Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

manika77
autor
20. júl 2009

noo ako ste sa rozpisali 😉 😉 som velmi rada...tak a teraz ideme na chatku oddychovat a vidime teda citame sa az v piatok..tak na nas myslite aby nam vyslo pocasie 🙂 papa

dadka33
20. júl 2009

hojte maminky 🙂

Citla som to len zbezne.Do pavuka som davala aj ja a dokonca dr.sam povedal ze mozem ale nie na cely den max1 hod.

Co sa tyka prikrmov od Hipp super vec je to bez E-čok,farbiv a konzervantov,dokonca je to urobene z bio zeleninky tak preco nie mojej m alej to strasne chutilo.a ja som nemusela kazdy den vyvarat a mala zmenu.

Caje-len granulove nic ine mi nechcela pit aj to vypila 100ml za celi den aj v lete co bolo zalostne malo.Teraz jej davam vodu zo sirupom a pije okolo 500ml,ale aj tak ma prepadnutu fontanelu co je dehydrovana ale je to uspech.

Skusala som aj cokoladu ale sa vyhadzala a zistili ze ma nabeh na atopicky exem takze uz nedostava cokoladky.Ale inak papka skoro vsetko len jej musim menej korenit aby sa to nezhorsovalo.

co sa tyka mlieka tak pije Sunar vzdy pred spanim a ked sa v noci zobudi davam jej obycajne mlieko s troskou bananoveho granka kedze cokoladu nesmie.

Jedna mensia rada:--))
Nedavajte detom tetrapakove mlieko len cerstve da sa kupit bud v sacku alebo v krabici Rajo.je vhodnejsie.

tot môj nazor

jevel
20. júl 2009

vit. D nám doktorka kázala dávať do 2-rokov každý deň 2 kvapky
😉

inak ani jeden extrém "tabuľkovej i netabuľkovej maminky" nie je dobrý.
prehnané riadenie sa tabuľkami je stresujúce a nesadnej každému dieťatku a takisto na druhej strane dať 1 až 3 mesačnému dieťaťu niečo iné okrem umelého alebo materského mlieka tiež nie je bohviečo 😒

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

jevel suhlasim s tebou. aj ja sa tak snazim vychovavat nas maly poklad 😉

jevel
20. júl 2009

dadka33 - s tým mliekom v tetrapakoch súhlasím

zuzka1.
20. júl 2009

jevel suhlas, my sme zacali s prikrmami od 4.meisaca, kojeny bol do 3,5mes. do 8.mesiaca som sa drzala tho, co sa dnes pise. POtom sme zacali pridavat pecivo, chleib, neskor jogurty a tak dalej. Zase nemyslim, ze ked netabulkova, a tym urcite aj viac mamin, ze moj maly papa vsetko krizom- krazom. Zlaty stred

jevel
20. júl 2009

zuzka - aj my sme tak nejako napredovali okrem kojenia(nedarilo sa iba kombinovane UM a MM jeden mesiac).
presne zlatý stred 😉 .

sidus
20. júl 2009

Ahojte,
zuzka 1, presne to si myslím aj ja. Najlepšie zlatý stred 😉 Podľa mňa nikdy nie sú dobré extrémy, či už z jednej, či z druhej strany 😉

A ešte súhlasím so Sirinkou, keď už kravské mlieko, tak sáčkové, PLNOTUČNÉ a prevariť. Tuk je pre bábätká dôležitý pre rozvoj mozgu. 🙂

ivi1
20. júl 2009

Konečne normálna téma baby 😀 😀 😀 takže poradíte Leuška ma 7,5 mes. a zda sa mi,že jej na noc už mliečko nestači bo je každu hodinu hore a kojíme a nieže dudluje,ale cítim ako poriadne ťaha tak poradte čo na večeru okrem MM 🙂inak papame hlavne poháriky okrem ovocia to jej dávam čerstvé a už jedla skoro každé za melonom sa ide zblázniť 🙂

zuzka1.
20. júl 2009

ivi ked kojis, skus sa poradit s ANNAG, ta ti iste poradi. Lahsie je dat um na noc, ale da sa to urcite aj tazsou cestou. mylsim, ze ona by vedela najskor poradit.

Ja som davala malemu na noc tie mliekove kase od nestle, asi 4-5 mesiacov, lenze my sme neboli uz kojeny.

zuzana030
20. júl 2009

a čo papká ne večeru, len mliečko? podľa mňa by si mohla skúsiť kašičky. malo by viac zasýtiť

sidus
20. júl 2009

Ivi, skús nejaké mliečne kaše, alebo chlebík s maslom (normálnym nie rastlinným) alebo s džemom 🙂, alebo napr. zemiakovú kašu s kompótom, ryžu s mliekom a ovocím..

sirinka
20. júl 2009

iva zeleninove ci ovocne pyre+mm....

jevel
20. júl 2009

skús kašičky. niektoré sa dajú zarobiť aj s tvojim mliečkom

ivi1
20. júl 2009

Jeeej dakujem 🙂 a už možeme aj chlebik?Som neskušala ešte,bo nemame zubky 😀

misha666
20. júl 2009

ahojte kocky...chcem sa spytat, co sa mysli ukoncenym 4.mesiacom 3+30dni alebo 4+30dni??? nejak sa z toho neviem vysomarit 😀 😀

sidus
20. júl 2009

Lepok sa môže od ukončeného 7. mesiaca, ak nemáte v rodine celiakiu. Nevadí, že nemáte zúbky, skús jej dať po omrvinkách 🙂

sirinka
20. júl 2009

ivi mozes skusit aj pecivo, ale pozor, niektore deticky bez zubkov nevedia co s tym a mozu sa s tym dusit.

inac je taka zasada. pokial kojenemu babatku uz MM nestaci, v zasade je lepsie skor alebo rychlejsie zavadzat prikrmy ako nejakym sposobom prejst na UM...
ak by si sa rozhodla davat kasicky, tiez by bolo najlepsie kupit nemliecnu a zarobit ju s tvojim mlieckom ak si schopna odstriekat si tolko.

ivi1
20. júl 2009

Myslím,že 3/30...

sidus
20. júl 2009

Misha, 3mesiace+30 dní 🙂

sidus
20. júl 2009

Ja som tiež zarábala najskôr nemliečne kaše so svojim mliekom, ale potom už malému nestačilo a viac ako 130 ml som neodstriekala tak som asi od 9. mesiaca začala dávať mliečnu Sunarku 😉

misha666
20. júl 2009

a davali ste ste hned od ukonceneho 4teho mesiaca zeleninku??? ci aj skor? 🙂

ivi1
20. júl 2009

Skúsime kašičku 😉tak idem hned naku kupiť diki moc za rady 😀 😀 😀

jevel
20. júl 2009

my sme boli na UM , a začínali sme od ukončenéh 4 mes. zeleninkou (mrkvička, brokolica, zemiačik...). ovocie až neskôr, lebo to je sladšie a chutnejšie a to by mi potom zeleninku okašlala 😅

jevel
20. júl 2009

jasné kašička zasíti a keď ju zarobíš s tvojim mliečkom o to je to lepšie 😉 .

misha666
20. júl 2009

tak este 10dni pockame 🙂

atrami
20. júl 2009

cestovatelkaandrea,
ja tiež občas siahnem po výžive, teda ak myslíš ovocnú.
Som proti náhražkám teplej stravy. Určite si nepredstavujem pestrú stravu tak, že otvorím chladničku, vyberiem pohárik a dám to dieťaťu.

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

atrami ja davam nasmu synovi vyzivu aj zeleninovo masovu. 2-3 krat do tyzdna urcite. ale mu uz aj varim, lebo mu zacala chutit aj doma robena strava.
preco si myslis, ze kupovane pohariky su neni pestre. podla mna su pestre az az. aj podla zlozenia co citam a aj podla vyberu co vidim v obchode.
pre mna je zase nelogicke brat uvareny zeleninov masovy prikrm pre maleho ked niekam cestujeme na dva tri dni.

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

atrami este dalsia vec, ovocne vyzivy su tiez tepelne upravovane. deti by mali jest do osmeho mesiaca tepelne upravovane ovocie, iba banan nie. preco su potom tie ok a iba zeleninovo masove nie.

zuzula25
20. júl 2009

fuuuha babule,ale ste sa rozhupli.ja len tolko,ze uz asi k vam nepatrim.pisala som,ze choditko ano,blivajsi davam aj ja,ked nestiham varit a ked sme na cestach,ale s niektorymi z vas nesuhlasim(tvaroh,pribinak,slanina....) urcite nie!!!ale kazda mamina vie co je pre svoje babo najlepsie a neodsudzujem vas.kazdy sa riadi podla svojho srdiecka.
prajeme krasne a zdrave babatka 😉