Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

andrea142
29. júl 2009

6700g

nikollette
29. júl 2009

Vajíčka sa podávaju v pol roku, či v 7mom mesiaci.. myslím žltok.. to som sa dočitala na tej stranke..a vsede je písane ako sa vajec strániť aspoň do 1.roku..

zoeno.1
29. júl 2009

ahojte,nikollette,dalsi prikrm sa zavadza tak cca po 2 az 4 tyzdnoch od zavedenia prveho....ja som tusim zacala davat ovocie po 3 tyzdnoch....

nikollette
29. júl 2009

Zoeno, nemyslela som to tak, ale viac príkrmov denne...

zoeno.1
29. júl 2009

no ved tak so myslela,ze obed (ta zeleninka co davas) a olovrant (ovocie) napriklad.....alebo ta nechapem hihihi

zoeno.1
29. júl 2009

ja uz ani zltko nedavam,malej velmi chutilo,ale potom ju asi tazilo a vzdy ho vygrckala 😖

nikollette
29. júl 2009

Takže to zlatko sa fakt moze uz pred 10tym mesiacom?

nikollette
29. júl 2009

Pardon oprava: nie zlatko, ale žĺtko 😅

nikollette
29. júl 2009

Andrea, no nema velmi vela, ale ani podvizivena nie je podla mna 😉
ved uz len niektore maminy v teme februar 2009, pislai ze ich mimi vzi okolo 5900g.. neiem uz ktora to bola,a to bola vaha v 5tich mesiaco, ak nie o nieco viac.. nepamatám presne..

bejbypd
29. júl 2009

ale zltko ano na vajicku je alergen len bielko...preto sa zltok dokonca ma podavat casto,so zeleninkou uz ked sa aj masko papa a podobne a ano od siestich sedmich mesiacoch aspon mi sme to mali tak povedane od pediatra...

bejbypd
29. júl 2009

my sme mali sedem kilov v osmich mesiacoch teraz mame takmer dva roky a jedenast kilov,modelka 😀

miskachrumka
29. júl 2009

nikollette no tolko mal moj ked mal okolo 3mesiace asi aj to nie!no kazde je ine a stou falsou mas svatu pravdu!nas je presne taky isty a malemu sa paci ked robim hapciiiiiiii 😀

smily
29. júl 2009

moja ma teraz 5mes. a 8300 a to nas doktorka sprdla ze vela pribrala od poslednej poradne... je este stale len na mliecku, hoci aj prikrmy sme skusili ale v tom teple jej bolo po nich vzdy tazko od zaludku... ze ja malu prekrmujem... neviem nasilu to do nej netlacim, ked si pyta tak ju nakojim....

miskachrumka
29. júl 2009

oprava flasou 😒

miskachrumka
29. júl 2009

mili to mate krasne nato ze ste kojeny lebo kojene deticky priberaju otrosku pomenej ako deticky na UM

bejbypd
29. júl 2009

miska to uz moc neplati vies ako vedia kojene deti priberat poznam par pripadov osobne sa furt kamoskam smejem ci maju v tych prsiach smotanu alebo slahacku miesto mlieka 😀

nikollette
29. júl 2009

Mishka s akou falsou mam pravdu??? Nechápem...
bejby dik za vysvetlenie 😉

miskachrumka
29. júl 2009

no ja som teraz nakrmila maleho mlieckom spapal 230ml no uzas a este chcel cajik a grgol a teraz buva! 😀

miskachrumka
29. júl 2009

no ze mali tiez ked vidi flasku s cajikomtak natahuje rucky a ked vidi s mlekom tak sa zacne ksichtit 🙂

mukky
29. júl 2009

My sme vcera sli na poradnu a neordinovali...maly mal naposledy 8.800 ,asi pred dvoma mesiacmi..pocitam ze ma tak okolo 10 kg...

ja zltko zavediem az v 18.mesiaci
smily fiha,a ty kojis?A ako casto papa?Ja som kojila a mne maly mesiac nepriberal ☹ ,tak som musela od mesiaca davat um ale aj kojim este stale,co je zazrak,vacsinou sa deti odstavia ked zistia ze z flasky im ide lepsie ☹

miskachrumka
29. júl 2009

bejbypd 🙂 tak ja neviem len pisem co pocujem...........

nikollette
29. júl 2009

Mishka ved ale tvoj krásne papá... tak neviem naco ta tema ze nepapa, aze nechce mliecko 😕
nie v zlom, ale ved ti krásne papá ked dokažeš do neho dostať 230ml... to by sa mne nikdy v živote nepodarilo..nad 150ml, nevypil nikdy.. aj 150ml, už bol rekord rekordov 😅
to ti potom asi prespinká aj celú noc, však?

miskachrumka
29. júl 2009

ved aj to ma sokovalo jedna mamicka ci chcela ci nie musela sa dat na UM lebo jej dcera nepriberala skoro vobec pribrala mozno 100-120G za mesiac viac nie bola ztoho zufala ☹

nikollette
29. júl 2009

Môj akurat spapal teraz pred chvilou (aj to podotýkam po spiačky) okolo 70ml 😒
ked sa zacal preberat, hned prestal piť 😖

miskachrumka
29. júl 2009

ano prespi len napr do dnes rana som spala 1,5hod plakal velu noc asi mu pojdu zubky!a nikollette tam islo oto ze ja do maleho dostanem mlieko ale iba ked je ospali a ked je hore tak nevypije ani glg preto som to zalozila!lebo dovtedy bol len na mliecku a papal kazde tri hod 150ml a z jedbeho dna na druhy mmi ho nechcel vobec tak ze to donho "tlacim"len rano ked je ospali alebo poobede ked zabuva vonku a vecer ked sa okupka je ospali inac neexistuje!!!!!!

miskachrumka
29. júl 2009

nokollete tak si vies zivo predstavit kao to vyzera unas ja mu tiez davam po spiacky a ked sa zacne budit rychlo cumel pocicikam a ked zas trosju zdriemne tak znova a takto dokola kazdy den 3krat........

nikollette
29. júl 2009

Mishka presne ako u nás, cumel, počičíkanie a ideme skusať znova 😝 😀
ale čo už 😎

nikollette
29. júl 2009

Ale náš je našťastie kluďas a dobručký od narodenia.. plačkať neplačká, spinkať spinká pekne v noci, aj cez den, si dosť pospinkáva ešte.. takže takto sním nemám problémy, akurát s tým jedením...
a čim viac budem dávať príkrmi, tým duplom viac bude odmietať to mlieko 😒

megi93
29. júl 2009

markiza, viac čítaj a menej kritizuj...bude to prospešné viacerým

andrea142
29. júl 2009

Nikollette: no veď hej , .... niekde som čítala že v 6.mesiacoch majú mať dvojnásobok pôrodnej váhy a to moja nebude mať. malá mi málo priberala a naša lekárka to vôbec neriešila stačilo jej že priberá.

ináč ja kŕmim malú teraz každé tri hodiny lebo cez deň do nej dostanem max. 150ml ( od 9:00 - 17:00 ) niekedy viac ale len výnimočne

naša lekárka bola teraz na dovolenke a šla som za tou čo zastupovala a pýtala sa ,že či by mi vedela poradiť nejaké mlieko čo by vypila a hovorila som jej ,že sme už skúšali 3 druhy a na to mi povedala ,že by sa to nemalo lebo sa bábätku mohlo znechutiť to mlieko. akúrat mi poradila aby som bola trpezlivá a keď dojde naš lekárka tak sa jej spravia testy či nemá alergiu na mlieko. ale to akúrat tam iba pošlem manžela nech vypýta jej kartotéku a od pondelka ideme k inej.