Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
11. jan 2010

Mukky aj nám ide zapnutá jojka a ten film ale nejak nevnímam...
no hej tiež som dnes čítala že actimel, ako jogurty od 8-10 mesiaca sa aj môže.
Dnes som malému vyskúšala,ten bez príchute, len tak na jazyk, a veru ho to neoslovilo 😒

Fuj, ja zase žerem 😔 už ide večer 🤐

A inak čo dobrého ste pokupili? Daj nejaké tipy 🙂

Inak mne malý nechce absolut piť z avent kúzelného hrnčeka..
on iba obyčajnu flasku ako 3mesačné bábo 😅

kubikulka
11. jan 2010

mukky, len neviem, kde mu zohnat taky naozaj kvalitny tmavy chlebik, lebo vacsinou su to len farbiva a okolo zdraveho to ani nechodilo a celozrnne samo, ze nie. Uvazujem nad domacou pekarnickou, kamoska to ma a dava nam fajnovucke chlebiky 😵, ale su v nich aj semiacka, tak malemu nie. Tie vyzivove veci su mi jasne, v tom som celkom zbehla vseobecne, len kde kupit kvalitu..to netusim 😝 😠

mukky
11. jan 2010

prídem neskor,to natahovanie stránok ma štve 🙄
idem kuk film a piť kávičku

vinifera
11. jan 2010

Mukky foter už bol dnes v krčme. Tak sme tam boli s drahým snažil sa mu slušne prehovoriť do duše. Bez efektu. Ja som mu bola tiež teraz dohovoriť. Bez efektu. Ak nerátam drzé odvrknutie. Mama to ticho trpí.... No uvidíme.
Som hovorila drahéme že dnes nech ma foter nesere lebo malého sme zaviezli ku svokre. Takže díte doma nemám. Necítim sa ohrozená. Budem zlá!!!
Mukky minule to bolo v nejakej relácii, že doťom by sme mali dopriať aj biele pečivo. Že síce pre dospelého nemá žiadnu významnú hodnotu ale pre deti je tam vraj niečo potrebné. Že deťom by sa malo dávať. Dospelý nemusia.
Idem to tu poupratovať nakoľko pirana nie je doma a nemá to kto rozhádzať 😀

adal
12. jan 2010

ahojte 🙂

Ja dávam aj biele, aj tmavé pečivo, hlavne keď je mäkký rožtek alebo chlebík malému churí 😉

Inak sme v poriadku, dnes kontrola, všetko O.K. 🙂

Vini, ľutujem Ťa a Tvoju maminu ešte viac 😢

adal
12. jan 2010

jasné že chutí malo byť 😉

lenka_66
12. jan 2010

ahojky, davno som nebola len vecer citala.mala som tu krsna na praazdniny tak konik musel bokom.boli sme na gastre mame neaky bacil v crievku.tak zakazane prikrmy aj voda s cajom.este nas caka urologia kedze ako // mi stale vraveli ze mame jednu oblicku vacsiu.v porodke ze je ok ale chcem to skontrolovat este bo pri piskani tlaci,pripadne spozorneje.tak neviem ze citi piskanie alebo sa mu tazko.

a na spestrenie dna jeden vtipek:
Leží muž na smrtelné posteli a říká své ženě, která sedí u jeho lůžka:
Starala ses o mě, když jsem měl žloutenku a neopustila jsi mně,
když mi zkrachovala firma.
Byla jsi se mnou, když do nás na D1 naboural kamión.
Když nám vyhořel dům, byla jsi u mě.
Když nás vykradli, byla jsi taky tady.
Když umírám, jsi se mnou.
Tak si tak říkám: Jestli ty mně, ty babo, nepřinášíš smůlu!!!"

nikollette
12. jan 2010

Ahojte...

lenka 😀

Vini ☹ 😢 otec je asi nepoučitelný ☹

Tieý dávam aj biele aj tmavé. Mnem, taký dobrý čerstvý teplý biely rožok 😵

mukky
12. jan 2010

ahojte..ja pijem kávičku,drobec akurat dojedol,mm vysáva 😀 ,chce ísť do Ba s kamarátom,zajtra by sa vrátil tak si chce ešte spniť svoje povinnosti 😀 😀 😀 😀 ,len neviem či pojde..poobede bude vedieť,ak nepojde,ideme ku mojej babke na neskorší obed..

lenka nech ste čím skor v poriadku,vela zdravíčka prajem...

adal super,teším sa s tebou 😵

idem variť drobcovi polievku,my máme hrachovu,tak sa na nu strašne teším že až...polievky nevarievam,mm ich nemusí,len niektoré a hlavne husté.. drobcovi varím pravidelne a mne veru chýbaju,žaludok ma pobolieval zase cez tyžden 🙄 ,u našich sme mali vždy polievky..

a je sranda že ani ja ani mm nevieme zjesť polievku a hlavné 😀 ,nám je to vela,jedine na svadbe tak jedavam a obcas u mamy ci babky...a na Vianoce..a chudí nie sme 😀

mukky
12. jan 2010

idem kuk leták ikea 😀 ,dufam že maju,nie?treba mi dokupiť ešte 3 garniže,jednu už mám z ikei tak nech su vsade rovnaké...

nikollette
12. jan 2010

Mukky si nepísala co dobrého ste nakupili v madarsku 🙂
som bola zvedavá 😅

nikollette
12. jan 2010

Malý sa zobudil, napapal a už je na dvore sa babkou...
A vy čo, kde ste??? 🙂

nikollette
12. jan 2010

Mukky, ja zase pozerám malému do izby takú policovú skrinku... dala som foto do albumu...
tam moze mat hracky na polickach a je tam aj skrinka... sa mi to celkom páči a je to aj za super cenu v moebelixe 😉

mukky
12. jan 2010

ahojte kočice 😀

nikoll hračky som v Madarsku nekupila,ani jednu,ved som si to slubila 😀 😝,i ked mi bolo luto že jemu nič čo by vnímal,ale opať dostal rožok a bol spokojný 😀

šla s nami len teta,mamu bolela velmi noha,má zápal ☹ ..takže sme nabehli do obchodu s oblečkom,mm siel dať drobcovi obed a pomotkať sa inde a ja som tete nosila veci čo by sa mi na nej páčili ,čo by jej sadlo,jej velkosti a ona skusala a skušala..vybrala si dosť oblečenia v dvoch obchodoch a aj botasky tak bola velmi rada ze som jej pomohla a usetrili sme asi hodku času..
mne nič netrebalo,tak som si kupila len vetrovku čiernu ,adidas trištvrťáky na leto za 12 e asi 😕 ,sive,mam aj cierne od minula a vtedy stali z 1000 sk na 700,ale bola sezona,leto..
hlavne som kupila neterke do chorvatska vetrovku asi uz na 2roky,bude mat v lete 1,len je baculka 😵 ,potom synovcovi aj mojmu mikinky..vsetkym 4 detom s mojim prestieranie pod tanier,tanierik mojmu..kaše za 40 sk 😕 ,mlieko nutrilon...kase mame na dlho,dávam tak raz za týžden..
mne spiralu,ceruzku na oci,štetceky na tiene,velky stetec,aplikatory...,tomu sa tesim viac ako obleceniu 😀 ,krem loreal,,odskusam,pouzívam nivea najradsej..mm do auta zoarovky ci co,asi 3 baliky asi o 70 percent lacnejsie ako kupuje u nas..potraviny..objavila som next bižu ale uz som bola unavena skušat 😔 ...a také luxusnejsie sladkosti 😀 ale len ich ocumujem 😀
nejak mame vsetko..boli sme na obede,káve..bolo fajn
savier má hračky rozneho typu tak som ani nič nekupovala..vcera dostal supravu upratovaciu od maminy tak s tym lieta od vcera 😀 ,nemá zmysel mu kupovat nove hracky,,ale mm mu donesie slonika asi z ikei,alebo macka pooh,toho mu chcel kupit v madarsku ale som zamietla,bol predrazený a jeho neberu plyšáky..ale ked sme vychádzali zahliadol ho vo vitrine,ukazal prstekom a smiial sa... 😔 ,mm povedal ze som krkavcia matka 😀 😀 ze hlavne on povedal ze ziadne hracky 😀 😀

mukky
12. jan 2010

drobec sa pekne hraje,skladá si sám kocky..fotím ho a nieco popridávam neskor ak sa bude pri šidielku dať 😀

mukky
12. jan 2010

niki ja nábytok chcem kupiť ked uz sa rozhodneme pre druhé a budeme vedieť čo to je..a vtedy kupim komplet detsku izbu.ale iste sa ti hodí tá skrinka 😉

mukky
12. jan 2010

ja som bola rada ze si hlavne teta pokupila,som alergická ked si kupuju veci u vietnamcov 😠 ja im nedám zarobiť,vykorisťuju slovensku pracovnu silu,nekvalitný tovar.. 😝

vinifera
12. jan 2010

No vidíš mukky zabudla som ísť do drogérie.... Už nemám odličovač na oči 😒

Malý je celý den u babky. Bola som tam akurát na obed nakojiť a dať si u svokry kávičku. Večer chceli ísť s ním niekam na návštevu. Tak neviem kedy sa bude dať večerné kojenie.

mukky
12. jan 2010

aký používaš?ja nivea a som max spokojná,ale čítala som že aj balea je super,mám rada tu značku,aj téma je o nej,za málo peňazí veľa muziky 😉

som taká hladná 😝 ,ale vydržím a dám si ovocie ked drobec zaspí,on je bez dna 😀 a teraz papal pomelo a plakal by že mu nedám jesť 😀

a neni si nesvoja ked ho nemáš doma?viem ze nase matky a svokry vychovali deti ale ten pocit 😀 ,je mojou sučastou 😔 😀 ked len ležkal sa ešte dalo...ale ked taj behá,sa bojím ,mala som dost ked bol u svokrovcov a tam same ostre hrany a nechali ho sameho v chodbe a svokra utrusila nech sa uvolním 😝 a u našich detto 😝

minule aj mne pár centimetrov pred rohom spadol...nemozem ho sameho nechavať a ist si porobiť 😝
teraz sedíme na zemi,ja 😀 ,bobik behá ale sa aj pekne hrá sám...v izbe je spušť 😀

mukky
12. jan 2010

davala som mu pomelo len tak z ruky a on zrazu vstal,odisiel,som nechapala ze on od jedla odchádza 😨 a doniesol si misku,sadol si na gauč a s výrazom "mama ja som uz velky ma nekrm,ja sám"čakal kým mu ho dám a bude papať sám 😀

vinifera
12. jan 2010

Mukky aj ja mám Niveu. 😉
Nemám problém nechať ho u svokry. Je viac úzkostlivá ako ja. Ohľadom stravovania sme rovnakého názoru. Na všetko sa ma spýta skôr ako to spraví. Dávajú nanho veľký pozor.

mukky
12. jan 2010

vini tak to je super že je taká 😵
vlastne aj moja mama je taká,len nejak nestíha 😀 a neterka tam skoro rok bývala tak asi su zvyknuty na jej tempo,lkudné,je predsa dáma 😀

tak sa lučim,ideme sa este zahrať,pomojkať,umyť zubky,prezliecť,prebaliť,uložiť a vypiť mliečko,pá večer

mukky
12. jan 2010

zvyknutí,oprava 😝 kludné 😝

nikollette
12. jan 2010

Cavte..

No mm varí večeru, bravčové na kyslej kapuste, zapečené v rúre so zemiakmi.

Malý sa hrajká v ohrádke, najem sa, okupem ho a skusim uloziť pomaly...

No hej, ta skrinka by sa nám hodila k druhej skrini co má novu v izbicke. Je to rovnaký matroš. Asi pojdeme niekdedy v blizkej dobe pokukať nejaké veci, myslím nábytok a tak. Hlavne malému 😉
Dnes dosli dalsie sada lega dupla, a koncom týždna ma dosjt aj tá podložka a sada zákl. kociek dalsia 😅
A m dnes kupil malému takú knižku, o zvieratkách, na boku su tlacítka a kazde zvieratko ked sa potlačí vydáva zvuk. A vo vnutri knižky na každej strane je iné zvieratko, a v takej priehlbinke, je kusok z toho zvieratka. Ako keby naživo. Napr. pri opici su jej ako keby živé chlpy, pri slonovi je taká koža, lev tam má kúsok hrivy, atd...
Je to také náučné. Ale to vsetko bude mať až na nardoky vo februári 😉

U nás tak ako u Vini... Tioež sa ho nebojím nehať. Nedajú mu jesť co neschválim. A dávaju na neho velký pozor. Stale su mu za zadkom 😅
A ked ho nehám s mojou mamou, tak vždy dopredu nachystám co bude papať. Ona mu to už len dá.
U svokry som ho este samého nenehávala.

nikollette
12. jan 2010

Mukky kukla som foto 🙂 zlatý chlapček, ako sa hrá 😉
náš tiež sa velmi vie hrať... aj teraz sa ešte hrá s FP kocakmi. Ked mu to mm kupil som si myslela aká kravina, a na môj veru, sa s tým vie neuveritelne dlho zahrať 🙂 večne tie kocky...... 😅

nikollette
12. jan 2010

No jedlo spapané.. mnam,mnam... ten mm, je fakt dobrý kuchár, nie ako ja 😝 😒
Bravcove masko naklepal, do vnutra dal kyslú kapustu, slaninku, klubásku, cibulku, zapichol to špáratkami,okorenil, a dal zapiecť so zemiakmi... 🙂
Mozno som dala niekomu tip na receptík..

No idem okupat malého a usapť ho.
A potom kukať film, na jojke ide nejaký triler, o psychopatovi co zabíjal ženy...

Tak sa majte

nikollette
13. jan 2010

Dobré ránko maminky...

Nikto tu nie je 😕

magdusska
13. jan 2010

Ahojte maminy,
v tejto diskusii som novacik...myslim, si, ze som netabulkova pretoze skoro nic nerobim podla knih. Skor ako to malemu chuti a len pre jeho spokojnost. je valibuk, ma uz skoro 10 kg, pevny chlapisko...tak v chodaku nam beha od 5 mesiaca a strasne sa z neho raduje. ma aj hopsadlo, ale to je nuda, byt na jednom mieste. Je rad v pohybe a strasne rad papa. S prikrmami si hlavu nelameme, je plne kojeny a raz mi zjedol skoro celu flascicku Hipp-ky. A to sme mali prikrmy tusim len treti den.
...no teraz ste uz asi dalej v diskusii, ze? 😒

nikollette
13. jan 2010

Ahoj Magduska, tak teda vitaj 😉
poslala som ti IP (interná pošta) tam hore ti to svieti červeným že máš poštu 😉

smailinka
13. jan 2010

niki, ja sa po dlhom čase hlásim, kým sa naša skaza nezobudí 😉