ruka v ruke s prvým nedostatkom (ako to je vidno aj u iných bývalých prispievateľkách , ktoré nestihli prispieť svojimi perlami do zamknutej témy)

zuzma
22. nov 2009

Mate moje sympatie dievky, zijem v primorskom state - Grecku a o instantom mase ani nicom podobnom pre deticky mi lekar nikdy nehovoril vo svojich odporucaniach, vacsinou sa od tych Slovenskych nelisia... Ja uz len cakam na inteligentnu reakciu od Misky 🙂

vinifera
22. nov 2009

Dobré ráno ženy. Moc sme toho nenaspali ale čo už 😖 ... snád dospíme doobeda. 😎

Hmm pajinka si myslí, že je tu big boss a bude si tu zamykať témy podľa vlastného svedomia a ľubovôle. A že snád admin bude skákať ako ona píska. hm hm hm. No hold keď niekto nemá argumenty tak si dá zamknúť vlastnú tému. Škoda pre nu že to tak nefunguje aj s ostatnými témami. Lebo to by sme mali na koníku asi len jednu tému: Pajinka a spol 😀

zuzka1.
22. nov 2009

boze prepacte tie preklepy v prvom mojom dnesnom prispevku, este oci zalapene, zeby???

zuzma, zijes v Grecku???zavidim tisko 😉 bola som na Cypre 2 roky a viem, ze deti stravuju ako my v podstate, jasne, maju ine jedla ako my, ale zaklad je zelenina vacsinou, tak je to ok.
A smejem sa, ze mas odsledovanu aj tu co si menovala, neviem co sa cudujem, to s asi nedalo nevsimnut.

jevel 😀 😀

Zaujimave, ze sme najmudrejsie a spol, nebudem tu vypisovat tie mudrosti na nasu adresu a da nam aj niekto iny za pravdu ako my same 😉

Vini kolo by ich bolo v tej teme??3-4-5? 😅

my dnes mame hody, bude kacka, hus, rezne, fasirky, salat, knedla, kapusta-neviem oc ksor dat malemu, to ani nestihne okostovat vsetko dnes 😀 😀 😀

lenka_66
22. nov 2009

bre ranko.
no toto som pocitala , idem este zamknutu temu pocitat 😀

mukky
22. nov 2009

ahojte,
idem si vypit kavicku a trosku kuk na kona 😉

mukky
22. nov 2009

wolfka je este chora,n ☹ no a ma vela práce 😖

berenika39
22. nov 2009

hezké dopoledne, tak nick mi funguje...

Ráno jsem se probudila a normálně si hned vzpomněla na ten pokec...to už je na pováženou.
Pak jsem šla do lednice a vytáhla mrkev...normálně jsem měla záchvat smíchu, dítě rok a čtvrt a já mu jde dělat mrkev...chudáček....(ale bidiž mi omluvou, že nebude mít vařenou mixovanou, ale přidám ještě jinou zeleninu a udělám takovou tu jednoduchou svíčkajdu, tu miluje, a že by k tomu měl knedlík??? 😉 😉 😉

Doma lazaret, tak nikdo nechce jíst, mají bolavý krky a chrochtaj, děsný.

Mějte se líp než nejlíp 😉

zuzka1.
22. nov 2009

berenika teraz pozeram, ze mas tak stareho snya skoro ako ja 😀 mam o 3 roky viac 😀

tak sa liecte a s tou mrkvou si to nerozmylsis? 😀 😀 😀 😀

mukky erdzi 😀
krpi moja a ty kde si??

berenika39
22. nov 2009

zuzka, neutahuj si ze staré osoby.... 😀 😀 . Já si někdyy rozumem připadám na 20, a podle toho to u nás doma vypadá.

Já mu k té mrkvi dala koření - bobkový list a nové koření. Tak snad jsem to zachránila 😀 😀 .

berenika39
22. nov 2009

holky, nedalo mi to, nějak jsem si říkala, jestli pajince nekřivdíme a že kvůli nám jí zamkli téma a tak. tak jse prolítla její příspěvky ale protiřečí si, už se s tím nebudu rozčilovat, tohle jsou její slova na dresu té nejskvělejší pediatričky s 45 letou praxí.

pajinka23 • 1d • 29. srpen 2009 v 08:35

mali je spokojny ako mu ho nedavam ale zacali sme mu davat zase vyvar s ovsenych vlociek a do toho mu robim mliecko,,trochu mu to to mlieko zahusti a este ktomu s vlakniny krasne kaka Nasu doktorku uz v tychto veciach neposluchnem ani ras lebo vzdy nam dala pre maleho kravinu ktora mu ani raz v nicom nepomohla a este vsetko zhorsila asi od nej aj prestupim k inemu dok

zuzka1.
22. nov 2009

berenika 😀 zaujimave ako sa clovek dokaze postavit na streanu cloveka, obhajovat ho a pritom s nim nesuhlasit. zeby schizofrenia?

vinifera
22. nov 2009

Ona aj v jednom z tých posledných príspevkov písala, že síce počúva svoju pediatričku ale nie vo všetkom....

Krásne sme sa vybúvali. ňuf ňuf 🙂 🙂 Ideme hore kuknúť čo bude k obedu. Malému som teraz dala cicik vynaťahovať lebo mám dojem, že nejak klesá produkcia mlieka a idem mu niečo uvariť.

No a poobede snáď skočíme aj s obedom za tatikom do práce. Už sme tam dlho neboli tak idem okuknúť ako to tam vyzerá.

mukky
22. nov 2009

drobec buva,asi pojdem aj ja....ci?
idem si dat obed...jogurt 😝 nevarim...