Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
23. apr 2010

vini, inak neskusala si mu spievat? proste urob vzdy nieco prekvapive, co bezne nerobis...
nedavas mu nieco kde su ecka? tie dokazu s detmi divy 😒
neskusala si nosic?

wandeirra
23. apr 2010

mozem sa nieco este spytat mukky? vy este nosite plienky ci uz sa ti maly pyta cikat?

mukky
23. apr 2010

wan nosíme este plienky,skusila som nocnik ale on nechcel sediet,redukciu na wc tam sa dalo ale som bola pri nom a citala mu noviny alebo on si ich cital ale este tam nic neurobil..ukaze niekedy ked piska na plienku no a teraz sa mu trosku zmenilo spravanie tak ho ani nenutim na redukciu som skusila a bal sa tak neskor skusim opat

vinifera
23. apr 2010

leeelo - mne tie linky otvára v pohode. Len na to kliknem a otvorí. Mám ale otvorenú Mozzilu cez IE už dlhodobo neotváram. Neviem v čom fičíte. Ved tie včielky berú pre deti vo veľkom. Ja len že je to rozmer na normal paplon. Nie ten mini do postieľky.
No keď je na voľno tak za ním pobehám. Moc sa mi ho teda nechce vláčiť - musí už mať niečo cez 10 kg. Nemám predstavu v čom by bolo veľa E čiek. Lebo veľmi dávam bacha na stravu. On je zdivený od malého decka - ako mini mimi chodil spávať o 1 v noci. Do 8 mich mesiacov cez den nič nespával. Aj teraz vstáva ráno o 7 mej a chodieva spávať o 22.30 hod. Akurát po materskom mlieku je ešte aktívnejší. Ale zasa mám odporučené kojiť čo najdlhšie pre ten ekzém. Ja mám teda hlavne problém s tým prebalovaním a obliekaním až sa mi nerozškriabe - lebo si tam hned zavlečie nejakú infekciu, a začne nám to mokvať .....
No keby som začala spievať tak asi by odkvitli aj kvety mame na poschodí 😵

wandeirra
23. apr 2010

tak to som rada ze nie sme sami s plienkami v 20.mes. lebo uz z kazdej strany pocuvam ze je velky na plienky a bla bla. ale nechcem ho nejak nasilu nutit,na nocniku sediet sedi,ale nic do neho neurobi.

vinifera
23. apr 2010

wan nestresuj. Ja čo som ľavým okom prebehla tému o učení dieťaťa na nočníku tu na konovi tak vačšina detí sa naučila až daleko po dvoch rokoch. Aj som niekde čítala článok že neurologická sústava dieťaťa to dokáže pochopiť (pýtanie sa na nočník) najskôr v dvoch rokoch. Môjho brácha dedko nútil sedieť na nočníku a tak až do 3 rokov čúral do plienok.
Ja ked môjho dinga chcem posadiť na nočník (lebo aj kamoška už mala myšlienku že by som ho mala učiť) tak okažite zvreštal jak keby ho osa poštípala a zdrhol. Prvú pokus bol ked ešte lozil - to okamžite zliezol. A odplazil preč.

wandeirra
23. apr 2010

co mam kamosky,tak vsetky su uz bez plienok od ca.roka a pol. ale je pravda ze su to vsetko baby,chalani su zevraj trochu pozadu

mukky
23. apr 2010

wande pridávam jeden pekný článok ale mozno ho poznáš a na reči nedávaj 😀

http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Article...

leelo
23. apr 2010

😀 mozno tomino tvoj spev oceni, co ty vies...
aha, tak potom ho to zrejme svrbi, preto ten neklud. skusala si homeopatiu - chamomille al. ako sa to na slovensku vola. aspon na noc by mu to mozno zabralo. je to neskodne, dava sa to, ked idu zubky al. na bolest bruska. nasmu to pomaha na vsetko.
mozno existuje nieco speci na svrbenie.

ja ficim na i.e.
chapem, ten paplon sa da presit. alebo aj nemusi. pozriem links

vinifera
23. apr 2010

fenomenálny článok - mukky - preposielam kamoške.

vinifera
23. apr 2010

Poslala som aj svokre 😀 😀 😀

zuziiiicek17
23. apr 2010

A ja vas len citam,lebo nevidim ani do jednej temy 😀

vinifera
23. apr 2010

Leeelo dostáva na svrbenie Fenistil - dávky jak pre kona a Zodac na potlačenie alergických prejavov.

leelo
23. apr 2010

mozno mu nesedi prave nieco v tom , co dostava. nech vam lekarka vymeni. niekedy staci ina ucinna latka. ved nanho to ma presne opacny ucinok, moj zlatusik. keby hovorit vedel... 😉

vinifera
23. apr 2010

leelo - netuším. Predpísala nám to v nemocnici na kožnom. Alergologička sa spýtala na reakciu - ale Fenistil berieme už dlho. A žiadnu reakciu nevidím (dokonca by po nom malo byť diťa spavé - ale dieťa je stále hyperaktívne, ani po diazepame mi nespal) a zodac sme ešte nebrali práve preto že sme šli na krvné testy ku alergologičke. A ešte sme dostali Hylak po ktorom sere jak drak. Mali sme aj Claritine ale to mi nechcel bolo to formou sirupu a brutal sladkého - hovno z nutrie je nič. Tak mi to ani nechcel.

leelo
23. apr 2010

vini, musi existovat vysvetlenie, riesenie. mas uplnu pravdu, on by mal byt uplne otapeny z toho vsetkeho. nieco mu nesedi a vytvara rezistenciu. v nom chyba nebude. namiesali mu teda pekny koktejl, len co je pravda

ba80
23. apr 2010

ahojte... ja som sem este nepisala, ale obcas vas citam (teda celeho kona stiham citat uz len obcas... 😅 😎 )
wandeirra, neboj, este je nas vela plienkovych... 😉

mukky
23. apr 2010

no inak ked budeme bez plienok tak to bude zlozitejsie 😀 hladat rychlo wc niekde 😀

vinifera
23. apr 2010

Ahoj Ba80. vitaj u nás🙂
Tak celého kona len sem tam? No flákač 😉 😀 😀

leelo
23. apr 2010

ba80, cize cim vacsie dieta, tym menej casu? 🙂

ba80
23. apr 2010

leelo, tak nejak... 😠 😉
...a pri nasej expertke ani nehovorim... 😅

leelo
23. apr 2010

kde v ba byvate? juj ako mi chyba mesto, rodicia, brat...

mama.wolfka
23. apr 2010

ahoj, tak som sa konečne dopracovala aj sem k vám 😀
idem počítať čo pribudlo od mojej poslednej návštevy 😉

práve som zožrala skoro celé balenie lentiliek až som z nich presladená, blééé

inak dnes som Samušovi ukuchtila brokolicovú omáčku so smotanou, mala som aj petržlen, tak som šupla aj ten ... že na cestovinky, ale robila som nám ryžu, tak nakoniec mal s ryžou a králičím mäskom
po čase mu opäť chutí mamkina kuchyňa, tak vymýšľam ... omáčky je dosť, tak aj do mrazáku do zásoby je

mukky
23. apr 2010

wolfka aké boli čevabčiči? 😀

mama.wolfka
23. apr 2010

mukky kukni do čo dnes varíte 😉

mama.wolfka
23. apr 2010

inak mukky píš častejšie čo varíš Savíkovi, nech mám inšpirácie 😉

nikollette
23. apr 2010

No my sme akurat v aute na ceste z Ba z Kramarov... Maly mal horucky vyse 39, ktore sme nevedeli zrazit ani vlaznou sprchou ani zabalmi☹ bol uplne slabucky... Vlastne este je... Ma vysyp po tele z horucky. Ma hnisavu anginu. Dostali sme kopec liekov aj atb... Ak sa nam nepodati zrazit horucku mame ist spat na infuzky😢 tak dufam ze sa to zlepsi. Chudacik, ma uplne napuchnute uzliny na krku, musi ho to velmi boliet. Cely den nic nechcel papat, iba by spal. Tak sa "tesim" na noc.... Drzte palce

mukky
23. apr 2010

juj nikolka to mi je velmi luto viem co je to angína a to som dospelá,je to strasná bolesť clovek nevie ani prehltať a ani by najradsej nechcel ak by nemusel
nech je chrisinko čím skor zdravučký posielam pusu mrzí ma to viem ako ti je ☹

mama.wolfka
23. apr 2010

Wan aj Samko ešte nosí plienky a netuším kedy bude bez, na nočník ho občas dám, ale neurobí nič a nebaví ho to ...
dokonca keď kakne, tak niekedy povie, že "kaka", ale potom zasa behá ďalej a nevadí mu to aj keby to tam mal pol dňa 😀
na redukciu som ho asi 2x vysadila, ale asi sa tam bojí, lebo začal plakať a hneď ma začal chytať a zliezať
tiež ho neplánujem do toho siliť, hoci do leta by mohol byť bez plienok ...
o nočníku a wc-ku sa mu snažím v poslednej dobe často rozprávať ... mám pocit, že takto by to mohlo ísť, tak uvidíme

mama.wolfka
23. apr 2010

nikol tak sa držte a nech sa malému čím skôr polepší ... pevné nervy 😉