Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
9. aug 2009

ale elpsie byt tucnuckejsi ako vychudnuty!deti si to mozu dovolit

jankapiknova
9. aug 2009

deti hej, aj mne sa viacej pacia baculate deti nez moc chude, ale uz ked su starsie uz je dobre ked su take akurat , lebo moc pri tele to uz potom nieje pekne a v skolke by sa deti mohli aj smiat.

megi93
9. aug 2009

No aj ja som myslela na to, že aspoň do roka by mala piť aj toto. A nestačí, že dostáva kravské?
To AR mlieko sme už skúšali, od nutrilonu všetky druhy, sunar, bebu, asi všetko už. A od všetkých vracia strašne. Iba nutrilon comfort zvláda ako tak. A ak náhodou z niečoho nevracia, tak to nechce. Napríklad nutrilon HA vypije trošku a nechce. Tak isto dostávala alergy diggestive care a chvílu ho pila normálne a odrazu nechcela. 😖 A to kravské nestačí? Budem jej ho dávať viac. A papá jogurtíky, tak prípadne tých by som začala viac dávať.

krpito
9. aug 2009

tučnučké ešte neznamená obézne a ide o to, čo je zdravšie. Môj názor je že 15 kg na 1 1/2 roka je veľa a ak niektorá budete tvrdiť že nie, je to pokrytectvo. 😀

jankapiknova
9. aug 2009

je to dost,ale aj dr. niekedy hovoria nedavajte jest tolko ale ako babu vysvetlis ze nemoze tolko papat. Mam kamosku ta je dr. jej mama je detska dr. a jej maly ma 7mesiacov a 10kg a to si myslim ze je dost a povedala mi ze co ma robit ked kazde dve hodiny papa a v noci kazde tri hodiny.

miskachrumka
9. aug 2009

krpito ty povies svojmu dietatu ked chce jest ze nie lebo je tucny(na)asi nie ze!tak co......! 😠 ako napisala janka dietatku to nevysvetlis a co ked je to vela kazde babo je ine!!!!!!!!a je zlatucky mne sa vychudnute deti nepacia mi pripomineju koncentrak .........a kto povie ze tucne deticky nie su pekne tak to je už pokrytectvo!lebo aj takeho claveky nepoznam!

miskachrumka
9. aug 2009

pardon chcela som napisat lebo takeho cloveka nepoznam!podla mna su ako anieliky 😅

miskachrumka
9. aug 2009

ved janka nie starsie deti ale hovorim tak do 2rockov max3 a nie do 26rokov! 😉

jankapiknova
9. aug 2009

rozumiem neboj 🙂

nikollette
9. aug 2009

Mego podla mna kravské nestačí, ked ide o tak malé babo, to by malo pit tie decké mliečka 😉

jankapiknova
9. aug 2009

a co na to hovori vasa dr? ze pijete len kravske

krpito
9. aug 2009

miskachrumka, ja neviem prečo si stále taká podráždená ? Ty píšeš že sa Ti nepáčia "vychudnuté" deti, lebo Ti pripomínajú koncentrák, ja som nenapísala že sa mi tučné deti nepáčia a tu je rozdiel medzi nami dvoma 😢 ja som len napísala že je to dosť. A dovoľ, keby si mala dieťa ktoré nechce papať ako dieťatko bejbypd (prepáč použila som Tvoj prípad) a bolo by podľa Tvojich slov ako "z koncentráku", povedala by si že sa Ti nepáči ? Dieťa sa dá obmedzovať v jedení, ale stravu do neho nenatlačíš. Prepáč, ale strašne veľa rozmýšľaj kým niečo napíšeš 😢

nikollette
9. aug 2009

To je pravda, ked dietatko jednoducho nechce papať, ťažko sa don niečo tlačí, ale obmedziť, sa dá,m aj ked len troška a s mierou... lebo ked je dieta obézne vo velmi mladom veku, bude to viest k obezite aj v puberte a v dospelosti ☹ a to by asi zaidna mamka nechcela, aby jej dietatko bolo príliš obezne, a aby sa mu deti vysmievali, aby mal zdravotné problémy atd...
Ale zas je rozdiel ked su detičky, len tak zalto baculate... nie obézne.. to je rozdiel.. to deti zhodia potom 😉

roka96
9. aug 2009

Mne vždy každý hovoril, že my vyzeráme strašne zdravo.. Moj syn je jedák, ale obmedzujem ho.. Teda papá ráno jogurt, desiata ovocie, obed polievka, masko, proste čo uvarím, poobede jogurt, alebo ovocie, alebo chlebík s niečím a večera kaša a v noci pije moje mliečko aj ráno pred raňajkami.. Teraz máme obdobie, že som rada, že spapá niečo ale boli sme dobrí jedáci..
Ja nehodnotím, čo je veľa, alebo málo pretože každé dieťa sa narodí s inou porodnou váhou.. Mne každý hovoril, aký je chlap a pritom v roku nemal ani 3 násobok porodnej váhy ako má mať.. A teraz po roku sa vyšvihol a schudol, ide mu to viac do výšky.. Sa bojím aby za chvilku slížik nebol -- 😀 😀 ale nie.
Len som chcela napísat, že 90 percent obezných detí, bude obezných aj v dospelosti- nezbavia sa toho.. Dieta nevie povedat, že má dost a moj syn to nevedel absolutne, on by jedol dokedy by som mu to dávala preto sme ho obmedzovali, nechcem aby v dospelosti trpel..
Akurát sme minule bolí na kupku a muž mi hovorí: Pozri na tú mládež, 12- 13 ročné baby a viac ako polovica tučná.. Viem, píšem to škaredo ale je to tak a je to smutné..
Dúfam sa na mna nikto týmto neurazí, lebo to nieje písané na nikoho.. Mna tiež vie naštvat, ked mi niekto povie, že aký je tučný, pretože to tak vobec nieje..
Ale mám čisté svedomie, pretože robím pre jeho zdravie maximum- a je mi jedno čo hovoria druhý!!!
som sa rozpísala!!

krpito
9. aug 2009

nikollette, klobúk dole za Tvoj názor 🙂 Bacuľaté a obézne je rozdiel a dovolím si tvrdiť že 15 kg na také "staré" dieťa je veľa a dosť veľa 😀

roka96
9. aug 2009

a fakt je pravda, že baculaté a obezné je rozdiel a veľký!!!
My sme boli baculatý z toho dieťa vyrastie ale obeznosť zostane!!

zuzka1.
9. aug 2009

zdielam nazor s krpito, miska napisat, ze deti vychudnute, alebo chudsie alebo podobne, je veeeelmi veeelmi nevhodne. Niekto(povedzme citlivejsi) by to mohol zobrat ako urazku. Moj maly je drobcek, aj ked papa pomerne dost a nemyslim si, ze vyzera ako z koncentraku. 😠 😅 🙄
A suhlas aj s niki, dieta sa da v strave obmedzovat a vdaka za lekarov, ktori to veida podchytit uz u malych babetiek. Kamoskina mala, tak stara ako moj drobec, ma momentale 12kg, ale na doiete je takmer od 7.mesiacov, kedze uz vtedy mala 10kg! 😅
Radsej vazit slova! 😉

krpito
9. aug 2009

roka96, ale nenapísala si že chudé deti sú ako z koncentráku 😒 totiž aj "subtílne" deti (a verím že teraz istá osoba nevie o čom píšem) nevyzerajú chudo, pretože sú "ubité" a určite životaschopnejšie ako tie druhé. Mám sesternicu, ktorá do troch rokov bola úplne normálne vyzerajúce dieťa, ale jej mamine sa zdalo že je chudá a tak ju začala prekrmovať a dnes chodí po odtučňovacích kúrach a vôbec sa jej nedarí schudnúť. Takže asi toľko k téme obézne a chudé deti, viac sa nebudem vyjadrovať lebo niekto to nechce alebo nemá čím pochopiť.

krpito
9. aug 2009

zuzka1, môj malý keď sa rozprávam s druhými maminami, zje podstatne viac ako oni, ale ako som už raz tu písala, je v kľude len keď spí a teda všetko spáli. Ďalšia a podstatná vec je genetika. Dotyčná má synčeka ktorý váži v 5-tich mesiacoch 8 kg a ešte vymýšľa čo mu dať jesť a to chudina nestíha variť 😀 Čo by robila keby musela vymýšľať ako ja a iné maminy, čo navariť, aby dieťa jedlo ? No to si neviem ani predstaviť. Vlastne viem, sedela by menej pri PC a nevypisovala by hlúposti s gramatickými chybami. Prepáč, ale už ma dnes naštvala. A teraz 😨

nikollette
9. aug 2009

Súhlasím s babami, ako som už aj písala.. Baculate a tučné (čiže obézne) je veľký rozdiel....
S baculatosti bábatká vyrastú (to ma velmi vela babatie a je to zlaté, ale z obezity ťažko 😔 bude sa to snimi tahat do puberty aj do dospelosti, preto je doležité podchtiť to včas, a troška obmedzovať, to dietatko si na to zyvkne, že nebde dostávať tolko, a haldovať nebude predsa... a raz zato bude vdačné 😉

megi93
9. aug 2009

jankapiknova ak si sa to pýtala mna, tak nepijeme len kravské, ešte pije aj nutrilon ale ako hovorím už len ráno a občas v noci vypije 100ml. A doktorka sama nám povedala, že jej do varenia mám dávať kravské mlieko a občas jej teplým mliekom zalejem piškótky alebo jej dám napiť trošku ale nepije ho nejak vo veľkom zatial

megi93
9. aug 2009

Inak zase sa tu hádate o somarinách. Tučné dieťa chudé dieťa. Keď je tučné, tak nech je, nemôžu všetci žiť na vtáčom zobe a byť zdravíííí ako rybky. Niektorých ľudí v dospelosti obezita aj zachráni, resp. nadváha. A niektorí to znášajú zle. Ved pokial nemá to dieťa 150kg, tak to neriešte. Zbytočne do seba rýpete a táto téma už zase prestáva byť o tom, o čom je....

Osobne ma sem už ani nebaví chodiť, lebo spoločenstvo prehnane zdravo existujúcich mamičiek, ktoré neznesú iný názor sem pravidelne raz do týždňa chodí rýpať do ostatných 🙄

nikollette
9. aug 2009

Megi takze tvoja mala vypije za den (za 24hodín) okolo 200ml mliečka? A ostane vsetko príkrmy??

megi93
9. aug 2009

Hej, ona ráno vypije tých 180ml nutrilonu, potom obeduje - polievku a mäsko so zeleninou alebo ryžou, poobede má ovocie, jogurt alebo piškotky s mliekom a večer kašu. Občas v noci ešte vypije 100ml, výnimočne 120ml nutrilonu.

nikollette
9. aug 2009

Megi nik sa nehadal, len sme písali nazory s babami 😉

Aha, a myslíš ze to maličkej stačí? Ona asi tiež nemá rada mliečko, ako ten moj 😒

megi93
9. aug 2009

no ona nutrilon nemusí. A stačiť ej to hadam stačí. Na obed zlopne plný tanier polievky (ten detský) a plnú misku druhého a na olovrant zje bu´d celé jablčko, výživu s piškotkami, alebo jabko s mrkvou. A na večeru plnú misku kaše. Bu´d nejakej práškovej alebo jej už robím klasickú krupicovú. Takže snáď jej to stačí. Nezvykne byť ale hladná, teda ešte zatial nebola.

nikollette
9. aug 2009

Ja viem, nemyslím hlad..
Len ci takemu malemu babu staci 1x nutrilon...
mozno aj my tak dopadneme, ak to takto pojde dalej 😒 😝 moj sa taaak jeduje aj teraz ked mu skasam dat mlieko, že až ☹

vinifera
9. aug 2009

Veľa u dieťatka závisí na koho sa "podá", či na ocina alebo na maminu. Najviac to vidím na mojom drahom a jeho bráchovi. Môj drahý mal v roku 15 kg. Teraz má takmer 130 kg a je to blondák s modrými očami - podal sa na mamu. Jeho brácho mal v roku 14 kg. Teraz má ledvo 80 kg. Je atletickej postavy, vysoký tmavovlasý s hnedými očami - podobá sa na otca. Ja som teda veľmi zvedavá po kom bude mať náš krpce postavu. V 5ich mesiacoch máme 8 kg ale sme strááášne dlhý. Tak sa uvidí.

roka96
9. aug 2009

nikto sa neháda, iba píšeme svoje názory..
každé dieta je to najkrajšie, najzlatšie, detičky sú úprimne a to na nich zboznujem.. vedia sa tešit z maličkosti a nieje na mieste urázat ich.. dieta je výsledok rodičov..

lubko
9. aug 2009

Ahojte, aj mi mame baculku doma ale nam to nevadi. Len detskej doktorke to velmi vadi,povedala nam ze malo papa, tak podla tabulky by mal jest pat krat denne, papal mi doteraz len tri krat a raz v noci, viacej mi nechcel. Teraz mi papa viacej lebo sa viacej pohybuje ale aj tak sa nedrzim tabuliek lebo kazde dieta je ine. Tak uvidime co nam povie v stredu.