Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smailinka
4. jan 2010

tak keď porovnám náš palec, tak je to asi nič.....

kubikulka
4. jan 2010

zuzka, mas pravdu, ani som sa nepredstavila, len ja som sa iba nedavno zaregistrovala, ale neprispievala som, tak som ani do pasu nic nedavala, ale casom doplnim 😉. Tak teda ja som zo ZA, 27r, 1 dietko Jakubko - uz skoro 10 mes. - velmi zivy chlapcek, neobsedi ani sekundu a v kocari uz vobec, tam chodime len spat 😒, tak skusim vymenit kocar, mozno ho vacsie pohodlie zlomi 😀 😉

No inak, videla som graco aj xlander, ale graco sa nam zrejme do vytahu nevojde, mame sirku vytahu len 65cm a dlzku 101cm, tak smola ☹. Xlander je taky mohutny, nie je zly, ale rozmery som nestihla zmerat, atk neviem. A chcela som ist s mm este do jedneho obchodu teraz vecer, mala prist mama k malemu, ale prisla jej navsteva 😠 🙄 , tak hadam zajtra este cosi omrknem a kuknem na nete ceny.

vinifera
4. jan 2010

kubikula na Solinkách v tom obchodíku na poschodí DAPA majú aj x lander aj grace trekko. Ceny majú také isté ako na nete. Poprípade euro dve menej. Sa to oplatí nakoľko ked objednávaš z netu tak platíš ešte poštovné.
Nikde v ZA som nenatrafila na Quinny Speedy SX☹ Vo Svete detí na Vlčincoch majú celkom schopný výber kočíkov ale tej kategorie športák nad 400 Euro ...:(

kubikulka
4. jan 2010

vini, tam som bola a do Predeti som chcela odbehnut vecer, ale nevyslo to... Inak graco som nasla na nete aj za 180 euro bez fusaku, ale ten by som nepotrebovala, mam. No a v Predeti je vacsi vyber, ale ako vravis, za kopu dengov 😖, len som si tam chcela kuknut nejaky "nazivo" a pohladat teda jazdeny ako ty za menej penazi. No teraz sa mi celkom paci Jane slalom pro, na nete som nasla novy za asi 390 euro, ma super rozmery ako konstrukcie, tak aj priestoru pre dieta 😵. Len keby ho chcel niekto velmi surne predat za vynimocne nizku cenu 😎
Tak aspon viem, ze quinny tam nemaju a uz ani netusim, kde tu v za by mohol byt, je to tu celkom bieda s takymto tovarom a ba je daleko 😝

mukky
4. jan 2010

ahojte...kon dnes zase tak dlho naťahuje 😠 kym ma prihlásilo som spočítala takmer vsetky žaluzie v obývačke 🙄

vinifera
4. jan 2010

Jane Slalom Pro vyzerá byť dobrý kočík. Len ja som ho fakt v žiadnom obchode nevidela☹ A hlavne ani nikde na nete za nejakú rozumnú cenu.

Mukkky hej hej blbne to tu. Zasa niečo opravujú a prestavujú. Ja som uspala chlapov a zasa tu závisláčim.
Kúpila som si maminu ale mám silný dojem, že toto číslo som už čítala... 😖
Kamoška je v pôrodnici už dva dni tak čakám kedy porodí 😀

mukky
4. jan 2010

aj ja tu strašim 😀
vini a otec je kludnejsi?uvedomoval si to trosku ?to spravanie jeho?

vinifera
4. jan 2010

Mukky ešte je skoro hodnotiť. Nechcem niečo zakríknuť alebo vyvolať. Uvidíme časom. Isto o tom napíšem.
Chlapi spia ale chodím kontrolovať. Lebo spia v jednej posteli. A nechcem aby veľký privalil malého. Lebo veľký zaspal dosť tuho. Tak neviem či by sa zbadal... 😖

vinifera
4. jan 2010

Našla som tu divnú tabuľku pri článku otužujte dieťa od narodenia.
Ako obliecť drobca pri 0°C.
nechodiace dieťa v kočíku - tielko,rolák, sveter, pančuchy, ponožky, teplý overal, fusak, deka, rukavice, zimná čiapka - to sa mi zdá fakt veľa.
chodiace dieťa - tielko, rolák, sveter, zimná bunda, ponožky, pančuchy, oteplovačky, zimna obuv, zimná čiapka a šál, rukavice a fusak - AKO mám obliecť chodiacemu dieťaťu fusak? 😎 😀

mukky
4. jan 2010

chodiacemu asi ťazko 😀
ja maleho otuzujem skor takto..asi od 3 mesiacov...otvaram pocas noci okno,aj v zime..pred spanim a pri piti mliecka vetracka otvorena,pri poslednej sprche vlaznejsia voda...

nikollette
4. jan 2010

Vini, ja tak obliekam malého 😉
a nie je to veľa 🙂

okrem teplého overalu dám napr. zimnú bundu a gaťuše 😉

mukky
4. jan 2010

vini tak nech je otec v poriadku 😔

vinifera
4. jan 2010

No dobre a to ešte aj fusak a deku?

vinifera
4. jan 2010

Žijem tu z vás asi najsevernejšie - ale malý chodí von v bodynku, pančuškách, tričku teplákoch, ponožkách, overale a fusaku (čiapk a šál su samozrejmosť). Aj dnes bola k.. á zima a boli sme tak vonku. A ked som ho vybrala bol fajn teplúčky. Zima mu teda isto nebola.

vinifera
4. jan 2010

No neviem ten časopis je fakt divný. V recepte pre bábo od 10. mesiaca je mrkvovo zeleninové pyré a v závere je hrst Solamylu, soľ a hnedý cukor na dochutenie....
Jablkový šalát .... dve lyžice medu, sušené hrozienka, vanilkový jogurt, lyžičku škoricového cukru....

vinifera
4. jan 2010

To druhé je ažžž od 12. teho mesiaca....

mukky
4. jan 2010

ja to nedavam...med vobec ani cukor..ani ochutene jogurty... 😀 krkavcia matka 😔

vinifera
4. jan 2010

Celé mi to príde divné. Ale idem už spať. Lebo malý sa obudí bude chcieť cicky a mama mu nebude chcieť dať. Tak až som na to fit 😀

vinifera
4. jan 2010

Teda až som fit na tie vresky čo na mna spustí.
Dnes akosi všetko píšem na 300 x.

mukky
4. jan 2010

vini tak dobru..
a to cele hodiny lezis a maly ta cucka ci ako? 😲 😕 to nie je dobre.. ☹ ved casom sa oduci..je to len zlozvyk,kedze nepapa ☹ ☹
bude dobre...neboj..a vo vsetkom..prajem ti to velmi

nikollette
5. jan 2010

Ahojte...

No hej Vini, dávam toto ked je zima.
Bodynko, nato svetrík, pančušky, ponožky, teplé gate, zimná budna, ciapka, topanky, rukavice, sup ho do fusaku, zakryjem dekou, a zapnem nánožník 😉

nikollette
5. jan 2010

Baby budú zajtra otvorené obchody? anákupné centrá? Neviete?
Rozmýšlam ci objednať niečo z netu, aleboto ísť kuknut kupiť osobne...

mukky
5. jan 2010

ahojte..
niki bože a čo este chceš nakupovať?? 😀 😀

nikollette
5. jan 2010

Ved to legooooo duplo 😅

kubikulka
5. jan 2010

ahojte, tak vcera to tu nejak neslo, a dnes som sa sem dostala az teraz, no nikde som kocare neobzerala, iba na nete vecer kuk a nasla som casualplay s4 za celkom ok cenu, tak uvidim, co z toho bude, vraj je dobry, rozmery su super, vsade sa nam vojde, len ma este zaujimaju rozmery opierky chrbatika a sedacky. Na vasich kocarikoch to mate ako?
vini, nasla som aj ten tvoj, ale najmenej za 250 euro, co je uz celkom dost a este quinny buzz za 185, ale posobi na mna tak trochu ufonsky 😀 😀 a tak prilis pevne.
mukky, ja tiez nedavam ziadne "vylepseniny" do jedla malemu a zje, uz sice zacina vystrkovat rozky a papa menej, ale zje. Ale akosi sa mu vyhadzuju licka po troske masla a bielom jogurte, tak asi do roka nebudem davat ☹ ☹ ☹, a tak to luuuubi... Mam pocit, ze stale papa to iste dokola, len ine kombinacie 😝 , ale bojim sa mu dat nieco ine.

nikollette
5. jan 2010

Super darček pre dieťatko 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Ale na tieto narodky by to este bolo skoro, aspon mám tip na druhé narodky 😀
niečo v tom štýle, je to parádne 🙂

vinifera
5. jan 2010

Malý mi už tak 9x vyhádzal šuflík s nohavičkami 😠 😀

Kamoške sa dnes narodil syn. Malý Branko má 3150 g a 50 cm. Po istých komplikáciách sa narodil dnes ráno cisárskym rezom.

Niki zastav saaaaa...

vinifera
5. jan 2010

kde ste všetci? 😕

nikollette
6. jan 2010

Cavte..
ja som teraz vyliezla z vane, tato siel s malým k svokrovi na dom v kočíku nech sa malý prevetrá.
Ja idem asi zalahnuť k tv a podriemkavať...
ide dobrá relácia o bábatkách.. sa to volá že " komplikované porody" a su tam od porody príbehy nedonosených detí, alebo detí co maju nejalý problém ci chorobu a to tam riešia. je to to dosť smutné ☹ 😔

A vy čo ako??

nikollette
6. jan 2010

Júj také malinké bábatka tam operujú 😢