Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
29. júl 2009

vinifera - ostali nevypočutí, ale len preto, že "tabulkové" mamičky sú ignorantky a rozvracajú normálnu debatu....a stále hovoria, že ju rozvracajú "netabulkové" pre ktoré je táto téma určená. Nič v zlom, ale prečo nevypisujete do ostatných tém? Alebo ok, píšte aj sem, nevadí mi to, pokial niekto nezačne zase vrtať, že aké sme nezodpovedné a zlé matky a chúdence naše deti. A ten dotaz o tom, že takéto ženy majú právo voliť, tak to ma dožralo. To neviem už kto napísal, ale akože vrchol chrapúnstva. A je mi lúto, že takéto individua tu kazia ovzdušie...

roka96
29. júl 2009

ja som tiež zase počula, že kojené deti sú pevnejšie.. a náš aj je,, ale podľa mňa to nezáleži, čo papá ale koľko..
pozerám, že sa tu zase hádky rozbehli... 🙂 no asi tu fakt nebude téma bez hádok a urážok...
viem, že sú vždy dva tábory ale tí čo píšu o niekom, že je hlúpy a pod, chcú asi zvýraznit to, že oni sú dokonalí!! vačšinou to tak býva.. všetko sa dá povedat aj inak aj bez urážok...

vinifera
29. júl 2009

Tak mne sa malý smeje nahlas už mesiac. Zbožňuje blondíny. Keď sme boli naposledy na terase v bare, tak ho čašníčka zobrala k vedľajšiemu stolu, kde bola blondínka. Dostal taký záchvat smiechu, že vygrcal všetko čo sme dovtedy nakojili - celý obed. Aj šťukať ho začalo. Kým som ho nezobrala naspať k sebe tak sa neprestal smiať. Aj to sa ukľudnil len na chvíľočku, kým sa mu v zornom poli neobjavila ďalšia blondínka. To bol ďalší záchvat smiechu. 😀 To sa už z neho smiala celá terasa. 🙂
Ale zas na druhej strane sa prevraciame len z chrbátika na bruško. Naspať ešte nie. Ale aj to príde.
A ako plne kojený máme v 5 tich mesiacoch 8 kg.

megi93
29. júl 2009

miskachrumka, moja malá je tiež ako živé striebro a tiež takto cestuje, tak mne sa osvedčilo, že normálny nafukovací detský bazénik máme naprostriedku izby nafúknutý, ale bez vody samozrejme. Tam má malá mäkké hračky, aby sa neporanila a tam si môže loziť, pretáčať sa a hrať sa s čím chce. Chvílu sa pohrá a keď ju to nebaví, tak sa pogúla a potom zase objaví novú hračku, preplazí sa k nej a takto sa zabaví, nikde sa neudrie, lebo tie steny sú mäkké a nevypadne ani nič podobné. Veľmi si chválim 🙂 A má aj dosť priestoru a vidím na ňu aj z kuchyne. 😎

nikollette
29. júl 2009

Andrea a ku komu pojdete teraz?

andrea142
29. júl 2009

do Bratislavy len neviem ako sa volá kamoška tam chodí s deťmi a pýtala sa či ma zoberie a ona že hej.

vinifera
29. júl 2009

Megi93. To ti je super nápad. Tam aj keď oslintá tak to tak neva, ako keď je na posteli a ostáva po ňom mokrá stopa jak po slimákovi. Aj obracať sa môže dosýtosti. Predpokladám, že tam by mu moje psi neliezli. Lebo pod hrazdičkou mu zásadne spáva náš francúzsky buldoček. Takže tú podložku musím každé ráno umývať.... Steny bezpečné... A čo máš pod tým bazénikom? Deku. Lebo pokiaľ si dobre pamätám tak naspodku je len taká fólia.

nikollette
29. júl 2009

NO unak aj ja do neho dostanem tak okolo 150-200 za celý den.. ale aspon na vecer ked uz zapsava a v noci to doženie 😉

andrea142
29. júl 2009

no pojdem spať zajtra vás dočítam
to 3.hod. budenie aby sa najedla ma troška vyčerpáva a dnes sme boli celý deň na nohách a som unavená.

dobrú noc
majte sa

andrea142
29. júl 2009

Nikollette : veď aj moja ... vtedy za 5.min stiahne 🙂

megi93
29. júl 2009

vinifera no a výhoda je, že aj keď si grcne, tak to len utrieš. No a naspodku mám také tie penové puzzle, teda pod bazénom, aby to bolo mäkké. Lebo deka mi prišla málo, teda tenká.

No náš pes sa tam nehrabe, keď sa náhodou ostihne v tejto izbe, nejak ju to neláka, prekračovať tie steny, ale ona je zase malý pes a lenivý, tak asi preto.

Len teda treba dať pozor na tvrdšie hračky, lebo pri pretáčaní, keď sa hodí na chrbát alebo bruško, tak to bolí.... 😖

vinifera
29. júl 2009

Megi93. Kde v pekle sa dajú kúpiť tie penové puzzle? Nemáš nejaký link? Asi žijem v nejakom zastrčenom kúte SR ale nemôžem to tu zohnať☹

icejane
30. júl 2009

ahojte netabulkove mamicky..jedna otázocka pre vás kedze sa neriadite tabulkami...pre mamicky ktore nekoja...ked spravite dietatku mliecko ktore nevypije naozaj ho stale vsetko vylejete alebo ho odloziite do chladnicky a este neskôr ho date babetku...lebo sa vraj nema davat ale mne sa zda chore to vsetko vylievat...tak co robite v pripade ked spravite mliecko a dietatko ho momentalne nechce ? pouzijete ho este raz?

miskachrumka
30. júl 2009

no ja si kupim nejaku veliku ohradu"celu gumenu !!!!!!jas om si vsimla ze sa niekdy stane ze ked sa pravrati na brusko tak si niekdy akoby zabudne rucku pod sebou a vyzera to drasticky tak mu ju vzdy pomozem vybrat niekedy si vytiahne a niekedy nie! 😒 tho sa bojim ze si ju nedqjboze vyvrtne alebo co aj ked som pocula ze deticky a taketo male su este gumene! 😒

miskachrumka
30. júl 2009

icenaje nikdy nikdy!zasadne mu ho už nedavam 2krat!ja ked mali nespap viac ci menej to jedno hned to vylejem do umyvadla mne jedno kolko toho za den co tyzden vylejem dole odtokom ja na svojom dietati urcite setrit nebudem!a aj ked das to mlieko do chladnicky vsimni si ze sa skne oddeli sa mlieko od vody a to už potom sa nema davat!a tam aspon ja mam napisane na plechovke ze po zarobeni mlieka pouzit do 2hod.a ked je teplo tak mu ho už po hod nedam !!!!!!!

zuzka1.
30. júl 2009

nikdy sme ho neodkladali, ked maly nedopil, manzel vypil alebo vylievame. nikdy neodkladame a neprihrievame opat.

miska neboj sa, malemu s anic nestane, on sa nauci tu rucicku si vyberat casom, niektore deto ksor, niektore neskor doladia svoje pretacanie.

roka96
30. júl 2009

no tak ja neodkladam ani nič, čo už bolo raz prihriaté, ničia sa tým vitamíny... tak isto v tom mliečku, ked sa zohieva.
my sme chvilku prikrmovali ale nikdy sme nezohrievali, ale mali sme štastie, že sme mali doma malého papkáča!!!takže sme vyliali len pár krát!

miskachrumka
30. júl 2009

no ved dufam ze si je nyvyklbi preboha no vyzera to fakt bolestivo!ale nieedy ju vebere pekne sam!!!!ako kedy!ani mi to mliecko neohrievame druhy krat ..................a moj manzel to urcite nevypije ani ja ale kasicky vzdy dopapam 😀 halvne bananovu joj.........a vyzivy tiez dojem lebo ti tiez napr ked už ohrejem vo vode tak to už neodkladam ale ak zohrejem polku a druhu nie tak tu druhu dam do chladnicky a dam na druhy den lebo je tam napisane ze po otvoreni spotrebovat na druhy den!

bambibam
30. júl 2009

Ahoj baby pridám svoju skúsenosť ,ja ked bola dcera mimčo a mlieko mi hned nepila vopchala som flašku do hrnčeka s teplou vodou,neskor do termoflaše ,ked to nechcela mlieko som neohrievala,pár krát som ho použila ked som piekla ale nebolo to ono. Nakoniec skončilo bud u manžela v žalúdku,alebo som ho vyliala.

Riešenie bolo také ,ked bola staršia tak sa mlieko robilo až na poslednú chvílu ,trošku pomrnčala 😀 ale svoje dostala a potom nič nenechala.

megi93
30. júl 2009

vinifera, penové puzzle majú v dráčiku a asi aj v každom hračkárstve ale najlacnejšie sú v Tescu

miskachrumka
30. júl 2009

megi rzmyslam ze ich aj ja kupim ale skor asi kupim ohradku 😒

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

caute baby, no normalne som mala problem vas docitat, tak vela pisete.

balenie na siroko - ako bola miska za to odsudena, ze nebalila na siroko, tak potom by ste mohli cele holandsko vystrielat. tu na siroko nebalia vobec. ked sa maly narodil po kontrole klbov mi doktorka povedala, ze ho balit na siroko nemam, pamperska zabezpecuje dostatocny rozostup. tento nazor som sa docitala uz aj na viacerych slovenskych strankach a lekari v SR maju na balenie na siroko rozne nazory. ine je to v pripade ak ma dieta problemy s klbami hned po narodeni. pisem o zdravych detoch.
takze komentare ze miska vas uz nemoze nicim prekvapit a pod. by som si odpustila.

UM ktore bolo uz raz zarobene ci vyliat alebo nie? no asi sa budete divit ale na krabici od mlieka mam napisane ze ak ho zarobim tak po zarobeni moze ostat 24 hodin v ladnicke. a maximalne 2 hodiny na vzduchu. takze nas maly ak nedopije tak davam do ladnicky a ak ani po druhom pokuse nevypije vylievam do umyvadla.

puzzle, baby zo Sr mi vraveli ze ich dostat vo vela hrackarnach a aj v Tescu 🙂

vinifera
30. júl 2009

OK. Dík babenky. To bude tým, že do hračkárstiev nechodím... Už asi budem musieť začať 😀

markiza
30. júl 2009

icejane, nevypite mlieko vzdy vylievam.

markiza
30. júl 2009

megi93 • Včera o 23:00
markiza, viac čítaj a menej kritizuj...bude to prospešné viacerým

megi, ja na rozdiel od teba nikoho nikam neposielam... i ked...

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

baby nevrtkajte do seba a radsej mi poradte co mam pripravit pre deticky do skolky na narodeninovu oslavu nasho drobca. co by ste im pripravili? su tam deti od 0-4 rokov.

icejane
30. júl 2009

cestovatelkaandrea a ake mliecko pouzivate ze sa môze zarobene skladovat? mi sunar ale na nom nic nepise tak radsej neodkladam..

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

icejane ja zijem v Holandsku a je to holandska znacka vola sa Friso. Ale ak nemas takuto informaciu na krabici od sunaru tak nerob tak ako ja.

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

pre istotu som si este raz skontrolovala navod priamo od vyrobcu na internete a je tam 24 hodin v ladnicke a 1 hodina na vzduchu pri izbovej teplote, takze to co mam na krabici sa zmenilo pre mlieko na izbovej teplote.

nikollette
30. júl 2009

Ahojte...
no ako keby sa stal zázraka malá zjedol asi 15lyžíc mrkvičky varenej 😉 jupííí 😀
a tie penové puzzle majú v dráčiku, v tescu, na nete napríkald na MMB, alebo aj v akýchkolvek hračkárstvach 😉