Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
3. apr 2010

som presne vedela ze sa to niekto spýta 😀
nie nebaví,ale mamu nezatazujem vacsinou s tym nech je s malým a ona sama sa ponukla ze nech ideme na nakupy bez neho a ja ze aj by bolo dobre,ale nech pride ku mne,autom su to 3 minuty,mm by ju doniesol aj tam aj spat,ze je to lepsie,nemusim ho obliekat,vyzliekat,a trepat hore dole,balit mu jedlo a veci..a ma tu vacsi vybeh..
no a mama ze nie,nech on tam pride.ze si aj porobi ale bud chce robit alebo s nim byt.,tam je pes,o´tec lezi a kuka tv a nezdvihne zadok..tak som povedala nech to necha tak,ze nechcem uz a dakujem a ideme s nim...
proste pomohla by mi tym zeby tu bola tie 2 hodky ale ak nechce takto a nechape,nemusi vobec..

bejbypd
3. apr 2010

Caute babulky som Vas trochu zanedbavala,ale viete ako to chodi velkoncone upratovanie,ktore ma obera o par rokov z mojho zivota a podobne 😀 svokrovci a depkova segra ma pernamentne nasieraju 😀 😠 a vsetky tieto rodinne navstevy mi uz lezu hore krkom 😝 ale o dobru naladu ma to neobera lebo Miska mi robi stale vacsiu radost tym aka je neskutocne rozumna.Taku hrdost citim,take zadostucinenie v mojej vychove ked sa v obchode pozdravi,ked o vsetko pekne poprosi,ked sa za vsetko podakuje,ked si za sebou poupratuje a pre vela inych veci.,je to moje zlaticko 😵 Vini som rada ,ze ste to v nemocnici zvladli aj ked k nemocniciam na Slovensku by som sa nerada vyjadrovala lebo nechcem byt vulgarna 😉 .Hadam sa Vam polepsi a celiakia Vas velmi zdaleka obide.A uprimne Vam zavidim tych chlapov,moj tiez nic nerobi len do prace chodi,ale to ja aj varim aj zehlim aj upratujem ,inak by nemal kto 😀 no mne to ani tak moc nevadi lebo varim rada,pri zehleni vzdy kuknem nejaky filmik a poriadkumilovna som bola uz aj predtym 😀 Teraz depko kuka nejaky debilny film tak ja dobieham na koniku zameskane 😀

vinifera
3. apr 2010

mukky ale tak isto to môže chápať aj ona. Kde je napísané že tvoja verzia je pravda? Neberieš to trocha egoisticky? Len zo svojho pohľadu? Buď podľa teba alebo nijako? Trocha fatalistické nemyslíš?

mukky
3. apr 2010

inak sestra byva takmer uz 2 roky s prestavkami u nasich aj s malou a minule som zasla za nasich blok sa stretnut so segrou a s neterkou nech sa zahraju..a malý zbadal otca mojho na okne a taky stastny mu kyval..som dufala ze otec zijde dole a aspon pride vnuka pozdravit mala som kociar a neplanovala som ist hore,stale ho ja nosim ukazovat a uz ma to nebavi..
boli sme tam asi 45 minut a otec neprisiel...doma som jasne ze plakala a aj som to mame povedala..proste to bolí..

mukky
3. apr 2010

vini nie nemyslím,lebo mama chce aby som tam prisla aby aj otec ho videl.malý ma takmer 2 roky a otec a nasi byvaju za cestou a nebol ho pozriet ani raz..so svojou matkou sa roky nerozpraval lebo nemala zaujem o moju sestru a ani ju prist pozriet do porodnic a on robi teraz to iste ale asi na to zabudol ale do krcmy to vedel chodit aj 6 krat denne a po celom sidlisku

vinifera
3. apr 2010

Mukky zober si to napr takto. Moja svokra tu bola naposledy ked mal malý mesiac či dva.Chodí do práce atď. Ale malý je tam často na celý víkend. Viem že ho zbožnujú tak im neodopieram. Buď ho tam zaveziem ja alebo prenho príde svokor. Stravu mu varí svokra keď je tam. Našťastie je uvedomelá a varí tak aby to nebolo alergizujúce. Keď tam malý šiel keď mal zhoršený ekzém tak som okrem oblečenia balila ešte aj haldy krémov a liekov a kt omu som ešte aj písala pokec na stranu čo kedy treba ako mazať a ako čo treba dávkovať. No a nevidím v tom žiadny problém. Proste zbalím dieťa jeho veci a bud dôjde svokor alebo ho tam odveziem. Oni si malého užijú. On si užije zmenu prostredia a ja si môžem čo to porobiť. Nemôžeš stále len očakávať ....
Tvoj otec asi tiež nemá málo rokov. Tak sa mu proste asi nechcelo hore dole. Ty si mladá a tiež sa ti hore nechcelo - to ti príde v pohode. Ale to že jemu sa nechcelo dole už odsudzuješ.
Ludia berú veci rozdielne. Svokra nám do nemocnice doniesla ešte aj navarené. Aj mi pomáhala kúpať malého. Moja mama za nami ani nebola - že sa jej nechce a že ved sme tam len týžden. No a svet sa preto nezborí.
No možno sa za tieto slová na mna nahneváš. Ale je to môj pohľad na vec.

mukky
3. apr 2010

bejby ahoj 😎
sa ti nečkalo?? 😀

nikollette
3. apr 2010

My pozeráme horor, popíjame vínko, a popritom mám aj net zapnutý 🙂
sa mi akurát priznal že ho tam balila jefna baba v robote, na kávu volala, a hovorila mu že takého chalana by chcela.. tsss..
asi začnem žiarliť 😝 😅

vinifera
3. apr 2010

😀 😀 😀 Nika

bejbypd
3. apr 2010

mukky ty si ma zase ohovarala? 😀 ja som to tusila...ja si myslim,ze mukky to co robi a co citi vie preco je to tak a preco to tak citi a myslim,ze ma na to padny dovod.Vini ja napr.by som tvojich svokrovcov brala vsetkymi desiatimi,co by som dala za to keby moji svokrovci chceli vidiet malu viac nez na hodinu raz za tyzden a to byvaju desat minut od nas peso podotykam...a preco by som im ju mala vnucovat,ked oni nemaju zaujem a ked tam parkrat prespala a to spi celu noc bez zobudenia ...sa na druhy den ked sme po nu prisli tvarili aki su unaveni a neviem co vsetko,tak naco im ju vnucovat,cloveku,ktory nema zaujem,mozno asi tak ako ocino mukky...

zuziiiicek17
3. apr 2010

Nika 😀 mas stastie,ze si taka kocka,to by si musel velmi rozmysliet ci by sa nechal klofnut hocjakou 😀 😀
Babiky&,idem ja hajat,lebo nevidim na ocickaaaa....och ,este sa musim odlicit a taaaak sa mi nechce 😖 😔

mukky
3. apr 2010

vobec sa nenahnevám len nevidíš do jadra veci to je asi tak všetko.keby som ju ziadala vzdy o nieco to by bolo iné,ale sama chcela mi pomoct tak by mi pomohla tym ze pride..jej by to zobralo 10 minut z casu aj s oblecenim tam a spat..a mm by ju vozil
moj otec má 50 rokov tak hadam az taký dedo nie je.
takze ja stale neocakavm,ked siel mm po porode do prace po 2 tyzdnoch som ani nechcela nech si zoberie dovolenku,ved raz som musela zostat sama na maleho aj po nociach a mala dost so sestrou a potom aj s neterkou,byvaju nakope v 3.izbovom byte a sestre strazia malu tak naco jej pridavat

zuziiiicek17
3. apr 2010

inac,suhlasim s bajby 😉
Dobru nocku

mukky
3. apr 2010

zuzka dobru nocku 😵

vinifera
3. apr 2010

Nechcem tu vyrývať ale ide mi aj o jej maminu. Že by malú postrážila ale v jej domácom prostredí. A nie tak že by musela ísť k mukky. Mne tiež ked mama stráži malého tak je to u nej hore. A keď majú svokrovci malého tak je to tiež u nich a nie u mna doma. ...

mukky
3. apr 2010

bejby neohovarala 😀
len som na teba myslela 😎

mukky
3. apr 2010

nikoll neboj,ešte ich bude 😀
má tvoje meno vytetované,patrí len tebe 😀

nikollette
3. apr 2010

mukky 😉

mukky
3. apr 2010

idem o chvilu kuk poštu slovensku a aj ceska tusim dnes ide... 😅

vinifera
3. apr 2010

No to som posledne kukala v nemocnici lebo tam iné ako STV1 nešlo. Mi to prišlo trochu ako trapas ked ten chalan dal vyhľadať svoju sestru. A neviem čo očakával. Ale ona bola nejak chorá alebo trocha postihnutá - neviem vozila som vtedy malého na kolečkovom kresle po chodbe aby som ho zabavila. A on ostal tak nejak zarazený sklamaný. Také divné to bolo ... Ved ked sestra tak je jedno či je zdravá alebo nie? Ved je to sestra!

mukky
3. apr 2010

bejby a co dobré si varila na zajtra alebo dnes? 😎
my ideme už s stredu do BA ,tam budeme asi 5 dni a okrem svadby nas rodina opat vykrmi 😀

ved sa s nou chcel stretnut,bol sklamaný trochu podla mna ze nedosla osobne

mukky
3. apr 2010

ja som uplne zabudla ze mm mi dnes kupil vrch na svadbu v orsay 😀 taky moj styl,siroke rukavy padavé..neviem presne aky to ma nazov,ale mám rada ten štýl

nikollette
3. apr 2010

Netopierí, motýlí strih 😉

mukky
3. apr 2010

hej asi 😀
som dorobila šalát,mm bude mat do roboty,má ho velmi rád..

mukky
3. apr 2010

číňanka kolko si už vypila vinka? 😀
joj kedy sa zase opiješ?vtedy to bola taká sranda že až 😀 😀 😀 😀 😀

mama.wolfka
3. apr 2010

ahojte 🙂
ja len na skok, zo dve stránky dozadu som prečítala, ale už aj pôjdem hají
som si dnes večer výnimočne sadla k telke, tak som tam stvrdla, že už na pc nemám energy
je len, že žijeme, zdravá som a tak 😉
malý chlap je od štvrtka trošku chorý, teda ... zo štvrtka na piatok v noci nervózny a uplakaný, som myslela, že stoličky, v piatok teploty, sople, kašle, dnes už len ráno teplota aj ostatné ustúpilo, tak teda neviem, ale nejaká rýchla choroba či čo, vyzerala to dosť zle ako to začalo a už je aj koniec, tak som rada
no a veľký chlap dnes, že mu je od rána zle z pokazenej polievky a nakoniec ho podvečer trklo, že má asi črevnú chrípku, lebo ho bolí celé telo a to už na polievku nemohol zvaliť
takže lazaret 😀 všetci dnes nakupovali dobroty a ja banány a sucháre 😀
ale aspoň ušetríme 😉 😀
Simko je tuším ešte veselší v bruško ako bol Samko, už teraz sa mi brucho všelijak vydúva ako tam vyvádza 😀
som chcela druhé dieťa také kľudnejšie trošku, ale asi mi nebude dopriate 😀 ... ešte si budem hovoriť, že zlatý Samko 😀

mukky idem sa ťa zastať ... k tej veci s mamou ... úplne chápem, lebo keď potrebuješ pomoc, tak ju potrebuješ podľa seba a inak to nie je ono ... takto to chápem ja, beriem takéto veci rovnako 😉

mukky
3. apr 2010

Veľká noc, Veľká noc, ďaleko je do Vianoc. Kto má trochu umu, naleje si pohár rumu. Ak má prísť aj opička, ďalší chod - borovička. Len povahy krotké dajú prednosť vodke. Kto chce pekne voňať, otvorí si koňak. Kto má vyššie ciele, ten popíja víno biele. Len víťazi na páske dostávajú šampanské. No, a za dobrý čin, môže byť aj gin

zuziiiicek17
4. apr 2010

AJ ja vam prajem krasne sviatky mimochodom 😉

vinifera
4. apr 2010

No ja som včera zadrichmala pri paneláku. Dnes ideme poobede na nejakú grill párty. Že normálne kultúrne vyžitie s mojím chlapom 🙂 A zobudil ma jeho budík čo má štandardne nastavený na 8 mu 😠 😠 😠 😠 Takže ja som kvôli jeho blbému budíku hore a on si tu pufíkuje ďalje. 😠 😠 😠
Inak príjemné sviatky.

zuziiiicek17
4. apr 2010

Ach,co by som ja dala za to ,aby som si mohla pospat do osmej 😀 moj Michal sa zacal budit pred siestou od kedy zmenili cas a vobec tto nechapem 😖