Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
22. máj 2010

to jaká drahá hračka 😕 😕
a ja neviem dražiť,zatial som sa k tomu nedostala ale ani po tom nejak netužim 😀 ,ja takto nakupujem minimálne cez net...zatial len dekor.kozmetiku a parfémy,iné nič

mukky
22. máj 2010

ten bordel čo je v obývačke katastrofa,,,vsetko lego po zemi,hracky a teraz este nasiel letáky tak ich vytahuje vsetky zo stoličky,no ale aspon sa sám trosku zabaví 😨

leelo
22. máj 2010

caute 🙂
tak pred minutou este ziadny orispevok okrem veve, spravim si kavu a nestiham docitavat 😝

nam sa zacal predlzeny vikend, v pondelok je tu volno. tak mm isiel s B von a ja idem do mesta shoppingovat 🙂

@mukky ako dam do textu srdieckaaaa? porad 🙂

lenka_66
22. máj 2010

lelo a ty mas ake dlhe minuty ? 😀

lenka_66
22. máj 2010

mukky draha ako draha.cez net pod 45 nenajdes.

mukky
22. máj 2010

@leelo ahoj..ha,to by si chcela vedieť čo???bebebebééé,nepoviem,ja som sa to naucila tak ze som si to "vyguglila" ako sa to robí 😀 😀
ideme varit,potom napísem 😀

leni chod do sekáca na nasom sidlisku niekde a snad kupis aj lacnejsie hracky..

♀☻♥♠♣♦♣♠○◘•♦☻♥♥♥

zuziiiicek17
22. máj 2010

Ahojte 🙂 uz sme dosli 😵 cesta bola narocna ,ale dalo sa .Maly spinkal v noci velmi pekne .Akurat ,ked som dovolala s mukky,tak drobec zahajal 😉 tak ja sa este ozvem 🙂

mukky
22. máj 2010

zuzícek super 😵 😵 😵 ozvi sa potom 😉 a co babka,teší sa z Vás? 😉

malého som si zobrala do kuchyne a kým som ocistila zemiaky,pár krát mi vysiel na stoličku,2 krát z nej spadol a má prekusnutu peru a tiekla mu krv ☹ ☹ ☹

ja naozaj neviem ako to robia ostatné maminy,moj je taký neposedko,ulietaný,ubehaný,no neviem nic urobiť pri nom ☹ a to mi treba ist do sprchy a ked zaspí a nebudem ho pocut a zobudí sa a vyskočí z postielky?kupelna je hned pri spálni a zvuk vody z vane ho straší ☹

keby si hopal a zahral sa pri mne ale to nem možné ☹ vybrala som mu naschvál take nove prestieranie pod tanier z umelej hmoty mackla pooh co este nevidel ze ho to zabavi ale kdeze,stolicky su lepsie 😨 🙄

mukky
22. máj 2010

leelo ♥♥ alt a 3

mukky
22. máj 2010

ked malý bude spinkat,prídem kuk,papa

wandeirra
22. máj 2010

ahoj mukky,
ja mam doma to iste s malym..neurobim pri nom nic, vylieza na stolicky,na stol,pokusa sa zoskocit z neho a ine genial napady,z celeho dna sedi mozno 5 minut. 😉 do sprchy tiez pri nom nemozne ist,aj ked spi a pustim vodu,hned ho to zobudi a vylieza z postielky,ale takym stylom,ze sa hodi o zem ako vrecko na tvrde parkety

mukky
22. máj 2010

@wandeirra zlatúšik dlho si tu nebola ☹ som akurát minule rozmýslala čo je s Vami,aspon čítaš? 😀
jéj tak to si ma potešila,aj ked mi je luto samo že máte doma to čo my 😀 😀 😀 ,už si pripadám ako ja neschopná ..že iné maminy tolko postihaju pri detoch..
ale čo čítam napr.inde tak deti pekne sedia na linke kad maminy varia,som sa na tom pobavila u nás nem možné 😀 😀 ani to neskušam lebo by chcel potom liezť aj na linku 😀 ,alebo sedia na zemi a sa hrajú,tiež nemožné 😀

ja som rada ked ho zachytím obcas na fotke 😀 😀 😀 inak je stále mimo objektív kým ho cvaknem 😀
jeden dedko starý povedal že je tryskáč 😀

ale aspon v stoličke na jedenie posedí pri tv co sa mi velmi nepáci,ale niekedy aj bez nej si kreslí ci stavia lego a ked varím obcas ho v nej beriem do kuchyne ale zase tam tie výpary má dýchať? 😔

a vonku ste ako na tom?cupitá za rucku?? 😀 😀 alebo len beh,beh,beh ako u nás? 😀
aspon ze v kociku posedí ked chodíme na nákupy

mukky
22. máj 2010

a cez den a v noci ti ako spinká?

mne zaspinkal ale som musela íst k nemu a spievat mu,hladkať ho..ale aspon zaspinkal po takmer hodke,,dal si dole ponozky a aspon pyzamkove nohavice si dnes nechal 😅

wandeirra
22. máj 2010

citam kazdy den,ale vacsinou len preletim rychlo ocami,co zaujimave ste popisali..lebo pri malom neexist dlho konikovat,nemozem ho z dohladu spustit. a ked ide haji,vacsinou rychlo varim,alebo idem aj ja dospat no s nim,lebo sa stale budi dva tri krat na cajik,celu prespatu noc si ani nepamatam uz. tvoj Savierko spi celu?

wandeirra
22. máj 2010

ja tiez neveim ako ine maminy stihaju hlavne ked maju dve tri deti malinke. ja si tiez pripadam uz neschopne,ked tu mam neporiadok,niekedy ani to varenie nestiham,esteze priatel je max.tolerantny.

vinifera
22. máj 2010

No tak kým ja malému navarím tak 18 x vyhádže celú kuchynskú linku. Bude lietať od maminej spálne cez obývačku kuchynu až do chodby. Najvačšou varechou akú nájde tak vycape všetkých psov. Bude všetko odvšadial vyťahovať.
Ale dnes je u svokrovcov. Tak som si ráno akurát vybehla hore pre ranajky. A všetko všudy som vyliezla z postele o pol druhej na obed. Chvíľami som čítala knihu (koľkááá rozkoš 😵 😵 😵 😵 Chvíľami spala. hmmmm

wandeirra
22. máj 2010

kamaratkina mala sedi aj hodinu v detskej stolicke ked vari,u nas nehrozi, posedi v nej akurat ked papa aj to tak 10-15 minut to uz je rekord

vinifera
22. máj 2010

Môj nevydrží v stoličke na jedenie ani minútu. Okamžite odtiaľ vylieza. V postieľke neexist. Tam nebude ani 10 sek. Okamžite vresk na celý okres. Ani spať ani sa tam hrať. Ani nič. Používam ju ako perinár.

wandeirra
22. máj 2010

kocik sme uz nemali dllllho vonku,jeden som uz predala,lebo mame tri a zbytocne,beha iba sam a iba svoj smer,nehrozi ist napr. do obchodu za rucku ako vidim ine deti,tak do obchodu idem tak ze ho nalozim do auta a rychlo nakupim,on zatial sedi v kosiku 🙂 a drzi roztek alebo penazenku 🙂

wandeirra
22. máj 2010

ponozky tiez nema rad na spanie,obvykle si povyzlieka aj pyzamo a potom je cely studeny,chodim ho zakryvat a obliekat v noci. rano vstaval dlho o 5-6,teraz zacal o 8 posledne dva tyzdne. cez den niekedy uz nespi vobec,niekedy hodku,niekedy aj 4.a vecer ide o deviatej,skor ani za toho boha.

vinifera
22. máj 2010

Inak s tým oblečením to mám inak vyriešené. Nakoľko môže len 100% bavlnku a pančušky a ponožky sa ťažko zháňajú bez umelín tak je oblečený v overaloch z tesca - čo sú biele a farebné diseny. Takže je nakomplet od hora dole zapnutá a oblečení. A nedá sa mu to vyzliekať po kusoch 🙂)

wandeirra
22. máj 2010

vini kuchynu vytahoval aj Tobi,to bolo okolo roka take obdobie,aj 20 krat za den vsetky hrnce,ponozky zo skrin a podobne,teraz ho to uz nejak nelaka,nastastie. viac ho zaujimaju zastrcky,kable a liezt niekam.
citat knizku,tak to je aky luxux,naposledy som citala v tehu nieco🙂 sa mas. aj ked dnes som aj ja pospala riadne do pol 12,s malym sa hral mp. a o psoch to su tiez zazitky,Tobias toho nasho ide utyrat,chvilami mu natahuje laby,usi,do oci mu picha,alebo sa pokusa na neho nasadnut ako na konika 🙂 /maly ma 13kil a pes okolo 1,5 kg/ 🙂 🙂

wandeirra
22. máj 2010

ja uz na neho overal vcelku neviem dlhsie zohnat, v tescu som videla len 12-18 mes. a tie su mu uz davno male, je strasne dlhy.
v inych obchodoch ked zahlasim ze chcem body alebo pyzamo vcelku na 92 a viac cm tak sa pozeraju na mna ako na debila

mukky
22. máj 2010

začalo liať ako z krhly 🙄 a mm mal byt uz doma ale nepride tak skoro a ani na chate nejedol,ani tusim doma neranajkoval 😕 ,nepocitali ze tam budu tak dlho..tak nic tam jest nemaju 😝

wan 😀 ako u nás..akurát ze moj vie podediet v stolicke tiez aj hodku..ale hodku pozerat tv je dost vela pre také male,nie?alebo si kresli,aj lego stavia,papá chrumky,chlebik a ja si vtedy dám kávu ale vacsinou rozpravku si pozrie ale som radsej ked nie

vini aspon ze ty ho nosís vzdy aj na vikend k svokrovcom ,alebo na den ci ti ho postrázi mama a nevarís Vám ako si minule vravela,len malemu obcas,tak to je velké plus pre teba,inak by si asi uz bola tiez v koncoch 😀 a más dost s tým ekzémom 😢 😢 a ako je malému,uz lepsie?uz ti aj rozpráva?

wandeirra
22. máj 2010

aj u nas leje,musela som zvesit pradlo,lebo taky vietor,ze skoro odletelo z balkona a hromy blesky poriadne

mukky
22. máj 2010

wan moj prespí celu noc asi od 4-5 mesiacov?uz neviem..aj to som ho pred tým viac menej budula na mliecko ale tusim sa aj sám budieval okolo polnoci...a cez den tiez spinka dobre ved si iste citala...cca 2-4 hodky,niekedy poslednu dobu aj 4,5 😨

a rozprávate?moj nezbednicek radsej vystrája 😀

wandeirra
22. máj 2010

mukky bude mat dietu 🙂

mukky
22. máj 2010

aj my inak spavame dost často v tých overaloch-dupackách,minule som mu kupila 3 ks,mali jedno balenie s 50 % zlavou,cisto biele,mávame ich od mala...ale teraz su vypraté vsetky a mm este nepozehlil 😀 😔

wandeirra
22. máj 2010

teda TM,nie ty

mukky
22. máj 2010

wan aku dietu?
a kolko meriate