Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
21. apr 2010

my sme uz spapali prívarok,takto slastne si vychutnavat dieta ako papa som este nevidela 😀 po prvej lyzicke sa krasne vzdy usmeje a povie ehmm,aha 😀
a kruti hlavickou na znak suhlasu 😀

zuziiiicek17
21. apr 2010

jeej ,zlatucky 😀
vini,dik za link ,vecer mam co citat 😀
my sa ideme kupkat a ked bubak zaspi ,tak pridem poerdzat

leelo
21. apr 2010

mukky, presne tak som robila - , na 3.den mal zacinajucu nadchu, taky slaby vytok z nosika. na 4.den bol uz aj zemiacik, pricom mal mierne zvysenu teplotu - 37,7 namerane v zadocku. plus nepokoj, cervene oci a stale ta slaba nadcha, dala som mu vburcol cipok, teplota klesla. to bolo vcera. dnes rano sa mito cele zdalo este menej, kedze nam prespal celu noc. dnes vsetky priznaky pokracuju + usedavy plac teraz poobede vonku, pri nom sa mu vyhadzali na cele cervene fliacky a obocie ma cele cervene. to ma vystrasilo. teplotu nema. kojim.

vini, diki za info. budem studovat, ked ho ukludnim, heh

leelo
21. apr 2010

este doplnim, ze vela zacal prdkat a ked kakal, tak ta mrkva tam bola akoby nestravena, proste taka ako na tanieri 🙂

mrkvu kupujem bio na farmarskom trhu...

mukky
21. apr 2010

leelo skus ist za lekarom,neviem aky je odbornik ci stará "páka" ktorá ti povie ze uz mozte polievky ako mne moja hviezda lekarka.. 😀
alebo skus vysadit mrkvu na 3 tyzdne a potom skus opat,ak bude reakcia,budes vediet ze je to mrkva...moze to byt ale aj nahoda aj nemusi ze tak zareagoval...nie som lekár neviem to takto posudiť

leelo
21. apr 2010

ano, zajtra som uz odhodlana tam ist. dnes sa to vyvrbilo uz po ordin.hodinach. mozno je to nahoda a on prave blbou zhodou okolnosti nieco prekonava 😒
skusim upustit od mrkvy a dat mu napr.sladky zemiak, mame doma v zasobe.
moju pedku este v teme prikrmy nepoznam, ale za vsetky jej vyroky staci nieco o "kaloricky nedostacujucom mlieku" , ked maly prestal priberat 😉

dakujem ti za podporu, si velmi mila 🙂

vinifera
21. apr 2010

Prvními příznaky, že k senzibilizaci malého organismu došlo, mohou být např. ublinkávání, zvracení, průjmy (někdy i s krví ve stolici), koliky, neklid… Samozřejmě, ne každý neklid je příznakem potravinové alergie, stejně jako ublinkávání, atd. Pokud ale skutečně došlo k senzibilizaci organismu alergenem ve stravě a my tuto látku dále podáváme, může následovat (m.j.) vznik AE - svědivé pupínky, puchýřky, ekzematické ložisko (především tam, kde je kůže zvláště citlivá - tvářičky, atd.).

Dítě může být sensibilizováno už prenatálním stádiu, příp.během kojení. (Pro úplnost: vyšší sIgE ještě nemusí znamenat alergii na danou potravinu, stejně jako v případě laboratorně zjištěné potrav.alergie nemusí nutně tato alergie souviset s AE. Diagnostický závěr proto ponechejme na odborníkovi, který vezme v potaz ještě další důležité faktory pro vyřčení správné diagnózy.)

Jak již bylo řečeno, ne každý ekzém, neklid, bolest bříška, atd. je projevem alergie, stejně tak ne každý potravinový alergik trpí atopickým ekzémem. Navíc, reakcí na potraviny je celá řada, potravinová alergie je pouze jednou z nich (ještě o tom bude řeč v 5.díle). AE v souvislosti s potravinovou alergií, to není jednoduchá záležitost. Proto je tolik významná spolupráce rodičů (hl.maminky) s lékařem - ten pomáhá rodiči orientovat se v nemoci potomka, určí vhodnou léčbu (mimo jiné také případné nasazení antihistaminik a případná imunomodulace - o té se zde zmiňovat nebudu, to již patří do kompetence vašeho ošetřujícího lékaře, zmíním se pouze o jednom z jejích prostředků - probioticích:

leelo
21. apr 2010

vini, no do prkinka ☹

petka035
21. apr 2010

Ahojte 😵 ste tu toho popísali, ja nestíham čítať tie linky ani ostatné ☹ ale musím si to prečítať,lebo ma to zaujíma 😉 ja malej dávam len čistú vodu,teda prefiltrovanú a to len za prikrmom,alebo počas neho,čaj ten hippový ani nechcela,tak jej celkom chutí od alnatury bio taký bylinkový,fenikel,aniz a neviem čo ešte tam je,ale to je v klasických nalevových sáčkoch,čiže nesladený.ja sama si čaj nesladím tak ani jej nebudem.Za to mm si tam aj 4lyžičky navalí 🙄 sušienku sunarek jej občas nadrobím do ovocia 😔 😅 tento týžden zas v telke dávali,že sa nemá dávať na začiatok brokolica ani karfiol ale prečo som nejak nepostrehla,ale že aj kvoli tomu,že nadúva.Sa z toho vysomáriť je umenie 😝 My sme začínali mrkvou,a nám práveže sladko ovocie nejak nechutí,malá sa tvári ako keby to jedla za trest

vinifera
21. apr 2010

Karfiol podľa mna preto nie že z neho veľmi nafukuje. Dokonca aj môj krpatý čo namal nikdy problém s bruškom má po karfiole problém. Nafučaný a strááášne prdí.

petka035
21. apr 2010

&mne malá zje aj kombináciu karfiol brokolica a vždy je ok,no dnes mala ryžu s brokolicou vo flaštičke(som to kupovala kvoli rýži,lebo doma spravenú mi nechce,tak som skúšala tú)no pridala som jej k tomu ešte brokolicu a mäsko a tak ju celý den skrúcalo čo sa jej nedalo prdnúť,že sme museli dať večer rúrku aby jej odišli plyny a už bola hned vysmiata 😅 tak neviem či bola tá vo flaštičke iná či čo

petka035
21. apr 2010

Inak Ninka má také suché líčka a červené občas.neviem z čoho to.aký krem je dobrý na tváričku?

leelo
21. apr 2010

petka, urcite nieco z lekarne - od laroche posay (lipikar), od biodermy detska sada alebo od avene pediatril. ten ale neviem, ci je na slovensku. mozes aj vichy detske. magistry ti poradia na konkretnu potrebu 😉 ja uz sa zacinam obzerat po sun-bloku

petka035
21. apr 2010

leelo dakujem 😉

mukky
21. apr 2010

ahojte,
nás zapeká karfiol,zistujem za zacina asi mrkva a brokolica trosku
ale vám poradím,ja vzdy ked varím naduvaciu zeleninku pridávam kmín_racsu,a tak isto aj k zemiakom,napomáha vyplavovat skodlivým latkam v nich-drvený aj v celosti,brusko nás nikdy nebolelo ale samozrejme kazde dieta reaguje inak

mukky
21. apr 2010

leelo a dakujem za kompliment 😔 😵

mukky
21. apr 2010

mám opat nové motto 😀

leelo
21. apr 2010

mukky, ta stranka je moja biblia. annag je skvela poradkyna a zachranila mi zivot. neprehanam !

mukky
21. apr 2010

😀 ja ju poznám tiež

leelo
21. apr 2010

bez nej uz davno nekojim a som na psychiatrii.
heslo=super 😀
a mozem davat rascu uz polrocnemu krpcovi?

vinifera
21. apr 2010

annag je super. Už som ju odporučila aj kamoške čo kojí a malý teraz odmieta prsník a kamošovi čo mali problém s kojením 🙂

mukky
21. apr 2010

leelo možeš

zuziiiicek17
21. apr 2010

no bez annag by som aj ja bola v ritke 😀 je skvela.

mukky
21. apr 2010

kukam doma tv 😲 ten herec ma 17 rocneho priatela 😕

mukky
21. apr 2010

uz ho neukazuju a meno som zabudla ale ma asi 40 rokov

zuziiiicek17
21. apr 2010

ja mam kamarata gaya a je to taky zlaty chlapec 🙂 je mi ako brat ,naozaj a keca sa mi s nim lepsie ako s kamoskami ...aj o chlapoch aj o kozmetike aj o drboch 😀 😀 😀

mama.wolfka
21. apr 2010

vini kuk mail ... alebo v skratke - dajú sa aj detské rozmery? ak hej, tak ráno upresníme, ak nie, tak dnes posielam €

leelo
21. apr 2010

ja mam gaya kadernika, ako inak, najlepsi na svete. ale na materskej som vynasla bezkonkurencny uces - cop! 😎

leelo
21. apr 2010

mukky, kto to bol? kde hral? nech si osviezim sk realie+klebietky 😉