Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
18. jan 2010

už spíte baby??
my ideme s mm piť kavu a hladná som ako čert 🙄

smailinka
18. jan 2010

hlásim sa! 🙂 malý práve zabúval, možno to je tým, že sme boli na poradni...Dr, vraví, že dneska žiadne pichanie, že kľud, no zdal sa jej veľmi oranžový z mrkvy, tak ju mesiac nemáme papať, a že inak má biele nožičky, asi nedostatok železa...tak mu brala krv, môjmu zlatíčku, ja som bola pri ňom, slzy mi tiekli keď plakal...a to až 2 skúmavky ☹ 😒 inak, váži 8770g, čo sa mi zdá málo.... 😕

dneska sme boli aj na strednej pozrieť, triedna síce bola v Tatrách, ale som bola s 2 spolužiačkami, obidve tehotné, no teším sa 😀

vini, dúfam, že sa to upraví...zatiaľ sa nečrtá 😖

inak, myslíte si, že je normálne, keď si nevšimnete, že Vášmu dieťaťu idú 4horné zuby naraz a už sú skoro vonku? no hanba mi..... 😒

vinifera
18. jan 2010

Smailinka my sme mali v 10 mes 9,5 kg.
Aj u nás spanie seklo tak v priebehu jedného týždna. Už mi žralo nervy, že chodil tak neskoro spať. Som už chodila jak mátoha. Tak sme jeden večer bojovali. O 22 sme šli do postele. HOdinu ručal a reval... Vnoci som cicky zatrhla. Tak ručal aj vnoci. Druhý večer to už bolo lepšie. A tretí už ani tak neprotestoval. Nočné kojenie som mu obmedzila z 10 kojení na 2. A Zaspávanie z polnoci tak na 22. Cez den sa veeeľmi veľa hýbe. Takže už chodí spávať skôr. Ja som už v to fakt neverila. Ale asi ma tam hore už konečne niekto vyslyšal alebo sa zľutoval neviem. ...
A za tie zuby ti hanba!!!🙂 mna nimi tak hrýzol, že sa nedalo nevšimnúť.
a teraz má obdobie všeobecného hryzenia. Začalo to tým, že hrýzol iba mna. Teraz kuše všetko. Vysávač, žehliacu dosku, gauč, mna...

mukky
18. jan 2010

som to tu uz chcela vzdat 😠 ma nebaví ten modry slimák..

vinifera
18. jan 2010

Modrý slimák 😀 😀
No mala si ma kde posielať. Som sa akurát vytočila. ...

smailinka
18. jan 2010

vini, no musíme to aj my dáko tak spraviť, ale my s mm sa nikdy neujednotíme, že kedy ideme spať, buď chcem ja byť hore, alebo on....

no a tie zuby, vôbec neručal ako pri dolných, tak sme si fakt nevšimli...hrýzť hryzie všetko, ale to odjakživa a do pusy nám nedovolí pozrieť...aj dr ho donútila nasilu...

inak, nespí, pľuje si v kočíku 😠

mukky
18. jan 2010

a s cim konkretne?.... 😀 😝 😕
asi tušíím ☹

mukky
18. jan 2010

ide nejaky slovensky film na stv 2..vobec ho nepoznam ale celkom fajn...len nevychodnarom by mali davat titulky 😀 😀

smailinka
18. jan 2010

ktorá téma???

vinifera
18. jan 2010

Vieš čo u nej už ani stravu neriešim. Mna to vytočilo s tou mačkou.....

No smailinka my sa s drahým tiež nezjednotíme. Ani to neriešim. Aj tak už týžden spáva na zemi lebo sa sťažuje, že ho malý vytláča z postele. Že sa pohodlnejšie vyspí na zemi. 😝

mukky
18. jan 2010

vini my sme mali tiez obdobie ze nespinkal este o 23 niekedy..ale neviem kolko mal asi okolo 3-4 mesiacov..ale on neplakal,nekrical..len lezkal a pozeral..maval ruckami...
potom som vela citala ako a co...a nechaval som ho sameho a tlmene uplne svetlo--odchadzala a prichadzala...a ani neviem sa rezim upravil a prespi celu noc tusim uz od tych 5 mesiacov..este vstaval o 5 na mliecko a potom este do 8 spal a potom 3,4 hodky doobedu aj poobede hodku..
zajtra si s nim lahnem cez den ci bude spat dlhsie ako dnes..ked nemame dudu 😝
dnes zaspaval 30 minut vecr chudacik,mrncal..poplackaval akokeby..dudu chcel ☹ ,dala som mu vodicku a zaspal..a vcera tak isto trosku vodicky a zaspal a flasu si nechal v puse miesto dudla 😀
ale take ako ty nepoznam 😢 ,musis byt vycerpana...moj ani nikdy o didi nezobronil...asi tym ze aj um som davala..

vinifera
18. jan 2010

Príprsník obyčajný alebo Prísavka detská tak by sa dalo titulovať moje dieťa. Som sa ráno smiala. Malý lozil kade tade po posteli. Tatiko mi odkryl bradavku a malý jak keby si mu Atlantídu ukázal. Zapol 4x4 a už bol aj prisatý....

mukky
18. jan 2010

vini 😀 😀 😀
a ked ti mozem poradit nedovol mu vyhadzovat tie veci zo suflikov komody..zacni ho uz ucit ze nono,aj nie aj ked poplace trochu..lebo s tym neprestane a ked bude starsi ako moj budes mat bordel ako v tanku 😀 😀

smailinka
18. jan 2010

vini, aké romantické pomenovania 🙂

inak, včera ma svokra zabila, daj mu na chlebík aj detskú šunku, keď bude papať, veď tá detská môže byť 😀

mukky
18. jan 2010

a kde isla nikollette????? 😕 sa ani nerozlucila u nej je to nezvyk tak bez rozlucky odísť 😢

smaili 😀 ved mu dopraj 😀 aj arasidove chrumky mu daj kludne....ked ine maminy davaju tak malym detom..

smailinka
18. jan 2010

mukky, keď ja viem, že mu nedoprajem...ale čo narobím...tie chrumky zajtra asi vyskúšam, veď čo má z tých nesolených kukuričných 😀

mukky
18. jan 2010

hmmm,inak je to na zaplakanie...dietatko je stale vyhadzane,je tam evidentna alergia na potraviny ,ekzem atopicky alebo neviem co... a takto stravovat svoje dieta ☹ ☹ chudacik malinky.. ☹

vinifera
18. jan 2010

Tak po dlhom čase som zhodila nechty. Tak raz za pol roka si ostrihám nakrátko a nechám bez laku. Ešte zmyjem podlahu. Som piranu šupla na noc ku svokre tak to idem rýchlo porobiť. No a ešte práčku treba naložiť.
Ale som bola dnes šikovnica som pofotila 5 nových vzorov obliečok🙂

smailinka
18. jan 2010

veď toto...a stále rozmýšľa, že z čoho asi tak ☹ ja som bola dnes šokovaná z tej mrkvy a to pritom nie je nič vážne 😕

vini, ty si šikula, je len vezmem lopatu bordel prehádžem z jednej strany izby na druhú a je ok 😀 😀 😀

vidno, skúškové 😉

vinifera
18. jan 2010

Tak náhodou ked bolo skúškové tak som mala najviac vyupratované. Som robila všetko možné len aby som sa nemusela učiť. 😀
Kurde bez nechtov ani písať neviem...

smailinka
18. jan 2010

vini, tak na to mám net 😉

vinifera
18. jan 2010

no to som ešte nebola tak závislá ako teraz 😀

mukky
18. jan 2010

ja som si dnes nechty tiez uplne nakratko ostrihala...od maleho narodenia takmer pravidelne..ked podrastu dam si bielu ceruzku ,lak na vybielenie a stačí..i ked som si dnes chcela kupit aj trblietavu linku na konceky nechtov 😀
sikulka si vini 😉 ,pekne su?ukaž obliecky 😵

smaili ja som o tej mrkve pisala uz davnejsie ze nie casto davat presne koli tomu..ale jasne ze vela info je a clovek si nepamata vsetko..

mukky
18. jan 2010

smaili ale nic sa nedeje..to je len nadbytok vitaminu a pecen nestiha pracovať..

smailinka
18. jan 2010

mukky, no keby som to ja čítala...to som fakt nevedela a potom mi došlo, že vlastne v každej kupovanej výžive je mrkva, takže ju mal často, ešte aj s jablkom 😒

mukky
18. jan 2010

☹ neva..budes vedieť..
ja davam mrkvu asi 2 krat tyzdenne..ja kazde 2 dni obmieńam zeleninu a prilohy...ovocie nie..papame jabká,pomelo,banany...hrusky..

no a paradoxne mrkva ma najviac vitaminov pri tepelnej uprave,,dusenim...atd

smailinka
18. jan 2010

keď to je najdostupnejšie....brokolicu málokedy kúpim, kukurica sa mi lepí, karfiol neľúbi....

čo vlastne ešte môže zo zeleniny a ovocia?

som aj pór a baklažán čítala, ale neviem... 😕

mukky
18. jan 2010

baklazan mozes...uz som ti raz pisala 😀 ja mam pamat velmi dobru 😀 ja som banany zacala po roku,i tak je to vzdy len exo ovocie a aj vela detom sa alergia prejavit moze...
aj cibulu a cesnak som nedavno zaviedla,asi 2 mesiace spat..trosku do polievky...

kalerab je fajn,ruzickovy kel,salatova uhorka..nie zeler..por skus po roku...exo ovocie po roku postupne trosku

smailinka
18. jan 2010

jasné, už si spomínam na ten baklažán, vtedy som ho nám išla variť.... 😉 ja pamäť dobrú teda nemám na takéto veci 😠

banány malému chutia, tie dávam, má ich dokonca radšej ako jablká....hrušky sú teraz len tvrdé, tak tie nie...
ružičkový kel skúsim a tú uhorku variť či surovú?
😕
ozaj, nevieš prečo mi teľacie mäso sčernelo v mraziaku????

mukky
18. jan 2010

neviem 😕 ,scernalo?ja telacie nedavam,mi je luto teliatka..maleho babatka ☹
hrusky my tiez len makke ...a jabko musime nastruhane,inak sa dusi,ja neviem preco ☹ a to mame uz asi aj 18 zubov,tiez presne neviem nechcem ho tym trapit ked nechce ukazat teraz ale umyva si zubky velmi rad 😀

uz mozes pomaly davat surovu uhorku,troaku po 3 dni