Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
29. jan 2010

Vini, ále... 😀 😀 😀 dá sa to zvládnuť 😅
aký svetrík dražíš, uki 🙂 🙂 🙂

nikollette
29. jan 2010

Vidím že si diskutovala v tej jednej téme. 😎

mukky
29. jan 2010

ahojky,
teraz som vstala som mala migrenu opať . 😝 ..ja neviem ci to je horrmonmi či čo..2 roky som nebrala ziadnu tabletku od bolesti a za posledny polrok hadam uz 10 ,na hlavicku,na bruskomá 🙄 m 😔 pocit ze je to od kedy som prestala kojiť..
už som len cakala vecer kedy príde mm z roboty..este som mu rýchlo uvarila rezance na sladko s poprazenou krupicou a masielkom a sla som si lahnuť...

mukky
29. jan 2010

baby a tá tema je ktorá??Milkovská,či?

nikollette
29. jan 2010

Mukky dávas krupicu??? Normálmu detskú? Ja som myslela že do 3r sa nemá... 😕
tak som sa mýlila...

Nie Milkovská... ale o tom ako chú niektoré baby robiť režim 3m miminám..
tiež sa s tým nestotožnujem... je to velmi individuálna vec, každej mamičky a jej bábatka. Každému predsa vyhovuje niečo iné... nedá sa riadiť podla knihy.... to je na hlavu postavené...

vinifera
29. jan 2010

No tak čo si ma neprišla podporiť?

Mukky ani ma nestraš, že odkedy si prestala kojiť tak sa ti vrátili migrény. Lebo ja odkedy som bola tehotná a kým kojím tak migrény nemám. Dovtedy som mávala. To mám teraz ako malého kojiť do 50 tky?

nikollette
29. jan 2010

Zase sa tam ísť hádať... sa mi nechce veru 😒
ale v podstate tam viac mám uznáva tvoj názor, nie každá je tam za režim u tak malých detí...
tie témy s režimom, hm... nemám na ne moc slov...
vd každý normálny človek musí pochopiť, že sa nedá rozkazovať a zavádzať režimi tak malým miminám, ktoré ako si písala sa menia každým dnom...
ja som reežim nikd y neriešila, neviem k tomu ani nič napísať, ani poradiť...
nehával som to na malom, aj nehávam... a pekne si spravil režim sám 😉

asi pojdem zalahnut k mp... už ma určite čaká 😅 😀

mukky
29. jan 2010

nikoll to som varila manzelovi 😀 a správne,do 3 rokov krupicu pre deti eee 😀 u mna ani cukor 😀 🤐

čo?rezim 3 mesacnemu?musim kuk...uz niekrorym fakt zaj...káva 🙄

vini 😀 😝 🙄 ☹ ,nestraším 😒 ,ale je to tak..

mukky
29. jan 2010

dajte mi prosím link na tu temu..este som otvorila len jedno očko...ani tukat nevladzem...asi si idem urobit kavicku

nikollette
29. jan 2010

Jaj, tak dobre... som to zle prečítala asi 😅

ved to, tie témy s režimom, sú smiešne. My sme sa prispôsobovali malému, nie on nám predsa 😉
Už tu bolo viac takých tém s režimom, síce som občas nakukla, ale nikdy som do tém tipu o režime neprispela.
Fakt k tomu nemám čo povedať... A nerozumiem tým mamám čo to riešia tak neskutočne skoro 🙄

nikollette
29. jan 2010

Tu je v bábatkách na prvej strane, volá sa nejak že rutina u detí či ako...

nikollette
29. jan 2010

Idem het...
mp čaká..

dobrú noc

nikollette
30. jan 2010

Ahojte...

no malý zaspal, ja som si konečne sadla.
Dnes dojdu svokrovci, gratulovať mp.. som robila len jednoduché chlebíčky, jednohubky, smotanovú tortu, a také jednohubky že: piškota - banán - piškota a to poliate čokoládou...
Mp išiel vyniesť sánky, ked sa malý zobudí pojdeme sa trošku posánkovať...

a vy kde ste, čo robíte?

vinifera
30. jan 2010

Ahojte ženy. Tak ja trčím vo svojej bývalej robote. Prišli sme pozrieť tatika. Už som tu tak dlho nebola. Malý doteraz spal vo vajci. Akurát sa budí.
Sme stihli dnes na obed popsať 2,5 hodky. Okúpala som malého aj seba. Stihla som dokonca aj natáčky. Ešte mu chcem navečeru niečo čerstvé navariť.
A vy ako?

lenka_66
30. jan 2010

vini som sa pobavila ze vo vajicku .my uz musime kuk na normal bo do vajka sme LTT aj to uz nemozem hrubo obliect.

nikollette
30. jan 2010

Vini, vy sa este zmestíte furt do vajka???
No zmestiť sme sa tam zmestili aj my, ale nohy mu trčali, už to bolo také nepohodlné, tak od vianoc je vo väčšej autosedačke 😉

Ja som teraz vyliezla z vane, cakame tú návstevu.. jedlo, pitie nachystané, len ja som nejaká unavená 😝

Mp kúpil svojmu bratovi 9ročnému, (syn jeho otca a jeho priatelky) za vysvedčenie horský bike odpružený, vôbec to nečaká, tak som zvedavá na jeho reakciu 🙂

Ja som dnes nejak ešte dokopy nič nejedla, a ajtak sa cítim plná 😕
Malý tu trhá knižku, to je jeho... zase sa modujeme s jedením, všetko nasilu a so zabávaním musím do neho dostať 😖 ☹

vinifera
30. jan 2010

Tak môj má tiež cez 10 kg. Ale máme vajíčko od Chicca - je také väčšie ako ostatné. Trčia mu síce nohy ale ešte musí chvíľu vydržať. A už som minule písala, že kým nebudem mať opravenú Audinu tak je pre mna bezvýznamné kupovať tu sedačku čo sa inštaluje do auta. Lebo každý den mám iné auto. No kto by to furt montoval a demontoval. Takto schmatnem vajco a idem (síce pomaly bo je to 15 kg ale frčím) 😀

nikollette
30. jan 2010

Už má cez 10kg?
Ja neviem kolko máme my.. sme vyše 2,5 meaica neboli v poradni. Túto stredu ideme, ak bude malý ok, tak budú ak očkovať. A som teda zvedavá koľko váži.
By mi asi ruku utrhlo vláčiť teraz vajco spolu s malým.. už ked mal malý pol roka, som to ledva vláčila 😝 😅

nikollette
30. jan 2010

Ok, idem nakrmit malého, a potom je tu už návšteva.
Možno ked odídu ešte nakuknem 🙂

pekný večer

vinifera
30. jan 2010

NIka tak v 10 mesiacoch mal 9,5 kg. Tak rátam, že teraz v 11mes a 1 týž má isto 10kg alebo cez 10kg. A hold nikto mi ho neodnesie....

nikollette
30. jan 2010

NO návšteva odišla....

Vini, hej, hej...

ja som velmi zvedavá kolko bude mať tento môj krpec kíl...

nikollette
30. jan 2010

Som unavená... sedím na sedacke a nevládzem ísť ani zalahnut spať 😔
mp este umýva riad...
pôjdem už asi pomaličky do hajan...

dobrú noc

lenka_66
31. jan 2010

pekny den prajem

brrrr to co je von? mukky nezasnezilo ta ? 😀

vinifera
31. jan 2010

Nika mi tu prikyvuješ ako pubertálne dieťa mame... 😉

Už sme sa pekne napapali. Malý sa teraz hrá - zasa vyhadzuje DVD čka zo šuflíka 😠 Hodíme doobednajší spánok. A poobede by som chcela zasa skočiť za tatíkom do práce. Doma je to o hubu. Foter sa zasa nevie spratať do kože. Kur..a sa naserem nechám ho súdnou cestou zbaviť svojprávnosti, vybavíme mu ústavnu liečbu závislosti od alkoholu a nechcem ho aspon pol roka vidieť. Matka je z nervami úplne v prdeli. Vôbec to neprospieva celkovej atmosfére doma. Včera mu zasa hore garáž. Ešte mi aj vynadal, že čo mu tam chodím. Tak to nabudúce nechám zhorieť. ..

mukky
31. jan 2010

ahojte 😎
lenka 😉 aj u Vas snežilo? 😀 😀

vini 😔 ☹ teééda tak otec vystrája opať?asi to budete musieť urobiť takto,nič iné vam a jemu neostáva 😖
a drobec ako s ekzemom?
spinkava ti už viacej? 😵

nikollette
31. jan 2010

Vini no čo som mala na to povedať 😉 😎

Takže otec zase vystrája 😔 ☹
sa nepoučil keď ho vtedy zobrali ☹

My sme vstali, malého som nakrmila, teraz jeme my, a ideme von, asi so sánkami.
Stále tu máme kopec snehu.

Mukky pekné fotky, malý je fakt chutný 🙂 a ten jeho účesík 😎 😉

lenka_66
31. jan 2010

vini , ☹ no snad to bude asi len jedno riesenie aj ked krute . ale vasa bezpecnost je prvorada.za nas to vybavila priroda ☹

mukky , hej aj o 2 ulice snezi 😀

dnes sme papkali brokolicu.no marek zjavne caka na rezen. 😀 zeleninka je bleeeeeeee

nikollette
31. jan 2010

Lenka môjmu tiež zelenina najpv nešmakovala 😅

Sme boli na prechádzke, vytiahli sme aj sánky.
pridala som aj nejaké foto 🙂
aj ja som sa povozila, mp bol ako koník čo nás ťahal...
malému sa tiež páčilo, hned ako sme došli zaspal 🙂

nikollette
31. jan 2010

Malý ešte stále spí, mp došiel akurát od toho chalana, bol mu iba zaniesť môj comp.
Tak som zvedavá kedy bude hotový.
Pozeráme s mp film, objednali sme pizzu, nechce sa nám už variť, nejaký sme lenivý dnes obaja 😝

Vy ako trávite víkend?

Mukky, pridávaš foto, ale ani sa tu neukážeš 😕

mukky
31. jan 2010

ahojky,ja len na skok,ideme pred blok trochu vymrzunuť,je kopa snehu 😅
lenka 😀

nikolll podaj si prihlasku do FBI,iste ta prednostne vezmu 😀 😀 😀 ,ako tajný agent,spehuň, sa iste osvedčíš 😀
bola som tu len na skok,len co som pridala jednu fotku a sla preč 😀