Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

yvka1
7. aug 2009

smily a dávaš malú do škôlky? ja hej-to ma samozerjme zvyšok rodiny odsúdil-vraj čo som to za matku keď som na materskej a dieťa chcem ,,odpratať" do škôlky.

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

yvka je jej tam lepsie ver mi. zahra sa s detmi vo svojom veku a ty sa v pohode mozes venovat drobcovi. a zas tam nie je cely den, ze by potom nevedela kto je mama.

smily
7. aug 2009

jasne moja chodi uz skoro od 2 rokov - najskor na 4 hodiny lebo robim prekladatelku doma a pri nej som nic nestihala a peniazky sme potrebovali 🙂 a pottom od januara isla na cely den a strasne sa jej tam paci. len teraz maju prazdniny a ja sa mozem zblaznit... fakt obidve naraz doma a este ked mladsia ma teraz problemy so zubkami... nestiham sa poriadne venovat ani jednej... co maju co odsuzovat nech radsej pomozu ale dieta potrebuje byt aj medzi detmi... suseda ma skoro 4rocneho chlapceka a nedala ho do skolky, furt je s nim doma a ten je fakt divny... absolutne nevie ako sa ma hrat s detmi alebo co to je podelit sa alebo ustupit... je z toho nestastna ale do skolky ho aj tak neda... ale uz nik s nim pomaly nechce hrat....

krpito
7. aug 2009

vinifera, ani ma nenapadlo si myslieť že si zlá mama 🙂

Ja si materskú užívam, možno preto, že sme sa o dieťatko dlhšie snažili a tak si ho chcem užiť. Ale určite aj ja mám "stavy" kedy by som bola radšej v práci 😀 Takže toľko na vysvetlenie.

yvka1
7. aug 2009

Presne taký názor mám na škôlku aj ja. Veĺa nového sa tam naučí a j asa budem môcť venovať malému presne tak ako som sa venovala jej keď bola bábätko. a hlavne ona je veľmi spoločenská s každým je hneď kamarátka.
no malý už sa zobudil,taže chvíľka oddychu skončila 😀

smily
7. aug 2009

u nas zas starsia je hore... mala este driemka...tak sa ozvi 😉 😉

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

no som zvedava ako to bude u nas ked raz budeme mat dve deti. este jeden taky divoch ako ten co mam doma, tak mam 45kg.

smily
7. aug 2009

to som si myslela aj ja...ale naopak priberam :( asi z toho ze jem nepravidlene...

nikollette
7. aug 2009

Andy malý chodí spať tak okolo 9,10.. niekedy o osmej.. podla toho aký mal den 😉

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

nestraaaas 😅 inak nas maly bude moct byt v skolke stale aj v lete keby sme nahodou mali druhe babo niekedy v blizkej buducnosti

smily
7. aug 2009

je to super lebo tu na slovensku maju skoro 2mes. prazdniny.... a rodicia co musia chodit do roboty sa mozu aj zblaznit....

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

niki a kedy vstava? nebodaj az na obed s tebou? aj ja chcem take dieta 😀
smily tu su prazdniny pre deti v skole len 6 tyzdnov... a potom sa zblaznim aj ja 😀 ale iba v dobrom samozrejme

smily
7. aug 2009

pre skolakov to beriem. potrebuju si oddychnut... viem ze aj ucitelky v skolke ale tie nase maju furt raz jedna raz druha volno... dokonca ak su nahodou skolske prazdniny cez rok tak sa snazia zavriet aj skolku...

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

tak to by ma slahlo, lebo celu dovolenku by som si minula len taketo veci ako vykryt skolku s prazdninami. a to tu nemame nikoho z rodiny kto by nam povaroval maleho keby to tak sialeno fungovalo ako u vas. ti to fakt nezavidim.

smily
7. aug 2009

ved ani ja tu nikoho nemam... rodicov mam v rusku a svokra zomrela ked starsia mala 5mes... svokor ten sa nerata lebo odvtedy sa moc nestykavame.... jedine manzelova teta sem-tam vezme sasku cez vikend ale to mi prd pomoze lebo cez vikend je aj manzel doma tak si vieme poradit aj sami....

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

fuuha tak to si na tom tak ako ja, no dokonca to mas este veselsie. ty si z ruska ked tam mas rodicov teraz? ja som chcela ist vzdy do sankt peterburgu na nejaky poznavaci zajazd na par dni...

smily
7. aug 2009

no som z moskvy 🙂

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

ale slovencina ti ide dobre 🙂 keby mne tak isla holandstina. mozno po par rokoch uvidime 😀
a ako sa ma Arinka so zubami? lepsie?

nikollette
7. aug 2009

Hej, okolo obeda, niekdy o 10tej... 😉
ale v noci papa, zato aspon 2-3x mliecko.. ja mu strcim iba flasku do ust, vypije po spaicky, a pinká dalej 😉

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

niki ty si stastna zena vies o tom? 🙂 teda aspon si mozes pospat s nim. to krmenie sa da zvladnut.

smily
7. aug 2009

dik. stale plackami v noci ani jeden vonku :( niekto mi poradil cipky viburcol... neviem...

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

aj nas place teraz v noci, kolkokrat normalne spi a len place. asi ho to dost boli. ma naliate styri zuby naraz. asi preto ani nechce papat teraz lebo ho to boli.
skus tie cipky a uvidis

smily
7. aug 2009

skusim akich manzel kupi- nasa lekarnicka ma dovolenku... len neviem uz ani chamomilla nezabera...

nikollette
7. aug 2009

Andy viem 😀

ja sa už tiež tesim na dalsie zubky maleho... ktovie kedy vykukne druhý 🙂

kristinka4m
7. aug 2009

No Nikollete tak rano o piatej asi 200ml a potom o 9:00 tak 150 a vecer tak isto nejako to nesledujem ale aby som neklamala tak raz denne davam sunar predsa len vitaminky

miskachrumka
7. aug 2009

ahojte kukala som ze ste pisali o datumoch narodenia no ja som 1.2 a mali je 1.3 suuuuuuuper ze 😀 skvele nam to vyslo!mne dnes mali nechcel papat spapllen jeden poharik hipp a potom polku kasi a o stvrtej zedol 200ml mlieka a to je vse nic moc fakt ☹ neviem ci nam tiez nejdu zubky!lebo mame stale viac a viac belsie dasna naspodu!ale mozno nebudu este este by nemuseli mame cas!ze?!a baby co riesite gramy poharikov ovocne ak osatnu tak dopapate a ak zostanu zeleninove tak to supnete manzelom k obedu 😉 😀 😀 😀

smily
7. aug 2009

miskachrumka
moj ten zeleninovy si do huby neda... uz som skusala - ze co to je za ......tak nic starsia to tiez nechce... sem-tam havko alebo macka - nasa asi zozerie vsetko co nezozerie ju 😎 😎

miskachrumka
7. aug 2009

ved smily ja som zartovala mojmu sa to hnusi už len ako to vyzera ze jak spenat ze fuj keby ze mu to drisnem na obed do jedla tak ostane radsej hladny 😀 no co už ja napr tuto mrkvu co mali tak zboznuje tak by som to do ust nedala!

miskachrumka
7. aug 2009

baby ja si už dlhsiu dobu vsimam ze mojmu malemu vsetko puka ked ho prenasam napr do postielky mu bud pukne rucka alebo chrbatik alebo nozka tak isto aj ked ho taham za rucky do sedu tak mu puka v zapesti...........co to zanmena ked som to povedala dr tak sa spytala ze ci davam vigantol a ja ze samozrejme kazdy den 2kvapky a už potom otom nehovorila tak sa chcem spytat tu!ozaj moj mali sa dnes strasne dvihal do sedu tak som mu pomohla tak ze som mu chytila nozky a posadil sa sam mozem mu aj takto pomahat?ze mu chytim nozky o postel aby sa mu nedvihali lebo v podstate on sa dviha tak ze dava silu do bruska a do noziciek!

smily
7. aug 2009

aj moja sa tak dviha a ked jej dam ruku chyti sa ma vzopre sa nohami a postavi sa... ani ju nedviham!!!! ani za svet ju potom posadit ale bo polozit.... 😕 😕 😕 😕 mojej tiez sem-tam nieco pukne..