Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
10. dec 2009

Ja by som brala jednozančne tu poslednú.
lebo my sme na macka pooh 😅 máme pár vecí od neho.. ako kapsáriky na stenu, velkú nalepku, plagát na dverách, nafukovacie kresielko, hodinky a tak...v tom štýle.. tak tá posteilka by nám zapadla 😉

Vini od Bertoni radšej nie. 😒
aspon tot moj názor, moje skúsenosti.

vinifera
10. dec 2009

Ja mám kočík starý. Bambino. Takže je to všetko vjednom. Klasika 4 kolesová. Stará (bol po jednom dieťati) to zhánal drahý mne to bolo pred pôrodom všetko jedno. Mám dojem, že sa každú chvíľu rozpadne. ťažký je ako svina. Zle sa skladá do kufra 😝 Veci od b´Bertoni nájdeš aj na MMB len sa tam inak volajú🙂

nikollette
10. dec 2009

Aj ked Bertoni sú milý predávajuci, tí čo majú pobočku v BA. Ochotný, ústretový.
Ale tie veci, nie sú moc kvalitné. Ani jedna. A to máme od nich viac. lebo som pozerala podla krásy.

nikollette
10. dec 2009

No Vini, tak je čas na kúpu nového kočíka nie? 😉 🙂
Henten co má zuzka aj ja budem mať, sa zloží na uplne maličký. Takze je super do auta. Strasne prakticky.

Tá posledná postielka je krásna, a vyzerá aj taká najkvalitnejsia s tých co si uviedla. 😉

nikollette
10. dec 2009

Halooo, nikto??

zuzka1.
10. dec 2009

ahojte,

vini nas v ohradke nechcel byvat, ked bol mensi hej, ale od 7. mesiaca zhruba vobec. to bolo vtedy o hubu, vsetko som robila, ked spinkal -

niki ja za ten kocik cdacim v podstate tebe 😉

nikollette
10. dec 2009

Zuzi, som rada ze ste spokojný.
ja sa už teším na ten náš kedy dojde 🙂

lebo videla som uz podobný tip, ale mal takú ako keby šitnú tenkú látku, celý poťah bol taký menej kvalitný, zdal sa mi taký vyheglaný.. a na foto by vyzeral ako ten náš. Preto je lepšie omakať si ho naživo 😉 😀

nikollette
10. dec 2009

čo už všetky spíte?

nikollette
10. dec 2009

hm,... nikto ako vidím.. zasa vediem monológ a straším tu v noci 😅 🙄

nikollette
10. dec 2009

neviem spať 🙄
a čo sa čudujem, však? keď drichmem do 13tej 😅 😕

vinifera
10. dec 2009

Som tu zasa. 😕
Bola som pre drahého. Lebo dofrčal na odtahovke a bolo ho treba odviezť. Ešte šiel preč 🙄
Malý búva vo vajci. Ani nemám odvahu ho odtiaľ brať. Nechám ho chvíľu spať.

nikollette
10. dec 2009

Vy vyberáte vajco pokaždé z auta? Aj náš hajá už od 20tej, no uvidíme do kedy. 🙄

nikollette
10. dec 2009

Vini, inak aj ty uvazujes o kupe kočíka? 🙂

vinifera
10. dec 2009

http://www.chipolino.info./node/11

toto má len 6 kg🙂))
Hej ťahám sa s vajcom hore dole. Dole hore. Stále niekde. Už mám ruky po zem jak opica....
Vieš často mením autá. Aj dnes som jazdila na 2 ... Ja nemám šancu mať niekde namontované vajco alebo autosedačku.

nikollette
10. dec 2009

Vini, ale sme sa tu akurat min bavili, že Chipolino neni moc kvalitné ževraj. 😒
Preto vravím nedá sa podľa ilustračnej foto kupovať. treba ohmatať naživo.
Inak výzorovo sú všetky podobné. Najlepšie sú vraj s týchto tipov golfáčov moon a babypoint 😉

vinifera
10. dec 2009

No super a to sú drahé jak svina 😕 😨 🤐 Asi fakt budem musieť zbehnúť do mesta. Keď ja už ani neviem v normálnom obchode poriadne nakupovať. Ja už by som len cez net. Začína to byť choré☹

nikollette
10. dec 2009

Ved aj ten náš je babypoint. čo má aj zuzka aj ja 😉
a neni až taký drahý 😉

mukky
10. dec 2009

aaaaaáááhojte 😉

nikollette
10. dec 2009

Rozmýšlam že idem zalahnuť kým malý spí...
Vini a ten co máme my sa ti nepáči? ten babypoint mark 4???

mukky ahoj 🙂

vinifera
10. dec 2009

Nie je zlý. Ale ja moc nechcem čierny.

mukky
10. dec 2009

nikol ahoj 😉
co mate nove?neskor vas docitam..

nikollette
10. dec 2009

Vini, ved som posiela link aj na inú farbu modrú krásnu, teba sa tá páčila. Alebo je aj v zelenej, oranžovej, bezovej, kukni na MMB 😉
A aspon by si mala istotu že je ok 😉 nie len výzorovo ale je aj kvalitný 😉

Idem zalahnuť, kým malý spí, snad uz bude hajať do rána.

Dobrú

mukky
10. dec 2009

Vianočné menu pre deti 😵

6-7 mesačné dieťa
Takéto malé bábo si ešte neuvedomuje, že je neobyčajný deň, ale ak chcete aj preň pripraviť slávnostné jedlo, tu je zopár receptov:

Zemiakovo-zeleninové pyré
2 menšie zemiaky, 1 mrkva, 1 ružička brokolice (môžete dať aj cukinu, špenát, hrášok), dojčenská voda, 2PL dojčenského mlieka, petržlenová vňať

Zemiaky očistíme, umyjeme, pokrájame, dáme variť do vriacej vody. Zeleninu rovnako očistíme, umyjeme a dáme variť nad parou. Zemiaky scedíme a spolu s uvarenou zeleninou a s mliekom vyšľaháme na jemné pyré, ktoré potom môžeme naplniť do formičky na pečenie napr. v tvare rybky. Necháme vychladnúť a vyklopíme na detský tanierik. Ozdobíme petržlenovou vňaťou.

Jablková kaša so sušenými slivkami
1 väčšie jablko, 3 sušené slivky, zopár bobúľ hrozna

Jablko očistíme, umyjeme a najemno postrúhame. Pridáme vopred umyté a namočené zmäknuté a poriadne roztlačené sušené slivky. Vymiešame na kašu, ktorú môžeme ozdobiť kúskami jabĺk vykrojemnými v tvare hviezdičky alebo na polovicu prerezanými bobuľkami hrozna.

8-12 mesačné dieťa
Deťom môžeme podávať:

Zeleninovú polievku so zeleninou a hydinovým mäsom

Strukovinové polievky na kyslý spôsob s dojčenským mliekom
Zemiakové pyré so zeleninou
Dusené hydinové mäso s ryžou a zeleninou
prílohou k zelenine a mäsu môžu byť ryža, zemiaky, pre deti od 8. mesiaca cestoviny, u detí od 10. mesiaca aj knedle.
ovocné kaše kombinované so sušeným ovocím
deti od 10. mesiaca môžu trošku ochutnať aj z vianočného pečiva, ktoré je zložené z múky, cukru, žĺtku, masla, džemu, ovovica, piškót, kyslej smotany. Koreniny, ktoré môžu byť použité sú vanilka, škorica, trošku perníkového korenia. V žiadnom prípade medové, makové, orechové koláče, zákusky so šľahačkou.
Šošovicová polievka
1 hrnček šošovice, 2 hrnčeky nadrobno pokrájaných zemiakov, 1dl dojčenského mlieka, 1PL hladkej múky, 1PL olivového oleja, petržlenová vňať

Šošovicu necháme asi 1/2 hodinu napučať. Zlejeme z vody, pridáme zemiaky a novú vodu a varíme asi 20 minút. Potom odstavíme a vmiešame do nej zátrepku z múky a mlieka a necháme ešte asi 2 minúty prevrieť. Polievku dochutíme olivovým olejom a ozdobíme petržlenovou vňaťou. Ako vložku môžeme pridať nasucho opražené drobné kúsky tmavého chleba.

Maslové rezne
Mäso zomelieme, pridáme 1 žĺtok, asi 1 kávovú lyžičku namočenej strúhanky, premiešame, sformujeme rezeň v tvare rybky, vložíme do kastrólika, podlejeme vodou, pridáme lyžičku masla a udusíme. Podávame so zemiakovou kašou. Takto bude mať naše dieťatko svoju rybku.

Jablkový kompót so škoricou
Ošúpeme jablko, pokrájame ho na drobné kocky, podlejeme vodou, pridáme 1 kúsok celej škorice a udusíme, kým nebude jabĺčko mäkké. Necháme vychladnúť a podávame.

Pre dieťatko po 1. roku
Takéto deti by už v podstate mohli jesť skoro všetko, čo je na štedrovečernom stole. Napriek tomu obmedzte slané jedlá, ťažké mastné, majonézové. Čím dlhšie mu budete podávať zdravšie jedlá, tým lepšie návyky u neho vypestujete. Deti od 1. roka môžu už aj kapustnicu, ale bez klobásky, čo najmenej údeniny, dieťatko môže zjesť aj mäso, ale nie údené, ak pridávate do kapustnice huby, tie môžete vyvariť, ale deťom ich nedávajte.

Hŕstková polievka s pohánkou
2 lyžice hrášku, 2 lyžice kukurice, 20 g mrkvy, 20 g póru, 20g morčacieho mäsa, 15 g pohánky, 1 lyžica paradajkovej šťavy, 4 dl vody, 10 g rastlinného tuku, 10 g múky, zelená vňať, oregano
Zeleninu očistíme, umyjeme a dáme variť do polomäkka spolu s nakrájaným mäsom. Potom pridáme prebratú, umytú pohánku a dovaríme do mäkka. Pridáme zátrepku z múky s trochou vody, paradajkovú šťavu, oregano a varíme asi 5 minút. Nakoniec polievku dochutíme tukom a umytou posekanou zelenou vňaťou.

Rybie filé so zemiakovým šalátom
10dg rybieho filé, 1 väčší zemiak, 1 mrkva, 10g hrášku, 1 lyžička olivového oleja, biely jogurt, mletá rasca
Rybie filé umyjeme a uvaríme vo vode s malým množstvom rasce. Uvarené filé dôkladne prezrieme, či v ňom nie sú drobné kostičky.
Zemiaky, mrkvu a hrášok uvaríme nad parou do polomäkka a nakrájame na drobné kúsky. Pridáme lyžičku olivového oleja a podlejeme bielym jogurtom.

Slivkový kompot s hroznom
100g sliviek, 60g hrozna, 20g cukru, citrónová šťava, mletá škorica
Cukor zalejeme vodou a dáme varit. Keď voda vrie, pridáme štipku škorice, umyté a jadier zbavené polovice sliviek a umyté hrozno obraté od stoniek. Necháme prejsť varom, odstavíme a prikryté necháme vychladnúť. Do vychladnutého kompótu pridáme citrónovú šťavu./pokial ste už zaviedli citrusy/

Snád sa niečím inširujete 😉

mukky
11. dec 2009

wolfka pod na sklo 😀

mukky
11. dec 2009

vinifera my mame prenosnu postielku hadam aj od 8 mesiacov a predtym sme mali taku drevenu ohradku kym sa nezacal staviat a neposuval to...
kralovstvo za prenosnu postielku 😀 bez nej si to neviem predstaviť..kedže moj je stale v pohybe a take ze sadnut si a hrat sa na zemi je nemozne...ani v kuchyni nemozem nic robit lebo len vytahuje veci ,nesedi,beha,odbieha mi potom po celom byte a bojim sa urazu..nevie si oddychnut a posediet,len v stolicke na papanie a v postielke prenosnej...rano ked vypije mnliecko ide do stolicky aby ho nevygrckal,je tam asi pol hodku,pozera si letaky,pripadne mu pustim na pár minut rozpravku,ja si zatial vypijem kavu a nakuknem na pc
no a pocas dna je asi este 3 krat v postielke,aby si oddychol a ked sa potrebujem najest ci nieco si porobiť
ved pri mori sme mali prenosnu postielku na plazi,lebo by som nic nerobila len behala a nemohla si ani zaplavat ja,ani mm ..no boli sme atrakcia 😀 a kazdy vravel ze aky dobry napad 😀 ,boli sme na detskej plazi a chorvatom a polakom,rusom sme rozumeli dobre 😀

len asi to treba ucit na postielku taku od malicka,neviem ci ti tam bude chciet teraz byt...

mukky
11. dec 2009

no a my spavame iba v postielke,sice aj luto mi to je ze si ho netulim ale ako vravim on po nej potom skace a jaší sa a par krat som skusila ked som ho chcela mat pri sebe si tam dať ale sa tocil po nej v smere i nesmere hodinovych rucičiek 😀 a nevyspala som ani ja ani on a este som aj dostala cez usta 😀 a bala som sa ze spadne na zem 😝

mukky
11. dec 2009

zavidim tym mamickam co byvaju v dome,mozu si dat aj teplaky a neupravit sa,dieta vystrcit von a uz su na prechadzke 😀 😀 😀

vinifera
11. dec 2009

Dobré ráno ženy. Tak nakoľko som večer malého už o deviatej vozila v aute. Tak pekne o 7 vstal a už som ho neukecala. No ale neva. Idem to tu uhádzať a ranajkovať.
Tatiko je prevelice chorý. Ešte má aj prievan na jednom oku. Takže nan takmer nevidí. Tak sľúbil, že dnes už ide k detskej lekárke. Sranda je že aj on ešte chodí k tej lekárke čo malý 😅 Ona má nejakú atestáciu navyše tak môžu byť u nej "deti" do 25 rokov. Tak sa aspon odrazu spýta na výsledky moču malého 😀
No a ešte aj sľúbil, že zalezie do postele a celý den nikam nepôjde a údajne aj vypne telefón. Tak vám potom napíšem čo z toho aj nakoniec spravil. Pre mna to znie ako hrozná utópia....No ale nakoľko ledva chodí nonstop kašle a takmer nevidí na jedno oko tak by to mohlo víjsť. No a mať celý den doma chorého chlapa. No neviem či sa z toho nezrútim.... 😀 😀

mukky
11. dec 2009

ahojte,
my sme hore uz od 6.40 😝 som sa pomrvila tak sa drobec zobudil a uz nezaspal...o chvilu pojdeme von,oddialujem pratanie maleho vecí 😀 ,lebo az ma chyta amok kde to vsetko opat davat,cez tyzden som opat 3 tasky pobalila co uz nenosime...plus topanky a papucky...uz len podelit .. co bude nosit v 2 rokoch a vyssie..

ja neviem stale tie veci skladam,odkladam ,prekladam a mamina moja vcera mu opat kupila body,teplacky,mikinku...a na mikulasa dostal od nej tiez mikinku...este plysovu hracku a vlacik hrajuci...jej a som vam nenapisala co dostal od svokrovcov...balicek ciokoladovych figuriek 😠 a vedia ze take neje,asi to bola provokacia a ani to nepriniesli mm tam bol no ale ja som dostala penu do kupela ale 100 krat by sa mi cenila snaha dat nieco malemu a nie mne....hoci len ovocie....a ked som dakovala cez telefon a povedala ze on take nepapa ze to je symbolicky mikulas ze to mame my zjest..takze drobec ostal na prazdno ☹ ,mna uz tak bolia tie veci od nich co robia ze teraz normalne revem ked to pisem...ale neva,hlavne ze ma druhu babku a prababku ktorí ho miluju a nezistne...a nie su skupi a pozeraju najprv na inych ludi az potom na seba...

este mi treba poprat opat maleho veci 😀 ,tie vecicky jeho popratat,kupelku ,wc a na dnes je to asi vsetko,den zbehne raz,dva..este pobalit darceky pre neterku...
navarene mam pre maleho polievocku,
pre nas masko mnamkove a arabsky chleb...mm ma 12 tku...takze valcime len dvojka..nejak som sa rozkecala 🤐