Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
16. máj 2010

si neodpustí, ešte...

nikto neprijíma rady, ale každý by prijal peniaze..peniaze sú teda lepšie ako rady

je zbytocne rozosievat lasku na neurodnej pôde, lebo aj tak tam vyrastie len burina

mukky
16. máj 2010

m 😀

mukky
16. máj 2010

kuknite to oktobroviek 😕
nejaká zvláštna náho da,nie?? 😕 😀

mickey85

zajo79
16. máj 2010

naozaj tehotna tam pise..ona je uz vazne choraaa 😔

zuziiiicek17
16. máj 2010

Heh ,take nenapadne ,ze to tak napisala 😀

zuziiiicek17
16. máj 2010

Mimochodom ,jej buduce dieta sa bude volat sofia 😀

minitrouble
16. máj 2010

ahojte baby - ja len ze mate moj obdiv ze ste to tam dokazali rozprudit tu temu 😉 🙂
mukky super prispevok o tom ze kazdy chce peniaze ale rady nie 😵 😵
zajo 😀 😀
nebudem vas tu otravovat len som chcela napisat ze sa mi paci ze ste sa im to snazili objasnit 😵 😵
mukky - nam neublizila ...u nas jedna sikovna holka ju hned odhalila takze sme sa hned presunuli do sukromnej temy 😉 🙂
tak peknu uprsanu nedelu vam prajem 🙂

mukky
16. máj 2010

mimi nás tu neotravuješ 😀 a kludne sa možte pridať s niečim ak budete chcieť 😀
uz tu nie som 😀

zuziiiicek17
16. máj 2010

Dakujeme minitrouble 😵 my sme ozaj ic zle nechceli ,aj ked sme z toho vysli najhorsie.Ale uz je to jedno .nas uz neotravuje.A do buducnosti si dame asi pozor na ludi

zuziiiicek17
16. máj 2010

A aj tebe krasnu nedelu 😉
A suhlasim s mukky

petka035
16. máj 2010

Ahojte sa mi nejak rozprúdila hned z rána krv v žilách 😝 no čo už ,ludia sú kadejakí 😔 Inak prajem peknú nedelu 🙂 aj ked počasie je hnus 🙄

zuziiiicek17
16. máj 2010

peti ,co porabate?

mukky
16. máj 2010

bože to čo sa tu deje? ☹ nechápem tých ludí ☹
som zahliadla bejby v téme násť ročné lebo mi chýba tak som sa potešila a tam čo čítam 😕 😒

bejby ako sa más?

petka035
16. máj 2010

zuzi malá práve dodesiatovala,už dva dni nechcela poriadne jesť, čo ona vždy pekne papala, ráno jej išiel dať mm vigantol na lyžičke a nechcela, a teraz išla papať ovocie a zas nič ani usta neotvorila, tak sme vymenili lyžičku a otvorila a papala. tak ja som z toho jelen čo sa jej nepáčilo na lyžičke, s ktorou jedla vyše troch mesiacov-teda dve rovnaké sme striedali 😕 som zvedavá na obed.
idem variť. papa zatial

petka035
16. máj 2010

mukky ja som to tiež čítala, niekedy sa tam začítam, no čo zvedavá som 😔 ja už nemám slov pomaly

mukky
16. máj 2010

petka tak záhadu ste vyluštili 😀
peti nemám slov....ale nemá nikto na moju byvali kolegynu 😕 😀 a to mala uz skoro 50 rokov a tá klamala tak strasne ze tomu aj sama verila...no des,to je ujž choroba

mukky
16. máj 2010

dievčatá idem trošku potabulkovať 😀
už ste sa ma viaceré pýtali na bryndzu a uz som aj tusím odpovedala do ip takze pridávam info aj na sklo 😀
pre malé deti nie je vhodná

Na trhu sú tri druhy bryndze: bryndza vyrobená z pasterizovaného mlieka, bryndza termizovaná a bryndza tradičná, vyrobená z nepasterizovaného mlieka.Pravá bryndza sa vyrába z nepasterizovaného mlieka. V nepasterizovanom mlieku je uchovaný prirodzený obsah „priateľských“ probiotických mikroorganizmov, ktoré sa počas vyroby bryndze pomnožia. Výsledný produkt tak obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných mliečnych baktérií s probiotickými vlastnosťami. Problém spočíva v tom, že v prípade, ak mlieko obsahuje choroboplodné zárodky, tie sa potom ocitnú aj v bryndze. Ak ich je väčšie množstvo, môžu spôsobiť ochorenie, čo vzbudzuje obavy kompetentných orgánov a komplikácie s jej vývozom.Seriózny výrobca však dbá na kvalitu a hygienickú nezávadnosť surovín, ktoré používa na výrobu bryndze. Navyše, proti premnoženiu choroboplodných zárodkov pôsobia samotné mliečne baktérie, ktoré bryndza obsahuje. Skvasujú totiž mliečny cukor (laktózu) na kyselinu mliečnu a iné organické kyseliny, ktoré nedovoľujú choroboplodným baktériám množiť sa. Mliečne baktérie produkujú aj ďalšie látky (peroxid vodíka, bakteriocíny antibiotickej povahy a rôzne enzýmy), poškodzujúce choroboplodné baktérie.Keď sa bryndza vyrába s pasterizovaného mlieka, prípadne sa spracuje vysokou teplotou (termizáciou), zlikvidujú sa choroboplodné zárodky a výrobok spĺňa hygienické normy. Teplo však zničí i prospešné probiotické baktérie. Do bryndze z pasterizovaného mlieka sa pridávajú probiotické baktérie, ich množstvo je však oveľa nižšie než v nepasterizovanej. Bryndza s označením „termizovaná“ neobsahuje žiadne probiotické baktérie, je teda neživou potravou slúžiacou iba na nasýtenie. Prítomnosť veľkého množstva probiotík robí z bryndze cennú potravinu, ktorá priaznivo ovplyvňuje funkciu tráviacej sústavy a podporuje činnosť imunitného systému. Ak máte obavy dávať dcérke bryndzu z nepasterizovaného mlieka, môžete použiť bryndzu termizovanú, alebo vyrobenú z pasterizovaného mlieka. Choroboplodnými zárodkami však môžu byť kontaminované i mnohé iné potraviny. Spotrebiteľovi neostáva iné, ako sa spoliehať na serióznosť výrobcu.

nikollette
16. máj 2010

Čaute..
Mne malý hajá.. ja som nedávno vstalo, drhnem si zuby akurát...
A okolo obeda berieme malého na stráženie a ja idem na tattoo 😕 bojím, bojím 😨

petka035
16. máj 2010

Fúha Niki si si privstala 😨 😅 držím palce aby nebolelo 😉

nikollette
16. máj 2010

No hej privstala 😕
Idem sa malovať... mukky dodjdi ma namalovať, nechce sa mi 😀

leelo
16. máj 2010

caute, dobre ranko 🙂

peti, a nebola mala chora, nepodavali ste jej s tou lyzickou lieky - jednoducho nieco, co by jej ju negativne zapisalo do podvedomia a ona si to s tym teraz spaja?

mukky, super clanok s tou bryndzou. ja sa ju velakrat bojim jest aj pre seba, nie to este pre dieta...

a admini nemozu niekoho zablokovat?

petka035
16. máj 2010

leelo práveže vôbec nič také. ona krásne papala, na obed aj 300ml zjedla aj viac. tak nechápem.

mukky
16. máj 2010

nikoll ahoj,
cítala si spatne?? 😀 😀 😀

a naco sa budes malovať?ved budes polakat od bolesti a make up sa ti aj tak potom rozmaže 😕 😕 😀

/čierny humor/
uz si rozhodnuta nad tými motivmi?nik ja neviem ale uprimne si myslim ze je to také no čo velmi nepritiahne pohlady...vies take by si si nieco mala dat napr jedno ale take krásne a napr.farebné....

leelo
16. máj 2010

peti, tak potom je to dama, ktora ma svoje rozmary 😀

bejbypd
16. máj 2010

ahojte lasky,ja som tu len cez mobil a nechcela som vypisovat lebo by to bolo nadlho aj ohladom askorky a mojích nazorov na nu a aj na tu temu nastrocnych...dnes uz pridem domov tak napisem vsetko mozne aj nemozne...chybate mi,cmuk

petka035
16. máj 2010

leelo no asi,lebo už ani mlieko sa jej nepozdáva,pred spaním čo vždy vypila najviac,povedzme tak 180ml,tak teraz plače že už che jesť idem jej dať a vypije tak 50ml a vrčí a nechce, žeby sa jej už ani mlieko nepáčilo. som rozmýšľala či jej ho nezmeniť,ale tak iné jej nechcem zatial dávať, má nutrilon

leelo
16. máj 2010

peti, zmena mlieka moze niekedy narobit viac skody ako osohu. ja teda neviem, kojim, ale co som citala...
asi treba len vydrzat a ponukat, ponukat

petka035
16. máj 2010

leelo ja ho určite nechcem zmeniť, len že som rozmýšľala už aj nad tým, že či sa jej nepáči či čo 😨 jej sa ani mrazené materské nepozdáva 😝

leelo
16. máj 2010

to bude asi prechodne obdobie. co my mozeme vediet, co sa v nej odohrava, ze?! 😉
hlavne trpezlivost!

inak oktobrovky sa robia ake su nad vsetko povznesene, ale ajtak to riesia zakladanim sukromnej temy, takze sa smejem. tiez im je to neprijemne. nakoniec si ju do tej sukromnej pod 45.nickom aj pozvu a maju vybavene ! 😀

petka035
16. máj 2010

puberta asi lomcuje mojou slečnou 😀 no ja chodím do oktobroviek 2009 a také arogantné nie sme 😔