Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
1. máj 2010

Je to smart tike 😉 nie leonardo... ale podla mna si skoro totožné 😉

vevusiatko
1. máj 2010

ja chcem tiez tu istu trojkolku 😀
a tusim je to to iste lebo aj farby su rovnake

vevusiatko
1. máj 2010

inak ahojte som ale drza ani sa nepozdravim 😀

vinifera
1. máj 2010

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

toto je údajne smart trike - ale stojí 100 €

http://www.verunka.sk/index.php?main_page=produ...

toto je lenoardo stojí 70 €

Žiadne rozdiel v popise som nevidela. Iba little v designe a CENE.

vinifera
1. máj 2010

Ja som si dnes vonku nechty na nohách ocvakala a namalovala idem pokračovať v tých na rukách. Obočie vyškubala. Dala prať až jednu práčku. Mala by som ísť čo to porobiť. A večer chcem ísť isto von.

nikollette
1. máj 2010

Bože baby....
Teraz som zažila najvačší šok v živote 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😔
Boli sme na dvore s malým.... hral sa, jašil, s vodou, s blatom.. (vidno na fotkách, co pridávam, pomáhala tatovi umývať auto)
A bol celý špinavý... a mokrý.. tak ho berem okúpať a prezliecť.. Osprchovala som ho, prezliekla, a hned sa vrhol do misky s vodou a granulami.. vsetko vysypal... tak som to začala upratovať... a nejak som zabudla zavrieť dvere z kuchyne na schodisko...
Nikdy sa mi to nestalo, vždy na to dávam sakra bacha 😖 a teraz som zabudla ☹ 😔
A otočím sa od misky s granulami, a malý beží k schodom, úplne strmým točivým schodom!!!!!!!!!!! 😕 😲 😲 😲 😲
Ja som sa za ním tak rozbehla, ako nikdy, chýbal už len krôčik a zrúti by sa dole 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
A on už ten krôčik chcel spraviť... už dával jednu nohu dopredu... baby ja msom ho zachytila fakt na poslednú chvílu... jak v akčnom filme 😕 som sa po nom musela vyslovene hodiť na zem aby som to stihla... čiže som sa hodila úplne do zeme, a padla som do kraja dverí... auuu... koleno už mi fialovie, a som myslela že rebro mám zlomené ako som sa udrela... ale to je nič, hlavne že som to stihla................ baby ja som mala srdce v hrdle........ hrozný pohľad......
Fuj..... 😔

nikollette
1. máj 2010

Vini my sme kupovali v tescu v BA a jeto smart tike.. NIe smart trike... takže je toho asi viac.... 😒

nikollette
1. máj 2010

Nie pardon... Smart Trike ako si písala... Zajtra aj nafotím zblízka ak chceš 😉

leelo
1. máj 2010

ahojte,
no Nikol, to musela byt bleskovka, esteze si to stihla. v takychto chvilacj adrenalin fakt dava kridla.
esteze to dopadlo takto! moja sesternica ako este malinka naozaj raz padla zo schodov - zboku, lebo tam nebolo zabradlie, proste schody ako na stavenisku. horor.

vini, ano, presne, aj na zvracanie mi bolo. asi u mna hormony este takto doznievaju, alebo mi naozaj chyba nejaky vitamin, kedze nieco este stale nejem. Mg beriem, ale len 250mg denne, musim pridat. no a vcera som si ako na potvoru nedala

nikollette
1. máj 2010

Leelo, veru, ešte že som to stihla... On by proste padal úple dole hlavou všelijak... Fuj..... 😝 😖

nikollette
1. máj 2010

A malý sa ešte smial na mne 😕 a ako som tam sedela a dala preč jeho z kraja schodiska, ako vďaku si ma privrel aj do dverí 😕
Som tam sedela ako nevládna... zo šoku, z bolesti... Kokos... toto som ešte nezažila, od kedy mám malého...

leelo
1. máj 2010

To si radsej nepredstavuj!
Ja odkedy mam maleho, velakrat ma napadne, co vsetko by sa mohlo stat, keby. Cim vacsie dieta, tym treba byt ostrazitejsi. Ale priroda to zariadila instinktom, ten u teba teda zabral na jednotku.

leelo
1. máj 2010

A koleno ako vyzera?

vevusiatko
1. máj 2010

Niki esteze si ho zachytila 🙂

Vini ono to prve drahsie to je nova kolekcia ma tusim ine kolieska a su ine farby a to lacnejsie je starsia kolekcia 🙂 a zvyknu sa predavat v tescu tusim 😉

nikollette
1. máj 2010

Koleno ma bolí, je opuchnuté...aj modrina asi bude... ale to je nič...
Ved to.. že aký pud mi povedal a som sa otočila... Nemala som dôvod, bola som si istá že tie dvere sú zavreté...
Ja fakt nechápem.. dakujem tomu tam hore, že som sa otočila.... 😔

nikollette
1. máj 2010

My máme asi staršiu kolekciu... Lebo aj tá taška čo je k tomu je iná ako na tej trojkolke za 100eur.,..

nikollette
1. máj 2010

A trošku iné pedále má ako naša...

vevusiatko
1. máj 2010

Niki tato nova sa predava len teraz par mesiacov 🙂 mozno dva mesiace cca teraz ako to ide do sezony aspon mne sa tak zda 🙂
ale kvalitne su aj tie co mas ty...ja asi kupim tu aj ked farby sa mi pacia viac tie teraz ale 100 eur je dost ked si zobeiem , ze mala v tom vela isto nebude
ma odrazadlo aj kocik pre babiky s tym chodi najma von a potom ked niekam idem tak beriem kocik aby sa vyspinkaôa

vevusiatko
1. máj 2010

niki a maly by sa spustil dole schodami??? nasa je taka ze sa nespusti ako ide ale sa pridrziava ...
hlavne ze si ho chytila... 😉

nikollette
1. máj 2010

Jasné, on je ešte hlúpučký.. Este nikdy nešiel po týchto schodoch... on už chcel urobiť len tak krok do "vetra" do prázdna... a by sa tak zrútil že až... ani na to nechcem myslieť...
My tiež moc nevyužívame tú trojkolku... úplne by nám stačila aj za 30eur nejaká 😒

vinifera
1. máj 2010

Nika moja krsná majú veľmi strmé točité schody. Tiež stráčila synovu dcéru. A tá bola v pavúkoch. Dokázala si v nich otvoriť dvere. Otvoriť ohrádku čo je nad schodami /čo je inak krkolomné prejsť v pavúkoch lebo sa tie dvere akoby kryli) No neviem ako to tá mala vyšpekulovala. Ale v konečnom dôsledku v tých pavúkoch dole tými schodmi zletela. Krstná hovorila že skoro dostala infarkt. Ale malá žije behá lieta a inak je zdravá🙂
Mne sa minule malý vybral hore schodami čo som si nevšimla. Zgúľaľ sa dole. Neviem z akej výšky. Už som len dobehla ked letel dole schodmi a ako švacol hlavu o podlahu (kachličky) Ešte som mu stihla vynadať že čo si nedáva pozor. No a potom som ho už len tíšila - u nás bleskovka - dám cicik a je ticho. Mal modrinu ale inak je ok. Furt hyperaktívny.

nikollette
1. máj 2010

Vini, ja yb som to tak nedokázala brať... ok, tvojmu a nič nestalo, aj ked mna by asi prekotilo...
No odtialto keby padol tak horor 😔
Vieš záleží aj od uhlu pádu a čo si udrie... Môže skončiť aj s modrinou, ale aj smrťou vieš 😔

vinifera
1. máj 2010

No v tomto prípade to dopadlo lepšie - modrinu máš ty 🙂)
Keď sa strepe a budem hysačiť môžem mu viac uškodiť ako keď si zachovám chladnú hlavu. Utíšim ho a skontrolujem či nemá niečo rozbité a nevyzerá na otras mozgu. Síce viem že keby mal krvácanie do mozgu alebo opuch mozgu asi ťažko by som na to prišla sama. Ale tak zas vidím na decku či sa správa ako vždy alebo nejak inak.
Viem že je lepšia prevencia ako potom riešiť následky. No ale pri malom decku sa to nie vždy dá ustriehnuť. Jediné čo ma ešte utešuje je že sú ešte stále uspôsobený na pády. Keby som sa zdrba...a ja dole schodmi asi mám otras mozgu. Jemu nič nebolo. Je to tak zariadené prírodou - že ešte nevedia poriadne chodiť, nemajú dobrú stabilitu, slabo vybudovaný pud sebazáchovy .... Tak je telo na to svojím spôsobom uspôsobené.

nikollette
1. máj 2010

NO ved to... Síce budem dnes večer chodiť ako manták, kedže ma bolí to koleno a aj rebrá...
Ale ajtak je o super pocit, kedže viem že ma to bolí za záchranu drobca 😀 😉

Taký pád z tolkátich schodov, úplne strmých, točivých velkých, by nedopadol určite dobre.... 😔
LEbo tvoj malý vyliezal na tie schody vtedy... cize on padal aj takým iným štýlom...
Moj by proste urobil krok do prázdna, a už by letel, hlava nehlava ☹

vinifera
1. máj 2010

Nika a nechceš tú trojkolku predať keď ju nevyužívate?

btw. neznášam ked mi niekto tyká keď odpovedá na inzeráty.

Tak inak ja som malého tiež už pár krát chytila ked som videla že beží ku schodom. Viem že zhora je to horšie ako naopak. No ale inak to neriešim inak už by som bola šedivá.

nikollette
1. máj 2010

Práve že z hora je to horšie ako ked lezie z dola.. to sa skor len tak zkotúla.. ale zhora zletí 😖

Ja tiež nikdy netykám nikomu.. Vždy vykám... Neviem, sila zvyku...

Vini, asi nie, nakolko verím že ju budeme využívať neskor.. kede je do cca 3 rokov, ked sa na nej už bude malý voziť, teda byciklovať sám... Aj by som predala, ale potom by som zase nejakú musela kúpiť na jeho vek... Takže zatial nie...
Inak podla mna úplne stačí aj tá za 30eur...
Vieš čo, kamoška má tú, a lepie sa ovláda ako naša.. naša je nejaká čaptavá... a inej kamošky tiež.. ked chcem aby išla rovno musím tú ovládaciu tyč tržať na bok a kamoška má to isté... Tak sme potom aj hromžili, že načo sme kupovali 2x také drahé ako sú tie druhé 😖

vinifera
1. máj 2010

Nika ale ved som napisala to isté čo Ty. Že z hora je to horšie 🙂

nikollette
1. máj 2010

Zle som to napísala... Ja viem že si napísala to isté... Prepáč 😉
Chcela som to troška inak formulovať, napr: že práve to, že z hora je horšie ako píšeš" ... asi tak nejak..
Len to inak vyznelo...

vinifera
1. máj 2010

Do kelu.Lepí si lepiace prúžky krížom cez nechet pre zaujímavý efekt. 4 nechty sa mi podaria a 5. ty nie ☹ A už nemám odlakovať na opravu ☹(

nikollette
1. máj 2010

Vini, tak sa pusti do zoškrabávania laku...
😅 🤐

Aj tyideš dnes von? Aj s tp?