Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

womenne
29. júl 2009

a kytm potravinovym reakciam,sorry ale taku lekarku by som vysmiala zobrala kartu a šla kade lahšie,už by som jej nedoverovala pri inych diagnozach ak dokazala vypustit takyto blud.

jevel
29. júl 2009

vraj majú dievčatká častejšie problémy - zle vyvynuté klby 😒 . aj moja sestra to mala a tiež ju bolia bedrové krlby dosť často. Len ona remence nemala. inak to je hrozné pre tak malé deti nosiť remence 😔

womenne
29. júl 2009

jevel pravda bola som uvrieskane babo,ale ono to bolo ztych bolesti ked sa pozeram na fotky až mi je lut ako si mama pri ne vytrpela,som bola happy aby to nemali moji chalani.a sestra chodi knejakemu lekarovi?ja počitam že moje bolesti križov pramenia ztoho

pancake
29. júl 2009

a ja suhlasim so vsetkym co povedala mamutka. 😉

a tie matky co sa tu handrkuju ze nemaj vycitky svedomia davat detom nezdrave jedla nech si krmi deti cim chcu. neznalost neospravedlnuje. a ak nechcu pre svoje dieta to najlepsie, nech mu davaju co chcu. napriklad aj rezne. 😎

sophie1981
29. júl 2009

nooo, asi bude zase vojna.....baby, a tak ste sa pekne drzali...mier a priatelstvo vladlo v netabulkovych..... 😀

katy1979
29. júl 2009

sofhie fajka mieru v tejto teme asi nikdy nebude.

sophie1981
29. júl 2009

tak ja uz ozaj neviem, ci ta moja prdulienka ma rastovy spurt, alebo jej zacina byt moje mlieko malo...v noci sa mi uz zobudi na krmenie aj o 23., zaspava tak medzi 20-21.00....potom o tej 1-2, a od 3-4 uz pomali nespime, lebo sa dudlame, kojime, prevraciame, rozhadzujeme rukami-nohami......tak poradte..... 😒...mne sa este s prikrmami nechce moc....este by som pockala aspon nejake 2-3 tyzdne....ale zase nechcem ju trapit, co ak je hladna......cez den je to v pohode...to si cicika kedy chce, kedze je teplo, tak cicika casto....ale samozrejme my aj s cajikom...bez neho uz u nas den nema zmysel.... 😅

sophie1981
29. júl 2009

ale zase baby, klobuk dolu...zacalo to uzasnym extremom, kto co kedy dal........ale myslim ze tabulkove to tu troska zmiernili.....takze netabulkove si aj nieco k srdcu vzali..... 😉 😎 ...dokonca je tu aj menej !!!!!!!!!! a vsakovatych aaaaaaa!!!!!!!!!11...neeeeeeeeeeee....vieeeeeeeees!!!!! 😀 😀 ...vlastne skoro ziadne.... 😀

womenne
29. júl 2009

jevel ja som dala rezen malym občas ale už maly po 2 rokoch ale prestala som po rotaviroch som sa proste bala stale som mala pred očai ako ich prehanalo,infuzky a tak,teraz im ho dal cez vikend muž ale som sa bala cely den aj noc.ale v pohode tiež nemam rada vysmažane tie mastnoty a tak 😝 my vypražane robime iba karfiol aj to v cestičku a ten tak mastne nesaje.

sophie1981
29. júl 2009

co sa tyka balenia na siroko, ja som moju poctivo balila do 2 mesiacov, potom som jej zacala davat pauzicky poobedne....nech pokopka....a tiez sme mali nozky v poriadku..... 😉 😵

mukky
29. júl 2009

ahojte,idem Vas docitat 😎

womenne
29. júl 2009

sophie tie pauzičky sme davali aj my 😉

sophie1981
29. júl 2009

womenne, je nas myslim viac.....sme matky...nee??? 😀

womenne
29. júl 2009

jj vtedy to nemalo chybu kopkali jak oživot 😀 joj krasne spomienky bože tie deti tak rastu 😅

jevel
29. júl 2009

womenne - ja zasa vyprážané môžem 😀 .
pri synovi som bola v strave neoblomná o to viac to bolo horšie,lebo nie je moc veľký jedák doteraz ale zvládli sme to . pri malej som sem tam povolila- mala teraz 2 roky a ochutnala už aj šunku a aj kurací rezeň, čokoládku , ... 😕 . ale do 1 roka som si dávala na stravovanie bacha. Len pri nej to nebol problém. ona by zjedla aj mňa. 😀

mukky
29. júl 2009

womenne tak prvy prispevok si trafila presne do cierneho 😀 😀
my sme este v 9 mesiacoch poriadne nemali vyvynute jadierka,ale uz je vsetko ok...v tom baleni sa lekari roznia...ja som uz na noc potom nebalila na siroko,a vlastne ani na den,ale to asi az od 7,8 mesiacov..neviem presne..ale s miernym suhlasom pediatricky...maly sa narodil hypotonicky,mame oslabene chrbtove svalstvo,pevne verim ze sa to zlepsilo o dost...chodime plavat a cvicili sme Vojtu,preto bolo potrebne sledovat co uz vie robit,aby sa zacal otacat a balenie na siroko nam to trocha komplikovalo..

krpito
29. júl 2009

ahojte "tabuľkové", sme na dovolenke tak len krátko 🙂 držte to tam pevne v hrsti, žiadne rezne a pod. veci 🙂
porušovať nie je problém, ale konať tak aby som neublížila dieťatku, to áno 🙂 🙂

jevel
29. júl 2009

ešte som chcela k tým alergiám.

moja malá keď mala tak 1,5 roka , tak som jej skúsila dať trolilinku (asi kvapku ) medu na chlebík s maslom. veľmi jej chutil, ale následne sa mi vyhádzala. myslím, že to mala z medu. tak som ho vysadila a dala som jej ho nedávno. a znova reakcia. vyhádzaná - drobné pupáčiky na chrbte, brušku a riadne ju to svrbelo. doktorka potvrdila , že to má z medu. 😒

mukky
29. júl 2009

ja mam rada vyprazane,ale poslednu dobu robim vyprazane rezne a kurca bez vyprazania ,v trojobale ,ale trocha mi ta mastnota chyba 😀
a ano,nepomoze to ze sa da struhanka dole,jevel doktorka ti povedala spravne 😵

ja malemu nebudem davat vyprazane,ani robit polievky so zaprazkami na oleji

sophie1981
29. júl 2009

med je veeelkyyy alergen..... 😕 .......ja sa neradim k tabulkovej, ale ked sa manzelova babka ponukla, ze namoci malej dudu do medu aby prestala plackat, v tej chvili som sa presvedcila, ze jednoducho ju samu s manzelom k babke nepustim, nech sa hnevaju kolko chcu..... 😖 ...som im stale v patach..... 😅

jevel
29. júl 2009

viem , že je med alergén - len som si myslela, že už mala niečo cez 1,5 roka, tak som skúsila 😕 a reakcia bola taká aká bola. otec ma ešte utešuje, že možno neskôr bude môcť papať aj med , ale nejaký kvalitný domáci zo SR. lebo ten čo som kúpila ani neviem odkadiaľ poriadne je. (teda kúpila som ho v tescu 😀 ), ale je kvetový , viacdruhový....
med na dudel to je praveký prežitok 😉

mukky
29. júl 2009

jevel tak na med pravdepodobne budete musiet zabudnut ☹ ,ale mozno neskor sa to zmeni....

sophie si viac ako tabulkova,kedze si im stale v patach 😀 😀

ja tiez davam rozne zakazy a prikazy,u mojem mami a babky hadam mozem si byt ista,ale u svokrovcov neviem....ale hadam ak nieco vyslovene zakazem tak to robit nebudu...inac ja nechapem ci ti stario rodiacia a ostatni maju z toho radostt ci co ked matka zakaze a oni nasledne tym dieta napchaju....moja babka stale ze mam mu dat jest a jest,atd... ale viem ze ona to mysli dobre 😀

katy1979
29. júl 2009

sophie ale med na dudlli nie je v tabulkach, takisto ani týrat si dieta hladom ked ste to tu spomenuli.

moj malý mal tri dni a v porodnici mu museli dat fenistil. mal kontaktnu alergiu na johnson pripravky.

do rezna sa smazenim dostane vsetko tazke akurat to nie je take mastne ale vsetok ten humus je vnutri. prepacte za vyjadrovanie pre mna je to humus ja som vegetarian

vinifera
29. júl 2009

Ufff píšete jak draci. Človek tu hodinku nie je a už ste zasa o stranu vpredu.
K tomu kojeniu. Materské mlieko obsahuje 87 % vody. Keď je bábo smädné tak si vytiahne predné mliečko, ktoré je od smädu. Ak je hladné tak pokračuje v papaní a vytiahne si aj zadné mliečko, ktoré je hustejšie od hladu. Takže čajíky nie je potrebné dávať.
K tomu baleniu naširoko. Balila som prvé tri týždne. Potom už nie. Myslím, že pokiaľ nie je v rodine genetická predispozícia na problematické klbiky tak nie je potrebné balenie. Dokonca môže v niektorých prípadoch uškodiť. Obe soná sme mali vporiadku.

jevel
29. júl 2009

mukky - no uvidíme ako dopadneme s medom , ale dáme si s ním pauzu pár rokov 😉 . Vraj vačšina alergií u detí odzneje do veku 5-7 rokov 😕

jevel
29. júl 2009

a kvašák môžeme papať?? 😅

katy1979
29. júl 2009

ani my sme velmi na siroko nebalili kvoli kolike a musim si zaklopat ale je ok.

my sme julový a bol len na MM sice casto prisatý ale stacilo to.

katy1979
29. júl 2009

kvasak hej nie je sice asi nejako zdravý ale ked jej bude chutit. malý ma rad kysele uhorky sice ich je akurat týžden ale vypytal si tak ich dostal. dnes s nimi zajedal zeleninovu polievku 😅

jevel
29. júl 2009

katy - kyslé uhorky aj mojej chutia. ale kvašák ešte nemala. a prečo nie je zdravý?? kvôli tomu kvaseniu? 😕 alebo?

katy1979
29. júl 2009

jevel co ti ja viem. a co vobec ide do kvasakov? to si mozno len ja myslim ze nie su zdrave, mozno su.
ale mne nechutia takze som to ani nikdy neriesila.