Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lenka_66
15. dec 2009

😀 u nas ako v salenom dome vyzera 😀 .po perfekntej noci som si dala na lacno kavu ako pre slona.jasne ze ma z toho sr.cka chytila.tak sedim na wc a basnickujem lebo marek v lehatku protestuje 😠 .ani nejdem riesit co si susedia pomyslia 😀
jooj a aby den bol uplne perfeknty tak nam dnes vypli teplu vodu a poobede ideme ockovat 😠 .co sa este moze prihodit?

nikollette
15. dec 2009

Ahojte..
No dnes sme si privstali o 11tej 😅

Vini náš spí tiež na vankúši. Ale na takom mensom nie kalsicky velky, ale asi polka z neho, a je ovela tenší. úplne plosky. Ale na to spí rád. A spí tak skoro od malička. Už druhú noc sme spali po tme, bez toho malého svetla, a malý sa veru nezobudil. OD 22tej spal do 11tej 😉 A aj ked sa chcel okolo pol noci zobudzať asi uvidel že je tma, tak sa len pomrvil, zamrnkal, pohral sa s dudukou a spal dalej 🙂

nikollette
15. dec 2009

Ja teraz ranajkujem. Bonbonieru Raffaello, s colou 😕
tot moje stravovanie "úžasné" 😔

nikollette
15. dec 2009

Tak malý zaspal.
A vy ste kde?

vinifera
15. dec 2009

Ja som malého o 12 uspala akože doobednajší spánok. Spal 30 min. Potom sa dorútila švagriná ako veľká voda. Takže sa zobudil. Teda on sa zobudil o pol jednej ale akurát ked som ho ukecávala nech spí dalej tak došla tá švagriná takže sa žiadne spanie nekonalo. Tak som mu dala obed a dala ho babke až ho uspí. Hore vie spať aj 3 hodiny a dole tak max 30 min. Ja už fakt neviem čím to je.... Tak som stiahla teraz podlahy. Vyložila práčku. Naložila ďalšiu várku. Idem ešte na poštu. A snád aj ja oko zavriem. A trebaaa žehliiiiiiť. 😝

nikollette
15. dec 2009

To máš dobré Vini, že ti malého má stále kto postrážiť 🙂

nikollette
15. dec 2009

No ja som si lahla k malému, ký meste spal, ale dlho som si nepoležala, už je hore.

zuzka1.
15. dec 2009

ahojte,

my sme boli na prechadzke, kosa strasna, idem sa ucit, maly je dole s babkou.

vecer ideme na nakupy, objednala som si dnes parfem, telefon aj chladiacu podlozku pod book, tak to snad do vianoc vsetko pride. este cakam na jeden novy notebook. tento mame 3 tyzdne 😀 😀 este jeden treba. no magori obaja ale to ze budeme mat dva nie je moja chyba 😀
aby ste chapali aj moj mm lubi nakupovat, sice len urcite veci, ale lubi 😀 😀

nikollette
15. dec 2009

Zuzi my sme mali pocitac, a dva notebooky.
Pocitac sme darovali a notebooky máme každý svoj. Aj ja, aj priatel 😉

My ideme cez week. vy vždy večer chodíte nakupovať som si všimla 😅
kym by som ja donakupovala by vsetky obchody zavreli. 😀

a ktorý tel si teda objednávas?

smailinka
15. dec 2009

zuzka, odveci, ale odkiaľ poznáš Katku Janekovú? všimla som si, že ťa má v priateľoch na FB...

zuzka1.
15. dec 2009

Smali osobne nie, ale chodi k nam do ksoly, je prvacka a pridala si ma k priatelom, ale posielame si cez farmville darceky 😀 😀 ty hej??ona je tusim od vas, nie???

Niki ten samsung som objednala, nakuknem, ked prideme, maly spinka, ideme do Nitry 🙂

smailinka
15. dec 2009

zuzka, to je moja spolužiačka zo strednej, taká opica malá 🙂 no áno, teraz tam nastúpila, aj ja som bola minulý rok prijatá, len by som to finančne neutiahla....

nikollette
15. dec 2009

NO malý papal večeru, a potom som mu dala trocha neochutenej ryže, lebo mi skákal do taniera a asi mu zrniečko zabehlo či čo, a všetko čo predtým zjedol vyvracal. len sa to tak z neho lialo ☹

Som ho okúpkala, a už hajinká. Chudáčik...

Je tu niekto??? 🙂

vinifera
15. dec 2009

No zasa len ja 😎
Bola som s malý u brácha a švagrinej. Zaviezť nejaký tovar a peniaze🙂
Okúpala som malého a už fest vystrájal. Tak dostal cicik - dokusal ma a spí. Som zvedavá, že ako dlho a či sa budem budiť. Pre pokoj aspon na pol hodku som ho nechala vo veľkej posteli na veľkom vankúši 😀
Auu bradavka ma ešte stále bolí. Drahý zasa nie je doma. Už sa cítim jak vdova. 😒
Stále uvažujem nad tým kočíkom. Nevýhodou je, že je trh presýtený tovarom a ja si potom neviem vybrať. Keby to bolo ako za komunizmu že bud nič alebo jeden druh tovaru o čo by to bolo jednoduchšie 😀

nikollette
15. dec 2009

Vini a kde máš furt chlapa??? 😕
Náš spí stále v našej posteli. Ja ho potrebujem v noci cítiť.
No s tými kočíkmi pravda pravda. Prvý ti bolo jedno aký máš a druhý si nevieš teraz vôbec vybrať čo 😅
Ja sa teším na ten náš veľmi. 🙂
Aké má mať kritéria??? Mne išlo hlavne o malé kolesá, aby zaberla v aute co najmenej miesta, nakolko máme veľké nákupy, aby bol lahky a lahko ovládatelný, a bol od 6m - 3rokov, a aby sa tam dalo spať, a aby to malo nánožník 😅

A čo ty???

vinifera
15. dec 2009

No áno u prvého kočíka mi to bolo fuk a teraz to ľutujem 😒
Páčia sa mi také ako teutonia a spol. No ale tam športák stojí aj 400 euro a to teda fakt za kočík nedám. Inak kritéria podobné ako ty až na tie kolesá. Môžu byť aj vačšie nakoľko mám vačšinou veľké autá. Len nech je to ľahko skladateľný kočík s malou váhou. Lebo s toutou kravou čo mám doma som sa už narobila jak farebná na plantáži. Páčia sa mi veľmi dizajnovo 3 kolky. Len neviem aká je s tým manipulácia.... Farba tyrkysová, zelená alebo čierna. No a hlavne nech sa to rýchlo nerozhrká...

nikollette
15. dec 2009

Dnes som zase vyhrala aukciu 😀
Na taký istý setík ako ten prvý čo som vyhrala mamke na vianoce, vyhrala som dnes ešte jeden 🙂

vinifera
15. dec 2009

Jáj no a chlap šiel zasa do TN. Pre moju audinu. Lebo majú problém ju zložiť dokopy. A stále sa na niečo vyhovárajú. Tak sa drahý nastral zobral odťahovku a voygera. Išiel auto naložiť. Nezmontované diely nahádzať do auta a doviezť mi autko. Snád ho tu niekto poskladá....

nikollette
15. dec 2009

Ale šporťák nikdy nebude taký lahký ako golfáč, vieš.
A tie kolesá nno teda nic moc tie nase aspon. Do vytahu u nasich v SC sa tam nezmestím, uz sa stalo ze aj v obchode boli o kusok uzsie dvere, atd... tak jednoznačne malé kolesá.
No manipulácia s trojkolkou je celkom ok, ked ma otocne predné koleso a to má aj naša.
Ale inak by som už trojkolku nikdy nechcela. Štyri kolesá, sú predsa len štyry kolesá 😅

nikollette
15. dec 2009

Vini ale pradím neobjednávaj kým neomakáš na živo. 😉
Na foto moze byt krásny, to môže byt potom aj v reále, moze mat popísané vsetky vyžadované kritériá, ale napríkald látka moze byt onicom, tenká, trhavá atd.. poznám také prípady. Tak aby si dobre kúpila.
potom daj vedieť pre aký si sa rozhodla 😉

tak chlap aspoń išiel preč za nejkým dôležitým účelom 😉 🙂

nikollette
15. dec 2009

A zelenú farbu radšej nie 😉
v lete na nej bude kopec mušiek 😀 😝
a malému v nasej zelenej ako keby presvitalo slnko. Kamoska mal cierny a ked sme sa vonku prechádzali a porovnali to, tak jej malá tam mala v kočíku super tien, a náš iba taký polotien, kvoli tenšej látke a svetlej zelenej farbe kočíka, a sťahoval očká. 😒

vinifera
15. dec 2009

Výťah neriešim.
Teraz mám zeleno sivý. Ver tomu že vaščí kočík ako Bambi boomerang ešte asi nevyrobili. 😀 Ja nakupujem bez malého. Takže to len také presúvadlo potrebujem. A povoziť malého pooobede ked nechce búvať.

nikollette
15. dec 2009
nikollette
15. dec 2009

To sú ako obrnené transportéry 😀 😀 😀
fakt ťažké hebedá 😝

známa kupila niečo na ten štýl, nové v obchode, vysolila za to okolo 7500sk, ale veru asi za 3 mesiace kupili nový. A henten chcela predať no nepodarilo sa doteraz 😖

nikollette
15. dec 2009

Hm, Vini aši išla off.
Pojdem aj ja zalhnuť kym malý spí, zhasnúť a spať. Nech sa už nezobudí.

vinifera
15. dec 2009

No presne toto. Len ja mám sivo zelený. Ešte nie som off. Volala som s drahým. Ešte len ide z TN. To som zasa zvedavá kedy príde 😒 idem ja spať. Aj ked neviem kam. Lebo malý je natiahnutý cez celú posteľ. Som sa smiala s drahým, že my asi pôjdeme do postieľky.

nikollette
16. dec 2009

Dobré ráno sa praje..
🙂 🙂 🙂

mukky
16. dec 2009

dobre rano a dobru,idem si lahnut k drobcovi 😀

nikollette
16. dec 2009

aj môj spí... tiež by som si išla lahnuť k nemu, ale kto vie kolko bude spať 😒

vinifera
16. dec 2009

Ahojte ženy. Tak sme boli dnes na poradni.
Malý má 9450 g. Aj nás do oboch nožičiek očkovali. Poslala nás s tým ekzémom čo má po ručičkách aj ku kožnej. Tak povedala, že ak chcem ešte kojiť tak mám držať dietu.... A veľmi sledovať čo malý papá a robiť odstupy medzi jednotlivými novými jedlami až týžden. A to chúda dokopy nič nové neje. Pýtala som sa aj na psov. Ale povedala, že to je vporiadku. Že keby sme chovali vtákov tak by to bol problém. Ale pes nie. Že sa aj tehotným ženám odporúča byť v kontakte so psami.
Zajtra by sme moholi ísť na nákupy bud to CR alebo PL tak to snád víde.