Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
28. júl 2009

Naša malá, keď jej rástli prvé dva zuby dole, bola zakaždým zubom asi tri dni hyperaktívna. Aj bola uplakaná ale nie velmi, ale hlavne nechcela spať. Za týchto necelých 6 dní takmer nespala, iba v noci a stále chcela niečo robiť, len nevedela čo presne 🙂 Takže to bola paráda. Teraz jej asi ide tretí zub, zase dole, ale je to o niečo lepšie, tak uvidíme ako to bude s ostatnými zubami.

roka96
28. júl 2009

no vidíš a ja som zase bola kludnučké dieta, kde ma dali tam som bola zahrala sa a synak.. no je po tatovi. 😀

mukky
28. júl 2009

megi93 ahoj,nic v zlom ale taku blbost aku povedala Tvoja doktorka,ze alergia z potravin sa u maleho dietata neprejavuje kozne,som uz davno nepocula a verim ze nie som sama co si to myslim a aj viem.
Ved dietatu sa maju pri prvych prikrmoch zavadzat potraviny aspon s 3 dnovym odstupom,aby sme vedeli odsledovat reakciu,a ta sa najcastejsie prave prejavuje vysevom,vyrazkami!!!!!!!!
Jednemu babu napr na prvy krat nesadne jablcko,ci mrkva a zvacsa sa vyhaze..tazko by mi 6 mesacne babo povedalo ze mami,mrkvicka mi trosku neurobila dobre.....zvacsa sa deti vyhadzu a ak presne vieme z akej potraviny,je vhodne ju na 6 mesiacov vylucit z jedalnicka
i

katka008
28. júl 2009

to je tu zabava... tiez mam kamosku supermatku, a jej mala ma rok, s nikym inym nevydrzi ani minutu a je strasne umrncana, asi preto ze jej ta moja kamoska neda co chce - vsetko podla knizky a doktorky.. ale to asi preto ze dlho nemohla mat babo a teraz je extrem... ale mam ju rada, lebo nekeca ostatnym do toho co robia zle. kazdy podla seba 🙂
Ja mam 4.mesacne babo. Od 3.mesiaca na UM. Ked som sa pytala dr. na prikrmy, povedala ze najskor od 5. mesiaca. ale bohuzial som neposluchla 😀 - stale bol hladny. tak som zacala davat pred tyzdnom mrku, zemiak - hippku (lebo podla mna je to ovela zdravsie, nez ta zelenina, co sa da kupit momentalne v obchode) a cajik ten bylinkovy granulovany hipp davam uz od 3.mesiaca, a velmi mu chuti, jednoducho som mala pocit ze je smadny. mojej znamej malinky mal dehydrataciu - lebo jej vsetci tvrdili ze staci v lete len mliecko. tak radsej ja dam svojmu malinkemu, vsetko co si vypita 🙂 Zatial nechce ziadnu inu zeleninu, teda skusala som spenat a karfiol a velmi zle sa tvaril, ale ta mrkva-zemiak mu chuti. a este aj ta ryzova kasa s mlickem nestle na veceru - to musi byt. Co mu mozem este dat - PORADTE! chcela som uvarit zeleninou polievocku, ale neviem ci sa to pije z flase, alebo krmi ? 🙂
dik za radu.

susik77
28. júl 2009

Ahojte baby, nejak som nepochopila o com je tato tema 😕 precitala som prvu stranku a tam sa chvalite co vsetko uz davate 4-5 mesacnym detom...
teda mne je to uplne jedno, vsak to su vase deti...ale myslim, ze by mozno nezaskodilo trochu si precitat preco sa napr. tvaroh nema davat v 4 mesiacoch a preco...
a preco nedavat rocnym detom co uz maju zubky na noc sladene caje...
ja teda nie som ziadna supermatka ale nechcem aby som malej pokazila oblicky, imunitu a zuby uz uplne od detstva...
od 10-12 mesiacov mozu deti uz skoro vsetko, ale aspon dovtedy by bolo fajn, aby dostavali len to, co je pre ich zdravie najlepsie a na co je ich traviaci trakt zrely...

neberte to ako provokaciu len zamyslenie...

katka008
28. júl 2009

susik to mas pravdu, malo by to byt v rovnovahe- ziadne extremy nie su dobre. ale urcite kazda mama vie co je pre jej dieta naj. podla mna ked ds dietatku nieco ochutnat v malej davke a nema ziadnu reakciu, tak je to v poho - len moj nazor... a nikto sa tu nechvali 😠

miskachrumka
28. júl 2009

veru tak kazda matka vie co je pre jej dieta najlepsieeeeee 😉

megi93
28. júl 2009

sisuk77, keď ti je to jedno, tak načo to riešiš? A tiež to nie je provokacia, len zamyslenie.

Muky, mne to povedala pediatrička, čo sme mali, ked som k nej naklusala, že malá má alergiu, tiež mi to potvrdila kožná a keď som o tom hovorila dvom pediatričkám v našej rodine, tak mi to potvrdili. Tak ja neviem, ale okolo Nitry zrejme ordinujú samé nevzdelané detské lekárky, alebo ja neviem už čo. Proste je záhada, že čokolvek sem napíšem, že mi povedala lekárka, je okamžite kravina a lekárka je nejaká vadná. Tak ja už fakt neviem.

suem
28. júl 2009

megi menovane pediatricky nech bezodkladne vratia diplom 🙄 a zrusia ordinacie.
Su spolocensky nebezpecne, ked tvrdia mamickam takyto BLUD! 😠 😠 😠

miskachrumka
28. júl 2009

megi nic si ztoho nerob!!!!!!!!!!vies asi ba tam su vzdelane lebo podla niektorach mamiciek by asi malo 70%pediatriciek vratit diplom aj moja mi to povedala!!!!!!tak jej poviem ze su nevzdelane lebo ine mamicky to vedia lepsie!!!!!!!

roka96
28. júl 2009

bože tie zúbky chudiatko moje.. hráme sa a zrazu plač až je fialový..
sa smejem ako tu niekto hodnotí doktorky bez toho, aby ich poznal.. ☹ ved je to na smiech... ale nechcem sa hádat.. mne to je jedno..
ani podla mna sa nikto nechváli.. príde mi,že si radíme a posúvame informácie bez hádok!!!

mukky
28. júl 2009

megi ja osobne som liecena u primarky s alergiami tak si tvrdim povedat ze nieco malo o tom viem,a ja sa absolutne nechcem hadat ani nic podobne,ale trufam si povedat ze tie pediatricky nemaju pravdu

staci si len pozriet na internete o alergiach,so ziadnou takou informaciou ako uviedli tieto lekarky som sa dokonca ani tu nestretla 😕

http://www.sportujeme.sk/fitness/alergia-na-pot...

http://www.casopisimidz.sk/articles/alergie-a-z...

tu je len maly priklad...tych desiatok inych prispevkov tu davat nebudem.

Je mi velkou zahadou preco to povedali..lebo toto je uplne zavadzanie potom.

Dievcata tabulkove tu uz prispievat nechcu,takze asi v tom zostanem sama,co baby???

roka96
28. júl 2009

mukky ja som tiež tabuľková- ale nehádava.. 😀

roka96
28. júl 2009

a ja som si tiež inak myslela, že alergia sa prejavuje kožne.... ked sa vyhádže viem, že má alergickú reakciu... mal to aj ked som kojila a zjedla som niečo ja.. doktorka mi kázala dat fenistil aby ho to nesvrbelo...

miskachrumka
28. júl 2009

ved a roka ked sa miteraz mali vyhadzaltak to bola aler.reakcia ??????no pred 4dnami mal cervene pucky na chrabtiku a po hlavke ale mi hovorili ine mamicky ze to vyzera na potnicky a zmyzlo mu to pocas druheho dna!!!!!!!!!!!!

miskachrumka
28. júl 2009

😒 noa este som chcela nap. ze tie pucky nebolo na kosticke vobec citit mal ju jemnu len mu ich bolo vidiet

suem
28. júl 2009

miska pleties si alergicku reakciu a potnicky. 😲 To je teda podstatny rozdiel! Precitaj si odkazy co mukky vlozila.

roka96
28. júl 2009

neviem potníčky u nás vznikajú na miestách, kde sa najviac potí krk, hlava a tak..
ked sme sa vyhádzali z jedla boli sme ako puberťáci mal to po tváry aj chrbte a bol aj z toho mrzutý.. preto kázala fenistil.
ja som sa vyhádzala tiež z čerešni a ked zjem vela pomarančov.. ja som to mala po rukách..

mukky
28. júl 2009

misk nemusela to vobec byt alergia,ale keby sa to opat opakovalo a dala by si mu opat to jest to co vtedy a opatovne by sa vyhadzal tak to by alergia isto bola...je dobre si pri nejakom vyseve napisat co vtedy jedlo pocas celho dna

roka mysli si to aj nadalej,lebo tak to je s tymi reakciami 😀 a ani ja sa nehadam len konstatujem 😀

mukky
28. júl 2009

suem 😵 ahoj

roka96
28. júl 2009

mukky však ja viem... ja tiež konštatujem a riadím sa tabulkami.. a to som si na začiatku myslela, že som netabulková... ale ja ked niečo synovi dám a potom si prečítam, že to nesmie a čo to može sposobit tak mám také výčitky...nechcem mu predsa dat do vienka nejaké choroby a tak...
aj von ked ideme sa muž smeje na mne ked syna hodinu krémujem opalovacím krémom.. ale to je fakt nebezpečné!!! Son čítala, že rakovina kože vzniká v detsve a v puberte... dospelí človek už nemusí davat až taký pozor.. teda pokial nebol ako dieta spálený... vraj dieta do troch rokov sa nesmie spálit, a ked vidím na kupku tých drobcov červených ako rakov...mi ich je ľúto... 😖

mukky
28. júl 2009

roka vzdy su dve strany,za a proti.ja ale robim tu spravnu vec,chcem dat malemu ten najzdravsi zaklad do zivota..nema sa kde ponahlat...a je mi fakt luto a aj som smutna ze niektore deti to vinou rodica nedostanu..a pri tom staci tak malo...ved o co pridu maminy a deti ked s tym ci s tym pockaju?Organizmus ma prezit v zdravi este mnoho rokov...a iste ale nebudem z mojho drobca robit tutka nejakeho ze toto ci toto mu nikdy nedam a budem zakazovat navzdy...ale aj v rodine mame z jednej aj druhej strane nabeh na obezitu tak sa tomu budem snazit vyhnut...

roka a mas pravdu,deti do 3 rokov by sa nemali vystavovat priamemu slnku...i ked uplne mozne to nie je...ja som sa snazila o to rok,a teraz naposledy sme boli v na chate tak obcas aj bol na slniecku,aby mu nebola zima ked bol na nafukovacke,ale mali sme nad bazenom aj slnecnik a casto som ho tahala do tiena..

koza si vsetko pamata....je dolezite aby koza nezcervenala..maleho som natrela 50 faktorom,je svetly po mne
ja si tiez davam pozor na slnko,je velka skoda ze uz nie je slniecko taky lekar ako to bolo volakedy ☹ ☹

megi93
28. júl 2009

Suem aj ja som liečená na alergie a to dosť dlho, ale v detstve sa z alergie nevyhádžeš tak ako neskôr, keď je dieťa väčšie. A to, že mi to povedali nezávisle od seba 4 lekárky, tak asi na tom niečo bude. A budem asi skôr veriť im ako nejakej mamičke, ktorá s medicínou prichádza do kontaktu len pri svojej obvodnej.... bez urážky.

Mukky, chápem ťa, že chceš dať dieťaťu len to najlepšie, len nechápem prečo si niektoré mamičky (a asi aj ty) myslíte, že my chceme tým svojim drobcom škodiť. Ja by som svojej malej nikdy neublížila, iba mám proste na stravovanie malého dieťaťa iný názor a inú skúsenosť. Jednoducho si myslím, že ak jej malý a mladučký organizmus začnem postupne pomaličky zvykať na niečo, čo ju v živote neminie, tak je to lepšie, ako ju proste rok napchávať umelinami a čakať, že jej organizmus zvyknutý iba na umelé potraviny prijme normálnu stravu v pohode. To mi príde uletené a absolútne prehnané. A mám z toho pocit, že chúdence detičky. A názor typu, že ved sa toho v živote najedia dosť neberiem. Nedávam jej to preto, že sa ponáhľam, je to kravina, ale ak mi dieťa nechce nič jesť a je iba čo ja viem kravské mlieko s piškótami, tak čo je lepšie? Dať mu niečo, čo je pre jeho organizmus prirodzené, alebo aspoň bude, alebo ho nechať umrieť od hladu? Tak neviem, kto tu deťom škodí viac. Hlavne keď som v tej téme, že zavádzame príkrmy čítala, ako mamička nechala 5 mesačné dieťa revať od hladu, lebo nemala dosť mlieka ale nezaviedla príkrm lebo ešte podla knižky nemalo vek.... 😒

mukky
28. júl 2009

megi ja beriem kazdeho nazor ale suhlasit s nim ci nesuhlasit nemusim..a to iste ocakavam aj od ostatnych..
ano,nech si zvyka organizmus kludne,ale najlepsie od roka,to je moj nazor..podla mna napr piskoty nie su velmi prirodzene,ci nejake keksy..nepoviem ovocie ,zelenina...a ked tvaroh ci kravske mlieko sa neodporuca ,tak ja osobne ho nedam....alebo som mala zacat napr s hranolkami v 9 mesiaci nech si maly pomaly zvyka??

a ak by dieta tie piskoty neochutnalo,ani nevie ze tala chut existuje o tom to je,...su vhodnejsie jedla,napr zemiakova kasa a podobne,treba skusat..

a jasne ze nie je jedno,kolko ma dietatko...ci 11 tyzdnov ako tu niekto pisal ze zacal prikrmovat co ked ma male 10 mesiacov...

sirinka
28. júl 2009

megi mozno keby si s ekzemom zila tak ako ja od par tyzdnov...mozno keby si musela byt kvoli tomu niekolkrat akutne hospitalizovana...a dozivotne odkazana brat lieky...mozno by si celu vec hodnotila inac...ale tie tvoje doktorky su skutocne dost divne...

a posledny priklad co si uviedla, s tym hladujucim babom...to sa stava, ked si mamicky nenastuduju o svojom probleme aale idu si tvrdohlavo za nejakou teoriou...

pancake
28. júl 2009

aj ja som prakticky tabulkova.
vcera som bola na navsteve a pan domaci strkal malemu cokoladu do ruky.to ze bola orieskova o tom potom,,,,
ale som skrikla nie a mily pan domaci sa este urazil.
no a co som mala robit? nechat ho pchat malemu taky bordel?
ved sa snazim ho stravovat co najlepsie a on by mu dal cokoladu! 😝

sirinka
28. júl 2009

pancake za cokoladu a gumove cukriky na mna uz kadekto zazeral, ze este malej nedavam....ale ja viem preco...cokoladu uz zacala papat...ale iba horku min. 70%...a tie cukriky, to je taky blud....

pancake
28. júl 2009

no srdce mi nedovoli dat dietatu rezen, alebo cokoladu. a hlavne rozum.
a ak tu tvrdia niektore mamicky ze : kazda matka vie, co je pre jej dieta najlepsie,
tak to je pekna hovadina.
ja sam ak nieco neviem, alebo sa bojim dat malemu, tak si o tom najskor precitam. a az potom dam.
samozrejme ze by mi maly zjedol aj bryndove halusky a este by aj pri tom mlaskal, ale proste na zodpovednost si to neberiem.
a mam aj kekse pre neho. su detske, bez cukru,soli,konzer.latok a sobsahom vitaminov.
ten mu dam s cistym svedomim. ale piskotu mu zatial do ruky nedam.

bejbypd
28. júl 2009

cukriky nedavame ani my gumene fuuuuj humus to ani ja nejem a vlastne ani ja ziadne cukriky ani hentie nejem ani mala...no ja neviem ale kazda mamina moze posudzovat podla vlastnych skusenosti my nemame v rodine ziadnu alergiu ani z jednej ani z druhej strany teda ja som mala na nilkel a kobalt a vela veci jest zakazanych mozno som blba ale nic som nedodrzala nevzdam sa predsa tolkych veci ked sa vyhadzem len z kovoveho opasku a ani pol roka netrvalo a alergia fuc bez toho aby som nieco obmedzila mozno som len dieta stastneny a preto matky deticiek v ktorych rodine je absolutna skoro nulova alergia to vsetko beru inak ako vy ktore roky bojujete s tou prisernou alergiou...je to jednoducho tak...zase ja som na dost veci davala pozor aj teraz davam mam kamosku tu na koniku s ktorou sme supis kamosky aj v skutocnosti nebudem ju menovat lebo by ste aj ju ohovarali ale minule sme si s nasimi malymi dali fajn olovrant hranolky..no raz za cas stane sa...dali sme si a este nam prislo smiesne ako by nas na koniku rozniesli na kopytach...ale je to raz za rok doslova..a cokolada?no da si oblizne a nechce ona je maskova po mamicke ona len masko,sunku a podobne...a chuda je jak palicka co uz...ale som mamicka ktora sa snazi aspon aby tri jedla denne mala mala normalne ranajky,obed a veceru...a dalej ani neviem co som chcela napisat...ale je mi doslova jedno kto co svojmu dietatu da...pomyslim si svoje a hotovo...nebudem menovat ale ked niektora z vasich tabulkovych mam napise ze dala dietatu na obed hranolky tak nikto nic nepovie ale krutite hlavami nad tym co sa dava tu...zaujimave ale nejdem sa hadat som rada ze je tu klud...mukky paci sa mi ako pekne vysvetlujes ale ty to vysvetlujes z pohladu svojho co trpi alergiami a tym padom aj dietatko ma na to nabeh...nezda sa mi nic zvlastne na tych pediatrickach ved kolki pediatri sa smeju doslova na maminach vzdelanejsich nez oni...no uz som sa rozpisala a tolko som toho chcela este napisat ale uz fakt neviem..

bejbypd
28. júl 2009

a co je na rezni?to je nase jedno z oblubenych jedal...tak ja neviem...sak to je maso priezle dam dole a hotovo...no nie?teda v tomto som asi ja neskusena rezne papame a s akou laskou...podotykam malu ani raz nebolelo brusko ani raz!!!