Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
14. apr 2010

ja ked jej dávam papať prikrm tak jej dávam vodu po lyžičkách,lebo z pohára by sa len dooblievala celá.ale tiež jej to ide ako tak 🙂

mukky
14. apr 2010

ahojte 😎
ja som plne kojila iba mesiac,malý mi nepriberal,schudol a doktorka na mna zhukla ze musím dat um,ale vtedy som nebola ešte taká uvedomelá 😀 ako dnes,mohla som to riešiť asi inak,castejsie prikladať a viac papať..
ale najdoležitejšie je to,že malý od mesiaca aj ked poznal flasu,aj som kojila 13 mesiacov 😵 ,potom sa sám odstavil na dovolenke v Chorvátsku,začal sa smiať a trieskať mi po didinkách 🙄 😀 😀

je to mensí zázrak,lebo deti sa odstavia presne ako píšete ked prejdu na flasu..

petka035
14. apr 2010

mukky malý vedel čo je pre neho dobré 😵

mukky
14. apr 2010

veru vedel 😵

vinifera
14. apr 2010

Nika a prečo ste neostali pri klobúčikoch? Kamoškin malý sa tiež na holý cici nechcel prisať. Tak sa klobúčikovali. Sa mi to moc nepáčilo - nie že by som jej mala do toho čo kecať. Ale zasa si nechala poradiť nakoľko som v tom čase už rok kojila. Tak po mesiaci ked už mal malý rozťahané tak skúšala bez klobúčika. A teraz sa koja aj bez. Skôr má problém že malý cicik nechce pustiť. 😉
Petka nič si z toho nerob že ti malá nezaspáva sama. Mne malý nikdy sám nezaspal. A to ešte od pol roka spáva s nami v posteli. A to ked ho zoberiem nasilu do postele tak o pol desiatej tak min do pol jedenástej z nej uteká a vrešti ked ho nechcem pustiť. A to prosím pekne vstal o pol druhej na obed a ešte nespí. A vôbec nevyzerá že by chcel spať. A to mi aakurát odišli kamošky z návštevy - obe uťahaná na srmť ako sa s ním bavili a malý si lieta ako zajko energizer.
Zuzka a prečo sa trápiš tým že nechce fľašu? A načo by mu bola ked kojíš? Plne som kojila do 6,5 mesiaca. Prvú fľašu videl až ked mal 10 mesiacov šli zuby a mal horúčky 40°C. Dovtedy nič iné ako MM nepil. Načo ved to ho aj zasíti aj tam mám vodu - nakoľko MM mliekko obsahuje 87 % vody.
Zajtra inak ideme na kontrolu na to kožné do nemocnice. Tak som zvedavá ako dopadnú krvné testy na BKM a iné hovadiny. ČI náhodou neprídu že je na niečo alergický. Ak nie tak ideme ešte v urotok na alergologiu.

nikollette
14. apr 2010

Vini, ani ti neviem 😒
Som radšej odsávala a tak mu dávala, tak vypil viac...cez klobúčiky toho moc nevytiahol,a aj tak som musela ešte odsať..
A neviem či by som kojila aj keby sa prisal... Ja neviem, mne to bolo také divné... že aj teraz chápem matky, čo sa jednoducho rozhodnú nekojiť...

vinifera
14. apr 2010

Tak spočiatku to aj mne boli divné. Dovtedy som chápala svoje prsia ako sexuálny objekt (aj napriek tomu že mám 1 - bez podprdy ťažko nájsť 😀 ) No ale zrazu po mne skákalo hladné dieťa a tvárilo sa blažene nie preto že ocicávalo sexuálny objekt ale preto že sa krmilo. Dlho ma kojenie z ľavého prsníka čo som mala vždy menší bolelo a zatínala som zuby kým sa rozkojilo. Kecy o tom ako kojenie má byť príjemná a prirodzená vec mi prišli scestné. No ale preklenula som to. A teraz neviem ako by som sa ho zbavila 😀

nikollette
14. apr 2010

Vini, presne tak to cítim aj ja 😉

Ok idem ja... vypnúť comp...
papa majte sa

zuziiiicek17
14. apr 2010

Vini,ja mam malo mliecka... 😒 je zazrak ,ze som vydrazala tak dlho a to aj tak len koli tomu,ze davam malemu velmi casto a teraz sa mi to vypomstilo,lebo maly chce v noci v kuse papat.Ked mu cici vytiahnem,tak neskutocny plac,cize takto spim 🙄 fakt super spanok s cickami vonku.Chcela by som vydrzat co najdlhsie ,ale ja sa strasne bojim toho odstavenia,ze co bude ,ked nebudem mat vobec.

vinifera
14. apr 2010

No to ani ja netuším ako zariadim. Sa zdekujem na týžden na Mallorcu (ako keby som na to mala 😝 ) nechám ho u svokrovcov a ked sa vrátim tak už nedám (ale hrám tvrdasa ...)

zuziiiicek17
14. apr 2010

No ,tak ja dufam,ze to nebude az tak drasticke 😀

mama.wolfka
14. apr 2010

vini kuk email keď bude čas 😉 dík

mukky
14. apr 2010

WOLFKA CAKAM NA BRUSKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

mukky
14. apr 2010

jéj konecne,pekne brusko a komu patrí?nevidím hlavu 😀

mama.wolfka
14. apr 2010

hlava za nič nestojí 😝 som sa minule fotila ale tie kruhy pod očami (čo mám celý život) a tak ... no blééé 😀

mukky
14. apr 2010

šiši 😀
das korektor a je to 😀

mama.wolfka
14. apr 2010

len kto by napatlal ten korektor ??? 😲
musím dať niekedy masku na face ... rozumej make up 😀 a potom to skúsim znova 😀

mukky
14. apr 2010

😀 ved ty..to je par sekund 😀

akurat zacina film teror v nakupnom centre 😀

a pozeram katalog ikeu a citala som ze vraj bude aj na vychode za 4 roky 😵 🙄 až 😝
sme kupili malemu tam taku tu skrinku a boxy na hracky do toho..chceli sme velku ale nevosla do auta 🙄

mama.wolfka
14. apr 2010

no len keby sa mi chcelo 😒

fúha, to bude nejaký hnusný, nie?

na východe nie je ikea? ... aspoň ušetríš 😀

inak minule som si v noci všimla, že krpúš brble zo spánku 😀 ... raz že tata a potom som nerozumela, a teraz pred chvíľou zasa niečo zamrmlal 😀 ... to má po maminke 😀 ja som bývala aj námesačná ako decko, raz som sa aj baliť išla do skrine, že idem preč 😀

mama.wolfka
14. apr 2010

a krpúš si zmenil ranné vstávanie ... v poslednej dobe okolo 6.30 vstáva a raz aj o 6., aby nuda nebola 😝 😀
to je hrúza pre mňa ... keď ešte vydržal do tej 8. alebo aspoň 7.30, tak fajn, ale toto 😲
keby aj večer bol dlho hore, ale tie rána sú hrozné ☹

mukky
14. apr 2010

wolfka malý je podarený 😀
aj moj nieco mrmle obcas..ale odkedy sme sa vratili skor poplackava v noci..co on nezvykol,ach jo

my hovor daco o tom vstavani...ale sama si za to mozem ked idem spat neskoro 😀

mukky
14. apr 2010

moj dnes 6.40 ako pred tým..aspon spinkal cez den 3 hodky 😵

vcera som sa polepsila,som sla spat 1.30 😀 som nevedela aky bude dnes den ale opat hadam to bude ako pred tým

mama.wolfka
14. apr 2010

Savík mal proste zmenu zo zabehaného stereotypu, tak je rozhodený, ale to sa zasa napraví ... 😉
mne to jeho vstávanie vadí aj keď spím s ním od večera, proste nie som stavaná na skoré ranné vstávanie, keby večer bol dlho hore, tak v pohode, len keby ráno dlhšie spával

som kuk opatrovateľky, mala som 11 správ, ale nič zaujímavé, je to hrúza a keby si niektoré čítala, tak des ...
stále mám jednu v zálohe, len teraz si robí kurz na opatrovanie a voľná bude až od začiatku júla, tak uvidíme, ale tá sa mi páčila hneď na prvý dojem, tak uvidíme, len ide o to, že keby niečo teraz, tak nemôže ☹

už pôjdem zaľahnúť, lebo zasa ráno 😲
tak papa 😉

mukky
15. apr 2010

wolfka dnes si to skoro zaklincovala 😀
aj ja uz idem spinkať,dobruuu..

hádam natrafís na nejaku milu a dobru osobku,prídem ja? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale vázne,hádam natrafís na skvelu opatrovatelku,prídem ja? 😀 😀 😀 😀

zuziiiicek17
15. apr 2010

mukky ty musis mat vela energie ,ked este aj opatrovatelku by si si chcela robit 😀 daj aj mne 😀

petka035
15. apr 2010

ahojte malá sa dnes pomýlila a zobudila sa až o siedmej 😵 zato teraz už vymýšla, zas si tresla hlavu o stolík 🙄 ,asi predáme nábytok a bude 😅
ozaj k tým opatrovatelkám: som minule zbadala tu inzerát a tam fotka jednej baby čo mi bola povedomá, tak som hned kukala a skoro ma vykotilo 😠 bola to jedna baba,kt.je od nás z MT a teraz býva asi v BA,má 20 a v živooote by som jej nezverila svoje dieťa,vymetala disky už od 13tich hádam, utekala z domu, je z rozvrátenej rodiny,a nakoniec skončila v reedukačnom domove(polepšovni)a čo tu mala popísané,že spolahlivá a bla,bla....a dokonca už tam mala zaujemcov a asi aj dáke deti opatrovala.Fakt zveriť dieťa niekomu je dosť odvážne 🤐

petka035
15. apr 2010

mukky a ja by somtiež potrebovala opatrovatelku možno,ale do NR by si musela ísť a nebyť moc drahá 😀

petka035
15. apr 2010

Ninka je strašne dobré dievčatko, sama zaspí, dlho spinká, kam ju dáš tam zostane a tak 😀 😀

lenka_66
15. apr 2010

mukky, ku mne to mas najblizsie 😀 .ja ti ho aj nosit domov budem ak chces 😀 .

petka no moze ninka sa moze takto mylit castejsie 😉

petka035
15. apr 2010

leni no veru mohla by si ale pochybujem 😖