Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

ako si vcera zvladala dve deturence Miska?

miskachrumka
7. aug 2009

ahoj super dalo sa no este je tu asi doobeda!maleho stale hladkal tak ok!som myslela ze bude robit napriek!ale nie 😵 chvalabohu!som si predstavila mojho drobca ked bude mat rok tak som este rada ze nechodi da to zabrat ale co už!a ty ako?mali dobre? 🙂

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

super, ockovanie zvladol dobre, akurat v ten den mal zvysenu teplotu. teraz sa blazni v skolke. strasne vela splha a chodi okolo nabytku tak som ako taky radar doma a zacal vsetkym mavat na pozdrav a hra sa na indianov (robi s rukou na usta take nieco ako babababa) 😀

miskachrumka
7. aug 2009

aj mi budeme ockovany okolo 20.8 a mam ztoho strach mali mal pro prvom ockovani az 39,2horucku v noci o jednej ho to chytilo!a teraz si zobrem so so sebou vreckovky namocene do octu a vody a zevraj ked mu ich dam na nozky hned po ockovani tak nebude mat horucku!
,

megi93
7. aug 2009

Miska a vychlad si octanovu mast v chladnicke a ked pridete domov, mu to natri a daj mu na to igelit. Mne to poradila doktorka a malá mala iba trošku zvýšenú teplotu a nebolelo ju to tak.

miskachrumka
7. aug 2009

malho anipredty neboleli nozka len ta teplota ma sokovala! 😢

miskachrumka
7. aug 2009

a ten ocot nepomaha? 😒

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

miska podla mna je octanova mast to iste ako ocot. tak to mozes robit tak ako si pocula alebo tak ako pisala megi

nikollette
7. aug 2009

Ahojte.. no už sme aj my vstali...
my sme tie dali octanovu masť 😉

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

niki to dokedy spavate? 😀 nas maly buntosi uz o siestej a potom je tak 3-4 hodiny hore kym opat zaspi na dve hodinky

vinifera
7. aug 2009

Krpito.
Tam boli len dve možnosti. Ze to buď berieš ako strááášne negatívum a je ti z toho smutno, alebo sa stotožňuješ s mojím názorom a je ti smutno, že mi je smutno.... 😀
Ja ti tvoj názor neberiem. Ale ja som od 13 stále niečo robila. Cez rok do školy. V lete som bola vždy na brigáde. Ešte počas tehu som normálne chodila do práce na autobazáre, do toho sme mali otvorenú reštauráciu, predávala som cez internet a keď mal malý 3 mesiace tak som robila štátnice. A zrazu nič.... Nikde som nepísala, že nemám rada svoje bábo alebo niečo podobné. Ale keď vyslovene neholdujem domácim prácam, nie sú extra peniaze nazvyš tak by som bola radšej v práci...

smily
7. aug 2009

vinifera
ahoj. pekny datum narodenia 🙂 aj my sme 19.02.2009

vinifera
7. aug 2009

Dík🙂)

nikollette
7. aug 2009

Aj my sme 19.02 2009, podla mna krasne cislo, opakujúce sa číslice 😉

Vstavem vacsinou okolo obeda andy 😉

No maly spráskal teraz polku jablkovje vyživy a v tom mal uvarenú jemnú tekvičku (cuketu) roztlačenú 🙂 a už spinká, po obedíku výdatnom..

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

niki a to ti kedy drobec vecer zaspava a rano vstava ked tahas az do obeda?
inak super nahoda ze ste sa tu tri zisli s babom s rovnakym datumom 😀

smily
7. aug 2009

mala dnes jedla vyzivu Tekvica od Allnatura z DMky. veeelmi jej to chutilo.ale mala len par lyzicek... na prvy raz staci 🙂 ale robia strasne velke tie pohariky...

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

inak aj nas ma zaujimavy datum narodenia 6.9. devat minut pred siestou 😉

smily
7. aug 2009

cestovatelkaandrea 🙂

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

ake su tie pohariky velke? 200g? take by malo zjest 6 mesacne dieta, ktore papa v pohode prikrm. aj ked... kazde dieta je ine.

smily
7. aug 2009

no take ale my este len zaciname 🙂

jevel
7. aug 2009

vinifera - podľa mňa každá mama nie je taká istá. Niektoré sú radšej doma s drobcom a vyžívajú sa z materskej a iné sú akčnejšie , ktoré materská nenaplňa tak ako prvé mamičky. To je úplne normálne.
Tým sa ale neznižuje ich láska k dieťatku
🙂

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

to je len jeden druh zeleniny a to robia take velke. u nas su 125g take kde je len jeden druh zeleniny.

smily
7. aug 2009

a hlavne ze od 4mes. ved to babo ani nestihne spapat... kolko to moze byt otvorene?3dni v chaldnicke? a ked len zacinas s prikrmami tak to je zbytocne vela...

yvka1
7. aug 2009

Ahojte baby, môžem sa pridať? čítala som len začiatok a teraz až koniec ale myslím že vcelku k vám patrím.
Hlavne ma zarazilo čo si niektoré supermatky myslia o papaní z pohárikov. Mám 2 deti s nie príliš veľkým rozdielom a akosi si neviem predstaviť, že by som varila pre malú a ešte aj pre malého. teda malá už ppapá dávno s nami. ale akosi radšej ako pri hrnci trávim čas s ňou niekde na pieskovisku. tie poháriky sú podľa mňa super výmysel. malý papá príkrmy necelý mesiac a z toho 2x som skúsila niečo varené a on sa mi na to zvysoka vykašľal.
Malého som kojila len 3 týždne a asi ani nie tak kvôli nedostatku mlieka ako kvôli tomu, že som sa nemohla pozerať na staršiu dcéru aká je nešťastná keď vždy keď niečo odomňa chcela .vždy som povedala že nemôžem miláčik lebo Peťko papá a on teda papal nonstop.Keď sme prešli na UM-no spokojnejšie deti som nevidela. na Vanesku som mala čas a Peťko pekne napapaný kľudne pozeral alebo spinkal.
NO a keby neexistujú párky-jedlo ktoré by deti vraj do 3 rokov určite jesť nemali tak naša malá by nevečerala už 2 roky.

yvka1
7. aug 2009

Vinifera-k tej práci-ja si myslím že šťastné dieťa musí mať šťastnú mamu 😉

smily
7. aug 2009

yvka1 ahoj aj moja starsia zboznuje parky.. tiez keby ich nebolo tak neviem co by jedla.... 😉

yvka1
7. aug 2009

smily tuším máme aj rovnako staré deti 🙂

smily
7. aug 2009

yvka1 fiha ani som si nevsimla 🙂 😵 😵 a asi aj rovnake problemy 🙂

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

smily no ja kupujem take ktore mozu byt v ladnicke 48 hod a nesmu sa dvakrat prihrievat. nastastie drobec zje vzdy cely poharik 200g ale ked sme zacinali tak som radsej vzdy trocha odobrala z poharka a dala do ladnicky.

yvka ja mam taky isty nazor na pohariky ako ty

smily
7. aug 2009

pohariky su velka vypomoc... moja starsia na nich vyrastala. hlavne ked nebolo kedy navarit. vtey som sa pytala nase druhej doktorky Vicianovej na pohariky - povedala ze kludne mozme malu krmit aj takou vyzivou - je to prene kontrolovane... lebo v podstate ked kupujes zeleninu v obchode tak nemas sancu skontrolovat ci neobsahuje vela skodlivin... a vyziva vzdy prejde kontrolou
tiez si odoberam z toho velkeho a zohrejem len tolko kolko zje... ale podla mna je zbytocne robit take velke pre 4 mesacne deti.. 😖